Top 20 šijacích strojov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Moderné šijacie stroje sa od svojich predchodcov výrazne líšia vzhľadom a funkčnosťou. Ponuka v špecializovaných predajniach je zvyčajne taká široká, že pred rozhodnutím o výbere modelu je užitočné najprv pochopiť kritériá výberu takýchto jednotiek.

Výberové kritériá

Aby ste mohli v budúcnosti pohodlne pracovať, musíte pri výbere domáceho stroja dbať na nasledujúce kritériá:

 1. Typ kontroly. Elektromechanické stroje majú elektromotor a mechanickú náplň. Verzia ovládaná nožným pedálom, ale po pripojení k elektrickej sieti. Počítačové sú riadené mikroprocesorom.
 2. Typ kyvadlového zariadenia. Vertikálny háčik sa osvedčil pri hrubších tkaninách, ale na výmenu cievky v tomto zariadení budete musieť stráviť viac času. Horizontálny chapač má jasný výhľad na cievku, nevyžaduje trvalé mazanie, ľahko sa navlieka, pracuje tichšie.
 3. Funkčnosť. Každý šijací stroj dokáže vykonávať rôzne operácie: rôzne stehy, spôsoby gombíkových dierok, ďalšie možnosti vyšívania.
 4. Príslušenstvo. Rôzne modely je možné doplniť rôznym príslušenstvom: ihlami rôznych hrúbok, špeciálnymi pätkami a iným šijacím príslušenstvom.
 5. Medzi známych výrobcov šijacích zariadení patria tieto značky: Bernina, Elna, Pfaff, Janome,
  iné, Juki, Jaguar, Singer. Každá z týchto spoločností neustále zlepšuje svoj model, aby nebol horší ako priami konkurenti. V tomto prehľade naši odborníci zhromaždili 20 najlepších šijacích strojov, ktoré rozdelili na elektromechanické a počítačové.

Najlepšie hodnotené šijacie stroje

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie lacné elektromechanické šijacie stroje pre začiatočníkov1Janome Sew Dream 5107 695 €
2Singer Fashion Mate 22906 730 €
3Chayka 1105 620 €
4VLK Napo
 • 2400
 • 4 170 €
  5Komfort 23 385 €
  Najlepšie elektromechanické šijacie stroje pre vašu domácnosť1Bernina Bernette B3523 900 €
  2Janome 423S / 552213 350 €
  3LS-5556 386 €
  4Jaguar Mini U-25 319 €
  5Singer M21056 775 €
  Najvýhodnejšie počítačom riadené šijacie stroje1Elna eXperience 56040 990 €
  2Bernina Bernette B3737 500 €
  3Minerva DecorMaster27 978 €
  4Vedúci Black Diamond22 680 €
  5Singer Starlet 669914 457 €
  Najlepšie počítačom riadené šijacie stroje pre prácu1Janome Memory Craft 6700P134 900 €
  2Elna Expressive 860147 990 €
  3

  faff Kreatívny 1.5

  99 900 €
  4Juki Quilt Majestic QM-70064 990 €
  5INNOV-‚IS A15048 900 €

  Najlepšie lacné elektromechanické šijacie stroje pre začiatočníkov

  Mnohé začínajúce šičky sa rozhodnú pre elektromechanický stroj. Na nich sa môžete ľahko zdokonaliť v spracovaní látok rôzneho zloženia a hrúbky. Ide o šijacie stroje strednej triedy, ktoré sú cenovo dostupné takmer pre každého spotrebiteľa, ale majú vysokú kvalitu.

  Janome Sew Dream 510

  Hodnotenie: 4.7

  Šijací stroj Janome Sew Dream 510

  Prvým menovaným našej recenzie bol elektromechanický šijací stroj Sew Dream 510 od značky Janome. Skvelé pre tých, ktorí robia svoj prvý skok v šití. Tento stroj je vybavený vnútorným kovovým rámom, ako aj vertikálnym hákom. Tento model má 15 funkcií šitia. Môže šiť šijacie práce, overlockové stehy alebo úplety. Stroj šije gombíkové dierky bez otáčania látky.

  Tento šijací stroj má zosilnený spodný pásový dopravník. Výkonný motor a informatívny systém nastavenia napätia ihly. Vďaka tomuto zariadeniu si úspešne poradí s akýmkoľvek typom materiálu. Kvalitné šitie možno dosiahnuť pomocou funkcie spätného chodu ihly. A zvládnuť ťažko prístupné miesta výrobku je možné vďaka odnímateľnému puzdru platformy.

  Podľa recenzií je vďaka nohám, ktoré sa rýchlo menia, a vďaka automatickej funkcii vypnutia navíjača cievky možné ušetriť veľa času počas pracovného procesu. Práca v noci bez namáhania očí je možná vďaka kvalitnému LED osvetleniu. Pedál je veľmi citlivý a poslušný. Mäkký chod, stroj je tichý. Mnohí ľudia sa však sťažujú na nedostatok mäkkého obalu.

  Výhody

  • 15 šijacích programov;
  • Poloautomatická gombíková dierka;
  • oceľový rám;
  • Automatické vypnutie navíjania cievky;
  • Efektívne pracuje na všetkých tkaninách;
  • odnímateľná platforma rukávov;
  • Beží hladko a nevydáva žiadny hluk.

  Nevýhody

  • Mäkký obal nie je súčasťou balenia.

  Singer Fashion Mate 2290

  Hodnotenie: 4.6

  Šijací stroj Singer Fashion Mate 2290

  Legendárna značka Singer vydáva elektromechanický šijací stroj Fashion Mate 2290. Je to často preferovaný model pre začiatočníkov pri výučbe šitia. Môžete ľahko opraviť oblečenie alebo vyrobiť jednoduché odevy. Stroj je vybavený 10 šijacími operáciami. Stehy sa dajú ľahko posúvať v kruhu pomocou gombíka.

  Na tomto stroji je možné nastaviť dĺžku stehu až do 4 mm. Nastaviť možno len šírku cik-cak stehu. Odstránením koša na príslušenstvo je možné šiť úzke predmety (nohavice, rukávy) na zostávajúcej pracovnej ploche. Gombíková dierka je poloautomatická, ktorá nevyžaduje otáčanie výrobku. Zipsy a gombíky možno prišívať pomocou šijacej pätky.

  Podľa recenzií je Singer Fashion Mate 2290 pomerne ľahký a kompaktný šijací stroj, takže ho môžete ľahko vziať so sebou na šijacie kurzy a workshopy. Mnohí si pochvaľujú podsvietenú pracovnú plochu. Štýlový dizajn, vysokokvalitné vyhotovenie. Hluk zo zariadenia vás neunavuje ani neobťažuje.

  Výhody

  • veľmi pohodlné;
  • Počet stehov je dostatočný pre začiatočníkov;
  • Poloautomatická gombíková dierka;
  • Úspora miesta, relatívne nízka hmotnosť;
  • Extra nohy;
  • nepracuje hlučne;
  • v interiéri vyzerá štýlovo.

  Nevýhody

  • samostatne je potrebné kúpiť príslušenstvo pre viac funkcií.

  Chayka 110

  Hodnotenie: 4.5

  Šijací stroj Chayka 110

  Populárna ruská značka Chayka vyrába kompaktný elektromechanický model Chayka 110. Pre začiatočníkov to môže byť skvelá voľba. Možno na ňom vykonávať všetky základné operácie šitia. Gombíková dierka je poloautomatická. Stroj je vybavený vertikálnou podložkou pod niť, ako aj rukávovou plošinou, ktorá umožňuje manipuláciu s úzkymi časťami alebo šitie oblečenia pre deti.

  Stroj má páčku, ktorá umožňuje šitie v opačnom smere. Chayka 110 dokáže šiť poloautomatické gombíkové dierky. Tento model sa veľmi ľahko ovláda. Pohodlný prepínač šijacích operácií je umiestnený vo výške očí. Odnímateľné puzdro obsahuje: šijací stroj, cievku, súpravu ihiel a rámik na gombíkové dierky.

  V recenziách mnohí poznamenali, že pre začiatočníkov v tomto zariadení je dosť funkcií. Stroj je takmer nehlučný. Jednoduchá a priama obsluha. Podsvietenie umožňuje pracovať aj v neskorých večerných hodinách. S týmto strojom sa veľmi pohodlne šije akákoľvek tkanina. S týmto strojom možno šiť krásne, rovné stehy.

  Výhody

  • 14 funkcií šitia;
  • jednoduché ovládanie;
  • praktický prepínač;
  • zabudované osvetlenie;
  • Počas prevádzky nevydáva prakticky žiadny hluk;
  • Zaručuje pekné a rovné stehy.

  Nevýhody

  • žiadne.

  VLK Napo
 • 2400
 • Hodnotenie: 4.4

   VLK Napo<li></div><p>2400″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/15416666196921-3720.jpg“ height=“491″ title=“Šijací stroj VLK Napo</p><li>2400″><p>Čínska značka VLK uvádza na trh model šijacieho stroja – Napo</p><li>2400. Tento stroj sa vyznačuje dostupnosťou 19 typov stehov. Efektívne vytvára gombíkové dierky. Reverzný systém šitia pomáha aj začiatočníkom ľahko zvládnuť zaseknuté, jemné látky. Možnosť navíjania cievky priamo počas šitia šetrí čas.<p>Tento model má praktickú rukoväť na prenášanie a zabudované LED svetlo na jednoduché šitie pri slabom osvetlení. Stroj má úložný priestor na príslušenstvo, takže ho máte vždy po ruke a nestratí sa. Mnohým sa páči možnosť nastavenia napätia nite pre hladké a čisté stehy v akejkoľvek tkanine.</p><p>Podľa recenzií funguje všetkých 19 šijacích operácií dokonale. Nízke nároky na priestor, jednoduché prenášanie a preprava. Toto zariadenie poskytuje krásne švy a stehy. Nastaviteľná rýchlosť šitia umožňuje začiatočníkom nastaviť nižšiu rýchlosť. Tento stroj je skvelý na drobné opravy a šitie nových jednoduchých odevov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>K dispozícii je 19 typov stehov;</li><li>ODPORÚČANÝ systém WASHINGTON;</li><li>Svetlá LED;</li><li>reguluje napätie hornej nite;</li><li>Pohodlná rukoväť na prepravu;</li><li>Plynule nastaviteľné šitie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Neprešíva tvrdé tkaniny.</li></ul><h3>Komfort 2</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Šijací stroj Comfort Comfort 2

  Značka Comfort vyrába šijací stroj Comfort 2. Je určený na jednoduché šitie v domácnosti. Stroj je špeciálne prispôsobený pre začiatočníkov a na výučbu šitia pre deti. Má 11 operácií vrátane overlockového šitia a lemovania. Jednotka je vybavená horizontálnym rotačným hákom.

  Tento stroj má napájací zdroj – je napájaný bezpečným napätím 6 V a nie 220 V. Má tiež kovový rám, ktorý zabraňuje tomu, aby sa vám prsty zasekli pod ihlu. Na rozdiel od podobných modelov poskytuje tento model mäkké a spoľahlivé šitie tkanín. Stroj nevytvára slučky ani nepretrháva nite. Jeho pätka a prítlačná pätka sú vyrobené z kovu.

  Spokojní zákazníci tvrdia, že zariadenie Comfort 2 zaberá málo miesta a pracuje ticho. Takýto stroj si ľahko poradí s tenkými a stredne hustými tkaninami. Všetky typy stehov sú pracovné. Ľahko sa s ním manipuluje a je bezpečný na šitie. Zariadenie má pekný zelený a ružový farebný dizajn, ktorý môže upútať pozornosť dieťaťa.

  Výhody

  • Vhodné na učenie detí šiť;
  • Ľahký a kompaktný;
  • relatívne tichá prevádzka;
  • kovový rám pre bezpečné šitie;
  • je k dispozícii napájanie;
  • Fungujú všetky druhy stehov;
  • žiadne cievkové nite, žiadne trhanie.

  Nevýhody

  • Nedokáže zvládnuť závažné úlohy.

  Najlepšie elektromechanické šijacie stroje pre domácnosť

  Dnešný trh ponúka elektromechanické stroje, ktorých ceny sa tvoria podľa ich funkčnosti a spoľahlivosti. Pre domácnosť si mnohí vyberajú tieto jednotky s pokročilými funkciami, ktoré vám umožnia zvládnuť rôzne úlohy.

  Bernina Bernette B35

  Hodnotenie: 4.9

  Šijací stroj Bernina Bernette B35

  Značka Bernina vyrába veľmi spoľahlivý šijací stroj – Bernette B35. Tento stroj so svojimi širokými možnosťami bude skvelým pomocníkom v domácnosti. Je určený na 23 šijacích operácií. Je možné nastaviť základné parametre stehu. Výkonný motor a hladký chod zaisťujú vysokú kvalitu švov vo všetkých švoch – od hodvábu až po plsť.

  Tento stroj umožňuje vytvoriť až 860 kvalitných stehov za 1 minútu. To je možné, pretože je stabilný vďaka kovovému puzdru so širokou základňou. Obsluha takéhoto zariadenia je čo najpohodlnejšia vďaka zabudovanému navliekaču ihly, systému vypínania spodného dopravníka, ako aj možnosti automatického navíjania nite na cievku. Pracovná plocha vpravo od ihly je 17 cm, takže môžete šiť veľké predmety.

  Podľa recenzií sa tento model ľahko nastavuje. Všetko je tak prehľadné, že ani nepotrebujete príručku. Ľahko šijete z jemných aj pomerne hrubých tkanín. Mnohí tiež chvália minimalistický dizajn bez dráždivých vzorov a kvalitné podsvietenie, ktoré vôbec neunavuje oči. Stroj nie je preťažený rôznymi operáciami, ale stačí na dosiahnutie požadovaného výsledku doma.

  Výhody

  • 23 šijacie operácie;
  • Kvalitné stehy na všetkých materiáloch;
  • minimalistický dizajn;
  • jednoduché nastavenie;
  • veľká pracovná plocha vpravo od ihly;
  • Dobré podsvietenie.

  Nevýhody

  • žiadne viditeľné stehy.

  Janome 423S / 5522

  Hodnotenie: 4.8

  Šijací stroj Janome 423S / 5522

  Japonská značka Janome vyrába dobré šijacie stroje pre domácnosť – 423S / 5522. Na tomto stroji možno spracovávať materiály všetkých hmotností. Môže vykonávať niektoré stehy na zdobenie výrobkov. Integrované zariadenie na navliekanie ihly, ako aj pohodlné umiestnenie všetkých ovládacích prvkov zvyšuje komfort šitia.

  Veľká pracovná plocha na pohodlné šitie veľkých projektov. Ak chcete ľahko manipulovať s okrúhlymi predmetmi alebo úzkymi časťami, stačí uvoľniť objímkovú plošinu. Prevádzka tohto stroja je takmer nehlučná, ak je včas vyčistený. Osvetlenie na palube. Šijací stroj má keramicko-kovovú zmes.

  Recenzie naznačujú, že vertikálny čln, ktorý vykonáva kmitavé pohyby, vyžaduje pravidelné mazanie a je trochu ťažšie navliecť cievku. Pri správnej starostlivosti vás však šijací stroj Janome bude tešiť svojou prácou veľmi dlho. Niektorí sú sklamaní, že sa nedodáva s pätkou na overlock.

  Výhody

  • Ľahko si poradí so všetkými hmotnosťami a hustotami látok;
  • Vytvorí gombíkové dierky v 1 kroku;
  • zabudovaný navliekač ihly;
  • Ergonomické umiestnenie ovládacích prvkov;
  • zabudované osvetlenie.

  Nevýhody

  • nie je dodávaný s pätkou na overlock.

  LS-555

  Hodnotenie: 4.7

  </div><p>„/wp-content/uploads/2023/11/8571666196921-2120″ src=“LS-555.jpg“ height=“452″ title=“Šijací stroj <br />LS-555″></p><p>Japonská značka <br />LS-555 je slušný šijací stroj. Všetkých štrnásť operácií má parametre nastavené z výroby. Žiadne manuálne nastavenie. Gombíková dierka sa zhotovuje v 4 krokoch (poloautomaticky). Robustné telo je vybavené horizontálnym raketoplánom. Horné závitovanie sa vykonáva ručne.</p><p>Stroj má rukávovú platformu, ktorá uľahčuje šitie úzkych predmetov. Podsvietenie šijacej plochy je vyrobené z energeticky úsporných a jasných LED diód. Skrutka na nastavenie vyváženia umožňuje nastaviť optimálnu hustotu okraja gombíkovej dierky. Stroj dokáže šiť v opačnom smere. Táto funkcia je užitočná pri lepení švu. Spätné stehy bezpečne udržia akýkoľvek steh na mieste.</p><p>Hlavným účelom tohto stroja je jednoduchá oprava a šitie odevov doma. Mnohí si pochvaľujú jeho kompaktnosť, tichosť a všestrannosť. Skvelé pre začiatočníkov v šití. Stroj sa ľahko prepravuje a má robustný kryt. Niektorí ľudia sú sklamaní len z toho, že sa nedodáva s puzdrom.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>jednoduchá obsluha;</li><li>14 šijacích operácií;</li><li>LED osvetlenie pracovného priestoru;</li><li>funguje so všetkými typmi tkanín;</li><li>tlačidlo spätného chodu;</li><li>jednoduché nastavenie rýchlosti šitia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadna sada puzdier.</li></ul><h3>Jaguar Mini U-2</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Šijací stroj Jaguar Mini U-2

  Japonský výrobca Jaguar má šijací stroj Mini U-2. Určené na základné šitie a jednoduché domáce šitie. Zariadenie sa vyznačuje spoľahlivým a stabilným zdvihom, sadou 5 liniek a zabudovaným navliekačom ihly. Stroj sa nastavuje rýchlo a jednoducho, ovládacie prvky sú pohodlne umiestnené a vybavené tipmi.

  Prístroj je vybavený kyvadlovým raketoplánom. Reverzný gombík a poloautomatická gombíková dierka. Plošina na rameno – jednoduchá na použitie pri šití v slučke. Ak ho chcete uvoľniť, jednoducho odstráňte voliteľnú tabuľku. Dobré osvetlenie povrchu pomocou LED diód umožňuje prácu v tme. Obsahuje mäkký kryt na stroji.

  Podľa recenzií zákazníkov má tento šijací stroj veľkú hladkosť. Prístroj je veľmi kompaktný a ľahký – ideálny na prepravu alebo uloženie do skrine. Šitie sa dá na tomto stroji zrýchliť alebo spomaliť. Mnohým sa páči, že je vybavený pätkami na zips, gombíkovými dierkami, gombíkovými dierkami. Zabudované svetlo stačí na to, aby ste nemuseli zapínať svetlo v miestnosti. Zariadenie je pomerne tiché.

  Výhody

  • spoľahlivý a stabilný chod;
  • Integrovaný navliekač ihly;
  • Poloautomatická slučka;
  • Osvetlenie LED;
  • Je kompaktný a pomerne ľahký;
  • Pracuje relatívne ticho.

  Nevýhody

  • Nenájdené.

  Singer M2105

  Hodnotenie: 4.6

  Šijací stroj Singer M2105

  Singer M2105 je ľahký a kompaktný šijací stroj pre domácnosť. Začiatočnícke šičky majú dostatok možností pre stehy. Na regulátore sú usporiadané do kruhu a dajú sa ľahko prepínať. Prednastavená dĺžka a šírka stehu. Prvé nastavenie môžete upraviť tu. Cik-cak steh má voliteľné nastavenie šírky.

  Singer M2105 vytvára gombíkové dierky v 4 jednoduchých krokoch bez otáčania látky. Dostatočne na to, aby ste v správnom okamihu prepli operáciu. Platforma rukávov uľahčuje šitie úzkych predmetov. Typ osvetlenia tohto zariadenia je LED. Dodáva sa s mäkkým obalom. Hoci má stroj kovový rám, je pomerne ľahký a kompaktný.

  Z recenzií vyplýva, že táto jednotka je takmer tichá, niť sa neroztrhne, ihla sa nezlomí, linka nepreskočí. S týmto zariadením môžete šiť všetko – od hodvábu po kožušinu, a môžete robiť stehy rôznych veľkostí. Jednoduché používanie, motor sa nezahrieva. Mnohí ho považujú za najlepšiu voľbu ako domáci spotrebič na osobné použitie.

  Výhody

  • Zariadenie M2105 zaberá minimum miesta;
  • pomerne ľahký;
  • nepretrhne niť, nepretrhne ihlu;
  • nenáročná prevádzka;
  • si poradí s látkami od kožušiny až po hodváb;
  • Dostatočný výber stehov.

  Nevýhody

  • žiadny navliekač ihly.

  Najlepšie lacné šijacie stroje s počítačovým ovládaním

  Pri elektromechanických strojoch si zmena akéhokoľvek parametra šitia vyžaduje špeciálne ovládanie spínača. Počítačom riadené stroje ukladajú všetky potrebné informácie do vlastnej pamäte a pod vedením zabudovaného mikroprocesora automaticky vyberajú požadovaný režim. Existuje pomerne veľa relatívne lacných, ale slušných možností pre takéto jednotky.

  Elna eXperience 560

  Hodnotenie: 4.9

  Šijací stroj Elna eXperience 560

  Značka šijacích strojov Elna vyrába relatívne lacný model eXperience 560, ktorý má počítačové ovládanie. Zvládne až sto šijacích úloh. Zariadenie dokáže vytvoriť 7 typov automatických gombíkových dierok. Zariadenie je veľmi funkčné. Klus je horizontálny. Niť sa strihá pomocou špeciálneho zabudovaného zariadenia.

  Automatické nastavenie prítlaku prítlačnej pätky podľa šitej látky, aby šička mohla rovnako dobre šiť tenké aj hrubé látky. Automatické zastavenie ihly v hornej polohe, prichytenie horúceho bodu a tlačidlo štart/stop na jednoduché šitie. Veľký rozkladací stôl umožňuje realizovať väčšie projekty. Šijací stroj sa dá pohodlne uložiť do pevného puzdra.

  Podľa recenzií Elna eXperience 560 uľahčuje šitie a neobmedzuje vašu predstavivosť. Stroj je veľmi tichý, môžete šiť aj neskoro v noci, svetlo tiež stačí. Tento stroj má veľmi bohatú výbavu vrátane rôznych nožičiek. Skvelé pre používateľov všetkých úrovní zručností.

  Výhody

  • Šitie až do 100;
  • Automatické obežné koleso – 7 typov;
  • Prítlak prítlačnej pätky je možné nastaviť;
  • Vkladá a strihá niť automaticky;
  • ovláda rýchlosť šitia;
  • Pri šití vydáva veľmi málo hluku;
  • Funguje na všetkých druhoch hustých tkanín.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Bernina Bernette B37

  Hodnotenie: 4.8

  Šijací stroj Bernina Bernette B37

  Bernina vyrába šijací stroj Bernette B37. Má kapacitu 50 šijacích operácií. Stehy s maximálnou šírkou 7 mm a stehy s maximálnou šírkou 5 mm. Okrem štandardných stehov simuluje aj overlockové stehy a dokáže vykonať slepý steh. Bernina Bernette B37 dokáže vytvoriť 5 druhov automatických gombíkových dierok.

  Ovládacie tlačidlá a LCD displej na prednom paneli zariadenia. Na obrazovke sa zobrazí vybraný steh, odporúčaná pätka, nastavená dĺžka a šírka stehu. Bernette b37 podporuje šitie bez nožného ovládača, má tlačidlo na zaistenie stehu a veľmi plynulo reguluje rýchlosť šitia pomocou posuvníka rýchlosti šitia. Funkcie zastavenia pohybu ihly v hornej polohe.

  Podľa recenzií je Bernette B37 vynikajúcou voľbou pre skúsených domácich šičky. Stroj dobre pracuje s materiálmi s rôznou hmotnosťou. Dvojstupňový zdvih pätky umožňuje pracovať s látkami, ktoré sú naskladané vo viacerých vrstvách. V procesoch sa nemusíte zdržiavať – na displeji nájdete všetky potrebné informácie. Telo je vybavené pravítkom, ktoré meria v cm a palcoch.

  Výhody

  • 50 šijacích operácií;
  • 5 druhov automatických gombíkových dierok;
  • LCD displej;
  • poradca pre šitie;
  • Dá sa spustiť bez nožného pedálu;
  • pracuje so všetkými typmi materiálov;
  • Štýlový, stručný dizajn.

  nevýhody

  • nezistené.

  Minerva DecorMaster

  Hodnotenie: 4.7

  Šijací stroj Minerva DecorMaster

  Značka Minerva vyrába šijací stroj DecorMaster. Je naprogramovaný s 80 šijacími funkciami. . Dokáže vytvoriť 5 druhov automatických gombíkových dierok. LED displej má jednoduchý ovládací panel. Pomocou priloženého návodu môže každý nastaviť stroj na vykonávanie určitých operácií.

  Model má moderný horizontálny dvojitý raketoplán. Je vyrobená z kvalitného plastu, ktorý zaručuje kĺzanie s minimálnym trením. Vďaka tomu počas prevádzky nevzniká prakticky žiadny hluk. Každý používateľ si môže nastaviť šírku a dĺžku stehov a prítlak pätky v závislosti od typu látky.

  Používatelia si uvedomujú, že telo tohto modelu je vyrobené z kvalitného plastu a na vnútornú výplň bola použitá nehrdzavejúca oceľ. Mäkký kryt zabraňuje hromadeniu prachu a jeho usadzovaniu na stroji. Spotrebitelia v recenziách chvália tento stroj aj za to, že je vybavený 8 nohami na širokú škálu prác.

  Výhody

  • 80 možných šijacích operácií;
  • jednoduchý ovládací panel;
  • Na hustote tkaniny nezáleží;
  • Nastaviteľný prítlak prítlačnej pätky na látku;
  • Automatické navliekanie;
  • Nastavenie napätia hornej nite
  • Jednoduchá a rýchla výmena šijacej pätky;
  • mäkký kryt na ochranu pred prachom.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Vedúci Black Diamond

  Hodnotenie: 4.7

  Šijací stroj Leader Black Diamond

  Model Black Diamond šijací stroj od spoločnosti Leader je vybavený jednoduchým člnkovým horizontálnym typom. Ľahko sa s ním začína, pretože má zabudovaný navliekač ihly. Dokáže vykonať až 200 operácií. Dokáže vytvoriť 8 automatických gombíkových dierok vrátane kukátka. Stroj dokáže simulovať aj 9 overlockových stehov. Je naprogramovaný s anglickou abecedou a číslami.

  Rýchlosť šitia sa dá nastaviť na ovládacom paneli. Aj Leader Black Diamond môže šiť bez nožného ovládania, čo je indikované prítomnosťou tlačidla „Start-Stop“. Na monitore sa zobrazí typ stehu, ktorý ste vybrali, ako aj indikátor pätky. Spodný podávač sa dá odpojiť pomocou páky. Príslušenstvo obsahuje: šijací stôl, 5 základných nôh, mäkké puzdro.

  Používatelia v recenziách hovoria, že šitie s týmto strojom je potešením – je naplnené dvoma účtami, tichým, hladkým chodom, je tu podsvietenie. Stehy sú vždy hladké bez preskakovania, niť sa netrhá, nezasekáva sa. Ak si ho vyberiete pre svoju prácu, získate správnu kombináciu ceny a kvality. Mnohým sa páči bohatý súbor funkcií stroja s mnohými možnosťami, ktoré vyhovujú všetkým potrebám. Predlžovací stôl uľahčuje šitie.

  Výhody

  • 200 šijacích operácií;
  • Jednoduché a intuitívne rozhranie;
  • 8 typov gombíkových dierok;
  • Stroj je možné šiť bez nožného ovládania;
  • Plynulá a tichá prevádzka;
  • bohaté vybavenie;
  • Rozširujúci stôl na zväčšenie pracovnej plochy.

  Nedostatky

  • žiadne.

  Singer Starlet 6699

  Hodnotenie: 4.7

  Šijací stroj Singer Starlet 6699

  Cenovo najdostupnejšou možnosťou v tejto kategórii je model Starlet 6699 značky Singer. Vykonáva 100 šijacích operácií. Okrem ozdobných stehov dokáže simulovať aj overlockové stehy. Ovládanie sa vykonáva pomocou tlačidiel na prednej strane tela. Vstavaný digitálny displej vás informuje o aktuálnom režime.

  Intuitívne grafické pokyny pre používateľa na jednoduché ovládanie. Pohodlné používanie zahŕňa aj automatické navliekanie ihly a podsvietenie. Takýto stroj sa vyznačuje dlhou životnosťou. Dodáva sa s pevným puzdrom, ktoré chráni puzdro a mechaniku pred prachom/poškodením počas skladovania.

  Mnohým sa páči, že Singer Starlet 6699 má silu prepichnutia stabilizátora, čo je veľmi užitočné pri šití ťažkých materiálov a viacerých vrstiev. V závislosti od zvoleného stehu sa automaticky nastaví odporúčaná dĺžka a šírka, ktoré sa zobrazia na displeji, takže ich nemusíte nastavovať sami.

  Výhody

  • 100 šijacích operácií;
  • 7 gombíkových dierok;
  • 13 pozícií ihly;
  • stabilizátor sily stlačenia;
  • automatické ladenie;
  • tvrdý obal;
  • Intuitívne grafické pokyny;
  • Predlžovací stôl.

  Nevýhody

  • nezistené.

  Najlepšie počítačom riadené šijacie stroje na prácu

  Profesionálne krajčírky si na šitie v ateliéri alebo doma radšej vyberajú modely riadené počítačom. Tieto stroje zvyčajne šijú vysokou rýchlosťou, poskytujú vynikajúcu kvalitu stehov a majú mnoho pokročilých funkcií.

  Janome Memory Craft 6700P

  Hodnotenie: 4.9

  Šijací stroj Janome Memory Craft 6700P

  Šijací stroj Memory Craft 6700P od spoločnosti Janome ponúka maximálnu rýchlosť šitia a ďalšie profesionálne funkcie. Medzi funkcie patrí plynulé nastavenie rýchlosti šitia, nastavenie prítlaku pätky, šitie bez pätky, navliekač cievky a odstrih nite. Prácu výrazne uľahčuje aj systém AcuFeed, ktorý efektívne posúva obrobok.

  Stroj vykonáva veľké množstvo (približne 200) štandardných stehov a stehov používaných na dekoráciu. Odnímateľný panel so zoznamom stehov, gombíkových dierok a písmen abecedy (k dispozícii je 5 jazykov vrátane ruštiny). Na telese stroja sa nachádza regulátor otáčok. Polohovanie ihly vo viac ako 15 polohách. Voliteľný zdvih prítlačnej pätky s blokovacím mechanizmom.

  V našich recenziách šičky chvália trojnásobne nainštalované osvetlenie z jasných a úsporných diód LED. Memory Craft 6700P je ťažký a veľmi tichý pri prevádzke. Ovládanie je jasné a jednoduché. Mnohých ľudí zaujal aj kovový kryt. Tento stroj šije všetko, dokonca ani hrubé nite neodolajú. Mnohým sa páči aj veľká pracovná obálka a pridaný prídavný stôl. Aby ste ho však mohli správne používať, musíte mať vždy po ruke príručku.

  Výhody

  • 870 šijacích operácií;
  • zabudovaná pamäť na ukladanie vlastných stehov;
  • odnímateľný panel so zoznamom stehov, gombíkových dierok a písmen abecedy;
  • ťažké kovové puzdro;
  • veľká pracovná plocha;
  • Bohaté vybavenie;
  • žiadne brzdy na prechodoch hrúbky.

  Nevýhody

  • Chvíľu trvá, kým sa to všetko naučíte.

  Elna Expressive 860

  Hodnotenie: 4.8

  Šijací stroj Elna Expressive 860

  Ďalším nominovaným v našej recenzii je šijací a vyšívací stroj Expressive 860 od značky Elna. Konštrukcia stroja sa vyznačuje premyslenou ergonómiou. Stroj šije rýchlosťou až 1 000 stehov za minútu. Má 690 šijacích operácií. Stroj môže vykonávať 6 automatických gombíkových dierok a 1 programovateľnú. Obsahuje 4 skripty vrátane ruského. Pre vyšívanie v knižnici vzorov je 172 vzorov.

  Tento stroj je vybavený kompaktným vyšívacím modulom, ktorý poskytuje bezkonkurenčnú profesionálnu kvalitu šitia. Modul je odnímateľný, ale možno ho použiť na bežné šitie, čím sa rozšíri pracovná plocha. Toto zariadenie má farebný dotykový displej LCD so širokými možnosťami úprav. Dodáva sa so všetkými potrebnými šijacími pätkami.

  Spätná väzba od používateľov chváli snímač cievky, vodítko látky a ovládanie prítlaku pätky, vyváženie stehu a napätie nite. Mnohí ho označujú za neuveriteľne inteligentný, pohodlný a kvalitný stroj. Všetky svoje úlohy plní dokonale. Softvér Stitch Composer EX umožňuje vytvárať jedinečné stehy na počítači a prenášať ich do stroja cez USB.

  Výhody

  • dokáže ušiť až 1 000 stehov za minútu;
  • 690 šijacie operácie;
  • 6 automatických gombíkových dierok;
  • 172 vzorov v knižnici dizajnu;
  • Celodotykový displej;
  • možnosť výberu jazyka ponuky;
  • jednoduché nastavenie pre každého používateľa;
  • Kompaktná vyšívacia jednotka.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  faff Kreatívny 1.5

  Hodnotenie: 4.8

  Šijací stroj Pfaff Creative 1.5

  Pod názvom nemeckej značky Pfaff vydal model šijacieho stroja na počítačom riadenom Creative 1.5. Možno ho použiť nielen na šitie, ale aj na profesionálne vyšívanie. Zariadenie sa dodáva so softvérom Intro PC. Stroj ponúka 101 možných vyšívacích vzorov a niekoľko fontov, ktoré môžete použiť na zaujímavé zdobenie svojich výrobkov. Stroj zvládne 150 rôznych stehov.

  Pätka vpravo od ihly je 20 cm, takže môžete šiť na vrchné oblečenie, prešívať alebo zdobiť domácnosť. Ak si do zariadenia nainštalujete špeciálny softvér, môžete aktívnejšie a podľa vlastného vkusu upravovať výšivky. Systém IDT zabezpečuje rovnomerné podávanie látky z oboch strán.

  Mnohí si všimli, že Pfaff Creative 1.5 umožňuje dokonalé stehy v akejkoľvek hustote tkaniny; žiadne. Používatelia si pochvaľujú aj veľký a ergonomický dizajn, automatické funkcie a moderný softvér. Medzi ďalšie výhody tohto zariadenia patrí: šitie bez použitia nožného ovládača, automatické odstrihnutie cievky a hornej nite, zrkadlové šitie v dvoch rovinách.

  Výhody

  • 150 šijacích operácií;
  • 101 vyšívacích vzorov;
  • väčšia pracovná plocha;
  • Rovnomerné podávanie látok z oboch strán;
  • Perfektné stehy v akejkoľvek hustote tkaniny;
  • aktuálny softvér;
  • ergonomický dizajn.

  Chyby

  • nenájdené.

  Juki Quilt Majestic QM-700

  Hodnotenie: 4.7

  Šijací stroj Juki Quilt Majestic QM-700

  Hlavný výrobca počítačových šijacích strojov Juki vyrába model Quilt Majestic QM-700. Je veľmi funkčný a ľahko spracúva materiály s rôznou hustotou. Vďaka patentovanému systému Box Feed je tkanina hladšia a jemnejšia. S týmto strojom sa dajú úspešne zvládnuť zákazky akejkoľvek veľkosti, pretože jeho pracovná plocha je výrazne zväčšená.

  Juki Quilt Majestic QM-700 obsahuje približne 460 šijacích operácií. Dokáže vytvoriť 16 typov automatických gombíkových dierok. A gombíkové dierky, ktoré toto zariadenie dokáže urobiť na samom okraji. To je možné vďaka priloženej špeciálnej pätke na automatické gombíkové dierky, ktorá má stabilizačnú doštičku. Tento model je vybavený veľkým množstvom príslušenstva na šitie. Podsvietenie LED je veľmi jasné, takže môžete pracovať dlhé hodiny bez namáhania očí.

  Podľa recenzií má šijací stroj Quilt Majestic QM-700 atraktívny dizajn a pohodlnú obrazovku. Pracuje veľmi ticho a zároveň bezchybne šije. Kolenná páka uľahčuje posúvanie veľkých predmetov oboma rukami pri šití. Mnohí sa vyjadrujú k širokej škále funkcií, ktoré sú ľahko pochopiteľné vďaka používateľsky prívetivým pokynom.

  Výhody

  • 460 šijacích operácií;
  • 16 typov gombíkových dierok;
  • Skriňový dopravník;
  • Veľký výber príslušenstva na šitie;
  • Atraktívny dizajn;
  • Podsvietenie LED;
  • kolenná páka.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  iné INNOV-‚IS A150

  Hodnotenie: 4.7

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: