12 najlepších elektronických dizajnérov

*Ocenenie podľa výberu redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom si vyžaduje odborné poradenstvo.

Dnešný priemysel s detským tovarom vyrába obrovské množstvo rôznych rozvojových hier pre všetky vekové kategórie, ktoré poskytujú nové zručnosti a možnosť sebazdokonaľovania. Pomáhajú im zvyknúť si na svet okolo nich a pochopiť, ako veci fungujú. Elektronické stavebnice sa v posledných rokoch stali veľmi populárnymi. Úplne nový model známych hračiek. Zábavná a obohacujúca činnosť, ktorá pomôže vášmu dieťaťu cítiť sa dospelejšie a nezávislejšie.

Elektronické hračky ponúkajú neobmedzené možnosti kreativity a predstavivosti. Líšia sa počtom dielov, ktoré sú súčasťou sady. Ide o všetky druhy žiaroviek, tranzistorov, mikroobvodov, spínačov a ďalších prvkov pre dizajn. Na zvýšenie efektu svietia a blikajú. Zostavený konštruktér sa môže pohybovať, vydávať zvuky. Zjednodušené modely sú vhodné pre deti v predškolskom veku. Tie zložitejšie budú relevantné pre tínedžerov, ktorí sa aktívne zaujímajú o robotiku a elektroniku.

Pri výrobe sa používajú rôzne vysokokvalitné materiály, aby sa zabezpečila bezpečnosť detí a dospelých. Sú kovové, plastové a drevené. Všetky výhody sady sú doplnené o možnosť stráviť čas spoločným zostavovaním zložitých obvodov a získať uspokojenie z výsledku.

V našom prehľade sme predstavili 12 súprav, ktoré sa podľa spätnej väzby od rodičov a detí stali najlepšími spomedzi podobných hračiek. Naši odborníci zdôraznili ich výhody a nevýhody a odporúčajú tieto modely na kúpu.

TOP návrhári elektroniky

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie elektronické hračky pre deti od 3 do 7 rokov1Znalec 70691 Smart Car5589€
2Inteligentné stavebné bloky Xiaomi MITU ZNM01IQI2151€
3EURECY Labyrint433€
Najlepšie elektronické hračky pre deti vo veku 7-10 rokov1Robot Clementoni Mio2598€
2

inLab Pozitronics

1099€
3Intellectico DIY 1008 Časovač400€
Najlepšie elektronické stavebnice pre deti vo veku 10-14 rokov1LEGO Education Mindstorms EV3 Build and Master 3131323996€
2Xiaomi Mitu LKU4037GL Mi Robot Builder Rover5072€
3Evolvecor Electronics Fundamentals EB-120 Basic Set6999€
Najlepší elektronickí dizajnéri pre vek 14 rokov+1Amperka Raspberry AMP-S0396990€
2BHW-Peterburg Dare 35885 Smart Home Arduino6042€
3Súprava ENS-222 1

Najlepší elektronickí dizajnéri pre deti od 3 do 7 rokov

Elektronický konštruktér Znatok 70691 Smart car

Hodnotenie: 4.9

ELEKTRONICKÝ KONŠTRUKTÉR CONNOISSEUR 70691 SMART CAR

Stavebnica, ktorá pomáha vytvoriť inteligentnú hračku, sa stáva lídrom. Jeho používanie rozvíja vytrvalosť, pozornosť a jemnú motoriku. So známymi hračkami značky Znatok môžete tráviť čas s rodinou zábavným a vzdelávacím spôsobom a naučiť svoje dieťa prvé základy elektroniky. Z 31 dielov možno zostaviť niekoľko modelov áut. Dajú sa ovládať diaľkovým ovládaním zo vzdialenosti 30-50 m.

Hračka jazdí okolo prekážok, sama si čistí cestu a je odolná voči nárazom. Vďaka zabudovanému diaľkomeru dokáže určiť vzdialenosť k blížiacemu sa nebezpečnému objektu. K dispozícii je hlasové ovládanie. Stačí povedať príkazy „vpred“, „vzad“, „vpravo“, „vľavo“ a auto sa začne pohybovať daným smerom. Má oveľa viac funkcií. Konštrukcia nevyžaduje spájkovačku. Hotový model je vybavený svetelnou a zvukovou signalizáciou. Farebná kniha uľahčuje montáž.

Rodičia hovoria, že ich deti ju milujú. Mnohé princípy hračkárskych áut sa používajú v skutočných autách. Zákazníci udelili súprave hodnotenie „výborná“.

Výhody

 • 10 možností montáže;
 • rádiom riadený model;
 • ilustrovaný album;
 • rádio a hlasové ovládanie;
 • režim offline.

Nevýhody

 • nenájdené.

Elektronický konštruktér Xiaomi MITU ZNM01IQI Smart Building Blocks

Hodnotenie: 4.8

Elektronický konštruktér Xiaomi MITU ZNM01IQI Inteligentné stavebné bloky

Striebro získa konštruktér, ktorý bude prvým krokom vo fascinujúcom svete robotiky. Môžu si ju užiť deti aj dospelí. Z 305 dielov môžete zostaviť 4 verzie hračiek. Na želanie sú k dispozícii rôzne vlastné úpravy, ktoré vám dávajú dostatok priestoru pre kreativitu a predstavivosť. Zahŕňa konštrukciu hračiek na kolieskach a chodiacich robotov. Obsahuje bloky s 32-bitovým procesorom, motorom a batériou, ktoré zabezpečujú mobilitu modelov.

Ovládanie pomocou virtuálneho joysticku. Na tablete alebo smartfóne je stiahnutá aplikácia, pomocou ktorej môžete vykonávať grafické programovanie. Tu sa to môžete naučiť otvorením špeciálnych kariet. Všetky diely sú vyrobené z kvalitného plastu na vysoko presnom zariadení. Nemá agresívne zložky, nespôsobuje alergické reakcie.

Nespornou výhodou je, že všetky komponenty sú kompatibilné so stavebnicami LEGO, čo rozširuje možnosti sady Smart Building Blocks.

Výhody

 • Mnoho možností transformácie;
 • 10 zaujímavých vzdelávacích programov;
 • jednoduchá montáž/demontáž dielov;
 • individuálne programovanie;
 • komponenty šetrné k životnému prostrediu.

Nevýhody

 • nie sú zistené.

Elektronický konštruktér Labyrinthics EVRIKI

Hodnotenie: 4.7

Elektronický konštruktor od spoločnosti Eureka Labyrinthics

Na treťom riadku je sada, ktorá je vhodná pre najmladších používateľov. 23 dielov na zostavenie vzrušujúcej dráhy s množstvom mostov, schodov, špirál a ciest. Keď deti vypustia balón, môžu s úžasom a záujmom pozorovať jeho rôzne manévre. Hravá forma výučby prvých fyzikálnych zákonov pomôže rozvíjať záujem o učenie a vedu, zlepšiť pamäť, pozornosť a usilovnosť.

Svetelné modré a žlté prvky a zvukové efekty urobia hru zábavnejšou. Kvalitné materiály sú hypoalergénne. Všetky diely sú robustné a odolné, čo zaručuje dlhú životnosť súpravy. Hračka funguje na dve batérie.

Mnohí kupujúci uviedli, že je to vynikajúci darček. Dieťa môže labyrinty zostaviť samo podľa ilustrovaného návodu, ktorý je súčasťou sady, alebo zapojiť rodičov do spoločných voľnočasových aktivít. Najdôležitejšie je, že hra nenudí a dlho udržuje záujem zvedavých detí.

Výhody

 • Jednoduché montážne schémy;
 • Svetelné a hudobné efekty;
 • zaujímavá prekážková dráha;
 • Rôzne konštrukčné modely;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Najlepšie elektronické stavebnice pre deti vo veku 7-10 rokov

Elektronický konštruktér Clementoni Mio the Robot

Hodnotenie: 4.9

ELEKTRONICKÝ KONŠTRUKTÉR CLEMENTONI MIO ROBOT

Prvé miesto patrí konštruktérovi talianskej výroby, ktorý je vhodný pre deti od 7 rokov. Možno ho použiť na zostavenie robota, ktorý vykonáva rôzne činnosti. Dieťa si ich môže samostatne naprogramovať podľa svojich predstáv. Všetky použité materiály spĺňajú bezpečnostné predpisy. Plastové a kovové diely sú mimoriadne odolné a nepoškodia sa ani pri intenzívnom používaní súpravy.

Obsahuje detektor, kolieska, valček, dosku plošných spojov, LED diódy, elektromotory, ochranný kryt, puzdro, zbrane, držiak značky. Ilustrované pokyny poskytujú informácie o elektronike a pomáhajú pochopiť zložité procesy. Vďaka hľadáčiku hračka ľahko manévruje okolo prekážok. Ruky dokážu uchopiť akýkoľvek kovový predmet. Vymeniteľná súprava ramien pre ďalšie funkcie.

Hra s robotom Mio učí deti vytrvalosti, jemnej motorike, priestorovému mysleniu a predstavivosti. Konštruktér môže byť prvým krokom k zvládnutiu robotiky a štartom do budúcnosti, ktorá bude úzko prepojená s elektronikou.

Výhody

 • stimulácia tvorivého potenciálu;
 • Zaujímavá interaktívna hračka;
 • Učebná pomôcka obsahovala;
 • individuálne programovanie;
 • Robustné, ekologické diely.

Nevýhody

 • neidentifikované.

PinLab Pozitronic Electronic Builder

Hodnotenie: 4.8

Elektronický konštruktér PinLab Pozitronic

Druhá je sada, ktorá bude zaujímavá nielen pre školákov, ale aj pre študentov a starších ľudí, teda pre každého, kto sa chce dozvedieť, čo je to elektronika a rádiotechnika. Učenie sa začína od základov. Kniha, ktorá je súčasťou balenia, sa zaoberá elektrickým prúdom, obvodmi, rezistormi, LED diódami, tranzistormi. Referenčný materiál obsahuje celkovo 34 funkčných elektronických konštrukcií.

Experimentovaním možno z týchto častí zostaviť rôzne zariadenia, napríklad poplašné zariadenie proti vlámaniu alebo zosilňovač zvuku pre mobilný telefón. Na konštrukciu nie je potrebné spájkovanie. Všetky diely sú zostavené na doske na chlebík. Môžu sa vkladať a vyberať nespočetnekrát bez rizika poškodenia. Súprava obsahuje 20 typov elektronických komponentov a 3 typy senzorov: zvukový, svetelný a infračervený.

Súprava je pre dieťa absolútne bezpečná. Veľa pozitívnych recenzií hovorí o hre ako o veľmi zaujímavej a vzdelávacej zábave. Bol by to skvelý darček pre deti, ktoré sa začínajú zaujímať o obvody.

Výhody

 • zaujímavá inštruktážna brožúra
 • rôznorodé obvody návrhov;
 • montáž bez použitia spájkovačky
 • zvukové a svetelné efekty.

Chyby

 • nie sú identifikované.

Elektronický konštruktér Intellectico Vlastnými rukami 1008 Timer

Hodnotenie: 4.7

ELEKTRONICKÁ SÚPRAVA INTELLECTICO S VLASTNÝMI RUKAMI 1008 ČASOVAČ

Treťou cenou je lacná, ale veľmi zábavná súprava pre dievčatá a chlapcov, ktorých zaujíma, ako fungujú domáce spotrebiče a technika, a ktorí sa chcú dozvedieť viac o elektronike a obvodoch. Deti sa vďaka nemu môžu hravou formou naučiť nové poznatky, ktoré sa im neskôr budú hodiť, a stráviť zábavný a zaujímavý voľný čas s kamarátmi a rodičmi. Výrobok je certifikovaný a jeho používanie zaručuje bezpečnosť ostatných.

Obsahuje rezistory, tranzistor, LED diódy, indikátor, tlačidlá hodín, elektrolytický kondenzátor, vodiče, dosku. Z nich je zostavené najjednoduchšie zariadenie na meranie času. Po vykonaní experimentov je možné študovať indikátor LED, ktorý sa používa v mnohých spotrebičoch na zobrazenie čísel. Farebne ilustrovaný návod je napísaný zrozumiteľným jazykom, takže deti môžu pochopiť princípy konštrukcie bez pomoci dospelých.

Podľa recenzií Science Cognitive Set nenecháva žiadne dieťa ľahostajné. Tento spôsob rozvíjania vytrvalosti a pozornosti je považovaný za veľmi účinný, najmä ak deti nemajú veľký záujem a trávia veľa času na počítači alebo s gadgetmi.

Výhody

 • Úvod do mikroelektroniky;
 • Kompletná sada vrátane batérií;
 • Rozvoj erudície a predstavivosti;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Najlepší elektronický dizajnér pre deti od 10 do 14 rokov

LEGO Education Mindstorms EV3 Multimedia Build & Operate 31313

Hodnotenie: 4.9

LEGO EDUCATION MINDSTORMS EV3 CREATE AND COMMAND 31313

Víťazom zlatého ocenenia v tejto kategórii sa stal produkt známej značky LEGO, ktorý deti rozptýli od príliš dlhého času stráveného pri počítači a pomôže im vyplniť voľný čas, keď sa neučia. Nový model spája možnosti dizajnu s pokročilou technológiou. Robot sa môže nielen pohybovať, ale aj hovoriť, myslieť a robiť mnoho ďalších vecí. 3D návod ponúka 5 variantov modelov s postupným poradenstvom. Súprava obsahuje 601 dielov vyrobených z bezpečných a odolných materiálov prvotriednej kvality.

Možno ho ovládať pomocou infračerveného diaľkového ovládania alebo smartfónu či tabletu po nahratí mobilnej aplikácie. Na oficiálnej webovej stránke je sekcia, do ktorej môžete nahrať obrázok výsledného návrhu a podeliť sa o skúsenosti s jeho stavbou s ostatnými.

Kúpou sady si môžete byť istí, že získate základné znalosti o konštrukcii a programovaní. Proces učenia založený na hrách pomôže upevniť zručnosti a naďalej sa zdokonaľovať v oblasti elektronického dizajnu. Rodičia tvrdia, že dizajnér rozvíja vytrvalosť, pozornosť, jemnú motoriku.

Výhody

 • Aplikácia Robot Commander je bezplatná;
 • Rozšírené funkcie robota;
 • Súčasťou je brožúra o školení;
 • intuitívne rozhranie na programovanie;
 • Interaktívna komunikácia na webovej stránke.

Nevýhody

 • priemerná cena – 20 000 Euro.

Elektronický konštruktér Xiaomi Mitu LKU4037GL Mi Robot Builder Rover

Hodnotenie: 4.8

XIAOMI MITU LKU4037GL MI ROBOT BUILDER ROVER

Druhé miesto je určené pre chlapcov a dievčatá staršie ako 10 rokov. Získajte neoceniteľné skúsenosti v oblasti experimentov a elektroniky. Mechanizovaný robot je zostavený z 1086 dielov. Všetky sú vyrobené z kvalitných surovín vo vysoko presných formách a boli certifikované z hľadiska bezpečnosti a šetrnosti materiálov k životnému prostrediu. Obsahuje ozubené kolesá, koľajnice, vývodový hriadeľ a ďalšie diely na zostavenie mechanického systému. Všetky si zachovávajú svoju integritu aj v extrémnych podmienkach.

Robot má viac funkcií. Ľahko prekonáva všetky prekážky na povrchoch s náročným terénom. Za jeho prevádzku sú zodpovedné výkonné procesory. Dlhý prevádzkový čas zabezpečujú zabudované dobíjateľné batérie s kapacitou 1650 mAh. Dostupné rozhrania: Bluetooth, Wi-Fi.

Obsahuje pokročilú aplikáciu, výkonný režim programovania. Ovládanie je možné pomocou prispôsobených nastavení pre jednotlivého hráča alebo už optimalizovaných pre všetkých používateľov.

Výhody

 • 32-bitová pamäť RAM;
 • vysoko presné komponenty;
 • ovládanie z mobilných zariadení;
 • manévrovateľný kolesový robot;
 • režim hlasových príkazov.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Elektronický konštruktér Evolvektor Electronics Fundamentals EB-120 Basic kit

Hodnotenie: 4.7

Elektronický konštruktér Evolvektor Electronics Basics EB-120

Tretím je tréningový a herný set, ktorý patrí do 1. úrovne konštruktérov vytvorených značkou „Evolvektor. Obsahuje 268 súčiastok: LED diódy, rezistory, bipolárny tranzistor, doska na chlebík, prepojovacie káble, elektrolytické kondenzátory, mikroobvody, motorček, relé, reproduktor, regulátor napätia a mnoho ďalších montážnych potrieb.

Návody stručne a jasne vysvetľujú, kde začať experimentovať a ako prejsť na zložitejšie projekty. Kurz pozostáva z 30 lekcií, ktoré zahŕňajú základné pojmy z oblasti elektriny, princípy tvorby digitálneho signálu a používania multimetra, pravidlá tvorby obvodov, varianty použitia pulzného čítača. Výrobca zohľadnil mnohé nuansy, čím vznikla harmonická kombinácia teórie a praxe. Zdĺhavý proces je zo strany používateľa jednoduchý a nadšený.

Zákazníci poznamenali, že súprava je vhodná nielen pre školákov, ktorí sa zaujímajú o elektroniku, ale aj pre tých vo vyššom veku, ktorí sa rozhodli začať so základmi. Po ich preštudovaní si môžete kúpiť sadu číslo 2, potom číslo 3 pre hlbšie znalosti.

Výhody

 • interaktívne učenie;
 • Súčasťou súpravy sú 2 farebné brožúry;
 • súbor nástrojov na montáž;
 • dostupnosť motora.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Najlepší elektronickí dizajnéri pre vek 14 rokov+

Amperka Raspberry AMP-S039

Hodnotenie: 4.9

MALINOVÝ AMP-S039 ELEKTRONICKÝ KONŠTRUKTÉR

Prvou je stavebnica, ktorá umožňuje vzdelávanie a výchovu v domácom prostredí a v krúžkoch elektroniky a robotiky. Bude to zaujímavé pre chlapcov aj dievčatá. Vzdelávacia súprava pomôže rozvíjať logické myslenie a zručnosti, zvýši záujem o vedu a poskytne nové vedomosti a zručnosti v oblasti inžinierstva a dizajnu. Obsahuje všetky potrebné položky na organizovanie rôznych experimentov. Ide o jednodoskový minipočítač s výkonným napájacím zdrojom a káblom na pripojenie k televízoru alebo monitoru.

Farebné pokyny pomáhajú pochopiť a rýchlo začať stavať. Zoznámenie sa začína od základov, takže všetko bude zrozumiteľné aj pre začínajúcich webových vývojárov. Grafický režim pripomína známy systém Windows. V prípade chyby, ktorá viedla k strate údajov, ich možno obnoviť v priebehu niekoľkých minút a znovu začať zaujímavý proces.

Súprava je považovaná za najlepšiu pre začínajúcich vývojárov a programátorov stredoškolského veku. Elektronická súprava Raspberry amp-s039 je v žiarivom, slávnostnom balení, takže je vhodná ako darček k narodeninám alebo na akúkoľvek inú príležitosť a oslávenec z nej bude mať nevýslovnú radosť.

Výhody

 • rôzne zaujímavé experimenty;
 • Kompletný softvér;
 • Brožúra s farebnými ilustráciami;
 • Všetko, čo potrebujete, je súčasťou balenia;
 • vynikajúce zručnosti v oblasti riadenia projektov.

Nevýhody

 • neboli odhalené.

Elektronický konštruktér BHW-Peterburg Dare 35885 Smart Home Arduino

Hodnotenie: 4.8

Elektronická stavebnica BHW-Peterburg Dare 35885 Smart Home Arduino

Druhé miesto patrí konštruktérovi, ktorý vás naučí, ako automatizovať váš domov, a poskytne vám potrebné zručnosti a znalosti. Sada obsahuje slávnu prácu Jeremyho Blooma „Learning Arduino“. Nástroje a metódy technickej mágie. Jeho prečítaním pochopíte základy používania platformy mikrokontroléra, ktorá sa vyznačuje rýchlou odozvou a umožňuje vykonávať rôzne zaujímavé experimenty.

Rozsah dodávky zahŕňa dosku
eadboard 8, zvukové a pohybové senzory, LED diódy, rezistory, káble, vodiče. Podrobný sprievodca je jasný pre začiatočníkov. Postupné diagramy uľahčujú proces. Učenie založené na hrách vám pomôže osvojiť si programátorské zručnosti. Je prístupný pre dospievajúcich aj starších používateľov.

Podľa recenzií produkt ruskej značky zaujme aj tých, ktorí sú k tejto oblasti vedy ľahostajní. Vďaka nemu sa môžete dozvedieť, ako skutočne funguje skutočný systém Smart Home. Získané zručnosti pomôžu pri tvorbe nových, zložitejších projektov a skúsenosti sa vám určite budú hodiť aj v budúcnosti.

Výhody

 • 22 elektronických komponentov;
 • obľúbená kniha ako darček;
 • učenie sa programovacieho jazyka Arduino;
 • Brožúra s vysvetleniami a príkladmi;
 • Kontajner na skladovanie dielov.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Elektronický konštruktor Smile ENS-222 Set №1

Hodnotenie: 4.7

Úsmev ENS-222 Set #1

Recenziu uzatvára súprava, ktorá zaujme aj tých, ktorí sa o obvody nezaujímajú. Staviteľ vychádzal z knihy Elektronika pre začiatočníkov od Charlesa Platta. Obsahuje 268 častí, z ktorých môžete vytvárať experimenty opísané v kapitolách 1-11 publikácie. Má 2 organizátory, rezistory, poistky, dosku, elektrolytické kondenzátory, svorky, prepojky, tranzistor, LED diódy, relé.

Vyžaduje 8 batérií AA, ktoré sú súčasťou balenia. Vhodné na domáce štúdium, ako aj pre školy a odborné krúžky. Je to úvodný krok k osvojeniu si základov elektroniky. Môže to byť príjemná zábava samostatne, s priateľmi alebo s rodičmi. Potom môžete pokračovať v štúdiu zložitejších predmetov, ktoré sú teraz jednoduchšie a zrozumiteľnejšie.

Staviteľ je skvelý darček na dovolenku. Nespornou výhodou je, že môžete pokračovať v experimentovaní zakúpením ďalších súprav tejto série. Rodičia poznamenávajú, že výrobok Smile pomohol odviesť pozornosť dieťaťa od nadmerného vystavenia počítaču a miniaplikáciám. Zvyšuje záujem o učenie, rozvíja myslenie a logiku.

Výhody

 • koníček pre deti a dospelých;
 • veľká sada príslušenstva;
 • bezpečné experimenty;
 • jasné pokyny.

Nevýhody

 • Je potrebná voliteľná súprava nástrojov.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: