16 najlepších detských postieľok

Pri kúpe postieľky pre novorodencov si musíte uvedomiť, že do šiestich mesiacov bude vaše dieťa aktívne, bude vstávať, skákať, plaziť sa, a tým zväčšovať svoj priestor. Samozrejme, že sa pokúsi dostať z postieľky, ktorá je plná zranení. Vzhľadom na to všetko je dôležité starostlivo vyberať, aby ste si zaistili pohodlie, komfort a bezpečnosť.

Naši odborníci ju hodnotili v rôznych kategóriách a vybrali len tie najlepšie detské postieľky. Pozrite si našich 16 modelov.

Tipy na výber detskej postieľky

 1. Bezpečnosť. Pred kúpou si postieľku prezrite a venujte pozornosť všetkým detailom. Mali by byť pevne vyfrézované. Je dôležité, aby bočné zábrany boli vyrobené z dreva, pretože vaše dieťa ich určite vyskúša a rozkúše. Mala by byť z masívneho dreva, a nie z MDF, drevotriesky alebo drevotriesky.
 2. Základňa. Vyberte si lamelové dosky, pretože sa predpokladá, že poskytujú lepšie vetranie.
 3. Stabilita. Hmotnosť výrobku nie je v tomto prípade dôležitá. Šírka a výška sú dôležitejšie. Úzke a vysoké postieľky pre novorodencov sa ľahšie prevrátia ako nízke a široké.
 4. Mriežky.Ak si kupujete výrobok na dlhšie obdobie, hľadajte modely s odnímateľnými košmi. Potom bude ľahké premeniť postieľku pre novorodenca na bežnú posteľ bez toho, aby ste museli nakupovať novú.
 5. Hojdací mechanizmus. Niekoľko typov: priečne a pozdĺžne kyvadlo, ako aj hladké vahadlo na skĺznici. Každá rodina sa musí rozhodnúť na základe osobných preferencií. Odborníci trvajú len na prítomnosti hladkého chodu. Matka tak nemusí dieťa príliš hojdať a dieťa sa cíti pohodlne.
 6. Zásuvky.Je lepšie, ak sú prítomné, pretože poskytujú ďalší úložný priestor. Možno do nich uložiť hračky alebo ďalšie posteľné prádlo. Keď dieťa vyrastie a začne samo vstávať z postieľky, môže pohodlne siahnuť na hračky zo zásuviek.
 7. Kolesá. Ak je nimi postieľka vášho dieťaťa vybavená, musia byť dobre zaistené a musia mať zarážku, ktorá zabezpečí, že sa nepohybujú.
 8. Matrace. Postieľky pre novorodencov sa zvyčajne nedodávajú s matracom, takže rodičia majú možnosť nájsť si matrac vhodný pre svoje dieťa. Okrem toho to bude mať vplyv na náklady, ktoré sa mnohonásobne zvýšia.
 9. Dokumentácia. Kúpte si detskú postieľku v špecializovanom obchode a požiadajte predavača o dokumenty potvrdzujúce bezpečnosť výrobku a jeho súlad so všetkými predpismi. Nezabudnite, že všetok detský nábytok musí byť certifikovaný. Ak si to želáte, môžete si vyžiadať aj správu o teste.
 10. Rozpočet.Aj keď nemáte veľa peňazí, uistite sa, že si nekupujete najlacnejší model. Dobrý produkt nemôže stáť ani cent. Určite bude nekvalitný, nespoľahlivý a nebezpečný. Nešetrite peniazmi, pretože postieľka pre vaše novorodeniatko bude slúžiť vám aj jemu dlhé roky.
 11. Výrobca.Vyberte si značky, ktoré si už získali dôveru spotrebiteľov. Je dobré venovať čas vyhľadávaniu recenzií a hodnotení. Modely v našom článku uviedli na trh osvedčené spoločnosti, ktoré sa dlhodobo tešia úspechu na detskom trhu

Najlepšie postieľky pre bábätká

6v1
Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie lacné postieľky pre novorodencov1riciola
iciola-12
8 929€
2Anjel Alita 34 817€
3Víla 3044 210€
4Červená hviezda Christina C6197 185€
Najlepší pomer ceny a kvality detských postieľok1Wundermöbel M
  Zariadenie tiSleep Klassik
14 900€
2Papaloni Giovanni (rocker)9 620€
3Pa
 • Ciak
 • 17 000€
  4Valle Giraffe 0511 269€
  5Gandilyan Ludmilla K2002-0610 495€
  Najlepšie detské postieľky Transformer1Noony Cozy10 900€
  2Valle Allegra10 990€
  3Víla 11007 190€
  4SKV-spoločnosť 83003x9 259€
  5Kyvadlo Noony Wood Chalet14 399€
  6Giovanni
  9 910€
  Najlepšia novorodenecká postieľka v prémiovom segmente1aby sa na to dalo pozerať
 • a Da
 • a
 • 52 060€

  Najlepšie rozpočtové postieľky pre novorodencov

  iciola
  iciola-12

  Hodnotenie: 4.8

  </div><p>iciola <br />iciola-12″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/55716666194171-7616.jpg“ title=“<br />iciola <br />iciola-12″></p><p>Špičkový klasický model s prepracovaným a elegantným dizajnom. Detská postieľka pre novorodencov má priečny hojdací mechanizmus, takže rodičia nemusia vynakladať žiadne úsilie na ukolísanie svojho dieťaťa. Lôžko je výškovo nastaviteľné v dvoch rôznych úrovniach. Podstavec je lamelový, čo znamená vynikajúce vetranie. Dve zásuvky umožňujú uložiť hračky alebo iné predmety. Nábytok je vyrobený z brezového masívu a pokrytý lakom na vodnej báze, ktorý spĺňa bezpečnostné požiadavky.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>zníženie prednej steny;</li><li>pevná konštrukcia;</li><li>kvalitné príslušenstvo;</li><li>Rozpočtová cena 7500 €.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nezistené.</li></ul><h3>Anjel Alita 3</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Antel Alita-3

  V druhom rade sú postieľky s priečnym kyvadlovým hojdacím mechanizmom. Vyrobené z masívneho brezového dreva, preto je šetrné k životnému prostrediu. Posuvná tyč na prednej stene sa spúšťa, aby ste mohli dieťa ľahko vložiť alebo vybrať. Posteľ má rovnako ako predchádzajúci model dve rôzne výšky, ktoré možno nastaviť na.

  Výhody

  • lamelové dno;
  • majú silikónové úchytné prúžky po stranách;
  • Povrchová úprava lakom na vodnej báze;
  • niekoľko farebných variantov;
  • Rozumná cena za 5500 r.

  Nevýhody

  • Kyvadlo sa úplne nezablokuje;
  • Pokyny sú zle vytlačené;
  • bez zásuvky.

  Feya 304

  Hodnotenie: 4.6

  Fea 304

  Tretie miesto v rebríčku pre domácu detskú postieľku. Detskú postieľku možno namontovať na jednu z dvoch úrovní. Prednú bočnicu možno znížiť, aby mal rodič ľahší prístup k dieťaťu, čím sa zníži zaťaženie chrbtice. S kolieskami na nohách pre skvelú mobilitu. Proces kývania sa uskutočňuje pomocou špeciálnych bežcov. Ako upozornili používatelia, výrobok nie je vyrobený z masívneho dreva, ale z lepeného dreva.

  Výhody

  • bezpečnostné zámky dvoch kolies;
  • Lak na vodnej báze;
  • silikónové polstrovanie;
  • nízka cena 4k. .

  Nevýhody

  • jemné hojdanie;
  • podlaha je vyrobená z preglejky, nie z lamiel;
  • bez zásuvky.

  Červená hviezda Christina C619

  Hodnotenie: 4.5

  Červená hviezda Christina C619

  Na poslednom mieste je postieľka vyrobená v Rusku. Je vybavený pozdĺžnym kyvadlovým mechanizmom, ktorý má blokovací mechanizmus. Detskú postieľku možno nastaviť na jednu z troch úrovní. Bočné zábradlie sa spúšťa súčasným zdvihnutím hákov. Bočný panel možno v prípade potreby úplne odstrániť, aby bolo možné výrobok umiestniť k posteli rodičov. Víťaz ceny Rodičovská voľba 2016.

  Výhody

  • lamelová podlaha;
  • Vyrobené z masívnej brezy a hobľovanej dýhy;
  • Vodou riediteľná povrchová úprava;
  • 6 farieb.

  Nevýhody

  • bez zásuvky;
  • nie všetky diely majú primeranú kvalitu.

  Najlepšie detské postieľky podľa pomeru ceny a kvality

  Wundermöbel M
   tiSleep Klassik

  Hodnotenie: 5.0

  Wundermöbel M<ul></div><p>tiSleep Klassik“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/71716666194171-9616.jpg“ title=“Wundermöbel M</p><ul>tiSleep Klassik“><p>Prvé miesto v kategórii patrí klasickej detskej postieľke. Vyrába sa v našej továrni v Petrohrade, nemecký názov je odkazom na technologické normy. Vyrobené z masívneho bukového dreva a potiahnuté smaltom na vodnej báze, ktorý zaručuje bezpečnosť. Výkyvný mechanizmus – krížové kyvadlo. K dispozícii sú kolesá so zámkami. Bočnú lištu možno znížiť alebo úplne odstrániť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>lamelové dno;</li><li>8 úrovní výšky na nastavenie lôžka;</li><li>silikónové prekrytia;</li><li>8 rôznych farieb;</li><li>5 rokov záruky výrobcu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>mierne hlučné pri hojdaní.</li></ul><h3><p>Papaloni Giovanni (rocker)</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Papaloni Giovanni (hojdacie kreslo)

  Druhá pozícia patrí hojdacej postieľke z masívneho bukového dreva pre dojčatá. Kývavý pohyb sa dosahuje pomocou bežcov. Príborník možno znížiť alebo úplne odstrániť, čím sa z neho stane rozkladacia pohovka. Všetky rohy sú zaoblené, čo znamená, že sa dieťa nezraní. Obsahuje veľký úložný box na hračky alebo bielizeň. Môže sa používať do štyroch rokov.

  Výhody

  • Kolesá sú samosvorné a dajú sa zablokovať;
  • Má silikónové podložky;
  • 2 výškové úrovne pre lôžko
  • 5 farieb.

  Nevýhody

  • Zásuvka je vyrobená z drevotrieskovej dosky;
  • nízka kvalita.

  a

 • Ciak
 • Hodnotenie: 4.8

  Pa<li></div><p>Ciak“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/22116666194171-9616.jpg“ title=“Pa</p><li>Ciak“><p>Tretí riadok patrí postieľke z masívneho bukového dreva. Všetky nátery sú netoxické a na báze vody. Obe bočnice sa znižujú o 25 cm, jedna sa dá úplne odstrániť. Spúšťanie je tiché, takže dieťa sa počas neho nezobudí. Model sa môže používať až 5 rokov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>lamelový rošt pod matracom;</li><li>je silikónová výplň;</li><li>2 úrovne polohovania lôžka;</li><li>Kolieska s gumovým polstrovaním, ktoré sa dajú zablokovať;</li><li>Obsahuje zásuvku s dvoma časťami.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>zásuvka z drevotriesky.</li></ul><h3>Valle Giraffe 05</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Valle Giraffe 05

  Na štvrtom mieste v rebríčku: detská postieľka s pozdĺžnym hojdacím mechanizmom a zásuvkou. Určené pre deti od narodenia do 5 rokov. Je vyrobený z masívneho brezového dreva a povrchovo upravený lakom na vodnej báze. Dekoratívna rezba v podobe rozkošnej žirafy zdobí operadlá modelu. Základný stojan a možno ho nastaviť na jednu z dvoch dostupných úrovní.

  Výhody

  • je tu držiak kyvadla;
  • bočnú priečku možno spustiť;
  • Zásuvka je uzavretého typu.

  Nevýhody

  • žiadne silikónové polevy.

  Gandilyan Ludmila K2002-06

  Hodnotenie: 4.6

  Gandylyan Ludmila K2002-06

  Posledná hodnotená postieľka s klasickým dizajnom. Vyrobené z masívneho bukového dreva z Kaukazu. Kyvný mechanizmus – pozdĺžne kyvadlo. Je úplne tichý, takže spánok vášho dieťaťa nebude rušený. Jedna bočná lišta je znížená pre ľahší prístup k dieťaťu. Lamelový rošt pod matracom na lepšie vetranie. Detskú postieľku možno nastaviť do jednej z dvoch úrovní. S veľkým úložným boxom na posteľnú bielizeň alebo hračky.

  Výhody

  • farby na vodnej báze;
  • rýchla a jednoduchá montáž;
  • bočný panel je možné odstrániť;
  • silikónový klin.

  Nevýhody

  • plastové držiaky.

  Najlepšie detské postieľky

  Noony Cozy

  Hodnotenie: 4.9

  Noony Cozy

  Prvé miesto v kategórii získava postieľka pre novorodencov, ktorá sa premení na kolísku, ohrádku, pohovku alebo nadstavec na postieľku. Priečny kyvadlový výkyvný mechanizmus. Vybavený uzamykateľnými kolesami. Po odstránení bočného zábradlia možno výrobok posunúť k posteli rodičov. Vyrobené z masívneho brezového dreva. Výška lôžka je nastaviteľná v jednej z troch úrovní.

  Výhody

  • oválny tvar;
  • priestranný;
  • stabilné;
  • vysokokvalitné materiály a montáž
  • optimálna cena – 11k. .

  Nevýhody

  • žiadne silikónové dosky;
  • Žiadna zásuvka nie je súčasťou balenia.

  Valle Allegra

  Hodnotenie: 4.8

  Valle Allegra

  Druhá pozícia patrí detskej postieľke Transformer, ktorá môže byť kompletnou sadou nábytku na dlhé roky. Používa sa nielen ako detská postieľka, ale aj ako komoda a prebaľovací pult. Ak odstránite komodu, výrobok sa zmení na veľkú posteľ pre tínedžera. Model je vybavený kyvadlovým výkyvným mechanizmom. Výškovo nastaviteľný podstavec matraca v jednej z dvoch úrovní. Výrobca odporúča, aby sa posteľ používala do 10-14 rokov.

  Výhody

  • lamelové dno;
  • Vodou riediteľná povrchová úprava;
  • 2 posuvné zásuvky;
  • 3 zásuvky v komode;
  • 4 farebné varianty;
  • rozumná cena – 11 tis. .

  Nevýhody

  • vyrobené z lisovanej drevotriesky.

  Víla 1100

  Hodnotenie: 4.7

  Víla 1100

  Tretia pozícia pre detskú postieľku od domáceho výrobcu. Mimoriadne nízka cena. Môžete si ho kúpiť len za 7500 p. Model rastie spolu s vaším dieťaťom. V prvých rokoch života plní základnú úlohu a potom sa vďaka širokej škále funkcií možnosti rozširujú. Plocha na spanie výrobku sa zväčší zo 120 x 60 na 170 x 60 cm. Preto nie je potrebné meniť posteľ, kým nedosiahnu pubertu. Je nainštalovaný priečny hojdací mechanizmus. K dispozícii je komoda s tromi priehradkami, prebaľovací pult a komoda.

  Výhody

  • lamelové dno;
  • silikónové podložky;
  • lak je na vodnej báze;
  • znížená bočná lišta;
  • 2 úrovne výšky lôžka;
  • 18 farebných možností.

  Nevýhody

  • Vyrobené z drevotrieskovej dosky.

  SKV-spoločnosť 83003x

  Hodnotenie: 4.6

  SKV-spoločnosť 83003x

  Na štvrtom mieste v rebríčku je ďalšia transformátorová detská postieľka, ktorá je celým nábytkovým setom. Obsahuje: prebaľovací pult, komodu, bočnú zásuvku, úložné zásuvky a tri úpravy postele. Priečne kyvadlo ako kývací mechanizmus. Spací vak je výškovo nastaviteľný, dá sa nastaviť na jednu z dvoch dostupných úrovní. Vyrobené z dreva a MDF (breza).

  Výhody

  • lamelové dno;
  • silikónový klin;
  • bočný panel znížený alebo úplne odstránený;
  • prídavná doska na prsty je súčasťou balenia pre bezpečnosť dieťaťa počas spánku;
  • 7 farebných možností.

  Nevýhody

  • nenašiel sa žiadny kritický.

  Kyvadlo Noony Wood Chalet

  Hodnotenie: 4.5

  Chata Noony Wood Chalet

  Piate miesto patrí funkčnej postieľke. Výška lôžka je nastaviteľná a možno ju nastaviť do dvoch rôznych úrovní. Model je vybavený priečnym kyvadlovým hojdacím mechanizmom. Pohyblivé čelo postele. Keď vaše dieťa vyrastie, postieľku ľahko premeníte na posteľ pre tínedžerov s nočným stolíkom, výklopnou poličkou a stolíkom.

  Výhody

  • lamelová podlaha;
  • Vodou riediteľná povrchová úprava;
  • znižovanie bočnej lišty;
  • je tu prebaľovací pult;
  • vyrobené z masívneho borovicového a brezového dreva;
  • Príborník je možné inštalovať na obe strany.

  Nevýhody

  • bez silikónového polstrovania.

  GiovannieeO 6 v 1

  Hodnotenie: 4.5

  Giovanni<tr></div><p>6in1″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/419166194171-5616.jpg“ height=“448″ title=“Giovanni</p><tr>6 v 1″><p>Na poslednom mieste je transformátorová postieľka 6 v 1. Produkt je vyrobený z masívneho novozélandského borovicového dreva. Všetky časti sú zaoblené a nie sú na nich žiadne vyčnievajúce časti, čo zaručuje bezpečnosť. Model sa používa ako postieľka pre novorodencov, kolíska alebo ohrádka, a keď vyrastú, možno ho premeniť na pohovku, čím sa zväčší priestor na spanie, alebo na dve kreslá.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>lamelové dno;</li><li>3 úrovne lôžka;</li><li>odnímateľná bočná lišta;</li><li>Samonastavovacie kolesá s blokovacím mechanizmom;</li><li>5 farebných možností;</li><li>nízka cena 10k. .</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nemá prebaľovací pult;</li><li>bez silikónového polstrovania.</li></ul><h2>Najlepšia detská postieľka pre novorodencov v prémiovom rade</h2><h3>Baby Ita<li>a Da<li>a</h3><p>Hodnotenie: 5.0</p><div style=
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: