9 najlepších rádiom riadených vrtuľníkov

Ešte nedávno rádiom riadené vrtuľníky jednoducho neexistovali. Teraz môžete tieto hračky nájsť vo väčšine obchodov, ktoré predávajú takýto tovar. Vrtuľník vás zaujme svojou stabilnou ovládateľnosťou a dobrým komunikačným dosahom. A ak nemáte chuť preskúmať celý sortiment, stačí si prečítať našu recenziu. Zahŕňa všetky najlepšie modely, ktoré možno nájsť v Slovenskom maloobchode.

Hodnotenie najlepších rádiom riadených vrtuľníkov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších vrtuľníkov na diaľkové ovládanie1Tarot Flasher 600 A KIT 2 4G32 025€
2E-sky D700 3G Flybarless BNF – 401022 260€
3Čepeľ BLH51006 923€
4Súprava blikačov 450 Sport KIT A12 810€
5Walkera Lama 400D 2.4G7 339€
6Thunder Tiger Mini Titan E325 V2 KIT8 499€
7E-sky 3D He
 • koptéra A300 2 4G
 • 7 730€
  8WL Toys V9124 810€
  9Syma Raptor (S39)1 880€

  Tarot Flasher 600 A KIT 2 4G

  Hodnotenie: 4.9

  Tarot Flasher 600 A KIT 2 4G

  Rádiom riadené vrtuľníky sú zvyčajne príjemne cenovo dostupné. Existujú však výnimky z pravidla. Napríklad Tarot Flasher 600 A KIT 2 4G sa za svoju cenu približuje oveľa užitočnejšej kvadrokoptére. Čo spôsobuje, že cenovka funguje??

  Tento model má všetky technológie, ktoré možno implementovať do rádiom riadeného vrtuľníka. A nezabudnite, že toto nie je hračka. Toto monštrum váži 3150 g a je dlhé 1160 mm. Jeho let zabezpečujú obrovské lopatky. Je zaujímavé, že vrtuľník je štandardne dodávaný bez motora. Ide o to, že výrobca ponúka kupujúcemu na výber medzi veľkosťou 50 a 52 motora. To je aj referenčný bod pre výber batérie. Budete si tiež musieť zakúpiť diaľkové ovládanie, gyroskop a servá.

  Stručne povedané, Tarot Flasher 600 A KIT 2 4G je tak trochu stavebnica, ktorá po zakúpení nikam nepoletí. Jeho rám má pevnú konštrukciu. Žiadny strach z pádu – nie je pravdepodobné, že by došlo k poškodeniu. Tento model sa môže pochváliť aj jednosmernými ložiskami a vysokým krútiacim momentom.

  Vrtuľník určený pre tých, ktorí vyžadujú plynulé a dlhé lety. Môže sa prevádzkovať pomocou hardvéru s frekvenciou 2,4 GHz. Zachytí signál na pomerne veľkú vzdialenosť – problémy môžu nastať len vtedy, ak vrtuľník opustí zorné pole. Ak potrebujete vrtuľník na hranie pre dieťa, zvážte kúpu iného modelu. Tarot Flasher 600 A KIT 2 4G je možnosť výhradne pre nadšencov rádiom riadených vrtuľníkov, ktorí už vyskúšali menej zaujímavé zariadenia.

  Výhody

  • Rám je schopný odolať akejkoľvek kolízii;
  • Dokáže zostať vo vzduchu dlhý čas;
  • Dobrý prevodový pomer;
  • Pri konštrukcii sa použili uhlíkové vlákna a sklolaminát;
  • Plynulá prevádzka aj pri vysokých otáčkach motora;
  • K dispozícii je 3D pilotovanie.

  Nevýhody

  • Po zakúpení ho musíte zostaviť;
  • Budete musieť kúpiť veľa komponentov;
  • Vysoké náklady;
  • Veľmi veľké a ťažké.

  E-sky D700 3G Flybarless BNF – 4010

  Hodnotenie: 4.8

  E-sky D700 3G Flybarless BNF - 4010

  Toto je o niečo lacnejší rádiom riadený vrtuľník. Stále sa však nedá označiť za lacný. Ale aspoň nevyžaduje príliš veľa úložného priestoru. Skutočnosť, že jeho dĺžka nepresahuje 650 mm. A tento parameter ešte prekvapí vašich priateľov a hostí – dáva jasne najavo, že tento vrtuľník, ak je to hračka, je len pre dospelých. Hmotnosť tohto modelu vrátane batérie je 770 gramov.

  Pokiaľ ide o batériu, spomeňme jej prítomnosť. Tento model sa dodáva kompletne zostavený, je potrebné dokúpiť diaľkové ovládanie. Kapacita lítium-polymérovej batérie je 2200 mAh, produkuje napätie 11,1 V. Výrobca nezabudol na nabíjačku. V popise produktu dokonca uvádza, že napájací adaptér má nový dizajn. Ale radšej by vám mal povedať, ako dlho trvá, kým sa batéria úplne dobije. Batéria sa montuje pod uhlom 45 stupňov, čo výrazne zjednodušuje proces.

  Vrtuľník je 6-kanálový. Na ovládanie budete potrebovať známy diaľkový ovládač 2,4 GHz. Mnohí fanúšikovia rádiom riadených vrtuľníkov už takéto diaľkové ovládanie majú, preto ho výrobca do súpravy nedáva.

  Tento model bol vyrobený z kvalitných materiálov. Používatelia si všímajú jeho vysokú odolnosť. To vám dáva nádej, že vrtuľník prežije aj pády a kolízie s inými objektmi. Dodáva sa s výkonným 480 mm komutátorovým motorom. Zamilujete si aj vylepšený regulátor rýchlosti. To všetko vám umožní vychutnať si lietanie s vrtuľníkom aj zo značnej vzdialenosti.

  Výhody

  • Dodáva sa s vysokokapacitnou batériou
  • Jednoduchá inštalácia batérie;
  • Používa sa výkonný motor;
  • Dodáva sa s kvalitným regulátorom otáčok;
  • Na ovládanie sa používa 6 kanálov;
  • K dispozícii je 3D pilotovanie.

  Nevýhody

  • Diaľkové ovládanie nie je súčasťou balenia;
  • Cena nie je nízka.

  Čepeľ BLH5100

  Hodnotenie: 4.8

  Čepeľ BLH5100

  Ako viete, rádiom riadené vrtuľníky majú zvyčajne viac ako jednu vrtuľu – používajú tzv. koaxiálny vzor. Ak však chcete z tohto zážitku vyťažiť čo najviac, je lepšie zvoliť si jednorotorový model. Dobrou voľbou je napríklad Blade BLH5100. Tento model má lineárne servá a rám z kompozitného materiálu, vďaka ktorému sa môže pochváliť maximálnou odolnosťou.

  Ak sa po náraze do prekážky niečo stane, dá sa to ľahko opraviť. Je to spôsobené veľmi malým počtom komponentov, ktoré tvoria tento model. Vo väčšine prípadov sú však pády a iné problémy vylúčené. Je to vďaka technológiám AS3X a SAFE, ktoré podporujú kontrolu a stabilitu.

  Používateľ má k dispozícii celkovo tri letové režimy. V najprepracovanejšej 3D pilotáži môžete vykonávať akýkoľvek druh pilotáže – dokonca aj let so spustenou vrtuľou! Ak si myslíte, že sa niečo pokazí, stlačte núdzové tlačidlo. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa vrtuľník odporúča nielen skúseným rádiovým nadšencom, ale aj začiatočníkom.

  Na ovládanie tohto modelu sa používa 6 kanálov. Na rozdiel od vyššie preskúmaných vrtuľníkov je Blade BLH5100 veľmi malý a váži len 49 g. A to vrátane batérie! Využíva lítium-polymérový produkt s kapacitou 210 mAh. Je zrejmé, že nie je dostatočne veľký na dlhý let. Z batérie môžete vyťažiť maximálne 6 minút prevádzky. Preto výrobca dáva do súpravy hneď dve batérie. A odporúčame vám, aby ste si ich zaobstarali ešte niekoľko. Dostanete aj nabíjačku a vysielač MLP6DSM. Ak nie ste spokojní s jednoduchým diaľkovým ovládaním, vždy si môžete kúpiť pohodlnejšie.

  Pravdepodobne to nie je zlá výbava pre žiadneho dospelého. A deti z neho budú nadšené! Treba poznamenať, že Blade BLH5100 podporuje ďalšie aktualizácie. Najmä môžete nainštalovať výkonnejší bezkomutátorový motor a vylepšený regulátor otáčok – táto operácia trvá len 10-15 minút.

  Výhody

  • K dispozícii je 3D pilotovanie;
  • Dodáva sa so všetkým, čo potrebujete;
  • Ovládanie je 6-kanálové;
  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Používa sa priamy pohon chvosta;
  • Jednoduchá oprava;
  • Aktualizácia je možná;
  • Obnova po havárii je k dispozícii.

  Nevýhody

  • Krátky čas letu;
  • Nie je to príliš lacná záležitosť;
  • Čoraz ťažšie nájsť v predaji.

  Súprava blikačov 450 Sport KIT A

  Hodnotenie: 4.7

  Súprava blikačov 450 Sport KIT A

  Ďalší vrtuľník, ktorý sa nedá nazvať zvlášť veľkým. Používa tiež len jednu skrutku. To znamená, že Flasher 450 Sport KIT A je hračka – ak sa dá nazvať hračkou, potom je určená výhradne pre dospelých.

  Tento model sa vyznačuje dokonalou rovnováhou. Aby to tvorcovia dosiahli, vytvorili chvost a kokpit v primeraných proporciách. Ďalšou nevýhodou je jednodielny kryt, ktorého rozbitie si vyžaduje veľa úsilia. Mimochodom, vrtuľník sa kupujúcemu dodáva nezmontovaný. Jeho montáž však nespôsobuje problémy, pretože na inštaláciu takmer všetkých dielov sa používajú silné a pohodlné spojovacie prvky. Žiadne otázky týkajúce sa inštalácie elektroniky – žiadne riziko skratu.

  Dĺžka tohto modelu je 635 mm. Žiadne problémy so skladovaním. Spokojní by ste mali byť aj s prevodovým pomerom. Bez batérie váži 450 g. A ak pridáte batériu, dostanete 780 g.

  Bohužiaľ, nie je to dokonalý vrtuľník. Faktom je, že ide o stavebnicu na zostavenie, ktorej chýba mnoho dôležitých detailov… Ak nie ste fanúšikom rádiom riadených zariadení s veľkým množstvom komponentov, kúpa Flasher 450 Sport KIT A je kontraindikovaná. Prečo? Áno, prinajmenšom z dôvodu chýbajúceho kompletného motora. Nedostanete ani diaľkové ovládanie. Mimochodom, ukázalo by to obmedzenia vrtuľníka. Ovláda sa len na štyroch kanáloch. Neumožňuje 3D preklopenie modelov uvedených vyššie.

  Výhody

  • Odolné jednodielne puzdro;
  • Dobrá rovnováha;
  • Optimálna veľkosť;
  • Nie je veľmi ťažký;
  • Používa sa dômyselný systém pripojenia vrtule.

  Nevýhody

  • Len 4-kanálové ovládanie;
  • Minimálna súprava;
  • Bude potrebovať montáž;
  • Cena nie je obzvlášť nízka.

  Walkera Lama 400D 2.4G

  Hodnotenie: 4.6

  Walkera Lama 400D 2.4G

  Ide o známejší rádiom riadený vrtuľník, ktorý sa dodáva vo forme RTF. To znamená, že je pripravený na použitie, nie je potrebná žiadna montáž. Do priloženého diaľkového ovládača stačí vložiť 6 batérií AA. Je škoda, že si ich musíte kúpiť sami. Samotný vrtuľník je napájaný lítiovo-polymérovou batériou s kapacitou 1500 mAh. Dodáva prúd 11,1 V.

  Dĺžka tohto vrtuľníka je 650 mm. Hmotnosť tohto modelu vrátane batérie je menej ako 580 g. Už len to naznačuje, že ide o hračku a nie o zábavu pre skúsených odborníkov na technológie diaľkového ovládania. To dokazuje aj motor 380PF, ktorý nemožno označiť za mimoriadne výkonný. Nakoniec skrutka doplní opisovaný obrázok. Presnejšie povedané, ich počet. Ako môžete sami vidieť, nad kabínou sú dve skrutky. Vážne rádiom riadené vrtuľníky majú len jednu vrtuľu, ktorá im umožňuje vykonávať rôzne akrobatické kúsky. S dvoma vrtuľami nie je možné otáčať vrtuľníkom vo všetkých osiach. Štvorkanálové ovládanie prináša aj obmedzenie.

  Ako diaľkové ovládanie sa tu používa jednoduchý hardvér s frekvenciou 2,4 GHz. Ako bolo uvedené vyššie, je napájaný z batérie, čo ho robí mimoriadne ťažkým. Pokiaľ ide o vrtuľník, jeho batéria stačí pripojiť k nabíjačke na hodinu a pol a bude opäť pripravená na použitie. Doba letu tu nepresahuje 11 minút, preto odporúčame kúpiť aspoň jednu náhradnú batériu.

  Walkera Lama 400D 2.4G je relatívne lacný rádiom riadený vrtuľník. Výrobca odporúča jeho používanie pre deti staršie ako 14 rokov. Dospelých môže zmiasť chýbajúca podpora pre 3D lietajúce figúrky, nie príliš dlhý čas letu a zberateľský motor.

  Výhody

  • Nie veľmi vysoké náklady;
  • Primeraná veľkosť a hmotnosť;
  • Dodáva sa kompletne zmontovaný;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Podpora rýchleho nabíjania.

  Nevýhody

  • Používa komutátorový motor;
  • Nie je to veľmi robustný prípad;
  • Ovládanie je štvorkanálové;
  • Diaľkové ovládanie je vďaka batériám veľmi ťažké.

  Thunder Tiger Mini Titan E325 V2 KIT

  Hodnotenie: 4.6

  Thunder Tiger Mini Titan E325 V2 KIT

  Jeden z najlacnejších „stavebnicových“ rádiom riadených vrtuľníkov, ktorý je po zakúpení ešte potrebné zostaviť. Charakteristickým znakom týchto modelov je jedna lopatka nad kokpitom. Sú naozaj dve, ale druhá je pomerne malá a za letu sotva viditeľná.

  Tento vrtuľník je o niečo väčší ako jeho tradičné hračky. Svedčí o tom priemer nosnej vrtule, ktorý je 745 mm. Čo sa týka chvostového rotora, ten využíva remeňový pohon a jeho priemer nepresahuje 156 mm. Ako sa patrí, 800-gramový vrtuľník má stabilizačný systém. Dokonca aj 3D-pilotovanie je podporované elektronikou, hoci nie všetky. K tomu prispieva aj 6-kanálové ovládanie. Príslušné diaľkové ovládanie si však musíte zakúpiť samostatne.

  Tento model je vybavený karbónovým rámom, ktorý sa vyznačuje najvyššou odolnosťou. Pri konštrukcii sa použili aj hliníkové diely. Kokpit je na druhej strane vyrobený zo sklolaminátu. Ďalšou dôležitou súčasťou Thunder Tiger Mini Titan E325 V2 je monolitický podvozok, ktorý má nízke ťažisko.

  Balík tohto vrtuľníka nemožno nazvať bohatým. Za cenu 7k. Dostanete montážnu súpravu, lopatky, kokpit, regulátor otáčok ACE BLC-40 a motor OBL29/37-10H. Iní výrobcovia však motor do škatule ani nedávajú. No, čo si bude musieť majiteľ takéhoto vrtuľníka kúpiť? Štyri servá, gyroskop, trojčlánková lítiovo-polymérová batéria, prijímač a vyššie uvedené diaľkové ovládanie, určené na šesťkanálové ovládanie na frekvencii 2,4 GHz.

  Ako ste pochopili, toto nie je model pre začiatočníkov. Thunder Tiger Mini Titan E325 V2 kupujú najmä tí, ktorí už majú slušný vozový park rádiom riadených vozidiel. Takíto ľudia už majú diaľkové ovládanie a zásobu batérií a odstránenie gyroskopu z iného vrtuľníka pre nich nie je problém.

  Výhody

  • K dispozícii sú 3D figúrky pilotov;
  • Je možné šesťkanálové ovládanie;
  • Vystužený rám z uhlíkových vlákien, zložený z dvoch častí;
  • Efektívny odvod tepla;
  • Mnohé diely sú vyrobené z CNC-hliníka;
  • Nie tak vysoká cena.

  Nevýhody

  • Dodáva sa nezmontovaný;
  • Nie príliš bohatý balík.

  E-sky 3D He
 • koptéra A300 2 4G
 • Hodnotenie: 4.5

  E-sky 3D He<li></div><p>The „/wp-content/uploads/2023/11/27016666193631-819″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/27016666193631-819-.jpg“ height=“400″ title=“E-sky 3D He</p><li>koptéra A300 2 4G“><p>Kokpity mnohých rádiom riadených vrtuľníkov sú si navzájom veľmi podobné. Najčastejšie napodobňujú akýsi futuristický vrtuľník určený na prepravu dvoch ľudí. Existujú však aj výnimky z pravidla. Rovnako ako E-sky 3D He</p><li>Vrtuľník A300 2 4G je miniatúrna replika skutočného vrtuľníka. V karosérii sú dokonca výrezy, ktoré slúžia ako dvere! A iba dve skrutky nad kokpitom znižujú účinok úplnej replikovateľnosti.<p>Výrobca sa pokúsil znížiť cenovku o dosť. A dosahuje primeraný výkon. Je dokonca vybavený rádiovým zariadením, ktoré možno použiť na ovládanie vrtuľníka. Mimochodom, ide o štvorkanálové diaľkové ovládanie. Tento model môže lietať len dopredu, dozadu, doprava, doľava, hore a dole. Skutočné vrtuľníky však nie sú schopné lietať ani s vypnutou vrtuľou!</p><p>E-sky 3D He</p><li>A300 2 4G sa dodáva kompletne zostavený. Vyznačuje sa dobrou stabilitou vo vzduchu, vďaka čomu ho možno odporučiť aj pre deti. Zaujímavosťou je, že tu použitý diaľkový ovládač možno pripojiť k počítaču pomocou rozhrania USB. Špeciálny softvér vám umožní zvyknúť si na diaľkové ovládanie a cvičiť s letovým simulátorom. Opäť sa bude najviac páčiť deťom.<p>Pod telom vrtuľníka sa nachádza riadiaca jednotka, ktorá kombinuje zmiešavač, gyroskop, regulátor otáčok rotora a prijímač signálu. Takže si nemusíte nič kupovať navyše. Vrátane servopohonov, ktoré sú tiež zabudované vo vrtuľníku. Výrobca dokonca veľkoryso poskytol sadu náhradných nožov!</p><p>Keď už hovoríme o suchých číslach, dĺžka tohto vrtuľníka je 417 mm. To z neho robí jedného z najmenších zástupcov nášho rebríčka. Diaľkové ovládanie, ktoré sa tu používa, funguje na batérie AA. Nájdete ich aj v krabici s výrobkom. Samotný vrtuľník je napájaný batériou s kapacitou 800 mAh. Plné nabitie vystačí na 8 minút letu. Mnohí ľudia s ňou nebudú spokojní, preto odporúčame zakúpiť niekoľko ďalších batérií. Zaujímavé je, že dodávaná nabíjačka batérií je vybavená plným balancérom, takže získate dlhšiu životnosť batérie. Čas nabíjania je štandardný, približne 2 hodiny.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>K dispozícii je niekoľko farebných verzií;</li><li>Napodobňuje skutočný vrtuľník;</li><li>Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;</li><li>Dodáva sa s dobrou nabíjačkou;</li><li>Nie je zlá presnosť kontroly.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vrtuľník je pomerne malý;</li><li>Čas letu nie je veľmi dlhý;</li><li>Používa kolektorový motor;</li><li>Len štvorkanálové ovládanie;</li><li>Nemusí prežiť vážny pád.</li></ul><h3>WL Toys V912</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=WL Toys V912

  Zvyčajne sa na konci každej našej recenzie pozrieme na zariadenia s najnižšou cenou. Prípad rádiom riadených vrtuľníkov nie je výnimkou. Za WL Toys V912 pýtajte len 5 tisíc. Euro. A určite bude vyhovovať deťom a dokonca aj niektorým dospelým, takže náš výber sa bez neho jednoducho nezaobíde.

  Tento model má obvyklé štvorkanálové ovládanie. Vrtuľník má dve servá, ktoré umožňujú nastaviť ostrosť a citlivosť pri otáčaní vo vzduchu. Výrobok sa môže pochváliť aj vynikajúcou vyváženosťou.

  Niektoré z našich hodnotení sú dodávané bez zabudovaného gyroskopu, ktorý sa odporúča zakúpiť samostatne. Našťastie, WL Toys V912 ho už má, takže s ním môžete hneď lietať. Tento model má vynikajúcu stabilitu, takže ho dokáže ovládať aj dieťa. Výrobca ubezpečuje, že vrtuľník zvládne aj silný vietor. Neberte si ho však do hurikánu, nezabudnite, že výrobok má minimálne rozmery s dĺžkou menšou ako 520 mm. Hmotnosť 310 g je významnou výhodou.

  WL Toys V912 je ideálna ako vaša prvá rádiom riadená hračka. Svedčí o tom nielen jednoduchosť ovládania, ale aj balenie. Obsahuje diaľkové ovládanie 2,4 GHz, dve náhradné lopatky, lítium-polymérovú batériu 850 mAh, náhradný chvostový rotor a nabíjačku. Výrobok má aj príručku v Slovenskom jazyku, čo je tiež dôležité. Je potrebné poznamenať, že batéria vydáva napätie 7,4 V, čo stačí v najlepšom prípade na 10 minút letu. Z tohto dôvodu odporúčame zakúpiť niekoľko náhradných batérií. Budete si musieť kúpiť aj štyri batérie AA, ktoré zabezpečujú napájanie rádiového zariadenia.

  Výhody

  • Lacné;
  • Súprava má niekoľko náhradných dielov;
  • Pripravené na spustenie ihneď po zakúpení;
  • Skromná hmotnosť.

  Nevýhody

  • Puzdro nemožno označiť za nerozbitné;
  • Iba štvorkanálové ovládanie;
  • Niekomu sa môže zdať, že je príliš malý;
  • Nie je to naozaj dlhý čas letu;
  • Používa kolektorový motor.

  Syma Raptor (S39)

  Hodnotenie: 4.0

  Syma Raptor (S39)

  Produkty čínskej spoločnosti Syma sú známe mnohým fanúšikom kvadrokoptér a iných rádiom riadených zariadení. Vďaka nízkej cene je po ňom dobrý dopyt. Číňania zjednodušujú úplne všetky komponenty, čím dosahujú veľmi nízke náklady. Z tohto dôvodu však výrobky spoločnosti Syma užívajú najmä deti. Pre dospelých to nebude zaujímavé. Syma Raptor (S39) tiež pravdepodobne nevzbudí zvedavosť.

  Tento model je tradičný rádiom riadený vrtuľník s plastovými plutvami. Nad kokpitom sú dve vrtule. Takéto číslo naznačuje, že majiteľ vrtuľníka nebude mať prístup k 3D-pilotážnym údajom.

  Najväčšie zjednodušenie sa týka ovládania. Bohužiaľ, je len trojkanálový. Dodávané diaľkové ovládanie pracuje na frekvencii 2,4 GHz. Zdá sa, že by mal zabezpečiť let na veľké vzdialenosti. Polomer letu tu však nie je väčší ako 50 m. Aj preto bol Syma Raptor (S39) navrhnutý výlučne pre deti. Mimochodom, diaľkové ovládanie funguje na štyri batérie AA, ktoré je potrebné zakúpiť samostatne. Nie sú potrebné žiadne ďalšie voliteľné nákupy. Pokiaľ nechcete predĺžiť 6-minútový let tým, že si vezmete pár 500mAh batérií (mali by dodávať 3,7 V).

  Dĺžka tohto rádiom riadeného vrtuľníka je 36,2 cm. Už má všetko, čo potrebujete – motor, vrtuľu a gyroskop. Tento model má dobrú stabilitu vo vzduchu. Odporúča sa však spúšťať ho len vtedy, keď je bezvetrie. V opačnom prípade môže vrtuľník skončiť vo vetvách stromov. Okrem toho elektronika násilne vypne motor, ak sa lopatky zaseknú – tým sa eliminuje pravdepodobnosť prehriatia. Mimochodom, v stavebnici nie sú žiadne ďalšie vrtule – v krabici sa nachádza iba náhradný chvostový rotor.

  Výhody

  • Existujú svetelné efekty;
  • Dodáva sa zmontovaný;
  • Gyroskop funguje bez väčších problémov;
  • Jednoduchá výmena batérie;
  • Spolu s diaľkovým ovládaním;
  • Veľmi nízka cena.

  Nevýhody

  • Veľmi malé rozmery;
  • Krátky čas letu;
  • Skromný rozsah kontroly;
  • Existujú otázky týkajúce sa spoľahlivosti;
  • Používa sa zberný motor.

  Záver

  Tu je zoznam najlepších rádiom riadených vrtuľníkov v predaji v Slovenskách internetových obchodoch. Teraz sa musíte rozhodnúť, ako ďaleko ho vy alebo vaše dieťa vypustíte. A samozrejme, koľko ste ochotní minúť?.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: