8 najlepších online obchodov s notebookmi

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou notebooku by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Notebooky sú pohodlnejšie a praktickejšie ako tradičné stolové počítače. Ponúkajú rovnaký výkon, ale zároveň sú mobilné. S notebookom môžete pracovať v kaviarni, v parku alebo dokonca na gauči.

Pandémia koronavírusu v rokoch 2020-2021 výrazne zmenila trh s prenosnými počítačmi. Ľudia začali hromadne nakupovať tieto spotrebiče, čo spôsobilo prudký nárast cien v offline obchodoch a zníženie ich sortimentu. Preto je dnes lepšie kúpiť notebook cez internet – výber je širší, cena je často nižšia a môžete nájsť vzácne modely.

A v tomto článku vám povieme o 8 najlepších online obchodoch s notebookmi.

Hodnotenie najlepších online obchodov s notebookmi

NomináciaUmiestnenieNázov jeHodnotenie
Rebríček najlepších online obchodov s notebookmi1Citilink5.0
2DNS4.9
3Pravidlá4.8
4KNS4.7
5OLDI4.6
6Xcom-shop4.5
7Pokiaľ ide o4.4
8ComputerMarket4.3

Odhad spoločnosti Yandex.Trh: 4.5 z 5.

Citilink

„Citilink“ predáva nielen notebooky, ale aj iné počítačové vybavenie a elektroniku. Obchod je pomerne starý, bol otvorený v roku 2008. Najskôr ako maloobchodná predajňa v Bratislave. Čoskoro začal Citilink predávať spotrebiče v celom Rusku ako internetový obchod a v súčasnosti je zastúpený vo viac ako 200 mestách v krajine.

Ponuka notebookov Citilink je pomerne široká. Obchod má dokonca vzácne modely, najmä Lenovo ThinkPad (mobilné pracovné stanice) a Lenovo Legion (herné), ktoré iné online obchody takmer neponúkajú.

Jedinou a veľmi dôležitou nevýhodou Citilink ako internetového obchodu je jeho zvláštna politika doručovania. Nespolupracuje s prepravnými spoločnosťami. Ak žijete v regióne, môžete si svoj zápisník vyzdvihnúť na najbližšom zbernom mieste.

DNS

Hodnotenie: 4.5 z 5.

DNS

DNS je jedným z najväčších Slovenskách maloobchodných predajcov elektroniky a domácich spotrebičov. Reťazec má približne 1 000 offline predajní vo viac ako 400 mestách po celej krajine a existuje od roku 2002.

Rozsah notebookov v systéme DNS je celkom pôsobivý. Po prvé, má svoje vlastné značky DNS a DEXP, ktoré predáva výlučne v týchto predajniach. Pod týmito značkami sa vyrábajú ultra lacné notebooky s cenou od niekoľkých tisíc Euro. Po druhé, spoločnosť DNS spolupracuje s prvotriednymi výrobcami, takže notebooky ako MSI a HP sa v tomto internetovom obchode objavujú ako prvé.

Doručenie v spoločnosti DNS je platené a doručuje ho vlastná kuriérska služba. Doručenie aj na relatívne vzdialené miesta. Ak chcete ušetriť peniaze, je lepšie kúpiť si ho sami, obchody a odberné miesta sú takmer v každej dedine.

Hlavnou nevýhodou DNS je, že sortiment sa sústreďuje na určité značky, ktoré sú najžiadanejšie. Väčšina vystavených notebookov pochádza od spoločností Apple, Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo a MSI. Ostatní výrobcovia sa objavujú sporadicky, ak vôbec.

A, bohužiaľ, personál v internetovom obchode nie je kvalifikovaný a nemá záujem prilákať zákazníkov. Preto by ste mali hľadať odpovede na svoje otázky o špecifikáciách a funkciách v recenziách notebookov.

Pravidlá

Hodnotenie podľa Yandex.Trh: 4.5 z 5.

Pravidlá

„Notik“ je prvý Slovenská internetový obchod, ktorý sa špecializuje na predaj notebookov. Otvorená bola v roku 1999. Spočiatku zamestnanci spoločnosti Notik dovážali z Európy do Ruska použité notebooky, ale potom začali predávať nové – a dnes sa stali exkluzívnym partnerom veľkého počtu výrobcov.

Hlavná výhoda spoločnosti Notika – najširší sortiment notebookov. S takmer tisíckou modelov od najväčších výrobcov nájdete ponuku notebookov, ktorú u konkurencie jednoducho nenájdete. Napríklad séria ultrabookov Dell Vostro alebo superprenosný Asus ZenBook

  tra
 • notebooky s hmotnosťou menšou ako 1 kg. K dispozícii je aj štúdiový notebook Asus ZenBook Pro Duo s dvoma obrazovkami.

  Ak je vaším cieľom čo najviac ušetriť, Notik vám tiež pomôže. Je tu výpredaj a sekcia pre výhodný tovar s prasklinami, odreninami a inými drobnými chybami.

  Kľúčová nevýhoda „Notik“ – platené doručenie. Zároveň v Rusku dodávky výhradne do určitého zoznamu miest. Ak sa teda nachádzate vo vidieckej oblasti, budete musieť ísť do najbližšieho partnerského mesta, aby ste si vyzdvihli notebook.

  KNS

  Hodnotenie podľa Yandex.Trh: 4.7 z 5.

  KNS

  Rozsah KNS je celkom schopný „vystrašiť“ používateľov PC „cajun“. Tento internetový obchod sa špecializuje na sieťové, serverové a podnikové vybavenie. Jej ponuka notebookov je však tiež.

  KNS je jedným z mála online obchodov, ktoré dodávajú herné notebooky A

 • Notebooky, japonská spoločnosť Fujitsu a mobilné pracovné stanice od spoločností Gigabyte a PNY. Všetky tieto počítače sú vysoko výkonné a vysoko špecializované. Nájdete tu aj odolné notebooky Panasonic a Durabook, ako aj lacný hráčsky stroj Dream Machine. K dispozícii sú aj kancelárske modely. Celkovo v rozsahu viac ako 3 tisíc modelov, takže môžete nájsť možnosti a lacnejšie (od 15 tisíc Euro v čase písania), a produktívnejšie.

  Žiadna obzvlášť atraktívna cenová politika KNS sa nelíši – náklady na notebooky sú približne rovnaké ako v iných internetových obchodoch. Len sortiment je širší. Okrem toho sú notebooky pre súkromných kupujúcich lacnejšie ako pre podniky. KNS má aj poplatky za doručenie, a to pomerne drahé v odľahlých regiónoch.

  OLDI

  Hodnotenie podľa Yandex.Trh: 4.4 z 5.

  OLDI

  Sortiment notebookov v internetovom obchode OLDI nie je taký veľký ako u konkurencie – v čase písania tohto článku bolo k dispozícii na objednávku o niečo viac ako 1100 modelov. Väčšina katalógu sa sústreďuje na špičkové značky – Acer, Dell, HP, Lenovo a ďalšie. Spoločnosť OLDI totiž pravidelne aktualizuje sortiment, takže sú k dispozícii len aktuálne modely.

  To uľahčuje výber aj menej skúseným používateľom. V skutočnosti si môžete kúpiť akýkoľvek notebook z katalógu – a je vhodný na surfovanie po internete a kancelársku prácu. Pre vážnejšie úlohy, ako je hranie hier alebo napríklad editácia videa, samozrejme, bude musieť „kopať“ v rozsahu, ale tiež byť schopný rýchlo nájsť správny model.

  Je dôležité poznamenať, že z dôvodu pravidelnej obnovy sortimentu sa v OLDI prakticky nenachádzajú ultrarozpočtové notebooky. Najlacnejší model v čase písania tohto článku (apríl 2021) stojí 27,5 tisíc Euro (ak neberiete do úvahy Cloudbook KREZ Cloudbook na Intel Atom s 2 GB RAM a 32 GB eMMC).

  Xcom-shop

  Hodnotenie Yandex.Trh: 4.6 z 5.

  Xcom-shop

  Xcom-shop je ďalší online obchod s notebookmi, ktorý v 90. rokoch otvorili počítačoví nadšenci. A vyvinul sa ako „konkurenti“ z KNS a OLDI. Jej katalóg je plný najmä špecializovaného vybavenia vrátane podnikových notebookov a mobilných pracovných staníc.

  Takže napríklad v katalógu internetového obchodu sú mobilné pracovné stanice PNY, chránené notebooky na prevádzku na staveniskách alebo prácu mimo baní Cyberbook, herné stroje MSI a extrémne vzácne pre Slovenská trh posilnené Getac. K dispozícii sú aj kancelárske modely. Je pravda, že ich katalóg je obmedzený na najpopulárnejšie a najvyhľadávanejšie značky – HP, Dell, Asus, Acer a Lenovo.

  Ceny notebookov na Xcom-Shop celkom stredne. Doručenie – po celom Rusku prostredníctvom prepravnej spoločnosti Boxberry, a dostupná platba pri prevzatí – otvorte škatuľu, skontrolujte zariadenie a prevádzku, a ak je všetko v poriadku – zaplaťte v hotovosti alebo kartou.

  Jedinou nevýhodou je nepohodlný katalóg. Pri hľadaní notebookov môžete naraziť na batohy, rozbočovače a ďalšie príslušenstvo. Samotné notebooky sa triedia predovšetkým podľa veľkosti (uhlopriečka obrazovky).

  Pokiaľ ide o

  Hodnotenie Yandex.Trh: 4.6 z 5.

  Pokiaľ ide o

  Spoločnosť Regard má jeden z najmenších sortimentov notebookov v tejto špičke. Tento internetový obchod sa špecializuje na predaj počítačových komponentov, sieťového a serverového hardvéru. Notebooky sú len „príjemným doplnkom“ a v katalógu je len niekoľko stoviek modelov od hlavných výrobcov.

  Zaujímavý však môže byť aj pohľad:

  1. Nízke ceny kancelárskych notebookov. Väčšina „základných“ modelov „na štúdium a vykazovanie“ stojí od 20 do 30 tisíc Euro (od apríla 2021) a zároveň ponúka primerané špecifikácie, aby sa nezačali brzdiť okamžite po zakúpení.
  2. Propagačné akcie a predaj. Internetový obchod často organizuje rôzne „výpredaje“ a ponúka aj celý rad zľavnených produktov. Takže je možné nájsť veľmi lacné notebooky, ktoré budú fungovať dobre.
  3. Časté aktualizácie sortimentu. Vďaka tomu sú takmer všetky notebooky uvedené v katalógu aktuálne. Dokonca aj lacné kancelárske modely majú 4 GB pamäte RAM a disk SSD na ukladanie.

  Dodávka je platená, prostredníctvom prepravných služieb „SDEK“, Boxberry a DPD. Môžete si objednať vyzdvihnutie doma alebo vyzdvihnutie na našom zbernom mieste. To ovplyvňuje predovšetkým rýchlosť a náklady na doručenie.

  ComputerMarket

  Hodnotenie Yandex.Trh: 4.6 z 5.

  ComputerMarket

  „ComputersMarket je ďalší veľký internetový obchod, ktorý existuje od 90. rokov 20. storočia. Ako už názov napovedá, obchod sa spočiatku špecializoval na montované počítače a príslušenstvo, ale čoskoro začal ponúkať aj notebooky. Dnes však existuje aj elektrické náradie, benzínové kosačky a elektrické káble.

  Ponuka notebookov nie je príliš veľká a zahŕňa najmä lacné kancelárske modely. ComputerMarket je vlastne jediný internetový obchod, ktorý sa vám hneď nesnaží predať herný notebook za 170-tisíc Euro!. Veľkú časť sortimentu predstavujú kancelárske modely, ktoré stoja približne 20 až 30 tisíc Euro – a sú vhodné na štúdium alebo vzdialené domáce úlohy.

  Hlavnou nevýhodou ComputerMarketu je veľmi nepohodlný katalóg. Na tomto pozadí je aj platená doručovacia služba „PEC“ bezvýznamná. Kvôli chybám na stránke nájsť notebooky konkrétny model je veľmi, veľmi ťažké. Ak však potrebujete lacný „stroj“, je to Computermarket, ktorý je miestom, kde môžete začať hľadať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: