Ako odstrániť škvrny z oblečenia

Škvrny od olizovania sa nezmiznú jednoduchým umytím. To však neznamená, že ho musíte vyhodiť. Naši odborníci otestovali všetky nástroje, ktoré pomáhajú odstraňovať stopy po hlienoch, a pripravili pokyny krok za krokom s najúčinnejšími metódami.

10 nástrojov, ktoré vám pomôžu rýchlo odstrániť škvrny od slizu

10 nástrojov, ktoré vám pomôžu rýchlo odstrániť škvrny od žuvačky
 1. Teplá voda. Použite vriacu vodu alebo jednoducho horúcu vodu, ale uistite sa, že je teplejšia ako 60-65 °C. Namočte znečistený odev do horúcej vody na približne 1-1,5 hodiny. Potom ju vytiahnite a vyperte v práčke. Toto je najúčinnejší a najrýchlejší spôsob odstraňovania škvŕn po olizovaní.Upozornenie!Pred odstránením škvrny touto metódou skontrolujte štítok na odeve. Ak je na odevnom štítku uvedené, že sa má prať len pri teplotách nižších ako 60 °C, neriskujte. Materiál môže byť veľmi poškodený, takže je lepšie ho jednoducho vyhodiť.

  Parník. Alternatívy: parná žehlička, parný generátor pre domácnosť. Ak je možné odev vyžehliť, použite naparovač v režime maxi. Para začne škvrnu uvoľňovať, takže ju stačí zľahka potrieť.

 2. „Studená metóda. Vložte do vrecka a potom do mrazničky. Nechajte odstáť 3 až 4 hodiny. To stačí na zmrazenie látky a škvrny stvrdnú. Žmolky možno potom zoškrabať (napr. nožom na listy) alebo jednoducho votrieť do tkaniny.

 3. Mydlo na pranie. Slizovú škvrnu namydlite a nechajte pôsobiť 1-1,5 hodiny. Potom ho dôkladne opláchnite pod studenou vodou. Ak jedenkrát nestačí, zopakujte postup od začiatku a potom vyperte v práčke.

 4. Peroxid vodíka. Navlhčite vatový tampón peroxidom a potom miernym tlakom na materiál potrite znečistené miesto. Hlavnou nevýhodou tejto metódy je čas. Odstránenie škvrny trvá približne 20-25 minút.

 5. Soľ, amoniak a citrónová šťava. Zmiešajte ingrediencie, kým nevznikne pasta. Roztok naneste na vatový tampón a jemne votrite do znečisteného miesta. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a vydrhnite tvrdou kefou.

 6. Odstraňovač laku (acetón). Táto metóda je vhodná len v prípade, že sa lízač zachytil na vlase odevu. Navlhčite vatový tampón alebo handričku a potom odstráňte zvyšok slizu. Acetón rýchlo odstráni lepkavé zvyšky, takže častice sa ľahko odlepia od materiálu.

 7. Odstraňovače škvŕn. Vyberte si špecializovaný prípravok určený na odstraňovanie lepkavých škvŕn (napr. Dr. (Pozri Beckmann a Vanish). Najdôležitejšie je dodržiavať pokyny výrobcu týkajúce sa správneho používania.

 8. Chemikálie (mazivo na dráhu RW-40). Tieto sú určené pre vozidlá, ale sú vynikajúce na odstraňovanie lepkavých zvyškov. Naneste tekutinu na škvrnu, nechajte pôsobiť 2 až 3 minúty a potom dôkladne opláchnite vodou.

 9. Benzín. Potrite škvrnu vatovým tampónom namočeným v benzíne. Potom odstráňte zvyšky vlhkou handričkou a vyperte odev v práčke. Pri používaní benzínu nezabudnite na rukavice. Vaša bezpečnosť je dôležitejšia ako akékoľvek oblečenie.

Pozor! Nepoužívajte benzín na odstraňovanie škvŕn na nadýchaných materiáloch (semiš, nubuk) alebo jemných materiáloch (hodváb, šifón). Použite ho, ak všetko ostatné zlyhá alebo ak je škvrna veľmi silná.

Užitočné tipy, ktoré vám pomôžu odstrániť licker z vášho oblečenia

Čím skôr si všimnete značku, tým lepšie. Keď sa nečistota usadí vo vláknach tkaniny, je oveľa ťažšie ju odstrániť. V prípade odolných škvŕn namáčajte o 2-3 hodiny dlhšie.

Najskôr škvrnu zotrite rukami. Ak je to čerstvé, je to jednoduché. Ak tento krok vynecháte, škvrna sa len nasiakne a ľahšie sa vyperie. Na zoškrabanie lepkavých bublín použite plochý, ostrý predmet.

Nie je potrebné čistiť oblečenie, ktoré si dieťa ešte nevyzlieklo. Neponáhľajte sa: najprv odev odstráňte a až potom sa zbavte škvrny. Niektoré techniky v návode sú škodlivé pri dlhodobom vdychovaní, preto je najlepšie chrániť seba a svoje deti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: