10 najlepších sér na tvár – kritériá výberu a pravidlá aplikácie

Kyselina hyalurónová, látka, ktorá udržiava rovnováhu vody v pokožke a zabraňuje jej prílišnému vysušeniu. Používa sa pri výrobe kozmetických výrobkov a je vhodný na omladenie, hydratáciu, osvieženie epidermy. GC je prítomný v mnohých formách kozmetických výrobkov, ako sú krémy, pleťové vody atď. ., Za najúčinnejšie séra sa však považujú tie, ktoré sú založené na tejto zložke.

Hyalurónové sérum na tvár: vlastnosti výberu a použitia, prehľad 10 najlepších značiek

Prečo pleť potrebuje kyselinu hyalurónovú?

Kyselinu hyalurónovú vylučujú telu vlastné bunky. Pokožka potrebuje tento prvok, aby bola hydratovaná a udržiavala si zdravý turgor. S pribúdajúcim vekom sa jeho produkcia znižuje, čo spôsobuje zmäknutie pokožky a stratu jej vitality. Vzniknú vrásky, záhyby alebo iné nedokonalosti pokožky. Trpieť môže nielen pokožka na tvári, ale aj krk, dekolt, brucho a ďalšie časti tela.

Aby sa nahradil nedostatok prirodzenej kyseliny hyalurónovej, používa sa prípravok na báze kyseliny hyalurónovej. Môžu to byť krémy alebo masky, ale kozmetológovia odporúčajú hľadať séra. Táto konkrétna forma výrobku má nízku molekulovú hmotnosť a zároveň vysokú koncentráciu účinných látok. Absorbujú sa do kožných vrstiev a podporujú hydratáciu epidermy na bunkovej úrovni. Preto ak je pokožka zvädnutá, vrásky alebo nadmerná suchosť pokožky, sérum je najlepšou voľbou pre kozmetiku s kyselinou hyalurónovou v zložení.

Typy kyseliny hyalurónovej

Kyselina hyalurónová sa syntetizuje v laboratóriu na výrobu kozmetických výrobkov.Delí sa na 2 druhy:

 1. Vysoká molekulová hmotnosť.Obsahuje veľké molekuly, ktoré nemôžu preniknúť hlboko do pokožky, a preto pôsobia len na vrchné vrstvy. Na pokožke vytvára špeciálny film, ktorý navyše priťahuje vlhkosť zo vzduchu. Tento rad kozmetických výrobkov sa odporúča v prípade dehydratácie epidermy. Môže sa používať aj po peelingu, drhnutí alebo iných procedúrach, ktoré spôsobujú poranenia pokožky.

 2. Nízkomolekulárne.Používa sa najmä v profesionálnej kozmetológii na korekciu vrások a injekčne sa. Pôsobí vo všetkých kožných vrstvách, účinne priťahuje vlhkosť a udržiava ju v bunkách. Preto je táto kyselina hyalurónová súčasťou výplní a kokteilov používaných pri biorevitalizácii a iných procedúrach založených na „kozmetických injekciách“.

Séra, ktoré si môžete kúpiť v kozmetickom obchode, sú založené na vysokomolekulárnej HA. Funguje len povrchne, ale to neznižuje jeho účinnosť. Ak budete dodržiavať pravidlá aplikácie, môžete dosiahnuť dlhotrvajúce výsledky, omladiť, hydratovať a osviežiť pleť.

Je sérum s kyselinou hyalurónovou bezpečné?

Keďže kyselina hyalurónová nie je syntetický produkt, zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky. Séra na jeho báze sú preto bezpečné aj pre citlivú pleť. Každý človek je však iný a precitlivenosť na zložky kozmetického výrobku nemožno vylúčiť.

Aby ste mohli sami posúdiť, či ste alergickí na účinné alebo pomocné látky vo výrobku, musíte si urobiť domáci alergický test. Koža na vnútornej strane zápästia alebo lakťa sa ošetrí sérom. Vyhodnotenie výsledkov testu trvá 15-20 minút. Ak sa na pokožke nevyskytujú žiadne nepríjemné príznaky, ako je začervenanie, opuch alebo svrbenie, sérum sa môže používať podľa pokynov.

Indikácie pre hyalurónové séra

Ak vašej pleti chýba vlastná zásoba kyseliny hyalurónovej, niektoré príznaky vám napovedajú.Používanie sér na báze HA je nevyhnutné na:

 1. Suchá a šupinatá pokožka;

 2. nepravidelnosti štruktúry pokožky;

 3. precitlivenosť kože;

 4. Znížený turgor;

 5. matnosť a ochabnutosť epidermy;

 6. Tvorba vrások aj u mladých dievčat.

Séra s kyselinou hyalurónovou – dobrá podpora pre všetky typy pleti. Mali by sa vyberať podľa vekovej skupiny, požadovaného zloženia a cenového segmentu.

Top 10 sérum s kyselinou hyalurónovou Review

Pred použitím séra sa musí vykonať alergický test, aby sa overila bezpečnosť použitia kozmetického výrobku. Pri nákupe venujte pozornosť zloženiu a účelu kozmetického výrobku.

Najdôležitejšie: nemusíte šetriť peniaze. Dobrý a kvalitný výrobok nemôže byť príliš lacný. V tomto sortimente však nájdete aj produkty s dobrým pomerom ceny a kvality. A odborníci odporúčajú vybrať sérum s kyselinou hyalurónovou z nasledujúceho výberu.

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Našich 10 najlepších sér s kyselinou hyalurónovou1Clarins Hydra-Essentiel1 000 €
2Krémové sérum s kyselinou hyalurónovou 2 v 1 Grayme
 • n Hyalurónové sérum 100%
 • 1 400 €
  3Hydratačný B5, SkinCeuticals7 200 €
  4Hydra
 • Fe Deep Hydration Sorbet Water Essence, Dior
 • 3 500 €
  5La Roche-Posay Hyalu B5 sérum2 800 €
  6Farmstay All-In-One kolagénová kyselina hyalurónová Ampo
   e
  1 400 €
  7H. A. INTENSIFIER8 800 €
  8AKTIVÁTOR OPÄTOVNÉHO ŠTRUKTÚROVANIA7 200 €
  9Indeed Labs Hydraluron hydratačné sérum na tvár2 050 €
  10Almea H.A. Sérum2 010 €

  Clarins Hydra-Essentiel

  Hodnotenie: 4.9

  CLARINS HYDRA-ESSENTIEL

  Dvojfázové hyalurónové sérum, podľa recenzií zákazníkov najlepšie svojho druhu. 2 rôzne textúry, prirodzené zloženie a ľahká konzistencia. Ľahko sa nanáša a rozotiera na pokožku, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pocit sviežosti.

  Ďalšou zložkou tohto výrobku je špeciálny sukulent nazývaný „list života“. Osvedčil sa na ostrove Madagaskar, kde v kombinácii s extrémne suchým vzduchom a horúcim podnebím aktívne uskladňuje vodu. Má hydratačné vlastnosti, ktoré zabraňujú odparovaniu vlhkosti z pokožky.

  Krémové sérum s kyselinou hyalurónovou 2 v 1 Grayme
 • n Hyalurónové sérum 100%
 • Hodnotenie: 4.8

  -   2 1 Grayme<li></div><p>n Hyalurónové sérum 100%“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/71816666195811-6710.jpg“ height=“400″ title=“Grayme krémové sérum s kyselinou hyalurónovou 2 v 1</p><li>n Hyalurónové sérum 100%“><p>Kozmetický prípravok má krémovú konzistenciu, takže po jeho aplikácii nie je potrebné použiť ďalší výživný alebo hydratačný krém. K dispozícii sú tri rôzne koncentrácie kyseliny hyalurónovej. Líšia sa nielen obsahom účinnej látky, ale aj hĺbkou prenikania do pokožky.</p><p>Aplikácia séra pomáha hydratovať epidermis. Ďalšie zložky v podobe aminokyselín a antioxidantov pomáhajú vyhladiť vrásky a záhyby na tvári. Po použití tohto kozmetického prípravku je moja pleť jemná, hladká a matná.</p><h3>Hydratačný B5, SkinCeuticals</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=HYDRATAČNÉ B5, SKINCEUTICALS

  Kombinované sérum na báze gélu obsahujúce 2 aktívne zložky. Kyselina hyalurónová hydratuje a bojuje proti vráskam. Vitamín B5 zabezpečuje odstránenie zápalu, regeneráciu buniek, chráni epidermis pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Najmä UV žiarenie.

  Krémové sérum je vhodné pre všetky typy pleti. Účinkuje po prvej aplikácii. Pokožka je jemná a hodvábna a hydratačný účinok je jasne viditeľný. Výhodou výrobku je, že sa môže používať aj na precitlivenú, poškodenú alebo tenkú pokožku.

  Hydra
 • fe Deep Hydration Sorbet Water Essence, Dior
 • Hodnotenie: 4.7

  Hydra<li></div><p>fe Deep Hydration Sorbet Water Essence, Dior“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/270166195811-3010.jpg“ height=“400″ title=“Hydra</p><li>fe Deep Hydration Sorbet Water Essence, Dior“><p>Koncentrované sérum má ľahkú textúru. Nie je cítiť, nemá lepkavý film a nespôsobuje pocit napätia pokožky. Výrobok má konzistenciu podobnú pleťovému mlieku a zanecháva pokožku sviežu, hydratovanú a tonizovanú.</p><p>Pravidelné používanie séra pomáha vyhladiť vrásky a odstrániť nadmernú suchosť pokožky. Tvár je hladšia, jemnejšia a zdravo žiarivá. Prípravok má spevňujúci účinok a zlepšuje kontúry tváre. Vhodné pre všetky typy pleti.</p><h3>La Roche-Posay Hyalu B5 sérum</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=LA ROCHE-POSAY HYALU B5 SÉRUM

  Sérum s kyselinou hyalurónovou a vitamínom B5 schválila Asociácia dermatológov. Obsahuje vysokú koncentráciu účinných molekúl a dopĺňa vitamíny a rastlinné zložky.

  Krém s kyselinou hyalurónovou má okamžitý účinok. Už po niekoľkých minútach od aplikácie je pokožka jemná a hydratovaná, s pocitom sviežosti a zdravého lesku. Pravidelným používaním sa zbavíte vrások, vyrážok, matnosti a ochabnutosti.

  Naneste 2-3 kvapky séra na tvár, krk a dekolt. Postačuje na úplný hydratačný účinok trvajúci 8-12 hodín.

  Farmstay All-In-One kolagénová kyselina hyalurónová Ampo
   e

  Hodnotenie: 4.7

  FARMSTAY ALL-IN-ONE COLLAGEN HYALURONIC ACID AMPO<ul></div><p>E“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/74216666195811-210.jpg“ height=“400″ title=“FARMSTAY ALL-IN-ONE COLLAGEN HYALURONIC ACID AMPO</p><ul>E“><p>Sérum s kyselinou hyalurónovou a kolagénom. Má hydratačné a omladzujúce vlastnosti. Doplnkové látky adenozín a niacínamid. Aktívne zložky séra vyživujú epidermis, zlepšujú jej hydratačnú rovnováhu, obnovujú pružnosť, vyhladzujú vrásky a obnovujú kontúry tváre.</p><p>Vhodné pre všetky typy pleti. Vďaka veľkej fľaši s objemom 250 ml sa dá používať dlhú dobu. Je úsporný a možno ho použiť na pokožku v oblasti krku a dekoltu.</p><h3>H. A. INTENSIFIER</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=H. A. INTENSIFIER

  Sérum je určené nielen na povrchovú aplikáciu na pokožku. Pomáha zvyšovať prirodzenú zásobu látky a stimuluje jej produkciu bunkami epidermy. Výrobok obsahuje tri rôzne typy účinných látok: fragmentovanú kyselinu hyalurónovú, HA s plnou molekulovou hmotnosťou a zapuzdrenú kyselinu.

  Obsahuje nielen HA, ale aj výťažky a proxyláty z ryže v kombinácii s glycyrrhizátom. Pri nepretržitom používaní sa koncentrácia kyseliny hyalurónovej zvyšuje o 30 %. Obnovuje hustotu a pružnosť pokožky, vyhladzuje jemné vrásky, zlepšuje kontúry a ovál tváre a celkovo zlepšuje textúru pokožky.

  Nevýhodou podľa recenzií zákazníkov je, že nie je vhodný na komedóny, pretože sa po aplikácii séra sfarbia a sú viditeľnejšie.

  AKTIVÁTOR RETEXTUROVANIA

  Hodnotenie: 4.6

  AKTIVÁTOR RETEXTUROVANIA

  Vysoko hodnotené a oceňované zákazníkmi. Účinne vyživuje a hydratuje epidermis, vyrovnáva štruktúru, zjasňuje ovál tváre. Vhodné pre všetky typy pleti vrátane precitlivenej pokožky.

  Aplikujte ho v 4-týždňových kurzoch. Po tomto čase je pokožka jemná a zamatová, a čo je najdôležitejšie, je hydratovaná a vyživená prospešnými látkami. Účinok výrobku trvá niekoľko mesiacov, po ktorých ho môžete začať používať znova.

  Indeed Labs Hydraluron hydratačné sérum na tvár

  Hodnotenie: 4.6

  Indeed Labs Hydraluron hydratačné sérum na tvár

  Obľúbené sérum väčšiny blogerov a influencerov, ako aj kozmetológov a zákazníkov. Výrobok má ľahkú textúru, ktorá nie je lepkavá ani príliš tekutá. Ľahko sa nanáša, rýchlo sa vstrebáva do pokožky, hydratuje ju a zlepšuje jej vzhľad.

  Kozmetický prípravok je nasýtený čistou formou kyseliny hyalurónovej, ktorá zvyšuje lokálnu imunitu a chráni epidermis pred predčasným starnutím. Sérum je vhodné pre každý typ pleti a možno ho používať bez vekového obmedzenia. Nevýhodou je cena, ktorá nie je podľa vkusu každého.

  Almea H.A. Sérum

  Hodnotenie: 4.5

  ALMEA H.A. SÉRUM

  Sérum je založené na nízkomolekulárnej kyseline hyalurónovej. Jeho molekuly rýchlo prenikajú hlboko do pokožky a účinne ju hydratujú. Prípravok obsahuje alatonín, ktorý pôsobí ako antioxidant a chráni epidermis pred poškodením vplyvom prostredia.

  Medzi výhody výrobku kupujúci zaraďujú jeho dobrú účinnosť, rýchle a dlhotrvajúce pôsobenie, hĺbkovú hydratáciu a výživu pokožky. Mínus – vysoká cena kozmetického výrobku. Fľaštička s objemom 30 ml vás bude stáť od 2000 do 2500 RUR.

  Pravidlá a osobitosti aplikácie hyalurónového séra

  Aplikácia hyalurónového séra je rýchla a nekomplikovaná. Existujú však zvláštnosti, ktoré treba zohľadniť. Algoritmus aplikácie kozmetiky:

  1. Dobre si umyte tvár penou alebo gélom. V prípade potreby aplikujte na pokožku tonikum alebo mlieko.

  2. Naneste malé množstvo séra na prsty a jemne ho rozotrite.

  3. Začnite na čele, vmasírujte sérum do pokožky a jemne prejdite na líca, krk a dekolt. Týmto sérom môžete ošetriť aj očné okolie, ak je na to určené.

  4. Po nanesení séra si sadnite alebo ľahnite na 5 až 10 minút, aby kozmetický prípravok začal pôsobiť.

  5. Zvyšok prípravku nie je potrebné zmyť. Sérum sa aplikuje na pleť ráno pred líčením a večer po jeho odstránení.

  Hyalurónové sérum – kozmetický výrobok bez vážnych vekových obmedzení. Odporúča sa používať podľa situácie, pretože má komplexné a všestranné pôsobenie. Vhodný aj pre mladú pleť, ale je dôležité pozrieť sa na vekovú kategóriu, pre ktorú je určený. A aby ste sa vyhli vedľajším účinkom, odporúča sa pred nákupom prečítať si zloženie výrobku a recenzie odborníkov a zákazníkov.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: