Ako používať peelingy na tvár a prehľad 3 najlepších produktov

Mnohí ľudia si slovo „chemický peeling“ spájajú výlučne s agresívnym pôsobením kyselín, hlbokým poškodením epidermy a doslovným „zbavovaním sa kože“. Takéto asociácie sú desivé a odpudzujúce. Moderné kozmetické domáce peelingy však dokážu jemne odlupovať odumreté bunky, kožný maz a nečistoty bez poškodenia citlivej pokožky. Dermatológovia odporúčajú, aby sa domáci peeling vždy zaradil do režimu starostlivosti o pleť tváre a krku, pričom sa musia prísne dodržiavať pravidlá postupu. Pochopiť fázy domáceho peelingu a vybrať najlepší čistiaci prostriedok pomôžu odborníci portálu Expertology.

Ako používať peelingy na tvár: kroky, frekvencia a prehľad 3 najlepších produktov

Prečo peeling tváre??

Podľa princípu pôsobenia na pokožku je chemický peeling zintenzívnenou a vylepšenou verziou exfoliácie vrchnej vrstvy epidermy. Toto ošetrenie obsahuje alfa- a beta-hydroxykyseliny, z ktorých najobľúbenejšie sú kyselina glykolová, kyselina salicylová, kyselina mliečna a kyselina mandľová. Tieto kyseliny sú schopné narušiť väzby medzi zrohovatenými bunkami a uľahčiť ich odstránenie z povrchu pokožky. pravidelný domáci peeling pomáha odstraňovať odumretú štruktúru pokožky, kožný maz a nečistoty, ktoré upchávajú póry a spôsobujú, že tvár vyzerá matne.

Pleťový peeling rieši celý rad estetických problémov vrátane

 1. neatraktívny sivý odtieň pokožky;

 2. hyperpigmentácia;

 3. jazvy a jazvy;

 4. nedostatočné zvlhčovanie tkanív;

 5. výsevy akné;

 6. Nerovnomerná štruktúra pokožky a zmeny súvisiace s vekom.

Na rozdiel od väčšiny domácich ošetrení sú výsledky peelingu viditeľné takmer okamžite. V závislosti od typu peelingu a koncentrácie účinných látok pomáhajú produkty tejto skupiny čistiť epidermis, zbaviť sa akné, obnoviť pružnosť a pevnosť tkanív a rozjasniť oblasti s hyperpigmentáciou.

Fázy chemického peelingu

Domáci chemický peeling je bezpečný a účinný len vtedy, ak sa dôsledne dodržiavajú nasledujúce kroky:

Krok 1 – Výber správneho produktu a koncentrácie kyseliny

Pri výbere najlepšieho nástroja na domáce použitie by ste mali venovať pozornosť zloženiu, koncentrácii kyseliny a povesti výrobcu. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky peelingu, je dôležité poznať mechanizmy pôsobenia rôznych typov peelingov a vybrať si najlepšiu možnosť podľa potrieb vašej pleti. Dnešní výrobcovia ponúkajú tieto typy domácich peelingov:

 1. Glykolová.Molekuly kyseliny glykolovej sú malé, a preto môžu preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Koncentrácia kyseliny vo výrobku určuje hĺbku vystavenia tkaniva. Hlavné účinky povrchového glykolového peelingu sú exfoliácia zrohovatených štruktúr, vyčistenie pórov, zlepšenie farby tváre a zmiernenie.

 2. Mlieko.Peelingy s kyselinou mliečnou sú šetrné k horným vrstvám tkaniva, čistia a zároveň hydratujú epidermis. Tento typ výrobku je vhodný aj pre citlivú pokožku tváre.

 3. Salicylová .Tento typ peelingu je vynikajúci na ošetrenie mastnej pleti, ktorá je bežná na pokožke so sklonom k akné a výtokom. Kyselina salicylová má tiež protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, čo uľahčuje boj proti systémovým poruchám tvorby kožného mazu.

 4. Mandle.Produkty s obsahom mandľovej kyseliny sú veľmi účinné v boji proti prvým príznakom starnutia. Okrem exfoliačného účinku podporuje kyselina mandľová syntézu kolagénu, ktorý je kľúčovým faktorom mladosti. Vďaka mandľovému peelingu je pokožka pevnejšia, napnutejšia a jemnejšia. Pri pravidelnom používaní sa výrazne mení farba pleti.

 5. Kyselina trichlóroctová (TCA).TCA peelingy odporúčajú dermatológovia ľuďom trpiacim hyperpigmentáciou tkaniva. Tento typ ošetrenia je účinný aj v boji proti jazvám, striám a kožným zmenám súvisiacim s vekom.

 6. Retinol. Retinol, forma vitamínu A používaná v prípravkoch na starostlivosť o pleť, podporuje syntézu rastových faktorov a proteínov mladosti. Vďaka svojej malej molekulárnej veľkosti môže retinol preniknúť do hlbších vrstiev kože a ovplyvniť tkanivo „zvnútra“. Peeling na báze produktov s obsahom retinolu sa nazýva aj žltý peeling, a to kvôli farbe kozmetických prípravkov tejto skupiny.

Pri prvom použití chemického peelingu by sa mali uprednostniť produkty s najnižšou možnou koncentráciou účinných látok. Pre začiatočníkov sú ideálne prípravky s 30 % kyseliny glykolovej a 30 % kyseliny mliečnej alebo 8 % kyseliny trichlóroctovej. Dermatológovia odporúčajú zvyšovať koncentráciu kyselín postupne, keď si pokožka na agresívne pôsobenie zvykne.

Krok 2 – Príprava pokožky na kyseliny

Príprava na domácu exfoliáciuvyžaduje dodržiavanie týchto pravidiel:

 1. Najmenej jeden týždeň pred liečbou sa musia prestať používať kozmetické prípravky obsahujúce retinol, tretinoín (kyselinu retinovú) a retinaldehyd. Tieto produkty môžu pokožku podráždiť, čo môže negatívne ovplyvniť výsledok peelingu.

 2. Deň pred ošetrením sa odporúča jemný peeling pokožky. Na bezpečný, povrchový peeling postačia ľahké peelingy bez ostrých drhnúcich častíc.

 3. Pred použitím peelingu na tvár je potrebné vykonať bodový test. Na tento účel naneste malé množstvo na predlaktie alebo pod uši pozdĺž línie vlasov a nechajte ho tam niekoľko minút pôsobiť. Ak sa objaví svrbenie, pálenie, začervenanie a nepríjemné pocity, koncentrácia kyseliny by sa mala znížiť alebo by sa liečba mala zrušiť.

Až keď je pokožka úplne pripravená, pokračujte priamo v nanášaní kompozície na tvár.

Krok 3 – Vykonávanie lúpania

Ako používať peelingy na tvár: kroky, frekvencia a prehľad 3 najlepších produktov

Pri liečbe je dôležité dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 1. Čistenie pokožky.Pred aplikáciou chemického peelingu je dôležité odstrániť z tváre všetok make-up a povrchové nečistoty. Odporúčame používať vodu a jemný čistiaci prostriedok bez mydla.

 2. Ochrana citlivých oblastí pokožky.Na ochranu jemných oblastí epidermy okolo očí, nosných dierok a kútikov pier pred agresívnym útokom kyselín by sa na tieto oblasti mala nanášať vazelína.

 3. Naneste výrobok na tvár. Pomocou čistého vatového tampónu alebo špeciálneho štetca naneste chemickú peelingovú zmes na pokožku a rovnomerne ju rozotrite. Začnite menej citlivými oblasťami pokožky – oblasťami okolo čela, brady a líc.

 4. Intervalová liečba. V závislosti od typu peelingu a koncentrácie kyselín v roztoku sa môže čas ošetrenia líšiť. Väčšina prípravkov na domáce použitie vyžaduje iba 1-2 minútové nanesenie peelingu. Je dôležité prísne dodržiavať odporúčania výrobcu, aby nedošlo k poškodeniu citlivej pokožky. Počas celej procedúry musíte pozorne sledovať pocit. Určité pálenie a mierne svrbenie sa považuje za normálnu reakciu epidermy na kyseliny, ak sa však objaví bolesť a nepríjemné pocity, okamžite výrobok z pokožky odstráňte.

 5. odstránenie roztoku z kože.Po ošetrení je dôležité dôkladne očistiť epidermálne tkanivo od zvyškov kyslých prípravkov. Zloženie možno zmyť vodou alebo špeciálnym neutralizačným roztokom, ktorý môže dodať výrobca.

Celkový čas ošetrenia zvyčajne nepresahuje 10 minút.

Fáza 4 – Starostlivosť o pokožku po peelingu

Aby ste pomohli svojej pokožke zotaviť sa po kyslom čistení, dodržiavajte tieto pokyny na starostlivosť po zákroku:

 1. Pravidelné používanie hydratačného a chladivého krému;

 2. Umývajte čistou teplou vodou alebo jemnými gélmi bez mydla;

 3. chráňte pokožku pred priamym slnečným žiarením a používajte opaľovací krém;

 4. nedotýkať sa pokožky po celý čas, spať na chrbte atď..

Ak sa objaví začervenanie, podráždenie alebo zápal, odporúča sa vyhľadať dermatológa.

3 najlepšie peelingové riešenia na domáce použitie

NomináciaUmiestnenieNázovCena
3 najlepšie peelingy na domáce použitie1Holy land cosmetics Age Control Super peeling na tvár
 • ft Gentle Exfo
 • ator
 • 4950 €
  2Cos De BAHA Glyco Peelingové sérum na tvár
 • Sérum 10% gélový peeling AHA s arginínom
 • 1750 €
  3Glyco peeling na tvár Yeouth
 • c Kyselina 30% gélový peeling
 • 1900 €

  Holy land cosmetics Age Control Super peeling na tvár
 • ft Gentle Exfo
 • ator
 • Hodnotenie: 4.9

    HOLY LAND COSMETICS AGE CONTROL SUPER<li></div><p>FT GENTLE EXFO</p><li>ATOR“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/55216666197771-8ka.jpg“ height=“400″ title=“HOLY LAND COSMETICS AGE CONTROL SUPER<li>FT JEMNÉ EXFO<li>ATOR“><p>Izraelský výrobca profesionálnej kozmetiky Svätá zem ponúka svojim klientom zhodnotiť maximálne možnosti hydroxykyselín pomocou peelingu na tvár Age Control Super</p><li>ft Gentle Exfo<li>ator. Tento výrobok obsahuje komplex kyselín vrátane kyseliny glykolovej, mliečnej, citrónovej a salicylovej. Vďaka tejto aktívnej kombinácii zložiek peelingové ošetrenie nielen čistí a rozjasňuje pleť, ale aj viditeľne omladzuje epidermis. Mimoriadne vyživuje a hydratuje pokožku vďaka obsahu prírodných rastlinných zložiek vrátane výťažkov z čučoriedok, cukrovej trstiny, semienok červeného hrozna, citróna a datlí.<p>Výrobok je pomerne riedky, ale vďaka praktickému dávkovaču sa ľahko používa. Roztok stačí naniesť na očistenú tvár a nechať pôsobiť 7-10 minút. Spôsobuje mierne mravčenie a sčervenanie pokožky. Jeho účinky sú porovnateľné s profesionálnym ošetrením v salóne. Pleť sa viditeľne zosvetlí, napne a vyzerá mladšie. Nielen vrásky, ale aj stopy po akné sú menej viditeľné.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>komplex aktívnych kyselín, ktoré majú silný omladzujúci účinok;</li><li>výrazné omladenie tkaniva;</li><li>prírodné bylinné zloženie bohaté na výťažky;</li><li>jednoduché používanie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>relatívne vysoká cena.</li></ul><h3> Cos De BAHA Glyco Peelingové sérum na tvár<li>c Sérum 10% gélový peeling AHA s arginínom</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=-  Cos De BAHA Glyco<li></div><p>Sérum 10% gélový peeling AHA s arginínom“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/11116666197771-77ka.jpg“ height=“400″ title=“Cos De BAHA Glyco Facial Peel Serum</p><li>c Sérum 10% gélový peeling AHA s arginínom“><p>Jemné peelingové sérum Cos De BAHA z Južnej Kórey je vynikajúcim riešením pre ľudí s mastnou alebo zmiešanou pleťou. Na rozdiel od väčšiny agresívnych peelingových prípravkov sa nemusí zmývať. Hlavnou účinnou zložkou je kyselina glykolová. Táto látka s nízkou molekulovou hmotnosťou preniká hlboko do pokožky, odstraňuje zrohovatené bunky a odstraňuje známky hyperpigmentácie. Okrem účinnej látky obsahuje sérum aj rôzne prírodné výťažky vrátane výťažkov z tymiánu a vilínu. Jeho zloženie účinne bojuje proti nadmernej tvorbe kožného mazu. Arginín pomáha spevňovať tkanivá, urýchľuje regeneráciu a obnovuje epidermis.</p><p>Priehľadný gélový výrobok je bez zápachu. Na rovnomerné rozotretie po celom povrchu tváre stačí 1-2 kvapky séra. Výrobca odporúča večernú aplikáciu peelingu 2-3-krát týždenne. Nie je potrebné ho zmývať. Už po niekoľkých aplikáciách je viditeľné výrazné vybielenie škvŕn po akné, vyhladenie jaziev, zjednotenie tónu pleti a hydratácia pokožky.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>mierne pôsobenie bez začervenania a podráždenia;</li><li>Vyvážené zloženie bohaté na prírodné zložky;</li><li>Súčasné čistenie a hydratácia epidermálnych tkanív;</li><li>Dlhšie trvajúce účinky pri pravidelnej aplikácii;</li><li>úsporná spotreba.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>žiadne dôkazy.</li></ul><h3> Glyco peeling na tvár Yeouth<li>c Kyselina 30% gélový peeling</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: