Čo je základný náter make-upu | Expert materiál

Vizážisti a maskéri sa s novinármi podelili o tajomstvo, ktoré pomôže líčeniu nielen krásnemu, ale aj dlhotrvajúcemu. Dôvodom je, že pokožka tváre musí byť pripravená na nanášanie podkladovej bázy. Používa sa nielen čistiace mlieko a hydratačný krém, ale aj podkladová báza, čo je špeciálny produkt, ktorý slúži ako ideálny multifunkčný podklad pod make-up.

Tento produkt má mnoho úloh, ktoré úspešne vykonáva. Hlavnými sú maskovanie nedokonalostí, ochrana a obnova epidermy. Taktiež vytvára dobrý podklad pod make-up, ktorý vydrží celý deň bez nutnosti úpravy. Existuje aj samostatný typ podkladu, ktorý sa používa na manikúru.

Čo je to primer – definícia, účel, typy a druhy

Čo je primer

V angličtine má slovo „prime“ viacero významov, jedným z nich je „pôvodný“ alebo „originálny“. Preto je kozmetický prípravok, nazývaný „primer“, akýmsi „podkladom“ – základom alebo bázou pod make-up. Existujú podklady nielen na pleť tváre, ale aj na líčenie očí, pier, rias, nechtov.

Prečo make-up umelci neodporúčajú zanedbávať primer, na čo slúži? Je to odličovač, ktorý má niekoľko funkcií.Zvážme výhody používania základného náteru na epidermis tváre:

 1. Pokožka je lepšie chránená pred nečistotami a škodlivým UV žiarením. Pigmenty a iné zložky dekoratívnej kozmetiky nemôžu preniknúť do pórov, upchať ich, vyvolať zápalový proces.

 2. Používanie podkladu pomáha udržiavať normálne metabolické procesy a vodnú rovnováhu epidermy.

 3. Povrch pokožky je hladší a rovnomernejší.

 4. Vyhladzuje odtieň pokožky.

 5. Maskuje malé nedokonalosti, ako sú rozšírené póry, pupienky a vrásky.

 6. Uľahčuje nanášanie make-upu a podkladová báza sa nanáša hladšie a rovnomernejšie.

 7. Používanie podkladového krému poskytuje pohodlie, pretože nezanecháva pocit napnutej alebo mastnej pokožky.

 8. Make-up vydrží dlhšie, nerozmazáva sa a počas dňa vyžaduje menej korekcií.

 9. Ak používate techniky kontúrovania tváre, podkladová báza vám uľahčí prelínanie línií svetlých a tmavých odtieňov make-upu.

Niektoré podklady majú ďalšie vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť stav epidermy. Môžete napríklad nájsť bázu pod make-up, ktorá zužuje póry na tvári, a nie len maskuje škvrny. Existujú aj rôzne zmatňujúce podklady pre mastnú a zmiešanú pleť. Kozmetické obchody ponúkajú výrobky so zosilnenými hydratačnými a ochrannými vlastnosťami. Ženy nad 40 rokov často používajú podklady s anti-age účinkom.

základné nátery sa líšia nielen vlastnosťami, ale aj štruktúrou, ktorá môže byť úplne akákoľvek – krémová, tekutá alebo silikónová. Farba prípravku môže byť rôzna, od úplne bezfarebnej a priesvitnej až po zelenkastú.

Ak ste na 4 zo 7 otázok odpovedali áno, naozaj by ste potrebovali rimer

Urobme si malý test, aby sme zistili, či je potrebné minúť peniaze na kúpu základného náteru, alebo to budú zbytočne vyhodené peniaze. Odpovedzte na otázky, ktoré vám položili vizážisti, pričom na výber sú odpovede „Áno“, „Nie“:

 1. Často používate make-up (aspoň 4 dni v týždni)?

 2. Nie ste spokojní s výdržou vášho make-upu, najmä podkladovej bázy?

 3. Make-up by ste mali aplikovať raz denne, mal by vydržať až do večera bez korekcie?

 4. Máte problematickú pokožku (mastnú, suchú, s estetickými nedokonalosťami)?

 5. Máte zmiešanú pleť a váš podklad je na rôznych častiach tváre nerovnomerný?

 6. Máte starnúcu pokožku, na ktorej sa objavili zmeny súvisiace s vekom, ako je ochabnutosť, olupovanie a vrásky?

 7. Používate často scénický vzhľad, zúčastňujete sa na fotografovaní alebo navštevujete slávnostné podujatia??

Ak ste odpovedali „áno“ na 4 alebo viac otázok zo zoznamu, správne zvolená báza pod make-up vám pomôže zlepšiť make-up – bude trvalejší a krajší.

Klasifikácia podkladových krémov na tvár podľa konzistencie a vlastností

Typy základných vrstiev

Pozrime sa na všetky dostupné formy podkladového mejkapu:

 1. Tekutý podkladový krém (niekedy nazývaný aj podkladový krém) je potrebný na prípravu všetkých typov pleti, od suchej až po mastnú, na líčenie. Môže byť na báze vody alebo oleja. Tí, ktorí majú mastnú pleť, môžu uprednostniť prvý typ. Tekutý základný náter je možné kúpiť ako sprej, tubu (prípadne s dávkovačom) alebo fľašu s kvapkadlom. Výhodou tekutého podkladu je, že sa dá nanášať v extrémne tenkej a ľahkej vrstve.

 2. Krémový podkladový krém je ideálny pre suchú pokožku tváre, ale možno ho použiť na všetky typy epidermy. Konzistencia prípravku sa môže líšiť od hustej a bohatej krémovej až po polotekutú, ktorá sa blíži konzistencii mlieka. Krémový primer si môžete kúpiť v tube alebo fľaši s dávkovačom.

 3. Podkladový gél je potrebný pri príprave na líčenie na vyblednutú alebo oslabenú pleť. Samozrejme, takýto primer je vhodný pre všetky typy pleti. Vďaka svojmu hydratačnému a ošetrujúcemu obsahu ho však možno považovať za dokonalý produkt proti starnutiu. Medzi vysoko účinné zložky gélových základov patrí kolagén a kyselina hyalurónová, ako aj med a komplex vitamínov a stopových prvkov. Gélový podkladový krém má o niečo viskóznejšiu štruktúru ako tekutý podkladový krém.

 4. Silikónový primer je potrebný na zamaskovanie nedokonalostí v prípade zvýšenej mastnoty pokožky. Zložky, najmä kremík, vypĺňajú póry, nerovnosti a vrásky. Zabraňujú tiež zvýšenej sekrécii kožného mazu. Takýto podklad pod make-up – ideálne riešenie pre mastnú, zmiešanú, starnúcu a blednúcu pokožku. Ak má však dievča problematickú pleť (so zápalmi, podráždením, čiernymi bodkami alebo pupienkami) alebo veľmi citlivú, je lepšie silikónový primer nepoužívať.

 5. Púdrový primer (textúra krémového púdru) sa používa na vytvorenie podkladu pod make-up v prípadoch, keď má tvár po akné, jazvy. Tento výrobok má zvýšenú hustotu a vynikajúce vlastnosti pri prekrývaní. Aj tenká vrstva krémového púdru spoľahlivo zakryje estetické nedokonalosti, s ktorými si podkladový krém a púder neporadia.

Primery možno klasifikovať podľa charakteristických znakov, Ďalšie funkcie každého kozmetického výrobku:

 1. Reflexný podklad je potrebný na zvýraznenie a zvýraznenie určitých oblastí tváre. Môže slúžiť aj ako zvýrazňovač na kontúrovanie. Alebo po celej tvári – v tomto prípade bude pleť žiariť, pôsobiť sviežo a uvoľnene. Reflexný primer je však prísne kontraindikovaný pre majiteľov problematickej a blednúcej pokožky, pretože žiarivé prvky zdôrazňujú všetky nedokonalosti, chyby a nepravidelnosti pokožky.

 2. Matujúci primer sa používa na maskovanie mastných škvŕn, čiernych bodiek, komedónov a iných drobných škvŕn. Textúra podkladu je silikónová alebo krémová, pomerne hustá. Často sa zmatňujúci podkladový krém, ktorý opticky znižuje vzhľad pórov, nazýva rozmazávací krém a je označený ako rozmazávač, vymazávač pórov alebo minimalizátor pórov.

 3. Korekčný podkladový krém je potrebný pre dievčatá, ktoré majú pretrvávajúce problémy s pleťou. Ak sa vám napríklad na tvári opakovane objavujú pupienky, červené škvrny alebo modriny pod očami. Alebo ak pokožka vyzerá unavene a má nezdravý žltkastý alebo zelenkastý nádych. V tomto prípade sa farba korekčného prostriedku musí zvoliť na základe povahy problému. Zelený primer vyrovnáva začervenanie, fialový primer je potrebný na zamaskovanie žltnutia. Na zakrytie tmavých kruhov pod očami a malých jaziev, stôp po akné sa odporúča béžový alebo telový primer. Na odstránenie škvŕn, pieh a stmavnutej pokožky je potrebný biely podklad. Broskyňový primer je potrebný na osvieženie blednúcej a starnúcej pokožky.

 4. Na zrelú alebo starnúcu pleť je potrebný špecializovaný podkladový krém s označením anti-age. Mal by nielen osviežiť epidermis a zakryť vrásky, ale aj poskytnúť dodatočnú ochranu pred slnkom (pomocou filtrov SPF, hygienických ochranných prostriedkov). A tiež na výživu a hydratáciu pokožky, aby sa spomalil postup zmien súvisiacich s vekom.

 5. Hydratačný podkladový krém na suchú a dehydrovanú pleť. Okrem hydratačných zložiek môžu takéto výrobky obsahovať ďalšie zložky, ako sú oleje, vitamín E, kyselina hyalurónová, ktoré obnovujú štruktúru epidermy na hlbších úrovniach.

 6. Opaľovací krém je potrebný najmä v teplom období, ale používa sa aj v zime. Takýto výrobok je označený ako podklad pod make-up s filtrom SPF.

Ako si vybrať podkladový krém – tipy vizážistiek pre dievčatá s rôznymi typmi pleti

Základný náter pre dievčatá s rôznymi typmi pleti

Pokožku na tvári možno rozdeliť na niekoľko typov – normálnu, mastnú, suchú a kombinovanú dermálnu. Môžete tiež rozlišovať medzi typmi pleti, ako je zrelá (starnúca, blednúca) a citlivá pleť. Optimálny podkladový krém možno vybrať len na základe typu pleti:

Pre normálnu pleť môžete použiť absolútne ľubovoľný podkladový krém podľa vlastných preferencií, priorít a nákladov. Môžete vziať do úvahy ďalšie vlastnosti – prítomnosť hydratačných zložiek, vitamínov a SPF.

Mastná pleť si vyžaduje, aby dievča používalo matujúce (minerálne) prípravky na báze vody bez oleja, ktoré pomáhajú stiahnuť póry na tvári. Takéto prípravky sú často označené ako bezolejové s absorpčnými zložkami a rastlinnými výťažkami. Hoci sú mazové žľazy aktívne, ich sekrét nemôže chemicky reagovať so zložkami kozmetiky a meniť jej zloženie a farbu, ak sa pred nanesením make-upu použije zmatňujúci podklad. V každom prípade by sa osoby s citlivou pokožkou mali pred prvým použitím akéhokoľvek kozmetického výrobku poradiť s dermatológom. Tým sa zabráni možnosti ďalšieho zápalu pokožky tváre.

Suchá koža si vyžaduje, aby dievča používalo podklad s bohatou krémovou textúrou bez matného efektu. Vhodné sú výrobky na báze vody aj oleja. Ak sa pokožka nešupinatá, možno použiť podkladový krém odrážajúci svetlo.

Ak má dievča zmiešaný typ pleti, má dve možnosti. Prvým je kúpiť podkladový náter s ľahkou textúrou bez matného efektu. Druhou možnosťou je zakúpenie matného podkladu, ktorý by sa mal používať len na tie časti tváre, kde dochádza k lesku a zväčšeniu pórov.

Ženy so zrelou pleťou potrebujú špecializovaný podkladový krém s účinkami proti starnutiu. Alebo podkladový krém s hydratačnými zložkami, SPF a bez perleťových, žiarivých alebo reflexných častíc.

Pre osoby s citlivou pleťou je potrebný podkladový krém s farebne korekčným účinkom. Zelená farba výrobku pomáha zakryť typické začervenanie pokožky. Bonusom je prítomnosť upokojujúcich zložiek v produkte. Môže to byť extrakt z uhorky, zeleného čaju, niacínamidu.

Podkladová báza, korektor, podkladová báza a korektor: aký je medzi nimi rozdiel??

Odborníci Odborníci na líčenie poradili novinárom, aby odpovedali na otázku, aký je rozdiel medzi podobnými typmi líčenia:

 1. Rimer možno použiť na začiatku procesu líčenia ako základný podklad alebo „bázu“ pre ďalšie nanášanie rôznych kozmetických produktov.

 2. Korektor môžete naniesť na problematické miesta, aby ste zvýšili účinnosť podkladu.

 3. Podkladový krém sa nanáša na celú tvár, aby bola rovnomernejšia. Môže byť doplnená aplikáciou prášku.

 4. Korektor – nanáša sa na podkladový krém, ak je potrebné zakryť výrazné nedokonalosti, ktoré sa nepodarilo zakryť prvými tromi produktmi.

Niektoré dievčatá sa môžu obávať, že ak sa na tvár nanesie toľko mejkapu, môže vyzerať ako vrstva omietky? Odborníci tvrdia, že nie, ak sa kozmetika používa v správnom dávkovaní. Každá vrstva nemá ani milimeter, ale oveľa menšie množstvo. Iba korektor, ktorý sa používa väčšinou v miestach, vytvára na epiderme silnejšie krytie. Starostlivé tieňovanie pomáha, aby pleť vyzerala prirodzene a nedokonalosti neboli vizuálne viditeľné.

Ak potrebujete podkladovú bázu na tvár, naučte sa ju správne aplikovať

Ako ho správne aplikovať

Použitie podkladovej bázy na make-up nie je zložité, ale pre istotu vám načrtneme základné kroky:

 1. Očistite pokožku vodou alebo prípravkom používaným každý deň. Osoby s mastnou pleťou si môžu problematické miesta potierať kockou ľadu z odvaru z harmančeka.

 2. Na tvár naneste ľahký hydratačný krém, najlepšie nemastný. Nechajte ho úplne vstrebať približne 20 minút. V tomto čase si môžete dôkladne umyť ruky mydlom a vodou, aby ste mohli nanášať podkladový náter prstami bez obáv, že sa vám na pokožke objaví infekcia.

 3. Na zadnú stranu štetca naneste niekoľko kvapiek základného náteru (ak je tekutý alebo polotekutý). Ponorte prst do kozmetického prípravku a urobte bodky na čele, nose, brade (T-zóna) a v prípade potreby aj na iných miestach tváre – na lícach, pod dolnými viečkami. V niektorých prípadoch sa oblasti s väčším počtom problémov môžu ošetriť druhou ľahkou vrstvou základného náteru.

 4. Prípravok dôkladne rozotrite po povrchu tváre pomocou vankúšikov prstov alebo pomocou špeciálneho príslušenstva. Počkajte 5 až 10 minút, kým sa podklad neusadí a neprispôsobí teplote pokožky.

 5. Potom môžete pokračovať v nanášaní make-upu, počnúc podkladovou bázou.

Poprední výrobcovia make-upu, ktorí vyrábajú podklady na líčenie

Pri takom množstve produktov, z ktorých si môžete vybrať, je ťažké nebyť zahltený ponukou a nie vždy je jasné, ktorý produkt je pre vás ten pravý. Vizážisti tvrdia, že časom sa v množstve produktov na líčenie zorientujete s väčšou istotou. A môžete začať s výrobkami spoľahlivých značiek, ktoré sa dokonale osvedčili:

 1. „Podklady pod make-up MAC používajú profesionálni vizážisti, ale aj „domáci“.

 2. „Max Factor so svojím ľahkým, nealergénnym zložením, ochranou pred slnečným žiarením a schopnosťou kontrolovať lesk.

 3. „Loreal“ – podkladový krém tohto výrobcu hydratuje dermis po dobu 8 hodín.

 4. „Smashbox“ je značka, ktorá má najširší sortiment podkladov na korekciu farieb pre make-up. Je to asi 10 odtieňov pre všetky príležitosti. Ľahko a ľahko sa nanáša a eliminuje nadmernú sekréciu kožného mazu.

Cena základných náterov závisí od značky a krajiny výroby a pohybuje sa v rozmedzí 500 – 2000 Euro a viac.

Aký je základný náter na pery pre

podkladová báza na pery

Treba hneď poznamenať, že špecializovaná báza na líčenie pier v predaji je zriedkavá. Výrobcovia kozmetiky jednoducho nevyrábajú produkty tejto kategórie a odporúčajú používať rovnaké podklady na pery ako na tvár alebo očné viečka. Ak však máte na perách tenkú a citlivú kožu, môžete si kúpiť podkladový rúž známych značiek Urban Decay, Lancôme, NYX Professional Makeup, pretože majú rad takýchto produktov.

Báza na líčenie pier je zvyčajne k dispozícii vo forme tyčinky alebo ceruzky, čo uľahčuje jej aplikáciu. Odtieň môže byť číry alebo čo najbližšie k prirodzenej farbe pokožky, t. j. nude.

Pozrime sa bližšie na vlastnosti podkladových krémov na pery:

 1. Ak dievča používa teraz módny matný rúž, potrebuje podklad na pery viac ako kedykoľvek predtým. Matný rúž veľmi vysušuje pokožku, pri neustálom používaní sa pery môžu odlupovať, prasknúť a bez rúžu vyzerať neesteticky. Tento problém rieši hydratačný podkladový krém, ktorý vytvára pevnú bariéru medzi epidermis a rúžom, zabraňuje vysychaniu a poskytuje pohodlie počas celého dňa.

 2. Ak má dievča tenké pery bez objemu, potrebuje aj podkladový krém. Podkladová báza pod make-up na pery vyplní všetky záhyby, vyhladí povrch pleti. Pery vďaka tomu vyzerajú objemnejšie.

 3. Ak chcete, aby dobre definovaná kontúra dokonalých pier vydržala, mali by ste pred použitím ceruzky a rúžu použiť aj podkladový krém.

 4. Ak použijete podkladovú bázu, pery budú vyzerať upravene a príťažlivo s make-upom aj bez neho. Tieto výrobky obsahujú vitamíny a patentované hydratačné zložky. ako aj ochranné faktory proti slnečnému žiareniu a špeciálne silikónové polyméry.

Ako správne používať podkladovú bázu na pery:

 1. Začnite s prípravou pokožky – pred nanesením podkladu pod make-up by sa mala pokožka odlupovať. Na dosiahnutie tohto cieľa používajú komerčne dostupné prípravky alebo prostriedky vyrobené doma. Môžete napríklad zmiešať čajovú lyžičku cukru, trochu prírodného netekutého medu a niekoľko kvapiek akéhokoľvek rastlinného oleja. Môžete pridať niekoľko kvapiek tekutého vitamínu E alebo A. Na pery a ich okolie sa nanesú provizórne očné linky. Krúživými pohybmi vmasírujte do rias, akoby ste ich vmasírovali, a potom opláchnite studenou vodou. Ošetrenie sa môže ešte raz zopakovať, aby sa účinok upevnil.

 2. Druhým krokom je nanesenie podkladu na celé pery, od kútikov až po okraje. Prípravok možno zľahka votrieť, rozotrieť a po niekoľkých minútach odstrániť prebytok utretím pier papierovou utierkou.

 3. V záverečnej fáze zvýraznite kontúry ceruzkou (ak je to potrebné) a naneste rúž alebo lesk na pery podľa svojej obvyklej techniky.

 4. Podkladová báza je potrebná na líčenie pier s tetovaním, pretože pomáha hydratovať pokožku a v každom prípade zvyšuje trvanlivosť make-upu.

Podkladová báza na riasy – na čo sa používa, typy

Podkladová báza na očné viečka

Podkladová báza na oči je nevyhnutnosťou pre všetky dievčatá, ktoré pri líčení uprednostňujú zvýraznenie očí. Bude sa vám hodiť na večerné aj denné líčenie, pretože plní tieto funkcie:

 1. Vyhladzuje farbu pod očami, maskuje škvrny, ako sú opuchy, červené vlákna pod očami. Môže sa použiť na zakrytie tmavých kruhov pod očami.

 2. Absorbuje prebytočný kožný sekrét a pot.

 3. Zabraňuje stáčaniu očných tieňov do guličiek.

 4. Zabraňuje rozmazávaniu očných liniek a zabraňuje krvácaniu pigmentu pod obočie.

 5. Prekrýva odtieň pokožky očného viečka, takže zabezpečuje, aby farba očného tieňa naneseného na viečko presne zodpovedala odtieňu uvedenému na obale.

 6. Uľahčuje nanášanie očných tieňov, kreslenie šípok a miešanie kozmetiky.

Textúra podkladu na riasy sa môže líšiť, rovnako ako forma uvoľňovania, špeciálne vlastnosti. Existujú napríklad matné a trblietavé produkty pre starnúcu alebo citlivú pleť. K dispozícii v tyčinkách, ceruzkách a krémových tubách.

Podkladová báza na líčenie rias – prečo používať podkladovú bázu a ako často ju používať

Báza na líčenie rias

Ak ste hľadali podkladovú bázu na riasy, pravdepodobne ste si uvedomili, že samostatné podkladové bázy na riasy sú veľmi zriedkavé. Sortiment týchto výrobkov nie je veľký, pretože ich používajú najmä profesionálni vizážisti. Najbežnejšie maskary na pultoch kozmetických obchodov sú takzvané duálne maskary. Na jednom konci má tubu s podkladovou bázou a štetec na jej nanášanie. A na druhom konci tuby maskary, zvyčajne v čiernej farbe. Niektorí výrobcovia však vyrábajú samostatné podklady na líčenie rias. Možno použiť pred akoukoľvek riasenkou. Ide napríklad o výrobok „Subversion“ od výrobcu Urban Decay, ktorý sa špecializuje na nadácie na líčenie.

Prečo používať podkladovú riasenku:

 1. Chráni riasy pred agresívnymi zložkami maskary a nepriaznivými vplyvmi prostredia, ako je napríklad UV žiarenie.

 2. Špeciálne zložky podkladových krémov (panthenol, vitamíny A a E) pomáhajú zlepšiť zdravie rias. Posilňujú vlasy, zabraňujú ich skorému vypadávaniu, stimulujú rast, vďaka čomu sú riasy dlhšie a hustejšie.

 3. Nanesenie základnej vrstvy pod riasenku vytvára efekt väčšieho objemu.

Použitie podkladu na riasy je jednoduché – ak si vytvoríte denné, jednoduché a skromné líčenie, musíte použiť jednu vrstvu podkladu a potom ľahkú vrstvu maskary. Ak chcete urobiť make-up pre fotografovanie, večierok, javiskový obraz, musíte najprv natočiť riasy pomocou špeciálnych kuliem, potom naneste vrstvu podkladu a 1-2 vrstvy maskary. Keďže podkladová báza na riasy je prospešná, môže sa používať pred každou aplikáciou maskary, t. j. prakticky každý deň.

Podkladový lak na manikúru – prečo ho používať, ako ho používať

Základný náter manikúry

Majstri manikúry sa podelili s novinármi ozaujímavé fakty o podkladových prípravkoch na nechty:

 1. V prípade manikúry nie sú pojmy primer a podkladová báza alebo základ totožné. Báza je špeciálny prípravok, ktorý sa aplikuje na necht pred nanesením laku. Ich účelom je chrániť nechty pred zafarbením. Primer v našom prípade – liek, ktorý sa aplikuje v prvej fáze – pred základom. Cieľom je dosiahnuť lepšiu priľnavosť medzi nechtom a gél lakom. Na zvýšenie spoľahlivosti a kvality predlžovania nechtov sa často používa primer.

 2. Primer čistí, dezinfikuje a vysušuje nechty. Jeho použitie však nevytvára na nechtovej platničke samostatnú vrstvu (na rozdiel od samotného podkladu a laku).

 3. Základný náter je potrebný aj na ochranu nechtových platničiek pred žltnutím, odlupovaním, praskaním. Tvoria spoľahlivú bariéru pre baktérie, ktoré prenikajú do štruktúry nechtov a spôsobujú plesne.

Pri výbere základného náteru by ste si mali pozorne prečítať zloženie výrobku.Existujú tri typy podkladových báz – prípravný podkladový krém, kyslý podkladový krém a bezkyslý podkladový krém:

 1. Prípravky prvého typu sú najšetrnejšie pre zdravie nechtov. Bez vôní, farbív a iných zbytočných prísad. Vnútorné vrstvy nechtovej platničky nie sú použitím prepriméra ovplyvnené, takže pravdepodobnosť negatívnych účinkov, ako sú suché a lámavé nechty, je nulová. Prípravok sa nepoužíva na predlžovanie nechtov. Rozsah jeho uplatňovania je však pomerne široký. Je vhodný napríklad na ochranu tenkých a krehkých nechtových platničiek, na predĺženie životnosti bežného laku na nechty.

 2. Druhý typ obsahuje veľké množstvo kyseliny metakrylovej. Obsahujú prakticky 30-80 % tejto zložky a sú určené na predlžovanie nechtov výlučne profesionálnymi manikérkami. Výsledkom je zmäkčenie nechtu, čím sa zvýši schopnosť povlaku umelého nechtu čo najdlhšie sa usadiť a priľnúť k povrchu. Nepoužíva sa, ak je nechtová platnička suchá, tenká a lámavá alebo má iné známky zhoršeného zdravotného stavu.

 3. Tretí typ, označený ako nekyslý, sa môže používať doma. Nemôžu spôsobiť popáleniny pokožky, poškodiť štruktúru nechtovej platničky ani spôsobiť iné poškodenie. Tento výrobok má krátkodobý účinok, pretože tesne pred nanesením podkladu mení acido-alkalickú rovnováhu nechtov, aby sa zabezpečilo, že podklad dobre priľne a zostane. Bezkyslý primer sa používa na pedikúru, bežné lakovanie nechtov, gélové predlžovanie, šelak a biolak, ale nie je vhodný na akryl.

Podkladový lak na nechty by sa mal používať v určitej fáze manikúry:

manikúra
 1. Nechty sa najprv vytvarujú.

 2. Upravuje sa kožička a pokožka okolo nechtov.

 3. Lesk sa z nechtovej platničky odstráni špeciálnym pilníkom so zrnitosťou (abrazívnym). Optimálna úroveň brúsenia je 220 stupňov zrnitosti.

 4. Špeciálny odmasťovač na manikúru sa používa na odmastenie nechtov, odstránenie vlhkosti a prípadných nečistôt a prachu.

 5. V závislosti od účelu a typu manikúry naneste podkladový lak na celú dĺžku nechtu alebo len na jeho okraje.

 6. Záverečná fáza – nanášanie bezfarebného základu, farebného laku a záverečného náteru.

Aby ste predišli náhodnému poškodeniu nechtov, pred kúpou a použitím akéhokoľvek výrobku je potrebné prečítať si návod na použitie. Odborníci odporúčajú kupovať výrobky známych značiek, pretože majú záruku kvality a bezpečnosti výrobkov. Je tiež užitočné riadiť sa cenou prípravkov. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že lacnejšie výrobky môžu byť bezpečnejšie vďaka svojmu prírodnému zloženiu, kvalitné podklady na manikúru sú pomerne drahé. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť produktom značiek ako Runail, Yoko, Bluesky, TNL, Kodi, CND, Masura, Runail, Lechat. Priemerná cena kozmetiky od týchto výrobcov je 150-400 Euro a viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: