Vrásky na obočí: Ako odstrániť a zbaviť sa vrások na čele a mračenia

Nemračte sa, vrásky budú. Sme si istí, že ste tieto slová počuli od svojich blízkych. Podľa všeobecného názoru sa prvé involučné zmeny začínajú objavovať po 25. roku života, keď sa prirodzená tvorba kolagénu a elastínu spomalí. Nie je to však celkom pravda – hlboké medziriadkové linky a vrásky sa môžu objaviť oveľa skôr a na vine sú naše chyby. Je možné zbaviť sa vrások a ako im predchádzať?? My v expertológii sme tu, aby sme sa s vami podelili o niekoľko účinných prostriedkov nápravy.

Prečo sa medzi obočím objavujú vrásky??

Vráska medzi obočím: Ako sa zbaviť vrások a záhybov na čele medzi obočím

Niet pochýb o tom, že prvým faktorom, ktorý prispieva k vzniku vrások, je čas. S vekom začína pokožka starnúť v dôsledku mnohých fyziologických procesov. Okrem prirodzeného starnutia však existuje mnoho ďalších dôvodov..,ktoré spôsobujú vyrážky na pokožke:

 1. stres a neustále emocionálne napätie;
 2. Nezdravý životný štýl – nadmerné požívanie alkoholu, fajčenie;
 3. Nedostatok spánku, nespavosť, chronický únavový syndróm;
 4. Intolerantná diéta, hladovanie alebo stravovanie bez pridaného tuku;
 5. Nedostatočná starostlivosť o pokožku
 6. Používanie nekvalitnej alebo lacnej dekoratívnej kozmetiky;
 7. hormonálna nerovnováha;
 8. Zlé návyky, ako je žmurkanie, mračenie sa na čelo a nadmerná mimika;
 9. Nadmerné opaľovanie alebo používanie solária;
 10. Vystavenie epidermy agresívnym faktorom prostredia;
 11. dedičná predispozícia;
 12. individuálne zvláštnosti pokožky.

Vrásky na obočí sa prejavujú ako hlboké záhyby na pokožke, čo je spôsobené osobitosťami štruktúry periorbitálnej oblasti. Vyskytuje sa v dvoch typoch, superabdominálnom a horizontálnom, ale napriek ich klasifikácii existujú všeobecné zásady na korekciu tejto kozmetologickej nevýhody.

Prístrojové spôsoby boja proti interbrow

Moderný pokrok v kozmetológii ponúka množstvo rôznych možností estetickej korekcie vzhľadových chýb. Osobitnú pozornosť treba venovať hardvérovým metódam, ktoré zaručujú vynikajúce výsledky v boji za mladistvú tvár.

 1. Laserový resurfacing.Frakčný lifting podporuje kvalitné a bezpečné odstránenie vrchnej vrstvy epidermy, čo pomáha vyrovnať kontúry pokožky a vyhladiť vrásky. Laserový lúč preniká hlboko do dermis a zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu v pokožke a aktivuje regeneračný proces. Efekt omladenia pri správnej starostlivosti o pleť po laserovom resurfacingu môže trvať 2-3 roky.
 2. Výstrih SMAS.Ultrazvukový lifting je vhodný pre ženy s tenkou pokožkou. Hlavná výhoda metódy spočíva v tom, že dokonale funguje na úrovni SMAS, to znamená, že ovplyvňuje nielen epidermis, podkožný tuk, ale aj svalovú aponeurotickú vrstvu. To má veľmi omladzujúci účinok: vrásky sa vyhladia, ptóza mäkkého tkaniva sa zdvihne a ovál tváre sa vytvaruje.
 3. Mikroprúdová terapia. Ide o jednu z najobľúbenejších fyzioterapeutických metód, ktorá našla uplatnenie v kozmetológii. Pôsobenie minimálnej sily a amplitúdy na pokožku stimuluje odtok prebytočnej tekutiny, posilňuje mikrocirkuláciu a aktivuje tvorbu kolagénu a elastínu. Prvé výsledky terapie mikroprúdom sú viditeľné už po prvom sedení – výrazne vyhladené medzihviezdy, zjednotený tón pleti a pleť.
 4. RF-lifting.Elektromagnetické žiarenie ako základná pôsobiaca sila podporuje regeneráciu tkaniva. Výsledky získané pomocou termovízie vydržia až rok.

Metódy vstrekovania

Mezoterapia

Nanešťastie, strojová kozmetika nie vždy prináša výsledky, ktoré žena hľadá. V takýchto situáciách sú riešením kozmetické injekcie. Injekcie dokážu rýchlo a účinne vyhladiť jemné vrásky, brázdy a hlboké ryhy.

 1. Terapia botulínom. Injekcia botoxu, Dysportu – klasické ošetrenie vrások. Po výpočte správnej dávky podľa typu pokožky a zložitosti problému lekár aplikuje injekciu na báze botulotoxínu do oblasti nad nosom a na okraj obočia. Neurotoxín paralyzuje svaly, čo pomáha vyhladiť pokožku. Koža a svaly sa uvoľnia – maximálny účinok sa dostaví okamžite po dvoch týždňoch a trvá až 6 mesiacov, potom účinky postupne ustupujú. Ak sú vrásky príliš výrazné, botox sa kombinuje so zavedením výplní.
 2. Mezoterapia.Počas ošetrenia kozmetička vpraví pod pokožku výživné koktaily vrátane kyseliny hyalurónovej. Injekcie sú anestetizované, čo znižuje bolesť. Bezprostredne po mezoterapii sa objavia začervenanie, opuch a mierne podliatiny kože, ktoré však zmiznú samé a nevyžadujú si lekárske ošetrenie. Po 3 ošetreniach sa reliéf pokožky vyhladí a vrásky sú menej výrazné. Na dosiahnutie maximálneho účinku sa odporúča 8-10 ošetrení.
 3. Plasmolifting. Inovatívna liečba založená na injekciách vlastnej plazmy pacienta v kombinácii s krvnými doštičkami. Tento „koktail“ telo neodmieta, čo zaručuje zníženie rizika po plazmoliftingu. Po injekčnom podaní plazmy sa začne produkovať prirodzená kyselina hyalurónová, ktorú epidermis potrebuje na obnovu.
 4. Biorevitalizácia. Ošetrenie zahŕňa injekciu kyseliny hyalurónovej, ktorej cieľom je hydratácia, zlepšenie turgoru, farby a tónu pokožky. Aktivovaním procesu regenerácie je možné vyrovnať reliéf, vyhladiť vrásky. V dôsledku toho obnovuje mladosť, krásu a príťažlivosť tváre.
 5. kontúrovanie. Táto metóda je podobná biorevitalizácii, pretože sa pri nej používa rovnaká kyselina hyalurónová, ktorá sa vstrekuje rovnakou látkou. Jediný rozdiel je v tom, že pri kontúrovaní v problematickej oblasti lekár vkladá hyalurónový gél – výplň, ktorá má hustejšiu konzistenciu.

Je možné zbaviť sa medzihrádzovej oblasti doma?

Vyššie uvedené ošetrenia sú drahé salónne ošetrenia, ktoré môžu korigovať výrazné involučné zmeny na pokožke tváre. Jemné linky a vrásky sa však dajú upraviť aj doma.

 1. Masáž– je jednou z najlepších prevencií, preto si masírujte tvár dlho predtým, ako sa objavia vrásky. Masáž zlepšuje krvný obeh, čo pomáha vyhladzovať pokožku. Jemné poklepávanie pokožky, hnetenie tváre a ľahké stláčanie tkaniva počas automasáže. na zlepšenie účinnosti masáže by sa mal používať mandľový alebo kokosový olej.
 2. Kozmetické výrobky.Masáž by sa mala kombinovať s domácou starostlivosťou pomocou kozmetických prípravkov. Tu je zoznam podľa nás najlepších ošetrení tváre na zlepšenie stavu vašej pleti:
  • Kolagénový krém Medical Collagene 3Dje vhodný na každodennú starostlivosť o problematickú vekovú pleť. Aktívne zložky v prípravku vyživujú bunky minerálmi a vitamínmi, dopĺňajú stratenú tekutinu a vyhladzujú sfarbenie.
  • Gloris Beauty sérumPomáha neutralizovať mikrostraty, ktoré sú príčinou mimických vrások. Sérum preniká hlboko do dermy, zvyšuje jej turgor a elasticitu, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, ako aj kyseliny hyalurónovej: triáda týchto zložiek robí pokožku hladšou, jemnejšou, pružnejšou a žiarivejšou.
  • Deklarovať sérumŠpeciálne navrhnutý na korekciu jemných liniek a vrások. Bielkovinová zložka prípravku uvoľňuje svaly, čo pomáha vyhladzovať jemné linky a vrásky.

Aby bola pokožka hladká, krásna a pružná, môže byť až do vysokého veku, na to stačí dobre jesť, odmietnuť piť alkohol a fajčiť. Vyhýbajte sa mastným, koreneným, slaným a sladkým jedlám. Začnite sa o svoju tvár a telo starať s predstihom – jednoduché produkty starostlivosti vás ochránia pred predčasným starnutím.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: