7 najlepších online konvertorov súborov

Potrebujete previesť súbor z jedného formátu do druhého? Nie je potrebné inštalovať príslušný softvér do počítača alebo smartfónu. Namiesto toho môžete využiť online službu. Stačí si vybrať ten správny.

7 najlepší online konvertor súborov

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Prečo konvertovať?1FreeFileConvert5.0
2Convertio4.9
3Zamzar4.8
4Na stránke
 • ne UniConverter
 • 4.7
  5Na stránke
 • ne-Convert
 • 4.6
  6SúborZigZag4.5
  7SwiftConverter4.4

  Prečo je potrebná konverzia?

  Každý mediálny súbor môže existovať v mnohých rôznych formátoch. Napríklad JPEG je najobľúbenejší formát obrázkov. Ak však budete vyhľadávať obrázky v Googli, môžete naraziť na obrázky vo formáte WEBM. Tu je problém v tom, že staršie operačné systémy takéto fotografie nerozpoznávajú. Konverzia je jediným riešením.

  Tento proces je potrebný aj na úsporu miesta na disku. Najmä pre majiteľov smartfónov a tabletov. Napríklad je oveľa jednoduchšie mať v zariadení hudobný album vo veľkosti MP3 – bude vážiť 100 MB alebo dokonca menej. Ak vezmete album uložený ako FLAC, musíte uvoľniť približne 500 MB. Na rovnaký účel možno konvertovať aj videoklipy. Ale potom je lepšie zmeniť jeho formát alebo znížiť rozlíšenie alebo dátový tok.

  Niektoré súbory sa ľahšie deformujú ako konvertujú. Napríklad „balenie“ archívu všetkých druhov dokumentov šetrí veľa miesta na disku.

  FreeFileConvert

  Hodnotenie: 4.9

  FreeFileConvert

  Rozhranie tejto webovej služby je v angličtine. Pre nováčikov by to malo byť zrozumiteľné aj bez prekladača Google, pretože stránka je navrhnutá na vykonanie jedinej operácie. Väčšina akcií sa vykonáva v zelenej oblasti. V predvolenom nastavení tento zdroj umožňuje vybrať súbor obsiahnutý v zariadení. Potom vyberte požadovaný formát. Potom stačí stlačiť modré tlačidlo „Konvertovať“.

  Ak potrebujete previesť súbor uložený niekde na globálnom webe, prejdite na kartu „URL. K dispozícii je aj karta „Cloud“. Umožní vám rýchlo sťahovať súbory zo služby Dropbox alebo Disk Google.

  Táto služba je k dispozícii bezplatne, rovnako ako všetky ostatné služby uvedené v tomto článku. Z tohto dôvodu však narazíte na určité obmedzenia. Po prvé, na server môžete súčasne nahrať až päť súborov. Po druhé, ich celková veľkosť nesmie presiahnuť 300 MB.

  Táto stránka podporuje viac ako 8700 kombinácií konverzií. Najobľúbenejšie z nich sú zobrazené ako aktívne tlačidlá. Kliknutím na niektorý z nich sa dozviete viac o formátoch, s ktorými budete pracovať. Môžete napríklad zistiť, že DOCX bol prvýkrát vydaný v roku 2006. Posledné písmeno v prípone znamená, že dokument podporuje štandard Office Open XML.

  FreeFileConvert ponúka niekoľko špeciálnych funkcií, ktoré priamo nesúvisia s konverziou. Kliknutím na tlačidlo „Nástroje“ v hornej časti stránky si ich môžete všetky zobraziť. Takže uvidíte, že tento webový zdroj vám umožňuje komprimovať, rozdeľovať a šifrovať súbory PDF.

  Tento online konvertor podporuje okrem iného video súbory. Pozor však na obmedzenie výkonu. Rozhodne s ním nemôžete konvertovať filmy.

  Convertio

  Hodnotenie: 4.8

  Convertio

  Na webovej lokalite Convertio sa nachádza počítadlo, ktoré ukazuje, ako je zdroj populárny. Informuje vás, koľko súborov už bolo prevedených pomocou tejto služby. Ich celková veľkosť je viac ako 11 TB! Celkom v pohode. Do služby Dropbox môžete nahrať maximálne 100 MB súbor.

  Táto služba je skvelá, pretože nemusíte navštevovať webové stránky. Môžete si nainštalovať rozšírenie pre Google Chrome. Ak chcete previesť požadovaný súbor, jednoducho kliknite na ikonu v hornej časti prehliadača.

  K dispozícii je ruská jazyková verzia aplikácie Convertio. Rozhranie sa tak naučíte za niekoľko sekúnd. Tu je potrebné vybrať len jeden alebo niekoľko súborov, ktoré chcete previesť. To možno vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Prvá ikona v červenom poli umožňuje vybrať súbory obsiahnuté v zariadení.

  2. Druhá ikona slúži na výber súborov uložených v službe Dropbox.

  3. Ďalej je tu ikona na výber súborov uložených v cloudovom úložisku Disk Google.

  4. Štvrtá ikona umožňuje zadať adresu URL súboru uloženého niekde na webe.

  5. Po výbere súboru sa zobrazí výzva na výber formátu, ktorý chcete prijať. Ak napríklad nahráte krátky film vo formáte MP4, stránka bude predpokladať, že chcete vytvoriť animáciu GIF. S výberom môžete súhlasiť alebo určiť požadovaný formát.

  Convertio podporuje viac ako tristo rôznych formátov súborov. Vývojári napočítali približne 25600 možných kombinácií konverzií! Ako sa od tejto služby očakáva, všetky výpočty sa vykonávajú v cloude, takže ju možno používať aj na veľmi slabom počítači. Convertio ponúka aj zmenu nastavení súborov. V prípade videa môžete napríklad znížiť dátový tok, zmeniť pomer strán a dokonca obraz otočiť alebo prevrátiť! Stručne povedané, Convertio ponúka v tomto smere jeden z najlepších možných nástrojov. Mnohé iné online konvertory sa mu nevyrovnajú!

  Ak vás nudí surfovanie v smartfóne, môžete si stiahnuť klientsku aplikáciu Convertio pre Android.

  Bohužiaľ, aj tento online prevodník má určité obmedzenia. Ak ich chcete previesť, musíte si zaplatiť predplatné. Na výber máte z troch plánov od 10 do 26 dolárov mesačne. Minimálna tarifa zvyšuje maximálnu veľkosť súboru na 500 MB. Môžete previesť až 25 súborov naraz. Predplatitelia tiež nepoznajú slovo „fronta“.

  Zamzar

  Hodnotenie: 4.7

  2.webp

  Ďalšia jednoduchá reinštalácia webovej služby. Môžete ho bezpečne používať bez registrácie. Budete však čeliť mnohým obmedzeniam. Stránka napríklad neprijme súbor väčší ako 50 MB. Preto vám odporúčame, aby ste sa aj tak zaregistrovali. Po dokončení tohto procesu neočakávajte, že budete môcť konvertovať svoje filmy. Nie, konvertovať obzvlášť veľké súbory môžu len platiaci predplatitelia.

  Ak chcete previesť, musíte pretiahnuť jeden alebo viac súborov na tlačidlo „Pridať súbory“. Ak sa súbor nachádza na internete, kliknite na tlačidlo „Vybrať“

 • „nk“ – okamžite vás presmeruje do samostatnej sekcie s poľom na zadanie odkazu.

  Ak ste definovali súbor, ktorý potrebujete, mali by ste zvoliť nasledujúci formát. Treba poznamenať, že služba pozná približne tisíc formátov, takže ich nájdete obrovské množstvo. Ak chcete všetko ukončiť, stlačte tlačidlo „Konvertovať teraz“. Ak sa rozhodnete konvertovať video, proces môže trvať niekoľko minút. V tomto prípade začiarknite políčko vedľa položky „E-mail when done?“Naša online služba vám pošle odkaz na skonvertovaný súbor na vašu e-mailovú adresu.

  Rovnako ako ostatné vyššie uvedené stránky, aj Zamzar dokáže poskytovať informácie v najpopulárnejších formátoch súborov. Celý text je však v angličtine, takže nebude zaujímavý pre všetkých našich čitateľov.

  Ako sme už uviedli, služba ponúka platené predplatné. Vývojári tradične vytvorili tri sadzby. Líšia sa od seba kapacitou online úložiska, maximálnou veľkosťou konvertibilného súboru, prioritou a, samozrejme, cenou. Stojí 9 až 25 dolárov mesačne.

  Na stránke
 • ne UniConverter
 • Hodnotenie: 4.6

  On<li></div><p>ne UniConverter“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/69016666198091-307-.jpg“ height=“400″ title=“Na</p><li>ne UniConverter“><p>Táto stránka sa nachádza na adrese Media.io. Stránku vlastní vývojárske štúdio Wondershare. Na stránke sa zobrazí výzva na prevzatie a inštaláciu aplikácie spoločnosti pre počítače. Jeho používanie si však vyžaduje použitie výkonu počítača, ktorý môže byť nedostatočný. Takže je oveľa jednoduchšie použiť ľavú stranu vyššie uvedenej stránky-nay ponúka previesť konkrétny súbor online. Mali by ste mať na pamäti, že táto služba je určená pre audio a video. Mali by ste previesť obrázky, archívy a dokumenty s iným webom.</p><p>Toto riešenie bohužiaľ neumožňuje nastaviť video. To znamená, že po konverzii sa zachová dátový tok a rozlíšenie, ak ich zvolený formát podporuje. Týmto vývojári nabádajú k inštalácii ich programu, kde práca svedka spočíva v zmene nastavení a orezaní.</p><p>Prejsť na</p><li>UniConverter nie je reklama. Video nie je označené vodoznakom. Swas nebude vyžadovať žiadne peniaze. Pokiaľ nechcete odstrániť obmedzenia, ktoré tu stále platia. Ale nemôžeme ich povedať, pretože vývojári ich neuviedli. Je nepravdepodobné, že veľkosť súboru presiahne niekoľko stoviek megabajtov. Chcete previesť veľmi veľké videoklipy? Vyžaduje sa platené predplatné. Ak súhlasíte s platbou na celý rok naraz, získate službu len za 2 doláre mesačne.95. Maximálna veľkosť súboru je však obmedzená na 500 megabajtov. Ak vám to nevyhovuje, budete si musieť kúpiť softvér – stojí 59 USD.95.<h3>Na stránke<li>ne-Convert</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=3.webp

  Zvláštny, ale dokonale fungujúci online konvertor. Keď otvoríte túto stránku, uvidíte množstvo kariet, z ktorých každá je zameraná na konkrétne formáty. Napríklad prvá karta, ktorá sa zobrazí, sa týka konverzie zvukových súborov. Tu je potrebné vybrať cieľový formát, potom stačí stlačiť tlačidlo „Go“ alebo „Start“. Potom budete presmerovaní do časti, kde si môžete vybrať rôzne nastavenia. V prípade zvuku je to napríklad vzorkovacia frekvencia, dátový tok, možnosť odstránenia obalu a normalizácia zvuku (aby hlasitosť nebola príliš nízka). Skladbu môžete tiež skrátiť, aby bola kratšia.

  O niečo nižšie nájdete kartu určenú na konverziu videa. Ak tu vyberiete cieľový formát a stlačíte tlačidlo „Prejsť“, dostanete sa na trochu inú stránku. Budete mať k dispozícii oveľa viac možností. Môžete zmeniť pomer strán obrazu, dátový tok, kodek a mnoho ďalšieho. Niekedy ani špecializované desktopové aplikácie neponúkajú toľko možností!

  Prakticky každá karta vedie na tento druh stránky. Môžete tiež vybrať súbor, ktorý chcete previesť. V predvolenom nastavení vás stránka vyzve, aby ste si ju stiahli zo zariadenia. Pod príslušným tlačidlom sa však zobrazia ďalšie ikony. Tieto sa používajú na prevzatie súboru zo služby Dropbox a Disk Google. Môžete tiež zadať adresu URL súboru uloženého niekde na globálnom webe.

  Na stránke

 • Nasledujúce kroky sa netýkajú len mediálnych súborov. Tento nástroj umožňuje aj konverziu dokumentov – napríklad konvertuje súbory DOCX do formátu PDF. K dispozícii je aj generátor hash a konvertor webových služieb. Špecifické funkcie, ktoré sa tiež môžu hodiť.

  Ak sa vrátime k videu, na jednej z kariet na domovskej stránke si môžete vybrať formát a cieľové zariadenie. Vďaka tomu si môžete byť istí, že vaše zariadenie bude presne prehrávať konvertované video.

  Na stránke

 • ne-Konvertovať niektoré obmedzenia? Ťažko povedať. Nie sú uvedené na žiadnej stránke webu. Nie je vylúčené, že na server vývojárov zdrojov môžete nahrať video akejkoľvek veľkosti. Mimochodom, ak máte v úmysle vykonávať konverziu pravidelne, tu sú dva tipy:
  1. Zaregistrujte sa na stránke. Konto vám umožňuje uložiť nastavenia. V budúcnosti sa k nim budete môcť vrátiť jediným kliknutím.

  2. Inštalácia na rozšírenie

  3. ne-Convert pre Google Chrome. Samozrejme, ak používate tento prehliadač. Trochu to urýchli návštevu stránky.

  Už ste uhádli, že počítame s

 • ne-Convert najlepšia webová služba svojho druhu. Jeho nedostatky by sa mali hľadať pod lupou. Jediné, čo mi napadá, je zvláštne rozhranie domovskej stránky, ktoré určite niektorých ľudí odradí.

  SúborZigZag

  Hodnotenie: 4.4

  SúborZigZag

  Táto online služba je najjednoduchšia na naučenie. Je schopný konvertovať širokú škálu súborov. Ide o archívy, elektronické knihy, hudobné skladby, videá, obrázky a dokonca aj webové stránky. Môžete si dokonca spočítať, koľko formátov podporuje!

  Od používateľa v tomto prípade stačí len pretiahnuť súbory do príslušnej oblasti. Ak sa vám tento spôsob zdá nepohodlný, jednoducho kliknite na tlačidlo „
  Prehľadávať súbory“- vyhľadajte v zariadení súbory, ktoré vás zaujímajú. Následne budete vyzvaní na výber cieľového formátu a zmenu niektorých nastavení. Budete musieť zadať aj svoju e-mailovú adresu. E-mailom vám bude zaslaná správa s informáciou o dokončení konverzie. Ak sa rozhodnete hostiť ich na takýchto službách, je lepšie použiť iné miesto.

  FileZigZag prakticky uzatvára náš výber z nejakého dôvodu. Bohužiaľ, má niektoré z najhorších obmedzení. Denne môžete previesť maximálne desať súborov. Veľkosť každého z nich by nemala presiahnuť 50 MB. Je však úplne zadarmo. Neexistuje žiadne platené predplatné. Dokonca nie je jasné, čo tvorcovia tejto webovej stránky robia pre peniaze.

  Ak chcete získať rýchly štart pre konverziu súborov, mali by ste sa zaregistrovať na. Ak používate prehliadač Google Chrome, môžete si stiahnuť a nainštalovať aj rozšírenie File ZigZag.

  SwiftConverter

  Hodnotenie: 4.3

  SwiftConverter

  Niektoré online prevodníky majú talent na prekvapenia. Vyššie sme vás informovali o službe, ktorá dokáže konvertovať webové stránky. SwiftConverter vyniká schopnosťou konvertovať 3D modely. To bude užitočné pre mnohých ľudí pracujúcich v oblasti hier, strihu videa alebo architektonického dizajnu.

  Omnoho častejšie sa však SwiftConverter používa na konverziu mediálneho obsahu a dokumentov. Stlačením príslušných tlačidiel vykonáte tieto činnosti. Nemôžete sa pomýliť. Aj keď vôbec nerozumiete anglicky, tlačidlá sú vytvorené vo forme obrázkov. Ak chcete napríklad previesť zvukové súbory, musíte kliknúť na zvukovú kazetu.

  Podobne ako iné služby tohto druhu má SwiftConverter mnoho obmedzení. Stránku nebudete môcť doslova zaplavovať súbormi. Oveľa nepríjemnejšia je však maximálna veľkosť videa, ktorá je len 100 Mb. Tým sa okamžite ukončí akýkoľvek pokus o konverziu dlhého videa.

  Spustenie konverzie nie je nič zložité. Jednoducho potiahnite súbor do oblasti s rámčekom. Alebo použite príslušné tlačidlo a nájdite súbor, ktorý vás zaujíma, vo svojom zariadení. Potom vyberte formát a stlačte červené tlačidlo „Konvertovať súbor“.

  Rovnako ako predchádzajúca služba, ktorú sme preskúmali, je SwiftConverter bezplatný a nie sú tu žiadne predplatné. Stránka tiež zaberá málo miesta v pamäti, pretože má minimálny počet prvkov rozhrania. Aj keď chcete napísať spätnú väzbu alebo želanie, musíte sa veľmi snažiť: príslušné tlačidlo nie je vôbec viditeľné.

  Záver

  Teraz viete o najlepších online službách na konverziu súborov. Ako ste si možno všimli, najčastejšie nedokážu spracovať veľké videoklipy. Dôvodom je, že konverzia takýchto videí si vyžaduje veľký výpočtový výkon a udržiavanie takejto stránky je často nerentabilné.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: