Chýbajúci kurzor myši vo Windows 10

Operačné systémy spoločnosti Microsoft vždy vedeli používateľa nepríjemne „prekvapiť“ v tom najhoršom možnom čase. Naši odborníci vám poradia, ako postupovať v prípadoch, keď sa kurzor myši prestane zobrazovať v systéme Windows 10.

Všeobecná kontrola

Používateľ sa musí najprv uistiť, že problém nie je spôsobený mechanickou poruchou zariadenia. V prípade káblových myší skontrolujte správne pripojenie k portu USB a kontinuitu pripojovacieho kábla. Pre bezdrôtové pripojenie – stav batérie. Skúste tiež presunúť snímač snímača do iného portu USB. Po týchto krokoch reštartujeme počítač a skontrolujeme, či sa zobrazí kurzor.

Nastavenia ukazovateľa

Nižšie uvedené akcie sa vykonávajú len pomocou klávesnice. Otvorte dialógové okno „Spustiť“ stlačením kombinácie klávesov Win+R. Do textového poľa zadajte „mail“.cpl“. Stlačením klávesu Enter spustíte klasický applet ovládacieho panela na definovanie vlastností myši.

Pomocou tabulátora a klávesov so šípkami sa prepnete na kartu označenú jedným. V oblasti označenej značkou a dvojitou značkou odstráňte začiarknutie z políčka „skryť“ a umiestnite značku do políčka „označiť“. Uložte zmeny kliknutím na tlačidlo „Použiť“.

Bez zatvorenia appletu vlastností prejdite na kartu „Ukazovateľ“. Zmeňte predvolenú schému na akúkoľvek inú. Kliknite na „Apply“ a uistite sa, že sa kurzor nezobrazuje.

Kontrola systémových súborov

Rozšírenie ponuky Štart stlačením klávesovej skratky Win+X. Pomocou klávesov so šípkami na klávesnici presuňte zvýraznenie do poľa. Stlačením klávesu Enter spustíte shell v režime zvýšených oprávnení.

Na výzvu zadajte „sfc /scannow“. Stlačením klávesu enter spustíte kontrolu integrity systémových súborov. Počkajte na dokončenie operácie.

Keď sa objaví nový riadok s výzvou, spustite druhý mechanizmus. Zadajte príkaz „dism /on

 • ne /cleanup-image /restorehealth“. Stlačením tlačidla Enter vykonáte ešte jeden postup kontroly a automatickej opravy zistených chýb. Čakanie na ukončenie operácie ukončite príkazový riadok zadaním „exit“ a reštartujte počítač.

  Odinštalovanie zariadenia

  Znovu otvorte rozšírenú ponuku „Štart“. Pomocou šípok vyberte riadok označený v rámčeku na obrázku a stlačte tlačidlo Enter.

  V okne Správca zariadení prejdite pomocou klávesu TAB a zvislých šípok na skupinu označenú jedným. Rozbaľte ho a vyberte pripojenú myš v zozname. Kliknite na tlačidlo kontextovej ponuky vedľa pravého tlačidla ALT. Odinštalovanie vybraného zariadenia. Znovu otvorte ponuku a vyberte riadok aktualizácie konfigurácie alebo jednoducho reštartujte počítač. Počas spúšťania systém automaticky rozpozná zariadenie a nainštaluje preň ovládač.

  Úprava registra

  Ak predchádzajúce metódy nepomohli, vykonáme zmeny v systémovom registri. Otvorte dialógové okno „Spustiť“ a do textového poľa zadajte „regedit“. Stlačením klávesu Enter spustíte editor registra.

  Pomocou klávesov so šípkami a klávesu Tab vyberte časť HKLM. Prejdite na cestu označenú značkou v adresnom riadku. Vyberte cieľový adresár zobrazený na snímke obrazovky dvojitým označením. Nájdite pole a stlačte kláves enter, keď sa nad ním nachádza kurzor.

  V dialógovom okne Upraviť nastavenia, ktoré sa zobrazí, prejdite na zvýraznenú oblasť textu. Nahradí aktuálnu hodnotu „1“ nulou. Kliknite na „OK“ a zatvorte editor. Reštartujte počítač, aby sa zmeny prejavili.

  Na záver

  Pomocou tipov uvedených našimi odborníkmi môžete odstrániť problém s mapovaním kurzora v systéme Windows 10.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: