Ako na kŕmenie clematis?

Kvety milujú mnoho, a preto väčšina datekov uprednostňuje rast kultúrnych odrôd spolu s rastlinami o ovocí a bobule. Medzi veľkou škálou kvetinových plodín Clematis, rastlina je najviac milovaný záhradkárom, ale bohužiaľ, nie každý vie, ako sa riadne starať o tento úžasne krásny a svetlý kvet. Koncepcia starostlivosti zahŕňa nielen včasné zavlažovanie a ochranu pred škodcami, ale aj taký dôležitý aspekt ako kŕmenie.

Čo kŕmiť Clematis?

Clematis, v doslovnom preklade z gréckej „rastliny rán“, podľa vedeckej klasifikácie, je zástupcom rodiny Lutikov a má mnoho druhov a hybridných odrôd. Táto kvetina sa tiež nazýva „Lomonos“, „Lozinka“, „Warthog“ a dokonca aj „dedko KUDRI“. Bez ohľadu na typ, a dnes je dnes asi 300, kvet potrebuje konštantné kŕmenie. Koniec koncov, kŕmenie nie je nič iné ako živiny, ktoré umožňujú závod na kvitnutie a rozvíjať.

Včasné robiť hnojivá v správnych množstvách potreboval Clematis pre bohaté kvitnutie, pretože počas tohto obdobia rastlina tvorí pomerne veľký počet púčikov, ktoré sú životne dôležité pre sviežo kvitnúce. Kvôli nedostatku takéhoto prvku, ako je draslík, je dosť pravdepodobné, že sa objaví veľký počet čiernych kvetov a kvetov, ktoré nevyhnutne ovplyvní počet púčov, čo znamená, že na vzhľade rastliny.

Prstovanie Závod je nevyhnutná nielen pre lepšie kvitnutie, ale aj na rýchly rast. Clematis ročne aktualizuje celú prízemnú časť, a preto bez potrebných látok sa výhonky vôbec nevyvíjajú, alebo budú oveľa kratšie, ako sa očakávalo. teda Smerujúci do rastliny s kompozíciou, v ktorom je prítomný fosforu, regulujúci nielen dýchacie cesty, ale aj regenerácia, Clematis je životne dôležité. Bez neho je Clematis zle rastúce a v dôsledku toho tvorí menej púčiky.

Okrem toho, listy rastliny s nedostatkom živín menia svoju farbu a závisí od deficitu komponentu, buď žltkastý alebo červenkastý alebo hnedý odtieň.

Najmä svetlo žltkasté listy sú vytvorené vďaka nedostatku draslíka, pretože je tento prvok, že množstvo chlorofylu v listových doskách ovplyvňuje farbu listu Clematis.

Načasovanie

Aby bolo Clematis potešiť ich svieži kvet, čo najdôležitejšie, je potrebné nielen skladovať hore nohami vhodné pre túto rastlinu, ale aj na to, aby bol v prísne definovanom čase. Je tiež potrebné si uvedomiť, že kvetina Clematis je vlhkosťou a nenesie vysoká koncentrácia živín v pôde. Preto, predtým, než sa pripájam do pôdy, je potrebné hojne naletieť okolo kvetu.

Každý typ kŕmenia, Obsahuje sadu stopových prvkov je závod vnímaná len v určitom časovom období. Pre všetky rastliny a Clematis v tomto prípade nie je výnimkou, termín na výrobu kŕmenia priamo závisí od ročného obdobia.

Jar je čas prebudenia pre Clematis. V tomto období sa koná aktívny rast a rozvoj. Koreňový systém začne vetvu intenzívne, strieľa, aby sa zvýšila dĺžka a obličky sa zmenili na listy. Preto po uvoľnení zariadenia z rôznych prístreškov, sanitárne orezávanie a odstránenie pacientov a zlomených stoniek, kvet najviac potrebuje kŕmenie obsahujúce dusík. Ak je Clematis mladý a pôda je dobrá, potom pridajte dodatočne kŕmenie by nemalo.

Po pristátí sa kvet začne kŕmiť nie skôr ako za 2-3 roky.

Do konca jari počas tvorby púčikov a tento proces sa vyskytuje približne v máji, musí byť rastlina naplnená hnojivom, ako súčasť je draslík. Včasné vytváranie potašovných kŕmení zabezpečí vytvorenie veľkých púčikov a v budúcnosti – krásne jasné kvety. Okrem toho draslík dokonale proti rozvoju chorôb, ktoré sú obsiahnuté v rastline. Nezabudnite v priebehu bootonizácie a hnojív obsahujúcich dusík, ale stále by mal byť prioritne kŕmenie potašov.

V lete, v prítomnosti púčov a kvitnúcich kvetov, podávače produkujú len periodicky, ale nezastavia sa vôbec. Urobte to viac ako raz mesačne pomocou metódy kŕmenia EXTRAXORNA.

Niektorí záhradníci radšej nerobia žiadne hnojivo v lete. Ale toto nie je úplne správne, pretože počas kvitnutia rastliny veľmi potrebuje živiny, a preto je potrebné dokončiť Clematis, hlavná vec nie je preháňať.

V auguste by ste nemali robiť hnojivá obsahujúce dusík, aby sa zabránilo zbytočnému pestovaniu koreňového systému a tvorbu listov na výhonkoch. Bližšie ku koncu mesiaca, keď Clematis končí obdobie kvitnutia, platia hnojivá fosforu-potaš a v septembri, takže kŕmenie zastaví úplne.

Čo hnojiť?

Celkovo Clematis ako organický, predvýšený vo vode a minerálnych hnojivách. K dnešnému dňu existuje mnoho ready pripravených, dobre vyvážených vo všetkých komponentoch kompozícií a receptov na ich varenie doma.

Špeciálne prípravy

Špeciálne prípravky zahŕňajú kompozície pripravené priemyselným spôsobom. Spravidla na obale, výrobcovia, okrem kompozície, naznačujú a metódy na použitie tohto hnojiva.

Dusičnan amónny a močovina sú dobré podávače pre Clematis. Používajú sa na jar na predĺženie zelenej hmotnosti a regenerácie koreňov. Účinná látka a v druhej kompozícii je dusík (n), sa líšia len v percentuálnom obsahu hlavnej zložky. V močovine dusíka viac ako v amoniaku SELITRA, takže je vhodnejší pre piesčité a vycvičované pôdy. Okrem toho je močovina vhodnejšia pre koreň, a pre ťažobné kŕmenie.

Na získanie vodného roztoku sa stačí rozpúšťať 10-15 g močoviny v 10 litrov vody.

Znížiť kyslosť pôdy v záhrade, kde Clematis rastú, sa často používa dolomitová múka. Dokonale sa zvláda nielen s kyslosťou, ale tiež umožňuje, aby rastliny lepšie absorbovali hnojivá obsahujúce fosfor. Dolomitová múka oplodňuje pôdu spravidla na začiatku jari. Udržať pH pôdy na požadovanej úrovni, 500-700 g na 1 m². Stojí za to pripomenúť, že súčasné použitie múky močoviny a dolomitu je extrémne nežiaduce, pretože chemická reakcia vyplývajúca z jednorazového výroby povedie k strate prospešných vlastností.

V jarnom a letnom období používajú fosfáty. Percento fosforu v rôznych kompozíciách má vplyv na spôsob použitia a množstvo kompozície zavedené do pôdy. Superfosfát s obsahom 20% fosforu je vhodný na chov vo vode a na použitie v suchej forme. Ako roztok sa môže použiť aj dvojitý superfosfát s 50% obsahu fosforu s 50% a ako suché kŕmenie, ale je potrebné ho zadať menej ako 2-krát. Fosforitová múka, v ktorej obsah hlavného prvku nepresahuje 25%, sa používa len v suchej forme.

Hlavným zdrojom draslíka pre rastliny a Clematis nie je výnimkou, dusičnan draselný sa uvažuje. Obsahuje približne 13 až 14% dusíka a 37-38% draslíka (K). Toto hnojivo prispieva pred začiatkom kvitnutia alebo v lete. Pre koreňovú úpravu je dosť 15 g na 10 litrov, ale na extraxorfickú liečbu bude musieť pripraviť roztok od 25 g lieku. V jarnom období je lepšie použiť dusičnan draselný a bližšie k jesene, je lepšie aplikovať síran draselný.

Jedným z najlepších príprav na kŕmenie Clematis v neskorom jarnom období je „MASTER“. Dokonalejko sa zdvihne s obohacovaním pôdy s dôležitými stopovými prvkami a je vhodný nielen pre ošetrenie koreňov, ale aj na striekanie, pretože je celkom dobre rozpustné vo vode. Okrem, Koniec koncov, len 4-5 hodín, všetky stopové prvky sú absorbované takmer v plnej výške. Pre jednoduchosť použitia sa liečivo vyrába s rôznym pomerom stopového prvku, ktorý výrobca označuje balík.

Vodné rozpustné hnojivo „Aquarin“ Floral sa vyznačuje vyváženou zložením. Môžete použiť liek a robiť priamo do pôdy a striekaním. Bez ohľadu na spôsob, stopové prvky sú pomerne rýchlo absorbované rastlinou, takže dávka aplikácie je o niečo nižšia ako lieky s priemerným stupňom stráženia. Okrem toho tento liek vykonáva bariérovú funkciu – zabraňuje rozvoju choroby a tiež chráni rastlinu pred nepriaznivými podmienkami v oblasti životného prostredia. Na získanie roztoku je dosť 10-20 g na 10 litrov.

Komplexné hnojivo „Rassenin“ kvetinové je známe mnohým skúseným záhradkárom. Tento liek je dokonale vyvážený stopovými prvkami, dobre spojené s inými prostriedkami používanými v záhradníctve a je pomerne ľahko použiteľný. Na prípravu roztoku je len 25 g lieku 10 litrov vody.

Ľudové opravné prostriedky

Pripravte prípravy na obliekanie Clematis môžu byť tiež nezávisle, hlavnou vecou je presne dodržiavať podiel, a aplikovať kompozíciu do vhodného času na rastlinu. Doma môžete variť vápno mlieko. Vápno sa dobre zvláda s dezoxidovaním pôdy a je tiež vynikajúcim prostriedkom na kŕmenie clematis. Spracovanie sa musí vykonať v máji-júni, kým sa budovia začne tvoriť.

Aby ste pripravili živné riešenie, musíte zásobovať vedierku s 10 litrami vody, kde zaspí 150 g vápna (kriedy) a popolček na drevo v množstve 100 g. Po dôkladnom miešaní sa výsledný roztok naleje do koreňovej zóny rastliny. Potrebujete to najpriamenejšie, snaží sa dostať do listov, ani na výhonky.

Vynikajúce kŕmenie pre Clematis sú kvasinky. Takéto kŕmenie je bohaté nielen potrebné len stopovými prvkami, ale aj vitamínmi. Okrem toho, kvasinky, biť pôdu, prispievajú k posilneniu aktivity užitočných mikroorganizmov, ktoré tam žijú, pretože sú dokonale zvládnutí spracovaním organických zostáva a vyznačujú sa v dôsledku takých prvkov, ako je dusík a fosforu.

Na prípravu výživného koncentrátu pre Clematis, okrem 30 g kvasiniek, bude potrebný celý vedierko čerstvo pôsobiacich bylín, 50 g chlebových kôrov a 5 vedier vody (50 litrov). Zložky musia byť dôkladne premiešané a nechať do 24 hodín.

Použite koncentrát len ​​v zriedenej forme. Na spracovanie musíte miešať jednu časť výsledného roztoku s 5 dielmi vody a striekajte rastlinu. Clematis kŕmenie kvasinkovým koncentrátom by sa nemal vykonávať viac ako trikrát za sezónu.

Alkohol, alkohol obsahuje vo svojom zložení dusíka, a preto môže byť úspešne použitá ako dusíkové hnojivá. Amoniak je pomerne lacný, ale veľmi účinný nástroj, ktorý podporuje zrýchlený rast zelenej hmoty. Používa sa len na spracovanie ťažobného zariadenia.

Na prípravu roztoku v požadovanej koncentrácii je potrebné, aby sa v 10 litre vody opatrne miestilo jedna polievková lyžica amoniaku a výsledný koncentrát sprej rastliny.

Môžete sprejovať výhonky pomocou nielen ammunického alkoholu, ale aj kyseliny jantárovej. Na prípravu roztoku bude potrebné v dvoch litroch teplej vody, aby sa miešalo 5 tabliet, kým sa druhá úplne nerozpustí, potom spracovanie. Toto riešenie je vynikajúcim stimulátorom rastu rastlín a tiež dokonale zvládne s rôznymi ochoreniami. Koniec koncov, imunity v ošetrenej rastline je oveľa vyššia ako farby, ktoré neboli podrobené takému postreku.

Ako organické hnojivo sú skúsení záhradníci často používajú hnoja, čo je dobrý zdroj dusíka. Urobte si riešenie z neho v určitej koncentrácii nie je ťažké, hlavná vec je správne premiešať komponenty, pretože podiel závisí od typu hnoja.

Ak je hnoj kravy, potom je 1ST zmiešaný s 10 dielmi vody, a ak sa môže použiť kurča, potom pomer častí bude 1: 15. Organické kŕmenie môže trvať niekoľkokrát s intervalom najmenej 2-3 týždňov.

Pripraviť rastlinu na zimu často používajú kostnú múku, ktorá dokonale posilňuje koreňový systém pred príchodom zimy. Dosť 200 g na 1 m².

Odporúčania

Aby ste riadne používali hnojivá a organické kŕmenie, musíte sa držať jednoduché pravidlá. Nestojí za použitie hnojív obsahujúcich chlór – Clematis netolerujú tento prvok vôbec, pretože nepriaznivo ovplyvňuje imunitné vlastnosti zariadenia a neprispieva k rastu koreňového systému, ktorý je obzvlášť dôležitý v jarnom období. Pred zakúpením tohto lieku je vhodné čítať nielen s pokynmi na jeho použitie, ale aj s kompozíciou.

Bez ohľadu na typ kŕmenia a jeho chemického zloženia je potrebné si pamätať nielen o koncentrácii hotového výrobku, ale aj o svojej norme pre rastlinu. Urobte zloženie vždy lepšie v malých častiach, takže sa rýchlo učí rastlina.

Striekanie ako kŕmenie je potrebné vykonať buď ráno alebo večer. Táto požiadavka je spojená s účinkami slnečných lúčov: prispievajú k zrýchlenému rozpadu užitočných látok, a preto zariadenie jednoducho nedostane požadované látky.

Vedenie kŕmenia koreňov by sa malo vykonávať s prihliadnutím na obsah vlhkosti v pôde pod rastlinou. Ak je pôda dostatočne navlhčená, je najlepšie použiť suché prípravky. Ale ak po snehu, pôda zostáva suchá, potom pred tým, než sa hnojivo stačí zbaviť, a len potom, aby sa kŕmenie v kvapalnej forme. Po vytvorení kvapalného roztoku je rastlina opäť rozliata a pôda je vybuchovaná.

Po 7-ročnom cykle pôdy okolo Clematis je spravidla stlačené, a preto môže voda úplne dosiahnuť koreňový systém, alebo nie na únik na požadovanú hĺbku. Aby sa predišlo smrti závodu, je potrebné nie ďaleko od kvetinovej vložky do pôdy dva malé hrnce s drenážnymi otvormi na dne. Pri zavlačení by mali tieto rastliny zvlhčovať pôdu nielen okolo kvetu, ale tiež sa uistite, že vyplňte vnútornú kapacitu, takže voda sa dostane do koreňového systému rýchlejšie a môže byť možné vyhnúť sa smrti Clematis.

Sezóna Clematis trvá okolo apríla do augusta inclusive. Je žiaduce, aby počet kŕmení na tento čas neprekročil 4 krát bez postreku.

O tom, čo a ako správne kŕmiť Clematis, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: