Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Sex je jedným z najznámejších a cenovo dostupných nástrojov v Arsenale väčšiny Dachens a profesionálnych majstrov. Ak sa vám to páči správne, môžete zjednodušiť mnoho pracovných postupov, pričom získal vynikajúci výsledok. Sex môže nielen kúpiť hotový v špecializovanom obchode, ale aj doma. Nebude trvať veľa času, síl a hotovosti. Dnes rozumieme podrobne, ako by sa to malo urobiť správne.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako si vybrať a pripraviť drevo?

Mnohé práce sú neuskutočniteľné bez dobrej a silnej sezóny. Tento nástroj je často potrebný v domácej a vo veľkej miere. V predajniach nájdete mnoho rôznych modelov takýchto nástrojov, pretože existuje pomerne veľa druhov osí. Zdvihnite perfektnú možnosť je možná v súlade s akýmikoľvek požiadavkami.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Existujú však také prípady, keď spotrebiteľ nemohol nájsť vhodný nástroj pre seba. Mnoho ľudí v takýchto situáciách nájdu jednoduchú cestu von – vytvorte sekciu nezávisle. Aby bol nástroj vysoko kvalitný, spoľahlivý a trvanlivý, mal by pozostávať z dobrých prvkov. Ak chcete vytvoriť sekeru, je veľmi dôležité správne vybrať správny materiál.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Nie každý plemeno dreva je vhodný na vytvorenie danej sekery. Predpokladá sa, že skutočný majster bude stáť celý les, než nájde samotný strom, z ktorého bude možné vytvoriť Toporishche. Vo väčšine prípadov je určený prvok sekeru postavený z koreňovej časti brezy, a ešte lepšie, ak si dal stehná, ktoré sú prítomné na jeho kufri. Tieto časti sa vyznačujú veľmi hustou a otočnou štruktúrou.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Birch – nie jediný strom, z ktorého sa môže objaviť dobrú sekeru. Namiesto nej je prípustné kontaktovať takéto stromy, ako je dub, javor, agácia, popol a iné listnaté stromy súvisiace s pevnými skálmi. Podľa skúsených majstrov, z bukového, dubového, smreku, matice a pásu, najspoľahlivejšie, pohodlné a trvanlivé vysokokvalitné rukoväte. Nestačí však nájsť perfektný vhodný materiál na výrobu sekeru. Musíte ho kompetovať na nadchádzajúce.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Billts nevyhnutne potrebujú dobre vysušiť. To sa robí len in vivo, a často trvá veľa času – v priemere 3-4 rokoch a je to lepšie ešte dlhšie (5 rokov bude stačiť). Suché drevo by malo byť výlučne v tmavom a suchom mieste, kde je dobré vetranie. V priestore, kde sa pripraví prírodný materiál, zrážky, vlhkosť a voda by nemali preniknúť. V opačnom prípade je zmysel pre také sušenie jednoducho nie, a nebudú žiadne dobro.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako vytvoriť šablónu?

Ak ste už pripravili a vysušili do požadovaného stupňa, mali by ste sa presunúť do ďalšieho kroku vytvorenia rukoväte pre sekeru. Ďalej budete musieť kompetovať pohodlnú šablónu, ktorá bude vynikajúcim asistentom v ďalšej práci.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Je dôležité vziať do úvahy skutočnosť, že existujú skôr prísne normy, ktorými sa riadi forma nápravy na základe hlavného typu adaptácie. Takže, svetelné nástroje, ktorých hmotnosť je zvyčajne od 0,8 do 1 kg, zvyčajne vyrobené s rukoväťou, ktorá má dĺžku 0,4-0,6 m. Pokiaľ ide o viac „závažných“ ťažkých osí – je dĺžka 0,55-0,65 m. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že všetky existujúce typy osí sú rozdelené podľa ich hlavnej funkčnosti.

Takto vyčleniť tieto typy týchto nástrojov:

 • tesár;
 • uhlík;
 • hrboľatý;
 • Colong;
 • Myasnitsky.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Pred pokračovaním s nezávislým návrhom takéhoto nástroja sa odporúča zoznámiť sa s podrobnými výkresmi rôznych modelov rukoväte.

Pri výrobe šablóny by mali zvážiť niekoľko dôležitých funkcií.

 • Tak, že v procese práce TOPONISTE nekĺzla a nevyskočila z rúk v čase vlny, jeho „chvost“ musí byť urobený o niečo viac ako miesto zachytenia.
 • Pri výrobe spreja pre hrubé črevo je potrebné urobiť detail 0,75-0,95 m. Carpentry Tools Urobte krátky. Ich rukoväť dosahuje hlavne značku 0,5 m.
 • K parametrovi dĺžky rukoväte sa pridá ďalších 8-10 cm pre príspevok. Po inštalácii záznamu bude možné odrezať. Je veľmi dôležité zabezpečiť, aby strom v tomto bode nebol začne rozdeliť.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Šablóna so svojím správnym tvarom a všetkými veľkosťami bude potrebné aplikovať na papier alebo lepenkový list.

Krok za krokom Manuálne pokyny

Pripravte si vrchný plán s vlastnými rukami. Aby ste to urobili, musíte dodržiavať veľmi komplexnú technológiu práce. Prečítajte si to:

 • Označte obrobok pomocou šablóny;
 • Potom môže byť opatrne odrezaný s skladačkou alebo iným podobným nástrojom;
 • Potom bude musieť byť zozbieraná položka pokrytá špeciálnym strojom a brúsením.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Existuje niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré musia nasledovať prácu.

 • Spracovanie nápravy nápravy je potrebná na vykonanie maxima starostlivo a opatrne, aby ste náhodne neodstránili prebytočnú časť stromu. V opačnom prípade nebude prchavá jednoducho nebudú schopné upevniť na svojom mieste. Rukoväť je lepšie pravidelne sa pokúsiť o oku, tak sa ukázalo, ukázalo sa, že malá zásoba (nie viac ako 2 cm).
 • Nedovoľte v priebehu súboru v procese úpravy detailov. To povedie k nevyhnutnej roztrhnutiu dreva. Z tohto dôvodu bude s ním ťažšie pracovať. Je lepšie použiť nie súbor, ale jemne brúsny brúsny papier s brúskami. Presun Nástroj bude potrebovať pozdĺž drevených vlákien.
 • Majú konečnú, správnu a krásnu formu viny, berúc do úvahy uhol oporu. Pokiaľ ide o Kolun – pre neho by mal byť zadaný uhol približne 85 stupňov. Pre štandardnú sekeru – 75 stupňov.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

S nezávislou výrobou nápravy, musíte konať veľmi elegantný. Nie je to stáť ponáhľať sa. Ak si želáte, môžete zdobiť rukoväť prístroja so vzormi a vyrezávané scenérie (napríklad, môžete zabaliť jutovú šnúru – to tiež uloží blade viac pikantné). Keď bude AX pripravená, bude potrebné správne nainštalovať reznú časť.

Zvážte, ako by sa to malo urobiť.

 • Nastavte hornú časť detailov pod okom čepele. Prebytočný strom Odstráňte nôž. buď opatrný.
 • Na rukoväti položte horizontálne, je potrebné dať reznú časť na vrchole. Potom potrebujete dať ceruzku na rukoväť na značku, stratí sa. Rozdeľte segment a nastavte inú značku.
 • Uzamknite rukoväť vo zvislej polohe pomocou vicepre. Široký detail musí byť hore. Pripravte si rutdro na kov. Urobte propyl hladký na druhú značku pod klinom.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

 • V špecializovanom obchodnom bode vyzdvihnite kovový klin alebo sami zo stromu.
 • Dajte dosku na samostatnú pultu. Umiestnite čepeľ na to. Dajte ho hore nohami. Urobte si pripravený toporishche na túto položku, zatvorte ich o doske. Teraz otočte zariadenie a zaklopte na dosku s rukoväťou. Detail sa bude naďalej sedieť zároveň. Opakovať tieto akcie by sa mali opakovať. Výsledkom je, že sa ukázalo, že sa posúvacia náprava v oku.
 • Potom nastavte položku vo zvislej polohe. Inštalácia v Propyl Klin. Riadiť ho v Číne. Jednorazové extra lepenia

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako chrániť pred hnilobou?

Strom, z ktorého je TOPONISTTE vyrobený, podobne ako iné podobné materiály, podlieha hnilobu. Takéto problémy vždy vznikajú v priebehu času alebo v nevhodných podmienkach na ukladanie nástroja. Je dôležité starať sa o domácu sekeru vopred, obhajovať ho z hniloby. Neodporúča sa ochrana drevených rukovätí na používanie laku alebo farieb. Zákaz používania takýchto kompozícií je spôsobený tým, že ich prítomnosť na rukoväti môže viesť k jeho sklzu z rúk počas určitých prác. Dôvodom toho bude slúžiť lesklé hladké textúry.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ďalšie vhodné impregnácie budú optimálne riešenie na ochranu sekeru z hniloby. Môže byť pokrytý ľanovým olejom alebo starom dobrým olifom. Existujú aj iné vysoko účinné antiseptické činidlá, ktoré predĺžia život prirodzeného stromu. Je však potrebné zvážiť, že bude potrebné ich pravidelne aplikovať. Nezabudnite na tento postup.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Niektorí majstri pridajú červené pigment na antiseptické ochranné. Odvolanie na takéto triky vôbec zmeškali nástroj zaujímavejšieho vzhľadu. Po takomto pokryte, AX bude oveľa ľahšie nájsť v tráve, pretože jeho farba sa stane jasnejším.

Užitočné tipy a odporúčania

Všimnite si, že nápravu by sa mala vykonať tak, že jeho prierez má charakteristickú oválnu formu. Pozorovať túto podmienku, bude schopný úspešne držať, nie je to veľa namáhania. Fúka s AX v rovnakom čase bude presnejšia a jednoduchá. Drevené prázdne miesta na vytvorenie nápravy sa odporúča, aby sa hlboká jeseň. Je to v tomto období, že pohyb šťavy je znížený na minimum (takmer zastavenie), čo znamená, že strom sa stane dehydratovaným.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Mnohí nešpecifickí majstri zanedbávajú sušenie stromu na výstavbu tému. Výsledkom je, že končí skutočnosťou, že rukoväť zmeny vo veľkostiach a kovová položka s druhom je veľmi zlá. Je prípustné zvládnuť nevyžiadaný materiál len v špeciálnych situáciách, keď je rukoväť potrebná na vytvorenie v urgentnom režime, a tento náhradný diel sa vykonáva ako dočasné.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

S nezávislou výrobou nového tory, musíte urobiť podrobný výkres / šablónu budúceho nástroja. Ak máte v arzenáli veľmi pohodlná stará sekera, potom môžete odstrániť všetky parametre z neho. Takže to bude oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Nenechajte sa ponáhľať, aby ste sa zapojili do špičky nástroja. Najprv sa musíte uistiť v dostatočnom tvrdom kovu. Ak je zbytočne mäkká, bude potrebné dodatočne stvrdnúť pod vplyvom vysokých teplôt.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Na zosilnenie čepele osy prípustného len po jeho inštalácii na sekere.

Hotová sekera (obe domáce a zakúpené v obchode) je veľmi dôležité správne používať. Skúsení majstri silne neodporúčajú snažiť orezať rôzne časti z kovu do takéhoto zariadenia. Aj keď plánujete nakrájať drevo, je lepšie sa uistiť, že neexistujú žiadne tuhé inklúzie v nej, ktoré môžu poškodiť nástroj.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Dôrazne sa odporúča hodiť hotový nástroj pre tvrdé povrchy, najmä s veľkou výškou. AX sa neodporúča opustiť vonkajšie. Sediment alebo agresívne slnečné lúče môžu negatívne ovplyvniť kvalitu drevenej časti. Uchovávajte takýto nástroj v tmavom a suchom mieste. Len s touto stavom AX vám bude slúžiť mnoho rokov.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ak je náprava príliš ľahko prejsť do oka, môže to naznačovať, že počas práce bol majster vážne chybne (s najväčšou pravdepodobnosťou vo výpočtoch). Nesprávne pripravená šablóna často vedie k takémuto problému. V takejto situácii, aj ďalší nainštalovaný klin nič nemení. To je dôvod, prečo je to tak dôležité, nie v zhone, aby ste robili všetky výpočty a správne urobili šablónu.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Nezabudnite spracovať Tept zo stromu na konci všetkých diel. Všimnite si, že spracovanie tejto časti by sa malo vykonávať v niekoľkých prístupoch. Každá nová ochranná vrstva by sa mala aplikovať až po absorbovaní predchádzajúcej. Len tak môžete bezpečne chrániť drevo pred hnilobou a zničením. Sledujte dostatok dreva na výrobu tému. Nemusíte robiť len jeden obrobok – je lepšie postaviť niekoľko kusov. Je potrebné, pretože počas práce práce niektorí z nich nemusia pracovať a byť zamietnuté. Na sklade by mal byť vždy aspoň inou billout.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Na výrobu nápravy nie je možné použiť drevený bar s veľkým množstvom feny. Kvôli nim sa na materiáli vytvoria značené trhliny. Postupom času začne zmiznúť, a celý materiál stráca silu. Nezávisle vytvárajte Toporishche celkom jednoduché. Ak pochybujete o svojich schopnostiach, bojíte sa, aby sa chyby a preložili prírodný materiál, je lepšie vzdať sa experimentov. Kúpiť ready-made model alebo sa obráťte na skúseného pána, ktorý vám urobí dobrý nástroj pre vás.

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

Ako urobiť Toporishche Urob si sami?

O tom, ako urobiť toporishche s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár