Barbaris TUNBERG „Bagatel“: Popis, pristátie a starostlivosť

Bardberries – kríky, vyznačujú sa výraznou krásou. Môžu byť použité nielen na dekoratívne účely, ale aj pri liečbe tradičných metód medicíny. Je to potrebné len poznať funkcie a nuansy každej odrody, aby ste eliminovali všetky druhy chýb.

Zvláštnosť

Opis Barbaris TUNBERG „BUGHATEL“ možno začať so skutočnosťou, že je to jedna z širokých odrôd. Rastlina je relatívne kompaktná. Šírka a výška kríkov nepresahuje 0,4 m. Strihanie vám umožňuje vypracovať tvar lopty, ktorý je skvelý pre barbaris. Mladé výhonky sú maľované v červených a hnedých tónoch, ale s nástupom jesene získavajú bohatý hnedý truch.

Lístie na „Baghal“ s jasným slnečným žiarením má jasnú fialovú farbu. Šírka listu je približne 0,01 m. Listy majú konfiguráciu v tvare vajec. V tieňovaných miestach je červené zelené farby lístia. Ale s nástupom jesene sa znova zmení na svetlú červenú farbu; s prístupom chladného listu.

Ročné riziko pobočiek je približne rovné 0,02 m. Barbaris Barberry Blossom je sprevádzaný vzhľadu malou žltkastých kvetov. Môžete ich vidieť v máji a júni. Zrenie Barbarisových bobúľ spadá na druhú polovicu septembra. Tieto plody sú natiahnuté dĺžkou, lesk s jasným svetlom a úplne jedlé.

Použitie v krajinnom dizajne

Barbaris Tunberg nájde veľmi širokú aplikáciu v dizajne záhrad, zeleninových záhrad a housespace. Táto rastlina je vhodná na vytvorenie orezaných živých plotov a iných plotov. Takáto kultúra však môžete použiť aj v skupinových pristátiach spolu s inými odrodami lebky. To neznamená, samozrejme, že nemôže byť použitý ako solitátor. Je pravda, že najlepšie podmienky pre túto aplikáciu sú vytvorené na slnečných miestach.

Typy Barbaris Group Návrhy pomerne veľa. Každý z týchto druhov je atraktívny. Ak pracujete tak, ako by mal a premýšľať o koncepte, môžete urobiť veľmi krásnu oblasť. Vyzerá to dobre a jednofarebná krajina, zdobená jednou odrodou „Bughatel“. Použitie rastlín v krajinnom dizajne je tiež schopný dokonca aj neprofesionálnych dizajnérov.

Ako zasadiť?

Barbaris TUNBERG je relatívne nenáročný, ale existuje množstvo jemností a nuansy, ktorých ignorovanie výmenou na smutné výsledky. Kultúra mimoriadne potrebná hojná osvetlenie. Len na otvorenom slnečnej oblasti je možné dosiahnuť hrubú fialovú farbu listu. Ale musíte si spomenúť na podzemnú vodu. „Bugger“ je slabo rozvíjajúci sa na mokradí.

Ak je tam zakorenená, potom vysoká vlhkosť vyvoláva choroby koreňového systému. Kyslosť nie je taká kritická pre túto rastlinu. Najlepšie je však navigáciu na Zemi neutrálnou reakciou.

Barberry TUNBERG môže prežiť pomerne silné sucho a vetry. Mrazy, ktoré nie sú obzvlášť desivé. Preto v najjednoduchšom prípade sa môžete obmedziť na drenáž veľmi navlhčenej pôdy.

Skriny pre sadenice by mali byť pochované vopred. Urob to asi 12-14 dní pred očakávaným pristátím. Medzi rastlinami sú vybrané podľa schémy záhradného dizajnu:

  • v režime solitátora – od 1,5 do 2 m;
  • V hustých plotách – 4 kríky na 1 mongo meter;
  • Vo voľnom režime hedge – 2 kríky na 1 mongo meter.

Dole v diere položte malú vrstvu piesku veľkej frakcie. Keď je pôda veľmi syrová a podzemná voda v blízkosti povrchu, piesok musí byť pripravuje kamienková drenáž. Šírka výkopu by mala byť taká, že koreňový systém je umiestnený s rezervou. Kyslá pôda je výhodne známa. Nemôžete neutralizovať nežiaducu reakciu s použitím 0,3 kg vápna pre 1 kV. M.

Rastlina Barbaris „Bughal“ pomocou živínovej zmesi. Vo svojej výrobe sa aplikuje rovnaký zväzok:

  • piesok;
  • humus;
  • Záhradná pôda.

Nutričná kompozícia zaspí vo forme snímky nad drenážnou vrstvou. Keď je semeno zahrievaný, koreňový systém by mal byť natretý veľkou opatrnosťou. Ihneď po tom, zvyšok živínovej zmesi sa naleje. Zastavte zálohu bezprostredne, akonáhle sa koreňový krk ukáže, že je na úrovni pôdy. Pôda je zhutnená, dôkladne rozliata a mulčovaná rašelina.

Ako sa starať?

Barbaris „Bagatel“ extrémne negatívne reaguje na nadmerné zvlhčovanie. Najlepšia možnosť zavlažovania – Kvapové zalievanie. Ak to nie je možné zorganizovať, musíte sa pozorne pozerať tak, aby sa koreňový systém neprevracal. V období dažďov je zalievanie rovnako vylúčené – rastlina bude dostatok prirodzených zrážok. Nejakým spôsobom kŕmia lebky v prvých dvoch rokoch vývoja.

Po 2 rokoch prichádza čas používania dusíkatých hnojív. 10 litrov vody chované 0,03 kg močoviny. Takéto kŕmenie je dosť na nasledujúcich 3 rokoch. Okrem toho, pred kvetom, stojí za to používať hnojivá v granule. Niekedy na jeseň druhého roka, potašové zmesi pridať.

Garbaris plač nie je na harmonograme, ale podľa potreby. Rovnako sa veci uzatvárajú s uvoľnením Zeme. POZOR: Prelomiť pôdu pred kŕmením nevyhnutne. Ignorovanie burín vedie k šíreniu chorôb a škodcov. Aj keď rastliny nie sú zahynuté, stratia charakteristický atraktívny vzhľad.

Crop Barberry „Baghal“ môže byť takmer bez váhania. Nedostatok orezávania však nesmierne ovplyvniť jeho vzhľad a bude vývoj brzdy. Sanitárne orezávanie kultúry sa vyrába na jar, sprevádzané odstránením zmrazených a postihnutých chorobami alebo škodcami. DÔLEŽITÉ: Po objavení vysušenej vetvy počas vegetačného obdobia, čaká na nástup ďalšej pružiny nie je potrebný. Je to celkom možné (a potrebujete!) okamžite vezmite secateur.

Pri plánovaní vytvoriť živý plot, vytvorte si prerezávanie na druhý rok vývoja. Tento postup opakujte v prvej dekáde júna a počas augusta každého nasledujúceho roka. Je potrebné znížiť z 1/3 až 2/3 z celkovej dĺžky.

Upozornenie: Niektoré typy živých prísad sú vytvorené bez špeciálneho orezania, môžete urobiť len hygienický účes. Nachádza sa vo forme Solitátora Barbaris môže byť zdobený takmer ľubovoľný, ale najčastejšie sa zameriava na tradičný tvar lopty.

Sanitárne aj tvarovacie orezávanie „Bughatel“ znamenajú použitie len dobrého, dôkladne ostré nástroje. Ak existuje pravdepodobne ofenzívna úprimná alebo nízkonákladová zima, použite prístrešok pred rašelinou, smrekových labiek alebo slamiek. V prvých dvoch rokoch je prístrešok nevyhnutne nezávislý od zimnej klímy. Kópie dospelých sú obmedzené na ochranu oblasti praženia. Ak existuje obzvlášť drsná zima, alebo je pravdepodobné, že bude v miestnom podnebí, bočné vetvy musia byť spálené na zem; Sú izolované len so srdiečkou.

Metódy chovu

Všetci záhradníci si môžu vybrať možnosť, aby im najviac ochutnať. Niekedy sa dokonca uchyľuje k používaniu kanalizácie a koreňových procesov. Napriek miernej zložitosti a dobrým vyhliadkam na rozvoj rastlín, takýto prístup často ohrozuje stratu počiatočných odrôd. Použitie semien je navyše ťažké, okrem toho 60% nejde k nim aj za ideálnych podmienok. A navyše očakávajú vzhľad sadeníc vhodných na transplantáciu v otvorenom prostredí, až po 2 rokoch.

Prevažná väčšina ľudí si vyberú chov krík s odrezkami. Na tento účel sa výsadný materiál zozbiera v lete a na jeseň. Ale s letnými odrezkami bude šanca úspechu vyššia. Môžete sa pokúsiť rozdeliť Bush. Survuje vyžadujú najvyššiu starostlivosť v prvom roku vývoja, inak sa nezmestia a nebudú kvitnúť.

Kontajnerové salóny „Bagatel“ rastlina a na jar, a leto, a na jeseň. Zvyčajne sa používa módna metóda. Ak je koreň opony, transplantácia je možná len na začiatku pramenia, keď je zem je pripravená na to, aby sa rastlili a obličky ešte neboli aktivované. Pri práci s semenáčikmi as dospelými rastlinami je potrebné si uvedomiť, že Barbaris má špice, nechať ich a trochu. Budeme musieť nosiť silné palčiaky.

Prehľad Barbaris TUNBERG „BUGHATEL“ IN VIDEO.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár