Bazénové plošiny z palety

Niektoré dačky majú veľké pozemky, ktoré budujú pouličné bazény, ktoré sa stávajú skvelou dovolenkou destináciou. Pri vytváraní takéhoto dizajnu je potrebné starať sa o výstavbu vhodnej platformy vopred. Môže byť vyrobený nezávisle od rôznych materiálov. Často na tieto účely si zbytočné staré palety. Dnes budeme hovoriť o tom, čo sú vlastnosti, ktoré z nich majú vlastnosti, a ako ich urobiť sami.

Zvláštnosť

Podlaha z drevených paliet bude najlepšou voľbou pre domáceho bazéna. Takéto návrhy sú absolútne bezpečné a trvanlivé.

Takéto rámové štruktúry sú vždy teplé a suché. S riadnou predspracovaním budú môcť trvať mnoho rokov bez porúch a deformácií.

Okrem toho, pódium z paliet sú pomerne ľahko zozbierané. S touto prácou bude takmer každá osoba schopná vyrovnať sa. Koniec koncov, takéto drevené prvky sú ľahko spojené medzi sebou, nemajú príliš veľké.

Paddon oblasti sa stanú najlepšou voľbou pre malé nafukovacie bazény v krajine, pretože majú relatívne malú hmotnosť. Takéto tácky budú schopné odolať ich zaťaženiu.

Výhody a nevýhody

Takéto pódium vyrobené z drevených paliet sa môžu pochváliť mnohými dôležitými výhodami. Rozložte z nich najvýznamnejšie.

 • Silový. Tieto materiály budú môcť žiť dlho a zároveň nebudú prasknúť a prestávku s náležitou starostlivosťou.

 • Jednoduchá montáž. Paletové dáta sa ľahko pripájajú a inštalujú. Nemajú nadmernú hmotnosť, ktorá tiež zjednodušuje montážnu prácu.

 • Jednoduchá liečba. Paletové výrobky sú dokonale dostupné aj dôkladné a hlboké procedúry. Sú prípustné zvýšiť iné materiály, vybaviť rôzne upevňovacie prvky.

 • Udržiavateľnosť. Zariadenia z palety môžu byť rýchlo a jednoduché demontovať nezávisle, zmeniť poškodené diely.

 • Priaznivá hodnota. Drevené palety majú nízku cenu, poskytnú sa takmer každému spotrebiteľovi.

 • Ekológia. Tento materiál je pre ľudí absolútne bezpečný. V procese použitia sa nebudú rozlíšiť škodlivými látkami.

Prečítajte si viac  Všetko o sovietskych lopatách

Napriek všetkým výhodám majú takéto pódium niektoré nevýhody, ktoré by mali brať do úvahy.

 • Rýchle oblečenie. Drevené stojany sa nemôžu pochváliť rovnakej odolnosti proti opotrebeniu ako kovové alebo plastové zariadenia.

 • Obmedzené zaťaženie. S porušením režimov používania týchto lokalít v miestach palety so sebou existuje postupná deštrukcia, ktorá môže viesť k zlomu.

Nástroje a materiály

Aby sa vytvorila platforma pre bazén s vlastnými rukami z tohto materiálu, budú potrebné niektoré potrebné nástroje a zariadenia:

 • Drevené palety;

 • drevo hacksaw;

 • Self-capping skrutka;

 • lepidlo na drevo;

 • Skrutkovač.

Okrem vyššie uvedených prvkov budú aj niektoré špeciálne kompozície tiež potrebujú, vrátane antiseptiky. Budú chrániť povrch dizajnu dreva, a tiež výrazne rozširujú životnosť štruktúry.

Často sú hotové výrobky pokryté povrchovou dekoratívnou aplikáciou. Ale v tomto prípade sa však môžu použiť len špeciálne vodohospodárske maľovanie. Inak v procese prevádzky sa pigment rýchlo potí a začnite prasknúť.

Malo by sa starostlivo prijať na výber vhodného dreveného základu. Ak používate staré palety, potom sa musíte starostlivo pozrieť na ich povrch. Nemalo by to byť zhnité miesta a plesne. Okrem toho by sa základy nemali poškodiť hmyzom a hlodavcami.

Palety môžu byť vyrobené z rôznych druhov dreva. Aby sa však vytvorili takéto štruktúry, by sa mali preferovať modely vyrobené z borovicových, smrekovcov, javorov alebo dubov, pretože tieto odrody majú pomerne vysokú úroveň pevnosti, spoľahlivosti a tvrdosti.

Okrem toho sa môžu pochváliť dobrej odolnosti voči vlhkosti a ultrafialovému žiareniu.

Budova diagramu

Výstavba takejto drevenej základne pre bazén zahŕňa niekoľko samostatných štádií práce. Začať, stojí za spracovanie hlavného materiálu.

Povrch materiálu musí byť dokonale hladký. Ak to chcete urobiť, môžete použiť brúsne zariadenie. V prípade nedostatočného brúsenia, v budúcnosti môžete chytiť teragy, pretože je to zvyčajne naboso pre takúto platformu.

Prečítajte si viac  Vlastnosti volebnej miestnosti

Palety úplne pokrývajú ochranné kompozície. A ak si želáte, na ich povrch sa okamžite aplikuje špeciálna farba.

Nezabudnite čakať na všetky aplikácie úplne sušené. Odporúča sa vykonať podrobný výkres budúceho produktu vopred. Zobrazuje malý dizajn štruktúry a tiež označuje rozmery všetkých komponentov.

A tiež stojí vopred, aby sa rozhodli o umiestnení samotného bazéna a stojana. Najlepšie môže byť vhodné čo najskôr. Ak nie sú takéto miesta, musíte zosúladiť. Urobte to pomocou výstavby.

Pôda, ktorá bude pod touto budovou, by mala byť opatrne. Tento postup vám umožní odolať základne významných zaťažení, ktoré budú vybavené veľkým objemom vody.

Nie je možné odísť na spree z kameňov a tehál, pozostatkov z dreva. Tiež si uvedomte, že bazény nemôžu byť umiestnené priamo do budov. V opačnom prípade v prípade poruchy môže voda zaplaviť suterén budovy a preniknúť do nadácie. Je povolené nájsť dizajn vedľa plotov.

Rovnako ako bazény s ihriskami, nemali by ste stavať na drevených lábách, na hromadných alebo pohyblivých pôdach, zostupoch do vodných útvarov av oblastiach, ktoré sú v blízkosti ciest a železníc.

Keď sa určite rozhodnete na mieste, môžete začať robiť pódium pre bazén. Ak to chcete urobiť, najprv vytvorte značku na zvolenej oblasti. V centrálnej časti je PEG nainštalovaný a potom je kábel zviazaný (môžete použiť aj pevné lano alebo povraz).

Druhý koniec kábla je viazaný na nízku podporu. Ako to môže byť balónik s farbou. Potom bude potrebné oslavovať kruh s káblom s káblom. Ale táto možnosť môže byť vhodná len vtedy, ak má stavba okrúhly tvar.

Ak je to štvorcový alebo obdĺžnikový tvar, potom bude potrebné jednoducho riadiť malé kolíky na všetky štyri uhly, potom sa kábel dotiahne medzi takýmito podperami.

Po pripravení, kríky a iné vegetácie sú na mieste neodvolané, ak je to tam. Staré korene v zemi by nemali zostať. Neskôr na pripravenom stavebnom mieste nalial piesok. Často používali zmes piesku a štrku. Materiál by mal byť starostlivo zarovnaný.

Prečítajte si viac  Sibírsky Cedar: Popis, pravidlá pre jeho pristátie a reprodukciu

Na povrchu je nevyhnutne umiestnený špeciálny substrát. Je to vrh vyrobený z polypropylénu (niekedy sa používajú základy geotextílie). Niekedy potom, dodatočne položila fana. Takéto základy by mali byť okamžite umiestnené v rámci celého dizajnu.

Musíte tiež položiť ďalšie materiály, aby ste zabezpečili tepelnú izoláciu. Spravidla tiež zabraňujú spodnému oderu počas prevádzky. Ako takéto bázy, gumové výrobky a rohože vyrobené na polyuretánovej báze budú môcť prísť.

Vrstva pod základňou musí byť absolútne homogénna, takže štruktúra môže konsolidovať čo najviac. Často robia extra podšívku od sutiny. Jeho hrúbka musí byť asi 13-15 centimetrov. Bude absorbovať extra vlhkosť, pri zachovaní dizajnu opuchu a deformácie.

Neskôr si môžete užívať palety sami. Z nich na pripravenom povrchu položte plochú plošinu, v ktorej budú všetky detaily umiestnené tak pevne. Musí byť zarovnaný v horizontálnej rovine.

Zároveň by mal mať nosnosť, takže pôda nepožiada o budúcnosť.

Tvoriť paletový stojan, spravidla nerezať do dielov. Medzi sebou pripojte celé návrhy. Uzamknutie sa môže vykonať pomocou špeciálnych drevených skrutiek. Odporúča sa opraviť všetky tieto stavebné lepidlo na drevo.

Nezabudnite, že veľkosť takéhoto rámu musí byť väčšia ako veľkosť bazéna. Takto sa vytvorí podstavec, na ktorý sa v prípade potreby môže inštalovať malé kroky. Vytvorte ich aj z paliet, ale môžu sa použiť iné materiály. Často sú vybavené zábradlím, ktoré sú vyrobené z dreva alebo kovu.

O platforme pre bazén z paliet nájdete v časti Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: