Betónový plot: Výhody a nevýhody

Pred výberom materiálu pre budúci plot, musíte odrážať, koľko času ideálne slúžiť. Najodolnejšie ploty z kameňa, tehlu alebo betónu. Betónové ploty zaručujú výnimočnú silu a nízke náklady v porovnaní s tehálovými alebo kamennými výrobkami.

Zvláštnosť

Betónové ploty sú známe svojou dlhou životnosťou, ako aj nenáročné udržiavať. Inštalácia určitých typov takýchto plotov môže vykonať. V súčasnosti sú väčšina železobetónových plotov pre súkromné ​​chaty štruktúry s otvorenou textúrou alebo imitáciou dreva, štýlové kamene. Všetky železobetónové ploty sú postavené podľa obvyklého systému: oceľový rám sa nalial s najodolnejším betónom, ktorý má všetky druhy zmäkčovadiel. Hlavnými pozitívnymi vlastnosťami takýchto plotov sú:

 • Spoľahlivosť a dlhá životnosť. Betón – najodolnejší a univerzálny materiál.
 • Jednoduchá montáž. Inštalácia betónových blokov môže v skutočnosti vyrábať akúkoľvek príručku.

 • Rôzne originálne riešenia. Napriek masívnosti môže plot z betónu vyzerať vynikajúce. Taká „stena“ vyzdobí podkrovie.
 • Vzhľad betónu je prekročený inými materiálmi: plastové, kovové prvky, kameň.
 • Všetky druhy inštalácie a čelia. Tento plot môže byť kombinovaný s bránou akéhokoľvek typu.
 • Minimálne náklady na finančné a pracovné inštalácie.

 • Schopnosť inštalovať plot z betónu s vlastnými rukami aj bez určitých zručností.
 • Možno inštalovať bez špeciálneho vybavenia.
 • Pri aktualizácii povlaku a opravy.
 • Udržateľný pozemok.

Stojí za to zvážiť INevýhody návrhu plotu z betónu:

 • Trvanie inštalačných prác.
 • Možnosť inštalácie len v teplých ročných obdobiach.
 • Potreba presných výpočtov.
 • Pri výbere panelov na zdobenie ploty stojí za to vzhľadom na ich vysokú cenu.
 • Shaditie niektorých lokalít v prítomnosti takéhoto kontinuálneho ploty.

Názory

Betónové ploty sa vyrábajú v niekoľkých odrodách.

Set

Má typ sekcie, ktorá zozbierala od 2-4 platní. Horná časť plota môže byť doplnená štýlovými prvkami dekorov. Tento plot je odfúknutý, ak opustí medzery medzi položenými kachlami a úplne husté. Vďaka nadrozmerným parametrom a hmotnosti sekcií, Tieto ploty sú veľmi v dopyte v súkromnom sektore. Stačí len vložiť časti v balíkoch pólov podpory, takže pri inštalácii týchto možností sa bude kontaktovať 2-3 ľudí.

Takáto ploty napodobňuje iné materiály. Tými, ktorí majú radi prírodné produkty, budeme zrejmé, aby sme ochutnali panel betónu „pod stromom“. Prestížne a pevne vyzerá živý plot s textúrou „pod kameňom“ alebo „pod tehál“.

Monolitický produkt

Monolitický plot je považovaný za najodolnejší okrem iných typov ploty nielen. Inštalácia technológie tohto dizajnu vyžaduje povinné použitie základne pásu alebo faktovaného typu. Monolitický plot pozostáva z pevných dosiek vystuženého betónu (úplne hladký alebo s krásnym vzorom).

Zosilnený betónový plot je najodolnejší zo všetkých, zatiaľ čo má množstvo charakteristických vlastností.

 1. Takéto panely môžu vážiť z polkónu na 4 tony, takže bude potrebné na úplné vykonávanie inštalácie. Okrem toho už potreboval
 2. Tento plot bude vyzerať dobre len na pomerne rozsiahle územia (plot pre chalupe, stavenisko, letisko).

Hladké konštrukcie sú najvhodnejšie pre sklady a priemyselné oblasti, a dosky s lovou ornamentom alebo maľovanými úsekami budú vyzerať harmonicky na miestach v blízkosti domu.

  Blokovať

  Tento typ sa zhromažďuje z malých blokov. Na gripenie prvky aplikujte cementový roztok. Zvyčajne sa tento druh plotov požiadajú z dutých stavebných materiálov, ale ak chcete získať najspoľahlivejší dizajn, stojí za to zvoliť monolitické výrobky. Krásny výhľad na prefabrikovaný dizajn dáva omietkovú alebo dlaždicu. Takýto produkt nebude potrebovať podporu pilierov. V pevnom stave vyzerá skôr ako vysoko kvalitné murivo.

  Výstavba takéhoto ploty sa vyskytuje pomerne rýchlo. Vnútri Vnútri Pomoc Posilniť dizajn pred nalievaním betónu, okrem toho, že vám umožnia umiestniť vo vnútri káblov, napríklad pre interkom, ktorý je veľmi pohodlný. Takéto ploty sú stanovené na nadácii. Hlavnou vecou je, že jeho šírka je dvojnásobok šírky samotného bloku. Tento plot je z rôznych výšok – záleží na želaniach majiteľov obydlia.

  Blokovacie bloky pomôžu postaviť plot, ktorý v kombinácii s exteriérom vášho obydlia. Funkcia samotných blokov je, že majú ihneď štýlovú textúru z 2 strán. Cena tohto plotu bude závisieť, samozrejme, na parametroch a kvalite vybraných blokov, ale nebude to tak vysoké, pretože 1 kV. M steny potrebujú len 12, 5 blokov. Výnimočná spoľahlivosť po mnoho rokov, jednoduchosť inštalácie, chytľavé dizajn a cenovo dostupné náklady – najlepšie argumenty v prospech výberu tohto plotu.

  Ďalšia váži plus: Z existujúcich prvkov môžete vytvoriť suterén alebo piliere (Napríklad vo forme stĺpcov populárneho starobylého štýlu) a môžete ich usporiadať s akýmkoľvek vhodným materiálom: drevo, tehál alebo ich variáciami a kombináciami. Tieto ploty sú drahé.

   Nezávislý plot z betónu

   Tento plot je tvorený monolitickými vystuženými betónovými doskami, ktoré majú závažnú základňu inštalovanú na Zemi. Počet modelov nemá základ, ale špice. Musia vložiť do už hotových betónu „okuliare“. Tento druh Nadácie návrhov nie je potrebný. Najlepšie je použiť ich na dočasné oplotenie. O niečo neskôr sa tieto návrhy môžu presunúť na inú stránku. Pri výstavbe nezávislých plotov môžete urobiť ornament na jednej strane, pretože na vnútri obrazu nemusí byť dôležitý.

    Bilaterálny betónový plot

    Tento silný plot má štýlový pohľad na ulicu aj z nádvoria, pretože dekor na výrobky sa aplikuje na oboch stranách. Najnovšie stromy v dizajne vám umožňujú vybrať si elegantný betónový plot so stylingu muriva tehly, prírodného kameňa, bridlice alebo luxusného divokého kameňa. Pre uvoľnenie dosiek používajú najnovšie zariadenia, vysoko kvalitné polyuretánové formy. Úplne opakujú textúru prírodných materiálov.

    Dĺžka tejto dosky na konci je 5 m, výška je takmer 2,5 m a hrúbka je len viac ako 12 cm. Prvky tohto dizajnu sú veľmi masívne. Ich hmotnosť je viac ako 3 tony, a akonáhle je technologický panel inštalovaný s pilierom, môže dokonca vydržať aj kamión. Aplikácia špeciálneho vlákna dáva strachom zrušené kvality hluku.

     Modulárne štruktúry s lisovanými betónu podporuje

     Docela nový typ ploty, získavanie popularity. Z modulov môžete stavať ploty rôznych foriem, luxusné vo vzhľade. Ak chcete vytvoriť plot, aplikuje sa štandardná súprava: pilier, základná doska, všetky druhy snímok náčrtov pre časti dreva, kov, profesionálny list, kovanie. To všetko je prezentované v širokej škále farieb. Vzhľad ploty môže mať pôvodnú kresbu, ktorá sa zmestí do exteriéru akéhokoľvek domu.

     Pre stavbu plotov, penového betónu a prevzdušňovaného betónu. Najlepšia voľba pre budovanie odolného plot je plynové silikátové bloky. Dizajn je odolnejší ako penové bloky. Stojí za to vedieť, že prevzdušňovaný betón je viac bojí vlhkosti ako jeho bunkový „priateľ“, ale ak je dobrá hydroizolácia, tento problém môže byť rýchlo vyriešený. Pokiaľ ide o dlhú životnosť, Nákup vysokokvalitného prevzdušňovaného betónu, nemôžete pochybovať o jeho prevádzkových vlastnostiach. Náklady na nákup dátových blokov sa výrazne znížia v dôsledku ich nízkej ceny. Vďaka pevnej veľkosti blokov môžete budovať nový plot v priebehu niekoľkých hodín.

     Rozmery

     Konvenčné platne parametre sú 2 m široké a 50 cm na výšku. Vzhľadom na tolerancie a všetky druhy medzier je obvyklé, aby sa dĺžka dĺžky 2,06 m. Výška piliera sa pohybuje od 0,65 do 2,60 m. Odporúčaná výška plota bude tiež 2 m a hrúbka sa zvyčajne deje od 4 do 8 cm. S takýmito parametrami bude stránka úplne ukrytá od zvedavých ľudí. Pri výpočte je potrebné zohľadniť a piliere podpory, ktoré majú časť oddielu 15×15 cm. Pri inštalácii 10 dosiek 2,06 m dlhé, celková dĺžka plota bude 20,75 m, a to zvažuje prvé a posledné referenčné piliere.

     Nezávislé ploty sa vytvárajú až 3 m vysoké a hmotnosť iba jednej časti môže dosiahnuť takmer 2,5 tony.

     Decor a maľba

     Najčastejšie sa uskutočňujú betónové ploty pod reliéfom prírodného kameňa. Populárne a imitácia pobočiek rôznych stromov, celé murivo z kameňa a tehál, guľatiny alebo dreva. Komplexnejšie štruktúry sa môžu skladať z niekoľkých typov blokov. Často sú nemožné odlíšiť od možností, ktoré sa skladajú z prírodného kameňa. V hornej časti plota najčastejšie robí imitáciu mriežky alebo vyrovnávačov. S tou správnou voľbou sfarbenia a textúry dekor, je takmer nemožné určiť, z ktorého bol samotný plot presne.

     Najdôvodnejšou myšlienkou dizajnérov je výzdoba stien v šnekovom vzore alebo spoľahlivá imitácie tkania z viniča alebo bambusu.

     Betón – úžasný povlak. S ním môžete stelesniť akýkoľvek fantasy nápad, ktorý je obzvlášť dôležitý v prípadoch, keď sa obvyklý typ výrobku zdá byť šedý a nudný. Nie je vôbec potrebné, aby tento dizajn mohol vykonať iba ochrannú úlohu. Mnohé živé ploty sú naozaj jasné výrobky. Ak ste si zakúpili (alebo urobili sami) panely s krásnymi výčnelkami, reliéfmi, kresbami alebo tkaním, potom budete mať dobrú starostlivosť o nátery: včas ich vyčistiť, odtieň v prípade potreby. Ak váš nový plot stále nie je namaľovaný nič, môže byť zdobené vlastnými rukami na konzici. Jeho vzhľad určuje majiteľa obydlia.

     Pri zdobení dizajnu sa takéto možnosti môžu aplikovať ako:

     • farbenie;
     • kombinácia s kovanými zložkami;
     • kladenie štýlových dlaždíc, kameňa alebo špeciálnych panelov napodobňovanie rôznych materiálov;
     • Používanie umeleckej expozície, Copyright Graffiti, kresby s populárnymi karikatúrami znakov;
     • Imitácia rastlín, ako je kučeravý brečtan, ruže a mnoho ďalších.

     Ak potrebujete vybrať farbu farby pre plot, najvýhodnejší z hľadiska okolitého priestoru je považovaný za také farby ako zelená, sivá, hnedá, modrá alebo tmavá béžová. Tieto prírodné tóny budú dokonale kombinované so zelenými výsadbami na plote. Nepotrebujete príliš Motley a viacfarebné zdobenie plota, stačí použiť kombináciu 2-3 odtieňov. Texturačné prvky môžu byť zvýraznené pomocou bielej, sivej alebo akejkoľvek tmavej farby. Použitie farby, môžete poraziť akýkoľvek betónový povrch, dávať ho pohľad na pieskovcový kameň alebo drevo.

     Ak chcete maľovať plot pod pieskovcou, musíte najprv použiť svetlohnedý tón, a potom pomocou peny špongie – tmavo hnedý odtieň.

     Možnosti montáže

     Inštalácia konštrukcie z betónovej zmesi sa zvyčajne vykonáva o 2-3 osoby, v špeciálnych prípadoch sa používa kamiónový žeriav. Je možné kvalitatívne vytvoriť svoje vlastné sily aj ťažký monolitický plot, ale ak berieme do úvahy požadovaný počet cementov a síl, je nepravdepodobné, že by sa nazývalo lacno.

     Výstavba betónovaných sekcií sa považuje za najvhodnejšiu inštaláciu. Tento typ ploty sa často označuje ako dekoratívne, Eurofacle alebo prefabrikovaný plot. Existuje mnoho variácií v inštalácii sekčného plotu. Na tento účel nie sú potrebné špeciálne znalosti (okrem výroby podpory a nadácií), a dokonca aj dvaja ľudia môžu zbierať plot. Parametre a hmotnostné návrhy Toto je povolené: Panely majú zvyčajne hmotnosť od 45 do 70 kg a piliere – až 90 kg. Kombinovaný produkt sa často vyrába podľa objednávky, môžete sa zbierať z hotových panelov, a môže byť vydaný doma. Zariadenie na výrobu dosiek je možné zakúpiť v špecializovanom obchode.

     Inštalácia betónovaných plotov znamená tiež stanoviť základňu pre piliere. Na to je potrebné pripraviť otvor v hĺbke 0,5 m a táto jama by mala byť širšia ako blok piliera z každej strany 5 cm. V jamke je armatúra pevná dlhá vo výške oplotenia plus jeho neviditeľná podzemná časť. Armatúra je fixovaná z hľadiska úrovne a jamka je okamžite betónovaná. Prvý z častí pilierov je upevnený na základni a voľný priestor je tiež betónovaný.

     Montáž ďalšieho prvku, súčasne budete stavať a podporovať. Je potrebné konkrétne oddiely príspevku samostatne tak, že betónové riešenie sa šíri po celej dutine. Rovnaký spôsob ide na druhú podporu. Ďalšia inštalácia sekcií. Inštalácia ďalších prvkov je veľmi jednoduchá. Je potrebné ich presne nainštalovať do drážok, ktoré už stojace podporuje. Nepoužívajte viac ako 2 časti medzi 2 piliermi. Nastavenie plota, ktorý sa má postupne odstrániť šikmý dizajn. Akékoľvek chyby pri inštalácii môžu byť zarovnané s cementom.

     Tipy

     Ak potrebujete vybrať značku betónu, aby ste vytvorili monolitické dosky, musíte si vybrať produkt Najlepší kvalitný produkt. Uveďte, či sa vystužujúce časti používajú ako súčasť budúceho dizajnu, pretože hrá úlohu pri výbere betónu. Najčastejšie sa teda voľba zastaví na značkách M250-350. Pri nezávisle inštalácii plot z častého domu je najlepšie zveriť výber riešenia skúseného špecialistu. Ak plot neznamená trvanlivú základňu, môžete si vybrať ľahký typ betónu, ktorý vás bude stáť lacnejšie.

     Ako nainštalovať betónový plot sa pozrite ďalej.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: