Calibaoa „Babin“: funkcie, odrody

Calibaho patrí k jednej z odrôd ampelových dekoratívnych rastlín, ktoré budú zdobené ich jasnými kvetmi akéhokoľvek poklesu a altánok. Táto kvetina priťahuje pozornosť mnohých záhradníkov a krajinných majstrov vďaka jasnej farbe a svieži vzhľad, rovnako ako ľahkosť.

Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

Hlavné informácie o kaliančine

Tento typ rastliny bol odstránený v druhej polovici 20. storočia – v osemdesiatych rokoch. Motley hustá rastúci kvety pokryté všetky rastliny s hustou krvou, čo mu dáva formu guľa.

Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

Spočiatku to bolo distribuované v európskych krajinách, ako aj v Amerike a vo východnom pobreží Ázie. Avšak, vzhľadom k tomu, že v prírode táto kvetina vyrastala na územiach skalnatých hôr so suchou klímou, v podmienkach izby, potreboval špeciálnu drážku na základe ílu, takže voda neovplyvňuje v zemi.

Postupom času sa chovatelia podarilo prispôsobiť Calibero na najrozmanitejšie klimatické podmienky. Takže dnes táto rastlina poteší oko takmer po celom svete. Najčastejšie v kvetinovom obchode je možné vidieť vo vonkajšom hrnci alebo pozastavené na niečo košík. Nedávno, predajcovia kvetinových obchodov oslavujú rast dopytu po semenách a balíkoch Calibroa. Je to spôsobené rastom popularity na pestovanie dekoratívnych rastlín zo semien doma.

Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

Veľmi často je kvet Calibero zmätený s Petunia. Tieto dve dekoratívne rastliny majú podobný vzhľad, ale existuje množstvo výrazných rozdielov medzi nimi. Rozlišovať ich, musíte poznať charakteristické vlastnosti Caliberoa, napríklad:

 • Kvetinové lístky tvoria zaokrúhlené a nepouseli, ako petúnie;
 • Farebný rozsah – Monofónne (bez farebných škvŕn a pruhov);
 • Kvety na dotyk nemajú veelor.

Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

  Ak sa zrazu stalo, že pri kultivácii Calibero nie je odtieň kvetenstva podobný tomu, ktorý je znázornený na balení, nenechajte sa rozrušiť. To je celkom prijateľné pre tento typ rastliny. Farba okvetných lístkov závisí od kvapiek teploty a môže sa časom zmeniť v závislosti od klimatických podmienok pre jeho biotopy.

  Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

  Rozmanitosť odrôd

  Chovom Caliberoa ho chovatelia priniesli veľa odrôd tejto rastliny, ktoré sa od seba líšia s výnimočným nádychom lístkov a jednotlivých vlastností.

  Medzi všeobecnými funkciami, ktoré môžete priradiť nasledovné.

  • Dospelý rast má tvar guľky alebo loptičku, ktorých priemer dosiahne 40 centimetrov. Tvar kríka závisí od toho, ako často je kvetinový motor zapnutý v kvete. Musí sa urobiť, aby bol ďalší rozvoj, ktorý bol ešte viac vetva.
  • Kvetinový stredný svetložltý.
  • Listy sú malé (dĺžka – 2-4 cm, šírka – 1-1,5 cm), povrch z nich je pokrytý malým chmýří.
  • Je jednoročné rastliny;
  • Kvety počas leta a dokonca zachytáva časť jesene. Jeho kvety nad obdobím kvitnutia sú schopní navzájom nahradiť.
  • Stonky sa odlišujú od vetvu.
  • Reprodukcia sa vyskytuje cez semená.

  Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Názov druhu išiel, priamo, z farby ich okvetných lístkov („Babin Pink“, „Denim“, „Cabers of Erhlo“, „vtip Babins“ a tak ďalej). Existujú odrody, ktorých kvety kombinujú niekoľko odtieňov v sebe harmonicky sa pohybujú z jedného na druhého.

   Poďme sa bližšie k rôznym zástupcom Calibaoa.

   • „Hells“ (alebo „žlté kabíny“) – Hovoríme o tej istej rastline, meno sa jednoducho mení v závislosti od dovozcu. Tento druh sa pestuje odrezkami. Ale v súčasnosti sa reprodukcia Calabraho „Cabers Erhlo“ praktizuje čoraz viac s semenami. Rastlinné kvety majú nasýtenú monotónovú žltú farbu bez postriekania a spotov.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   • „Wite bload“ (alebo „lopta varí“) – Medzi každého vyzerá najviac slávnostné, takže sa často zvolení na ozdobenie svadobného altánok vonku. Kvetenstvo – biela, ale stredné všetko rovnaké má žltú farbu charakteristiku tejto rôzne farby. Kvety silné zakryte celý ker, vytvárajú pevnú kvetinu kólu 30-40 centimetrov.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   • „DIP BLOCK BABERS, (alebo“ Modré kapitoly „, Denim Babins) – všetky tieto názvy rovnakej škály kalibru. Opäť hovoríme o rôznych dodávateľoch, ktorí svojím vlastným spôsobom interpretujú meno závodu. Na základe ich mena možno predpokladať, že farba kvetov by mala byť modrá, ale v skutočnosti to nie je tak. Okvetné lístky tejto odrody Caliberoa majú farbu bližšie k fialovej ako modrá, a môžete tiež stretnúť kríky z nasýtených až po pokojnejšiu fialovú farbu.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Kvetina má tvar gule, ale môže nechať jednotlivé stonky s kvetenstvom. Napriek tomuto Caliberoamu vždy vyzerá skvele.

   • „Bloková ružová“ – Je neoddeliteľný vo všetkých charakteristických vlastnostiach Caliberoa „Cabers“ rastlín (ročne, má silnú kvetinovú korunu, natiahnutú, má žltý „jazyk“, násobí so semenami). Odtieň lístkov závisí od klimatických podmienok. Môžete sa stretnúť s oboma zástupcami svetlej ružovej farby a rastlín bledých malinových farieb. Pri vývoji krajiny dizajnu stojí za to, že tento typ Calibero je dobre kombinovaný s „Wite“ a „Cabers of Elo“.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   • „Sunset Babin“ – je novinka na trhu záhradných rastlín. On bol chovaný nie tak dávno a spôsobil obrovský závan pozitívnej spätnej väzby, ako to nielen všetky výhody Caliberoa ako také, ale tiež dobyl všetky funkcie jeho farby. Skladá sa z nie sú dve farby, ako sú všetky ostatné odrody Caliberoa, a od troch – Žltá Stred pôjde na bohatú oranžovú farbu, ktorá, zase, hladko prúdi na svetlo oranžový odtieň.

   Vo všeobecnosti to vyzerá veľmi pôsobivé a nezvyčajné.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Starostlivosť o Caliberoa

   Po prvé, Caliberho bol pestovaný s odrezkami, ale časom sa viac a častejšie začalo aplikovať semená na chov, ktoré sú oveľa praktickejšie.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Pozrite sa v januári alebo februári. Semená musia byť rozložené na mokré nebo. Zaspávajte na vrchole pôdy ich nepotrebujete, ale malo by to byť dobré. Miestnosť, kde sa Calibero pestuje, by mal byť dobre osvetlený. Môžete urobiť druh skleníka, aby ste udržali požadovaný stupeň vlhkosti. Ale pre to musíte starostlivo sledovať, Aby sa zabránilo klamurke vody. Prvé sadenice možno pozorovať v dvoch alebo troch týždňoch.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Pestovať skôr silný ker sa objaví asi 12 týždňov. Aby sa zabezpečil zdravý rast mladého kvetu, je potrebné pripraviť špeciálnu zmes pozostávajúcu z Chernozem, nejaký druh rastu biostimulátora (napríklad vermikulit), ako aj dlhodobé hnojivá.

   Pri použití čistej pôdy bude rastlina ťažké dýchať.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Zalievanie závodu je potrebné v miernych množstvách. Ak kvety začínajú priľnúť, a listy sa sušia na základni, hovorí o nedostatku vlhkosti, čo môže viesť k zastaveniu jej vývoja.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   V prvých dňoch po vykonaní Calibero na otvorenom vzduchu, musí byť umiestnený v tieni tak, aby sa rastlina mohla prispôsobiť novému nastaveniu.

   Ak je zariadenie v čase, aby sa kŕmili hnojivá, bude dlhší a hrubší kvet.

   Calibaoa "Babin": funkcie, odrody

   Ako správne umiestniť semená Calibero, pozrite sa na video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár