Charakteristika ruží Amadeusovej triedy a pravidiel ich kultivácie

Pleet Roses pevne vstúpili do života moderných záhradkárov. Takéto rastliny sú nevyhnutné pri výrobe živých živočíchov, oblúkov, arborov, plotov a iných podobných vzorov. Rozsah takýchto ruží je obrovský, ale medzi touto rôznorodosťou je alokovaná Rosa „Amadeus“. Stojí za to zvážiť charakteristiku odrody a zvláštnosti pestovania.

Popis

Táto odroda sa objavila v roku 2003, vďaka práci chovateľa Williamových šnúr, ktorých názov je vo veľkej miere známy na svetovej úrovni. Ovocie jeho diel sa stalo sletomousou rukou s jedinečnými vlastnosťami a vysoko odolnými ochoreniami, škodcami a nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Táto odroda má medzinárodné certifikáty a ocenenia. Táto rastlina je luxusná, prírodná krása, šľachta a luxus je v ňom zakopaná. Tvar každej kvety je charakterizovaný rafinovaním a eleganciou. Púčiky sú natreté v bohatom malinovej farbe, okvetné lístky majú zamatový povrch. Tvar batožinového priestoru, klasický. Každý kvet pozostáva zo 42 okvetných lístkov a pri rozpínaní sa zvyšuje na priemer 12 cm.

Na jednom kvete môže byť umiestnený až do 10 púčiv, ale 6 kvetov je viazaných častejšie. Kefy sa získajú bujné a voňavé. Samostatne stojí za zmienku vône, ktorá pochádza z ruže, keď kvitne. Vôňa je sladká a príjemná, v ňom jasne cíti ovocné poznámky čerešník, marhule a malín. Amadeus Rose kvitne niekoľkokrát ročne. Prvý kvet spadá na začiatku leta, trvá asi 1,5 mesiaca. Medzi druhým kvitnúcim Bushom uvoľňuje jednotlivé kvety. Ukazuje sa, že „Amadeus“ je v lete, až do jesene, je dekorácia záhrady.

Veľkosti kríka sú považované za priemer pre množstvo ruží. Jeho výška dosahuje 3 metre a na šírku rastlina rastie o 2 metre. Výhonky tejto rastliny sú silné a hrubé, na podporu nepotrebujú.

Dodatočná podpora však nebude zbytočná, pretože s bohatou kvitnúcimi vetvami môžu byť klonovanie na zem.

Pristátie

Popis Rose „Amadeus“ bude neúplná bez rady, pokiaľ ide o výsadbu tejto rastliny. Nie je to rozmarné, takže to stačí dodržiavať nasledujúce jednoduché pravidlá, aby bol Bush dobrý, spokojný s blow a dobrý rast:

 • Miesto pristátia by malo byť solárne a vetrané, ale bez návrhov; S nedostatkom svetla, strieľajú zle;
 • Pôda sa uvoľnia, s dobrou permeabilitou vody; Ak je v pôde ťažká hlina, bude potrebné urobiť vápno;
 • Rose je rovnako dobre prijatá na jarnom pristátí a na jeseň, takže si môžete vybrať kedykoľvek pohodlný pre vás;
 • Podzemná voda by nemala byť priľahlá vyššia ako 1,5 metra, inak bude koreňový systém označený a zariadenie môže poškodiť;
 • Pre Bush, musíte pripraviť jamu 50×50 cm, naplňte ho s čiernou pôdou alebo prírodnou piesočnatou pôdou a je tiež vyrobený humusom alebo kompostom;
 • Drenáž je naskladaný, úrodná pôda sa rozpadá;
 • Potom sú korene ružového kríka šíria a zaspia plodnú zmes; hojne voda;
 • Bush sa vynásobí odrezkami a teplotou, pri zachovaní všetkých jeho vlastností a charakteristík.

Starostlivosť

Hoci „Amadeus“ ruže nie je rozmarná a náročná, ale stále v starostlivosti. Nič ťažšie by bolo potrebné urobiť, takže aj nováčik záhradník bude ľahký rásť vo svojom pozemku ako krásu.

Pravidlá starostlivosti sú opísané nižšie.

 • Všetky ruže milujú zalievanie, „Amadeus“ nie je výnimkou. Raz týždenne bude stačiť, s teplom počasia, frekvencia zavlažovania sa zvyšuje na 2 krát. Odporúča sa použiť vodnú vodu.
 • Kŕmenie je potrebné stráviť na jar a jeseň na druhý rok po pristátí. Humil, pridaný do jamy pri pristátí, bude kŕmiť rastlinu na 2 roky. Po tomto období sa pridáva hnojivo na stimuláciu rastu nových výhonkov. Na jeseň, síran draselný, superfosfát, dolomitová múka, popol a krieda, vápno (Hawker) sú zavedené.
 • Bush potrebuje orezávanie, čo začína pri teplote vzduchu v 5 stupňoch. Secutor musí byť dezinfikovaný, musí byť ostrý. Všetky výhonky podliehajú odstráneniu, na ktorom sú príznaky ochorenia (škvrny, formy, hrdze), rovnako ako slabé, rozbité vetvy, kvetenstvo, listy. Zdravé vetvy sú rezané na 30 cm od zeme.
 • Odporúča sa, aby Bush myslel vopred. Najlepšie vhodné vertikálne regály, budú potrebovať veľa, pretože hlavné výhonky budú produkovať bočné vetvy.
 • Transplantácia rastlín by mala po rozmrazení Zeme padnúť na jeseň alebo skorú jar. Bush musí vykopať mimoriadne opatrný, takže koreňový systém nie je poškodený. Zlé a malé korene sú orezané secateur. Nová jama pripravuje drenáž a nutričnú zmes. Závod v transplantácii je potrebné starostlivo nainštalovať na novom mieste a rámových koreňoch. O niekoľko dní neskôr, pod Bushom, je potrebné pridať pôdu, pretože pôda môže byť.
 • Rosa potrebuje prístrešok, najmä pre chladné oblasti s Frosty Winters. Je potrebné zabezpečiť vysoko kvalitnú tepelnú izoláciu. Upokojuje sa na nosiči, ale môžete odstrániť, opraviť v blízkosti pôdy, skryť husky a hustý film. Dokonca aj v jednoduchom prístrešku je Bush schopný odolať vážnym mrazom na -30 stupňami.

Výhody a nevýhody

Charakteristiky Rose „Amadeus“ by boli neúplné bez štúdia pozitívnych a negatívnych funkcií. Má nasledujúce výhody:

 • hojný kvet v priebehu sezóny takmer bez prerušenia;
 • zachovanie maľby lístkov, napriek dažďu a slnku;
 • dobrá tolerancia polovice;
 • Rýchlo zakorenenie a dobrá dostupnosť vám umožní vidieť kvety v prvom roku po pristátí;
 • Zmena farby kvetu počas jej životného cyklu – púčiky sú natreté v šatskej farbe, malinový odtieň prevláda na vrchole kvetov, ktorý nahrádza fialové;
 • Vysoká odolnosť voči takýmto bežným ochoreniam, ako je čierna škvrna a letí rosa;
 • Dobre vyzerá v kompozíciách a ako nezávislý prvok.

Stojí za zmienku len jednu nevýhodu obsiahnutú v tomto ružovom busti. Skladá sa vo veľkom počte ostrých a hrubých zahusťovaní. Toto je jediný moment, ktorý môže zmiznúť záhradkárov.

Prečo nie kvitnúť?

Takýto problém sa zriedka objavuje, ale stále sa stretáva. Príčinou tohto správania ružového kríka môžu byť nasledujúce faktory:

 • nedostatok osvetlenia;
 • Nedostatočné nutričné ​​zložky v pôde;
 • choroby alebo útoku škodcov;
 • Žiadne orezávanie;
 • Potreba transplantácie.

Ktorýkoľvek z týchto problémov sa ľahko vyrieši. Ak existuje včasná činnosť včas, potom čoskoro bude Rosa poďakovať za starostlivosť o bohaté kvety.

Recenzie

Touto závodom je potešená prevažná väčšina záhradníkov s rôznymi skúsenosťami. Existujú rôzne variácie v dizajne Bush: skrývanie altánok, klenutý plexus, stavebné rohy. A dokonca jednoducho vo forme ružového kríka je božská dekorácia akejkoľvek stránky. Takéto ružové kríky sú hrdí na majiteľovi a objektom závesu pre susedov. Takže často záhradníci sú zapojení do chovu rastliny. Samozrejme, že nie sú takéto pozitívne recenzie. Ich príčinou sa často stáva chybou v starostlivosti alebo výsadbe rastliny, nesprávny výber terénu s veľkým shadenizmom a nedostatočným zavlažovaním. Neopakujte tieto chyby, potom nebude mať žiadny limit pre vašu radosť z krásy Rosa „Amadeus“.

Rose „Amadeus“ vyzerá nádherne v kompozíciách pozostávajúcich z niekoľkých odrôd ružových kríkov. Ako pár pre takejto rastliny je ročník „yeedzen“ najvhodnejší. Vzhľadom na rozdiely, ktoré sú charakteristické pre tieto dva odrody, je vytvorený príjemný kontrast. Táto kombinácia dáva záhradu jasu, robí to jedinečné a útulné. Vedľa ružových kríkov, môžete pristáť Evergreen rastliny, ktoré v zime vyzdobia domáci pozemok. Pred kráskou tejto rastliny je ťažké odolať. Okrem toho, zoznam výhod môže byť potvrdením a tlačí na nákup sadenice.

O tom, ako sa Amadeus Rose kvety, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: