Choroby a škodcovia Chryzantémy: príčiny, príznaky, metódy zápasu

Chryzantémy – obľúbená záhrada a vnútorné trvalky, aktívne pestované a veľmi časté v strednom pruhu Ruska. Medzi ich vlastnosťami, nemusí byť potrebné pre transplantáty, dlhé a hojné kvitnutie. Ľahko rastú na jednom mieste celé roky, ale táto vlastnosť často vedie k vzniku hmyzu a rozvoj chorôb, na ktoré nie sú noví kvetináci.

Prečo vŕtajte a žlté listy? Ako sa zbaviť bielej hrdze na domácom chryzanténe? Je možné vyrovnať sa s útokom škodcov v záhrade na 1 čas a ako vyliečiť rastlinu? Všetky tieto otázky vyžadujú najpodrobnejšie zváženie, pretože hrozba nie je len chryzantéma samotná, ale aj jej susedia v záhrade alebo domácom skleníku.

Príčiny

Dôvody pre rozvoj chryzantéma chorôb môžu byť set – od vzhľadu škodcov na mieste (napríklad výlety alebo soláty) na šírenie plesňových ochorení. Často infekcia pochádza zo susedných rastlín, takže aplikuje muffin dew. V spoločných zdrojoch problémov zahŕňajú nesprávnu starostlivosť, ktorá podporuje vytváranie priaznivých podmienok pre vzhľad root hniloby. Čo môže viesť k chorobám rastlín?

Medzi chyby, ktoré sú povolené neskúsenými kvetmi, možno poznamenať:

 • nadmerne hojné hydratačné pôdy;
 • stagnácia koreňov v dôsledku zlej drenáže;
 • príliš studený vzduch;
 • chýbajúce alebo nadbytočné hnojivo;
 • hubová lézia výsadbového materiálu;
 • Čerstvého manuza.

Okrem problémov spojených s nesprávnou agrotechnológiou, chryzantémy často trpia infekciami, ktoré sú pre nich aktivované za priaznivé poveternostné podmienky. Ak sa sektor objavil na mieste, stojí za to študovať a susedné rastliny. Zvlášť často ovplyvňuje skleník a skleníkové chryzantémy.

Príznaky

Čo stojí za to zaplatiť pozornosť tomu, ako diagnostikovať vzhľad chorôb a škodcov? Stojí za to pravidelne kontrolovať rastlinu, odchod za neho nezanedbávajte. Príznaky porazeného hmyzu parazitov na chryzantémy najčastejšie vyzerajú.

 1. S výletmi na listoch sa objavia body alebo škvrny, Potom sa zmenia žlté, sfarbené, sušené, suché a pádu. Hmyz je v poriadku, s predĺženým telom, mladými jedincami žltá-béžová, dospelí – s lesklými čiernymi chrbtami, okrídlený. Môžete ich hľadať na zadnej strane listov.
 2. S listovým nematómom Listy sú pokryté škvrnami žltohnedej, postupne rastú po celom povrchu. Lístie sa najprv odchyľuje a skrúti v spodnej časti stonky, potom horné výhonky umierajú. Infikované kríky zničiť.
 3. Keď sa príznaky môžu líšiť, V závislosti od typu samotného škodcu. Najčastejšie sa kvetenstvo rastliny ovplyvňuje hnedý podtyp, ktorý ponecháva vnútri stôp svojej životnej činnosti. Škodcov vyzerajú ako tmavo hnedé alebo čierne malé chrobáky. Orangénová vlna má ružovú alebo zelenú farbu, ktorá sa nachádza v kolóniách na kmeni alebo v spodnej časti listu, saje šťavy, čo vedie k vyblednutiu a smrti kvetu.
 4. Pri porážke web tick Na listoch na zadnej strane môžete vidieť stopy webu, listy budú suché, strieľajú vyblednuté a žlté. V tepe je parazit obzvlášť aktívny.
 5. S výskytom cycard alebo kňučanie Pennitsa Na rastline sa javia ako FROTY STRACES INSECTION VITAL AKTIVITY. Kŕmi ho výlučne s kvetinovou šťavou.
 6. Keď útočí na lúky lôžok, púčiky zmiznú, Deformajú, ako výhonky, a vývoj chryzantému je porušený.

Choroby rastlín

Infekčné lézie sa prejavujú rôznymi príznakmi. Najčastejšie púčiky zmiznú, rast sa zastaví, listy listy, korene hnijú a umierajú, na výhonkoch sa objavujú atypické pre svoje maľby škvrny.

Najbežnejšie sú nasledujúce hubové infekcie.

 1. Biela hrdza. S takýmto ochorením sú listy pokryté zaoblenými žltými škvrnami s priemerom viac ako 5 mm. Na zadnej strane listov sa vytvorí bielička. Pri šírení ochorenia sa porážka ovplyvňuje a okvetné lístky kvetov.
 2. Nafúknutý rosa. Infekčné ochorenie, v ktorom je chryzantéma vytvorená na celej povrchovej časti chryzantému, podobne ako špina. V oblasti rizikovej zóny sú rastliny, ktoré sú klapia draslík.
 3. Šedý ganil. Vyzerá ako forma, ktorá sodná. Škvrny s vodou štruktúrou pokrývajú všetky výhonky rastliny v jeho zemi. S hrubými pristátiami sa distribúcia vyskytuje veľmi rýchlo. Postihnuté rastliny sú zničené.
 4. Fusarióza. V tomto prípade sú listy skrútené v rastline, gril je vytvorený na stonke, koreň zachytí.
 5. Septoriasis. Lézia listov je pre neho charakterizovaný, na povrchu, z ktorých spory huby zanechávajú žlto-hnedé škvrny. Choroba sa vyvíja na dolných výhonkoch, môže byť spojená so zahusťovaním vykládok, zlého zberu lístia.
 6. Hrdza. S touto chorobou na povrchu listov sa vytvorí hrdzavá banka, rýchlo sa šíri cez buncy. Na zadnej strane sú výhonky pokryté hromadami tmavohnedého kruhového tvaru. Problém sa vyskytuje hlavne v skleníkoch a skleníkových zariadeniach, domáce chryzantémy v hrnciách.

Zriedkavo sa vyskytla, ale nebezpečné pre chryzantémy, choroby zahŕňajú rakovinu root baktérií. Keď sa objaví na stonkách, sú vytvorené deformovanie rast, ovplyvňujú tiež koreňový systém. Všetky infikované kríky podliehajú povinnému zničeniu.

Chryzantémy vírusové ochorenia sú dostatočne stabilné, ale môžu existovať príznaky mozaiky, bieleho škvrna alebo trpaslíkov. Existujú aj neinfekčné problémy. Napríklad, Spoľahlivosť, popraskanie stoniek je spojené s nadmerným zavlažovaním.

S vlhkým vlhkosťou, koreň tiež začína hnilobiť, výhonky rastliny sú kohútikom, strácajú jas farby, prestanú rásť a kvitnúť. Keď sa červené prúdy objavia na listoch, možno pochopiť, že kvetina trpela mrazom, takže to vyžaduje prístrešok.

Metódy boja

Aká liečba sa odporúča pre rôzne ochorenia chryzantému? Existujú všeobecné pravidlá týkajúce sa jednotlivých skupín chorôb. S plesňovými infekciami sa najprv odstránia všetky postihnuté časti rastlín. Musia byť zničené horením. Fundifing choroba fungicídov začína, ak sa choroba rýchlo rozprestiera. Úľava od fusariózy v pôde pomáha regulácii jeho kyslosti do 7 pH.

Medzi najobľúbenejšie kompozície, ktoré majú bojovať proti hubovým infekciám:

 • 1% koloidné roztoku síry;
 • Bordeaux kvapalina;
 • lieky obsahujúce meď;
 • „Fundazol“.

Doma, kvetinové podmienky sú najčastejšie čelia mozaike – vírusové ochorenie, ktoré spôsobujú trpaslík, brúsenie kvetov, žltnutie listu. Môžete sa zbaviť, odstrániť už postihnutých oblastí, transplantovanie rastliny a doručovanie z burín. Ak je to možné, rastliny ovplyvnené mozaikou sú zničené alebo vybraté, bez toho, aby odrezávali odrezky z nich na chov.

Ak sa rastliny objavili prefúknuté rosy – biele svetlo, podobné bodu, spomaliť. Zvyčajne sa choroba prejavuje na pozadí nedostatku hnojív dusíka-draslík v pôde. Po prvé, liečba sa vykonáva s použitím riešeného roztoku sódy na báze mydla. 10 litrov vody vezme 40 g každej látky.

Ak to nepomôže, použije sa roztok síranu meďnatého.

S hmyzom

Pod porážkou nematodes – okrúhle červy, ktoré zničia rastliny, hlavné zdroje nebezpečenstva sa stávajú zemou, humusom, tichým lístkom. Odporúčané opatrenia na záchranu závodu súvisia s jarným mulčovaním. Revitalizovať listy niekedy pomáhajú riešeniu insekticídneho mydla alebo prípravku heterophosu. Postrek potrebujú celý krík, snaží sa s ním čo najviac zaobchádzať. Ak toto opatrenie nepomohlo, závod spolu s hlinenou miestnosťou a zničili.

Bojový nástroj spôsobuje najväčší záujem medzi DACNIS. Keďže tieto škodcovia sú pripevnené nielen chryzantémy, skúsenosti v tejto oblasti sa nahromadili bohaté. Medzi najobľúbenejšie nástroje, ktoré vám pomôžu zničiť Tru, možno rozlíšiť.

 1. Mechanické spracovanie všetkých častí rastliny s mydlovým roztokom. Postup sa vykonáva v rukavíc s mäkkou špongiou. Relevantné, ak sa slovo nedávno objavilo.
 2. Chemické deposlierenie. Vykonáva sa s použitím karboofických prípravkov, „fosfamid“, „metafos“ na báze fosfátov. Roztok sa pripraví rýchlosťou 20 ml kvapaliny na 10 litrov vody. Spracovanie sa vykonáva v bezmerných hodinách, ráno alebo večer, s postrekovačom, s povinným striekaním pôdy v koreňovej zóne.
 3. Použitie alkoholu amoniaku. Pre tento prípravok sa pripraví vodný roztok v pomere 100 ml na 1 liter vody, rozprašovanie sa opakuje každých 12 dní pred úplnou deštrukciou škodcov. Práce sa vykonávajú v respirátore.
 4. Ľudové opravné prostriedky. Najčastejšie je to infúzie, napríklad 20 g minimá za 1 liter vody. Výsledné zloženie sprej chryzantémy. Postup sa opakuje trikrát, každých 10 dní. Koncentrovaný roztok dechtu alebo ekonomického mydla pomáha dobre. Aplikuje sa na miesta najväčšieho klastra hmyzu.
 5. Disembarking rastliny, ktoré sú prirodzenými nepriateľmi. Pelargonium má tieto vlastnosti.

Môžete prekonať web tick s pomocou opatrení prevencie a liečby. Je dôležité zbaviť jeho príležitosti pre pohodlné zimovanie, zničiť jesenné odpadky, hromady prenosového listu, prepnite hornú vrstvu pôdy. Ak sa už škodca objavila, stojí za použitia síru alebo jeho koloid 1% roztok v objemom 100 g na 10 litrov vody. Kompozícia je aplikovaná tak, že spadá na dno listu, s trojitým opakovaním, každých 10 dní.

Preventívne opatrenia

  S cieľom zabrániť rozvoju chorôb a útoku škodcov na domácom alebo záhradnej chryzanténe, postačuje niekoľko jednoduchých pravidiel.

  1. Lano a voľné miesto. Tým sa vyhnúť stagnácii látkovej vlhkosti, zabezpečí dobré rastúce podmienky.
  2. Vyhnite sa výrobu čerstvého hnoja. Môže spôsobiť, že korene horí, vážne poškodzujú rastlinu.
  3. Vyrábať zalievanie výlučne teplej vody, lepšie, ak je izbová teplota.
  4. Pravidelne robia hnojivá na potaš a fosfátu. Kŕmenie by malo prejsť v kvapalnej forme každých 10 dní. Počas obdobia kvitnutia neprispievajú hnojivo.
  5. Dodržujte vzdialenosť pri pristátí, Ak hovoríme o pestovaní chryzantémy v záhrade. Nie je potrebné ich zahusťovať, inak sa výrazne zvýši riziká vývoja chorôb.
  6. Vykonajte profylaktický striekanie Bordo-tekutiny 10 dní po pristátí. Pred odoslaním do terénu musia byť odrezky spracované s riešením „fundazola“, aby sa zabránilo hubovým infekciám.
  7. Dom Chryzantémy do 3 rokov je potrebné transplantovať ročne. V staršom veku – každé 2 roky.

  Uistite sa, že ste si pozorne vyčistite čistenie záhrady na jar a na jeseň. Bolo to v Palai Foliage, ktoré žije škodcov, ktoré môžu spôsobiť vážne škody na jar. Pod chryzantémami sami, musíte odstrániť padlé časti rastliny.

  O tom, ako pestovať a liečiť chryzanthmant, pozri ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár