Clematis pre Moskovský kraj: Popis odrôd, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Liananovid Clematis je dobre známe záhradkárom. Jeho odrody sú odvodené veľkým množstvom. V tomto článku povieme, ako si vybrať Clematis stupeň, prispôsobený klíme regiónu Moskvy, ako sa o to starať a ako ho používať na zdobenie stránky.

Triediť

Moskvacia oblasť sa nemôže pochváliť mäkkou a teplom podnebím, čo znamená, že tu by mala byť odolná voči mrazu. Pozývame vás, aby ste sa zoznámili s popisom najschopnejších odrôd Clematis, ktoré sú vhodné na pristátie v tomto regióne.

 • Azur Ball (guľa Azure). Začína kvitnúť v polovici mája a končí na konci júla. Kvety „Azur Bolla“ majú jemnú farbu Lilac, v strede je klastra žltej farby; Oválne okvetné lístky sú mierne poukázané na tipy, všetky na kvetenstvo môže byť od 20 do 40 rokov. Priemer kvetu – až 17 cm. Rastlina je schopná dosiahnuť 2 metre.

 • „ALLAN“ (ALLANAH). Môže rásť až 3 metre na výšku. Kvety „ALLANA“ sú veľmi svetlé, rubínové alebo tmavé burgundy. Ich priemer sa líši od 10 do 20 cm. V strede sa nachádza agregát schodov, jasných koreňov a tmy na tipy.

 • AKAISI (AKAISHI). Má úžasné lístkové maľovanie – fialová-ružová, stojaná jemná lilac farba. Kvetinové tyčinky, ako je predchádzajúca odroda, svetlo na základni a tmavé na koncoch. Akaishi rastie až 3 metre na výšku, často sa používa na výsadbu kontajnerov.

 • „Anna German“ (Anna German). Kvety v tvare hviezdy jemnej lilac sa objavujú dvakrát ročne: na začiatku leta a na konci. V kruhu dosahujú 15-20 cm.

Rôzne je dobré, pretože je prakticky nepodlieha hubovým ochoreniam.

 • „BALERINA“ (BALERINA). Výška môže dosiahnuť 3 m. Kvetinové farby uvoľňujú dvakrát: v júni a začiatkom augusta. Kvety „Ballerina“ sú dosť veľké, ich priemer sa líši od 10 do 15 cm. Snow-White lístky, s sotva chytým odtieňom žltkasto-zelenej. V centre sa nachádza „kôš“ z bordinových žltých tyčiniek.

 • Barbara (Barbara). Ďalšie krásne tvarovanie mrazuvzdorného stupňa Clematis. Blizzard začína v máji, a to robí to v 2 etapách: prvý trvá od mája do júla, potom kvet ide k poklesu, a potom začína opäť na konci júla a trvá takmer až do októbra. Barbara Kvety majú jasnú ružovú farbu, okvetné lístky sú mierne vlnité okolo okrajov. Temný. Kruhový kruh – 15 cm. Výška puzdra – 3 m. Preferuje tienené miesta na vylodenie, vhodné pre pestovanie kontajnerov.

 • BATTY CORNING (BETTY CORNING). Má lievik kvety, podobne ako veľké zvony. Ich lilac farebné okvetné lístky s tmavými pruhmi, jadrou žltozelene, okraje mierne vlnité. Obdobie kvitnutia „batty“ – jún-september. Stupeň nenáročné, rastúce aj v chudobných pôdach. Navyše môže rastlina natiahnuť 4 metre, veľmi rád napučiavajú rôzne vertikálne podpery: arbors, dekoratívne grily, ploty, stromy, kríky. Môže byť použitý ako pôdny priemysel.

 • Ducess of Edinburgh (Ducchy z Edinburghu). Očarujúce snehové biele kvety so zlatým stredom. Priemer každého z nich sa líši od 10 do 15 cm. Výška puzdra – 3 m. Odroda je odolná voči mrazu, rastie rýchlo.

 • „NADEZHDA“ (NADEZHDA). Hviezdne kvety tohto druhu majú jasné farby odtieňa Fuchsia, svetlo-ružový pozdĺžny pás prechádza v strede každého lístka, jadro sa skladá z kópie svetlo žltých tyčiniek. Priemer každej kvetenstva – od 15 cm. Výška môže dosiahnuť 2,5-3 metra. Kvitnúce „nádej“ začína na jar a pokračuje takmer s mrazom. Medzi Clematis odporúčané na pristátie v Moskovskom kraji, to je považované za najvýhodnejšie, pretože nie je hrozné mráz a choroby.

 • „Nikolai Rubtsov“ (Nikolai Rubtsov). Krásne Clematis, ktorého lilac kvety, hviezdy životujú proti pozadia lístie. Môže byť použitý ako pôdna rieka alebo ozdobiť vertikálne podpery, obaja umelé a prirodzené.

3 metre dosiahne 3 metre, priemer kvetu – 13-15 cm.

 • Ville de Lyon (Ville de Lyon). Veľmi zaujímavá hojná rastlina. Vyzerá to ako Bush, husto pokrytý veľkými svetlými ružovými kvetmi so žltým stredom. Priemer každej kvetenstvo – 15 cm. Výška CLEMATIS – 3-3,5 metra. Blossom „Ville de Lyon“ začína koncom júla, končí na jeseň.

 • „Frankie“ (Frankie). Z iných odrôd Clematis sa vyznačujú zaujímavou formou kvetu – je to skôr podobné zvončeku, z ktorého sú 4 horizontálne okvetné lístky presmerované na stranách. Farba „Frankie“ Dark Lilac, Bellolchid Stred jasnejšieho, striebra, vo vnútri žltých tyčiniek sa nachádza vo vnútri. Na výšku dosahuje rastlina 2 metre. Môže byť použitý ako priemysel liana alebo pôdneho priemyslu. Prvý kvet sa vyskytuje v apríli, trvá do júna. Od polovice leta prichádza druhá fáza trvajúca až do jesene.

 • Elf (elf). Veľmi nezvyčajná rastlina, ktorej kvetenstvo naozaj pripomínajú elfy vo vzduchu sukne. Sú fuchsia farby vonku a biele vo vnútri. Kvety sú malé, len asi 5 cm v priemere. Bush je hojne pokrytý. Výška Liana dosahuje 2,5 metra. Blossom začína v júni a končí v novembri, vrchol kvetín spadne uprostred leta.

Mimochodom, Clematis je jedným z mála rastlín, ktorých kvety takmer necítia.

Vlastnosti pristátia

Clematis pristátie v regiónoch Moskvy sa vyrába buď na jar potom, čo sa nočné mrazy zastaví, alebo na začiatku jesene.

Aby ste pomohli Clematis pomôcť pevne a úspešne rásť na mieste pristátia, musíte zvážiť niektoré vlastnosti závodu:

 • Preferuje dobre osvetlené miesta s nainštalovanou ochranou vetra;
 • Pôda pre Clematis by mala byť slabo alkalická alebo neutrálna;
 • Nie je možné zasadiť závod na miestach s úzko usporiadanými pôdnymi vodami, na mokradí a konvergovaných oblastiach;
 • Skrutkovacie a slané pôdy pod zákazom;

Rašelinové hnojivá so zvýšenou úrovňou kyslosti, ako aj čerstvé hnoja kontraindikované clematis.

A teraz povedzme o vlastnostiach poľnohospodárskeho inžinierstva tejto rastliny.

 • Po zvolení miesta, kde budete vysadiť Clematis, musíte pripraviť špeciálne podpery v dĺžke najmenej 2 m, navrhnuté tak, aby podporovali LianoviPal stonky. Pamätajte však, že Clematis sa nepáči, keď sú vysadení v blízkosti steny doma alebo hluchý plot. Je tiež potrebné zabezpečiť, aby dažďová voda, farbenie strechou, nedostala na ne.
 • Drop otvor s rozmermi 70x70x70 cm, vložte na spodnú drenážnu vrstvu s hrúbkou asi 10 cm, naplňte otvor na zem dopredu s rašelinou a pieskom. Pridajte pár okuliarov Ash a 100-150 gramov minerálnych hnojív zhora.
 • Skontrolujte systém koreňového semena. Ak sú korene prekonané, namočte ich na 2 hodiny vo vode. Potom, znížte rastlinu v predpravenej diere.
 • Ak dáte niekoľko rastlín, dodržiavajte interval medzi nimi najmenej 120 cm.
 • Bod rastu mladých sadeníc by mal byť pochovaný asi 6 cm, zrelý – na 8. Vytiahnutie diery zeme, takže malá diera v zemi okolo 20 cm od Clematis – tam sa nalejete vodu, aby ste ho nalejte priamo na korene. Prvé zavlažovanie by malo byť obzvlášť bohaté – leut kvapalina, kým sa táto diera nevyplní.
 • Nainštalujte priame slnečné svetlo.

Starostlivosť

Rastlina je len polovica. Ďalej začína najzaujímavejšie – vykonávajúce postupy odchodu. Poďme si zistiť, ktorý z nich sú potrebné Clematis.

 • Zalievanie LIAN potrebujú často a hojne, ale nadmerné spustenie vlhkosti je jeho najhorším nepriateľom. Ak existuje hrozba preťaženia podzemných vôd alebo miesto, kde je v nížine, kde všetky tok dažďovej vody, stanovujú dno pristátia dobre na drenáž tehál alebo odtrhnutí vrstvy s hrúbkou najmenej 25 cm.
 • V prvom roku života Clematis v otvorenej pôde sa neodporúča sotva strach. Ďalej, keď Liana ide do rastu, bude potrebné kŕmiť zmesi obsahujúce dusík; Keď sa púčiky začínajú tvoriť, draslík sa prišlo, keď kvitnúce zastávky – fosforu. Počas letného orezávania, nepodávajte na minerálne hnojivo, zbierať ho v pomere 20 g na 10 litrov vody. Spring – čas na zalievanie tzv. Vápnu mlieko (krieda + dolomitová múka). Keď Clematis kvitne, prestaňte kŕmenie.
 • Daždivé leto – dôvod na použitie dreveného popola.

Je posypaná valcovacím kruhom, aby sa zabránilo rotorám koreňom Clematis.

Príprava na zimu

Aby sa rastlina nezmrazila v zime, musí ho pripraviť na to, keď urobil tieto manipulácie:

 • Vypočítajte pôdu asi 15 cm vo výške a vytvorte tam kompost, vlhký alebo drevený popol;
 • steh koreňový krk;
 • Odstráňte Lianas z podpory a umiestnite ich na Zemi;
 • Keďže stabilné indikátory teploty sa vyskytujú pod nulou, pokrývajú výhonky jedľa nôh, palácového listu, piliny, a na vrchole, nainštalujte zásobník zo stromu alebo preglejky s otvormi cirkulácie vzduchu;
 • Odstráňte krycie materiály, ktoré môžete jar, keď hrozba návratu mrazov ustúpi;
 • Ak ste urobili všetko správne, ale Clematis Stále mráz, neužívajte kopať a zničiť – nové procesy sa môžu objaviť na koreňoch a rastlina prežije.

Reprodukcia

Existuje niekoľko metód chovu Clematis. Zvážte každý z nich.

 • Divízia. Berieme Bush do 7 rokov, vykopávame, čistíme korene z hlinených. Potom sme narezali na niekoľko častí pomocou nožov alebo záhradných nožníc, čo znamená, že každý z nich by mal mať obličky na krku koreňa.

 • Kaplnky. Na jeseň, v októbri, berieme životaschopné výhonky Clematis, odstránime listy a vyblednuté kvety s nimi, takže len obličky. Ďalej tieto výhonky sú viazaní na postroj a zapadajú do špeciálne pripravených priekop na rašelici „vankúš“. Dokonale akumuluje a udržuje vlhkosť, a tiež priedušné. Ochladené s inou rašelinou vrstvy, budeme manipulovať pôdu a izolovať listy, syr alebo vetvy. V jarnom letnom období venujeme osobitnú pozornosť vodiacim únikom. Ako sa objavia klíčky, používame mulčovanie – mach, rašelina, humus. V septembri môžu mladí ľudia transplantovať.

 • Pokus. Musíte si vziať kvetináče, naplňte ich zmesou pôdy a rašeliny, aby ste ich vložili do zeme vedľa závodu, z ktorých chcete získať výhonky, a nakrájať každý LIAN v mieste uzla v tejto pripravenej nádobe. Pamätajte: Musíte čerpať hrnce tak, aby boli podzemné, takže voda počas zalievania sa nerozširuje. Keď sa zvýšený únik dostane do rastu, bude potrebné pridať pôdu do nádoby, vylievať jeho snímku.

Ak sa všetky postupy vykonávajú správne, do konca augusta sa objavia mladé sadenice.

 • Žiarivý. Bude potrebné zmiešať listový vlhký a veľký piesok, po ktorom bude možné variť odrezky. Uniknúť na to, alebo skôr, jeho centrálna časť, kde sa nachádza uzol. Zmerajte približne 5 cm pod interseziom a urobte si kúsok; zhora môže zanechať trochu menej. Spodný oblek do akéhokoľvek lieku na stimuláciu tvorby koreňov.

Ďalej, každý výsledné kotlety budú musieť byť pripojené k osobné mini skleník, ktoré môžu byť vyrobené z plastovej fľaše, a dať do mierne tieneného miesta. Starostlivosť o výhonky je jednoduché: budú musieť pravidelne postriekať a vodu raz týždenne.

Zimné odrezky môžu vo svojich mini-skleníkoch, Pre-pokryté palmovými listami, smrekové labky a lepenkové krabice. Na konci jari uvidíte vynikajúci mladý, pripravený na pristátie.

Choroby a škodcov

Rovnako ako akúkoľvek inú rastlinu, Clematis môžu ochoreť alebo dať útok škodlivého hmyzu. Zvážte spoločné problémy a spôsoby, ako ich bojovať.

Ochorenia

 • Hrdza. Spočiatku sa prejavuje vo forme oranžovej škvrny na lístie. Ak nezačnete liečbu v čase, bude to trvať, sušené a pád. Metódy zápasu: spracovanie „TOPAZ“, „GAMAIR“, BORDEAUX Kvapalina (1%), Odstránenie infekčných výhonkov, Wagging Weeds.
 • Šedý ganil. Vizuálne vyzerá ako hnedasté šedé „načechové“ škvrny. V neprítomnosti liečby, listy začínajú zomrieť, strieľať. Metódy zápasu: spracovanie „Fundazol“, „Gamair“, Azozen Riešenie (2%). Sledujte aj úroveň pôdnej vlhkosti, neumožňujú odpisy vlhkosti.
 • Nafúknutý rosa. Dobre známe ochorenie, ktoré zasiahne rastlinu úplne – stáva sa ako postrojila múka a po jazde a jazde. Metódy boja: Liečba fytosporín-M prípravky, „TOPAZ“, „PureXvet“, ako aj ľudové prostriedky – kravské mlieko, zriedené vodou, alebo roztokom senných rúrok.
 • Vädnúť. Hubové ochorenie. Huba preniká cez mikroskopy na kmeňu, korene, po ktorých je blokovanie cievnej rastliny. Tkaniny prestanú byť dodávané s kyslíkom, Clematis je fúzovaný, suchý a zaschne. Ako sa vysporiadať s: Aplikujte riešenie síranu meďnatého (1%) na jar a jeseň a v lete používania liečiva „tridoderm“ (dvakrát pre sezónu, interval – 2 týždne).

Sledujte pravidlá vykládky Clematis, nepoužívajte hnojivá obsahujúce dusík, zabezpečujú dostatočnú chybu.

Škodca

 • TLL, Colutin Clean, Capers. Zničené používaním univerzálnych záhradných insekticídnych prípravkov.
 • Slimáky, slimáky. Budú musieť zbierať ručne.
 • Myši. Ušetrite zranenie jedovatých návnad.
 • Galénu nematoda. Hlavný nepriateľ Clematis. Odkaz v blízkosti Tagtetes, Coriander, Dopop, Mulching Listy Listy alebo Mint. Lieky obsahujúce amoniak tiež pomôžu.

Príklady v krajinnom dizajne

    Prezentujeme fotogalériu s krásnymi príkladmi použitia Clematis na pozemku na predmestí.

    Prehľad Clematis v záhrade Na východe oblasti Moskvy nájdete v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár