Colseus Blume: Popis odrôd, pravidlá starostlivosti a metódy chovu

Kolezy sú typ rastlín, ktoré sa vyznačujú krásou, rýchlym rastom, vytrvalosťou a nedostatkom ťažkostí v starostlivosti. Široká distribúcia a rozpoznávanie zaslúžené Koleus Blume, čo je hybridné predložené v rôznych formách a odrodách.

Zvláštnosť

Coleus Blume – to je zástupca jasných dekoratívnych rastlín, Hlavnou črtou, ktorá môže byť nazývaná estetická hodnota listov, nie farieb. Lístie rastliny je charakterizované zamatou, je natretá v rôznych farebných odtieňoch. Tento zástupca je zvážený Izba obyvateľ, ale môže sa cítiť dokonale v záhrade.

Trvalá rastlina sa vzťahuje na klavidno a lužbber, má mäsitý kmeň, ktorý sa lieči čas. Vo výške Koleus Blume môže dosiahnuť 0.1-0,8 metra. Rozmery kvetu ovplyvňujú zvláštnosti starostlivosti. Každý typ odrody má inú formu listu, ktorá môže byť predĺžená, oválna, srdcová tvaru a má radové hrany. Farba lístia polosúpera je odlišná, môže to byť hnedá, červená burgundovitá, špinavá oranžová a dokonca takmer čierna.

Obdobie kvitnutia polostanovo stabilizátora klesá na jarnom letnom období, v tejto dobe, Lilac-Lilac malé kvety sa objavujú na coléze, ktoré majú obojsmernú a vodnú kvetenstvo. Ľudia z Blumes sa nazývajú aj vnútorná žihľava, kvôli charakteristickej forme lístia.

Populárne odrody

Vďaka úsiliu o plodín učencov, Koleus Blume má veľký počet druhov, ktoré sú zastúpené ako polodely a bylinné rastliny. Medzi jasnými zástupcami zariadenia môžu byť pridelené aspoň 10 mená odrôd, ktoré sú obzvlášť populárne so záhradkami.

 • „Fun“. Tento Koleus je ročný, je schopný rásť až 25 cm. Forma listov rastliny je celkom nezvyčajná, takže pohľad je populárny medzi kvetinovou vodou.

Zariadenie je charakterizované kompaktnosťou, rýchlosťou generácie kríka, jasu lístia s rozrezanými tipmi.

 • „Večer Zarya“. Toto dekoratívne poloprizné je v dopyte nielen ako kvetina miestnosti, ale aj ako záhradná rastlina. Je to jednoducho pestované s pomocou semien, takže získať takýto koláč pod mocou aj začiatočník kvet. Zo zvyšku odrôd „Večer Zama“ rozlišuje farbu Motley Farba, zamatovej textúry a rôznorodosť listov.

Lekcie nemajú vyhorenie pod vplyvom slnečných lúčov, ich farbu si ponechávajú dlhú dobu.

 • Oranžový je trvalka dekoratívna rastlina, ktorá sa môže pestovať ako homo-záhrada v záhrade alebo ako izbový kvet. Popis ukazuje, že tento zástupca je charakterizovaný kompaktnosťou. Oranžové listy majú vyrezávané hrany a dvojfarebnú farbu – sú terakotov so žltým strihom. Toto je tepelná milujúca rastlina, nemá rád tiene a extra vlhkosť. Trvalo našiel svoju aplikáciu v terénnych tečúch a hraniciach.

Rastlina vyzerá krásne v kvetinovej posteli, na balkóne a v kontajneri na miestnosti.

 • „Fileway“ – Toto je dekoratívne listnaté trvalky. Koleus Tento typ sa používa nielen ako kvetina miestnosti, ale aj ako záhrada alebo kvetina dekorácie. Farba rastlín je rôznorodá, listy zástupcu má vyrezávané hrany.

 • „Zlato“ Je to považovaný za populárny typ dekoratívnej kampane. Má zaujímavú žltú zelenú farbu. Závod nevytvára ťažkosti v rastúcom a krásne vyzerá v kompozíciách s inými farbami.

Sadenice pristál v krajine v prvých dňoch júna, rastú polopričko môže až 0,3 metra.

 • „Coral Sunrise“. Táto dekoratívna rastlina sa vyznačuje milosťou a rafinovanosťou. Rastie až 0,3-0,35 metra. Farba kolapsu je celkom svetlá, kvet je charakterizovaný velveliness a rôznym tvarom plechu. Ružová líšia farba, je pokrytá žltými zelenými škvrnami. Kima listy šťavnaté a zelené.

 • „Mozaika“. Koleus tohto druhu je nezvyčajná a jasná rastlina, je pestovaná pre svetlé zamatové lístie. Hlavnými rozdielmi medzi „mozaikou“ z iných rastlín je pruhovaná škvrnitá listami. Prevažujúce farby zástupcu sa môžu nazvať zeleným, krémovým, červeným.

 • „Scarlet“ predstavuje trvalšiu rastlinu, charakteristickým znakom, ktorý červené listy so žltým okrajom.

Toto poloprizné rastie až 30 centimetrov a slúži ako vynikajúca výzdoba nielen interiéru, ale aj exteriéru.

 • „RUBY“. Tento typ COEUCE je trvalka. Vyznačuje sa nezvyčajnou farbou rubíny listov, ktoré majú žltú zelenú kaima. Rastlina miluje teplo.

Často sa používa na dekoratívne terénne úpravy kvetinových lôžok a balkónov.

 • „Vizard Golden“. Kompaktná rastlina, stupeň je charakterizovaná výškou 30 cm a priemerom 25-30 cm. Lístie zástupcu je svetlý a citrónový žltý, preto je vhodný názov rastliny.

Metódy chovu

Koleus Blume – toto je druh rastliny, ktorý sa dá ľahko pestovať zo semien. Môžete ich kúpiť v špecializovanom obchode. Siatie oscilácie by sa malo vykonávať v marci, Od tej doby existuje veľké množstvo slnečného svetla. Musí sa dať kontajner s materiálom Na slnečnom parapete.

Semeno do žihľavy v bytovej podlhovasté kapacity, pôda by mala byť navlhčená. Po siatí je za to, že stojí za to pokryť kontajner s filmom, čím sa vytvorí skleníkový efekt. Kvetina by si mala pamätať, že vzdialenosť medzi semenami by mala byť najmenej 5 cm.

Prehlbovanie pre každé semeno nestojí za to, môžu byť rozptýlené, a po postrekovaní s vodou.

S nedostatkom času na reprodukciu blume môžu byť semená použité iným spôsobom. Reprodukcia odrezkov sa vykonáva umiestnením rastliny do hrnca, naplnené substrátom a následným prenosom do teplej miestnosti. Ak chcete zvýšiť rýchlosť zakorenenia, stojí za to používať kryt nádrže s odrezkami.

Pripravené odrezky môžu byť umiestnené aj v pohári s vodou, čaká na vzhľad koreňov. Keď je mladý Coleus pripravený na koreň, mal by byť transplantovaný do pôdy. Ak si želáte získať nádhernú plantáž, môžete dať niekoľko rezstiev v jednom hrnci. Preto kvetflowers dostanú zmes viacfarebných listov v jednej kontajneri.

Pestovanie a starostlivosť

Pred výsadbou chyby v pôde musíte vytvoriť maximálne priaznivé podmienky pre to. V otvorenej zemi je závod stojí za pristátie v apríli – v tomto čase stále nie je žiadne silné teplo, ale počasie je celkom teplé.

Izba krvná starostlivosť neznamená nič komplikované. Keďže rastlina miluje dobré osvetlenie, malo by byť určené na akomkoľvek okne, okrem severu. Správnosť osvetlenia určuje jedinečnosť farby listov, ako aj pomp semi-stanice. Nedostatok osvetlenia bude znamenať lístie lístie a nadmerné strečing rastliny.

Optimálny indikátor teploty pre indoort žihľavku je 23-25 ​​stupňov tepla.

V zime, pol-Walker vyžaduje ďalšie osvetlenie, ako aj teplotu nie je nižšia ako +17 stupňov.

Keď je na ulici horúca, Nemôžete dovoliť stonky a listy Coles. Preto V horúcom lete, okrem pravidelných a hojných zavlažovaní, je tu aj striekanie. Stojí za zmienku, že nedostatok alebo nadmerné spustenie vlhkosti môže viesť k sušeniu a padajúcemu z lístia. Zimné zalievanie by sa malo konať raz týždenne, Ale najlepšou možnosťou bude konštantná kontrola nad stavom pôdy.

V zimných mesiacoch na kŕmenie chyby raz za 30 dní. V teplej dobe roka, a to na jar, v lete, pád oplodní semi-stabinar ako raz týždenne. Aby bolo možné riadne rásť, žihľavka je potrebná dusík. Optimálnou možnosťou pre rastlinu je komplexný podávač, ktorý sa predáva v obchodoch.

Aby sa zabránilo natiahnutiu vnútornej žihľavy a zabezpečte jeho pomp, musíte cvičiť pod rezaním a septembrom.

Choroby a škodcov

Napriek tomu, že Koleus je považovaný za nenáročnú rastlinu, Závod kvetov môže mať v jeho kultivácii nasledujúce ťažkosti.

 • Útok Tlima, web tick, Pri detekcii, ktorý stojí za to pomocou insekticídov.
 • Vzhľad Hnedé škvrny. Táto funkcia označuje nadmernú suchosť vzduchu v interiéri, ktorá by sa mala okamžite odstrániť.
 • Montáž dolného lístia a straty jasu hornej časti Uveďte nedostatok minerálov, takže Divík by mal byť pravidelne oplodnený.
 • Držanie koreňov – Toto je dôsledok nízkej kvality pôdy. Na odstránenie problému je potrebné vykonávať a pristáť prežívajúce odrezky.

Na pestovanie chybnej kvety, nepotrebuje veľa sily a vedomostí. S výhradou dodržiavania všetkých pravidiel pre starostlivosť o rastliny sa môžete stať majiteľom krásnej a originálnej kvety v hrnci alebo v záhrade.

O tom, ako transplantovať chyby odrezky, môžete sa dozvedieť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: