Funkcie buku európskej a jeho pestovania

Špeciálna krása je známa pre dobrú európsku buku. Toto je skutočne elegantný, elegantný strom, ktorý môže byť jedinečným výzdobím akéhokoľvek územia. Článok bude hovoriť o tom, aké funkcie sú charakteristické pre európsky buk a ako správne rásť.

Popis

Európsky buk je silným listom listom, ktorý má krásne štíhle pobočky. Priťahuje pozornosť veľmi silnú a nádhernú korunu, cez ktorú nemôžu slnečné lúče prelomiť. Pekný-buk môže byť účes a tvarovanie, vďaka čomu nadobúdateľnejšie a prehľadnejšie vzhľad. Takého elegantného stromu sa získajú komplexné obývacie steny a živé ploty.

Európsky buk rozšírený v severnej pologuli. Strom rastie takmer v celej západnej a čiastočne východnej Európe. Tam je tiež ďalšie „Prepáč“ posudzovaného plemena – bukový východ. To je naozaj majestátne stromy, ktoré tvoria krásne zelené parky, kde vládne ľahké ticho a tajomné ticho.

Existuje mnoho poddruhov európskeho buku, napríklad červená, „Davik Gold“, „Tricolor“ a mnoho ďalších. Každý z nich môže byť ohromujúci doplnok na dizajn krajiny. Uvažované plemeno dreva sa vyznačuje veľmi veľkým a hustým sudom, dekoratívnou korunou. Predpokladá sa, že Európska buk sa akumuluje pozitívnu energiu, vďaka ktorej je schopná podporovať fyziologickú a emocionálnu rovnováhu človeka.

Podiel leva na druhoch európskeho buku má trubok v tvare hrubého čreva. Hrúbka kmeňa môže byť až 2 metre. Pre život môže tento strom rásť na 35-40 m. Má dobrý rozvetvený koreňový systém. Korene rastú kotúru a numb niekoľko kusov. Klíčia veľmi hlboko do zeme. Ale centrálne prúty európskej bukov nemá.

Európske plemeno nikdy nepretržite ovocie. Zvyčajne, Plodenie tohto pevného stromu nepredstavuje skôr ako v 20-40 rokoch. Opelenie kvetenstiev sa vykonáva prirodzenou vplyvom vetra. Stáva sa to, že taká buk začína byť fronting len potom, čo má 60 rokov.

Mladé výhonky európskych rastlín majú kôru, odlíšenú červenú alebo svetlovú farbu. Listy v rastlinách majú veľké veľkosti a dĺžku až 10 cm. Leaf plates rastú lesklé, mierne vláknité na okrajoch. S nástupom letného lístia získava tmavo zelený tieň a na jeseň – žltá alebo meď.

Ovocie európskeho dreva sú orechy, ktoré sú veľmi podobné žalúdkom. Z vonkajšej strany sú pokryté rovnakou pevnou kapsulou. Z semien je celkom možné pestovať novú rastlinu.

Pristátie a starostlivosť

Rovnako ako akékoľvek iné plemeno dreva, európsky buk si vyžaduje kompetentné pristátie a starostlivosť. Analyzujeme na položky, ako konať správne.

Výcvik

Na pristátie si musíte vybrať len zdravé sadenice. Závod je potrebný na preskúmanie predmetu foriem, hnilobných častí a iných defektov. Odporúča sa kúpiť sadenice v špecializovaných škôlkach.

Ak chcete zasadiť krásny strom, stojí za to zvoliť dobre osvetlený a vonkajší pozemok. Rastlina sa môže vyvinúť v podmienkach polovice. Pri pristátí je dôležité zohľadniť skutočnosť rastu stromu s časom. V prípravnej fáze sa pôda musí vymeniť a vyblednúť pomocou obnoviteľného kompostu.

Pristátie

Potrebujú pripraviť jamu pod pristátím stromu. Potom by sa malo ponechať na 2-3 týždne. Počas tejto doby sa zmenšuje. Ak si zasadiť strom hneď, pôdy kvapky a môže mu ublížiť.

Ak chcete zasadiť európsky buk, musíte spadnúť, akonáhle je pád listov dokončený. Odporúča sa vybrať medzeru od októbra do novembra. 2-3 týždne pred príchodom chladného počasia, semená bude mať čas na prispôsobenie sa novým podmienkam pre neho.

Zvážte, ako zasadiť buku.

 • Najprv kopať jamku s veľkosťou 1×1 m. Parameter hĺbky bude závisieť od veľkosti rizómov obce.

 • Ak sa práca vykonáva v pôde typu ílu, Na dne by sa mal umiestniť vrstvu hliny alebo plytkého odpadu. Zásobník by mal byť najmenej 5 cm.

 • Ak chcete vyplniť DUG PIT, budete potrebovať Miešajte kompost a plodnú pôdu.

 • Časť substrátu sa posiela do jamy. Potom sa tam nachádza celý vedierku vody.

 • Akonáhle je proces zmrštenia pôdy dokončený, Závod sa bude vyžadovať s maximálnou opatrnosťou dostať sa z časovej kapacity a transplantácie do hotovej jamy.

 • Ďalší krok bude potrebovať zraziť.

 • Základná buková potreba zaspať.

 • Potom je pôda opatrne a naliať.

 • Buk Prevziať Podrobnosti o podpore.

Starostlivosť

Existuje niekoľko zvláštnosti európskej bukovej starostlivosti.

 • Strom toleruje sucho veľmi zle. Je potrebné, aby sa voda ako sušenie pôdy. Je potrebné použiť teplú a nasýtenú vodu na zalievanie.

 • Zavlažovanie je potrebné robiť ráno alebo večer. Voda by mala byť naliata len na valcovací kruh.

 • Na jar musí byť buk s minerálnymi hnojivami. V jesennej sezóne, kŕmenie duplicitu.

 • Zalievanie stromu môže menej často, ak sa môžete zapojiť do mulčovania. Rašelina alebo humus nalejte do valcového kruhu. Aby voda nefungovala, po zavlažovaní je potrebné uvoľniť v hĺbke 15-20 cm.

 • Buk potreboval sanitárne orezávanie. Je potrebné odstrániť staré a sušené vetvy. Musíte to urobiť skoro na jar alebo neskoro na jeseň. Upokojuje tiež.

 • Na zimu je európsky buk odporučiť skryť. Najprv ho dobre nalejte. Recruit Circle posypeme vrstvou humusu alebo rašelinou. Hrúbka zostavy zásobníka by mala byť 10-15 cm.

 • Nad európskym bukou musíte dať rám. Potom ho pripájajú tkané tkaniny.

Reprodukcia

Najjednoduchší spôsob pestovania európskych bukov – od semien. Zozbierané semená najprv dobre vysušili a potom sa udržiavali v chladných podmienkach. Ďalšie semená sa pohybujú na pár mesiacov navlhčený piesok. Akonáhle sa prvé klíčky snažia, sú prevedené do úrodnej pôdy.

Rovnako ako sadenice, môžete použiť reťaze a odrezky. Ak ide o odrezky, budete musieť odrezať výhonky, ktoré budú uložené v chladu. Už na jar sa odrezky vyklíčili pod zemnými podmienkami. Musíte si vziať maničnú. Potom sa ohýbajú na zem. Akonáhle okuliare prichádzajú a umožňujú korene, sú vysadené.

Choroby a škodcov

Pekný európsky buk je náchylný na vážny Pravé choroby. V druhej polovici leta môže mať významnú škodu nebezpečný strom Nafúknutý rosa. Hlavným príznakom tohto ailania je sušenie lístia. Samostatná kategória húb môže vyvolať navíjanie dreva európskeho buk.

Ak je príliš prudký pokles teploty na pozadí zvýšenej úrovne vlhkosti, na kmeňoch sa môže objaviť charakteristické poškodenie. To sa bude rozvíjať Frostil Carction. Bukové ovocie môžu zasiahnuť alebo zelené, alebo čiernu formu. Kvôli tomuto semená stratí staré klíčenie.

Značná škoda na európskej buke sa môže aplikovať priadky morušové húsenice, listy, pavúky, čerešňové móly, zlaté jedáky. Tieto parazity sa aktívne pohĺkajú na lístie stromu, čo je dôvod, prečo je veľmi oslabenie. Existujú aj také typy hmyzu, ktoré sú schopné vážne poškodiť mladé listy európskej bukovej, ako aj jej obličky a púčiky.

Vážne podkopáva zdravie stromu môže škodcov, ktoré sa živia drevom. Hovoríme o takýchto parazitoch:

 • Corode;

 • Granulované Usachi;

 • Drevo;

 • Starý strom.

Keď tieto škodcovia začínajú zaútočiť na európsky buk, potom jeho rast sa okamžite spomalí. Čoskoro je strom vôbec začne vyschnúť.

Na bukových výhonkoch sa môžu objaviť roztoče a voško. Takže celé kolónie tly môžu vážne poškodiť buku. Svetlý prejav takýchto udalostí sa stáva trhlín vytvorenými v kôre. Ovocné kliešte cať šťavy z lístia a obličkového stromu.

V boji proti vážnym chorobám a škodcom schopným zničiť buku, používajte špecializované drogy. Všetky postihnuté časti stromu sú určite odstránené včas. V zatiahnutej počasie alebo večer sa európsky buk opatrne postrieka na ochranu pred chorobou.

Použitie v krajinnom dizajne

Európsky buk je schopný stať sa svetlým krajinným dizajnom akcentom. Tento nádherný strom je ťažké si všimnúť. Je to veľmi krásne a svieža. Preto je buk často vybraný na pristátie v parkoch a uličkách.

Vďaka európskym bukovým, parkom a lesným parkovaním sa stávajú atraktívnejšími a svetlými. Stromy sú zasadené ako jeden a v skupinách. Často kombinované s inými typmi stromov. Európsky buk sa často používa na vytvorenie krásnych živých živých plotov, ako aj zdobiť dobre upravené zelené trávniky.

Najlepší európsky buk je kombinovaný s kríkmi a lesom. Hovoríme o Juniper, Thees, Rowan, Berstelte a Oak. Ak je plánovaná príprava kontrastu a pôvodnej kompozície, odporúča sa zasadiť európsky buk v blízkosti ihličnatých plemien v blízkosti. Môže to byť smrek alebo jedľa.

Existujú rôzne dekoratívne odrody európskeho buku. Majú iný vzhľad, ktorý môže byť veľmi odlišný od zdrojových foriem a parametrov. V krajinnom dizajne sú najobľúbenejšie nasledujúce poddruhy stromu:

 • „Atropurpur“;

 • „Davik Gold“;

 • „Pendula“ (tkanie bukov);

 • „Tricolor“.

V ďalšom videu je povedané o spoločnosti BUKE EUROPE.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: