Herbálny Phockle: Stupeň, odporúčania pre pristátie a starostlivosť

Papiere sú bežné všade, táto kultúra má obrovský počet odrôd a druhov. Keďže rastlina má veľkolepý vzhľad, často sa používa v dizajne krajín. Ale pre úspešnú kultiváciu je potrebné riešiť problémy agrotechniky a poznať základné pravidlá starostlivosti o mnoho rokov rastlinných odrôd.

Odrody a ich opis

Bylinný kus má mnoho druhov a odrôd, ktoré sa líšia farbou lístkov, listov a korunového tvaru. Najobľúbenejšie a najčastejšie pestované sú trvalé odrody kultúry.

 • Notebook z Nepálu – dlhodobý pohľad na 60 cm vysoko s priamymi vetvami, veľká listina tmavo zelených a ružových (niekedy červených) kvety zozbieraných v kvetenstve. Slávne rastliny: Miss Wilmont s ružovou-burgundovou kvetmi, Roxana – s okvetnými lístkami jemného oranžového tónu, Gibson Scarlet – Terry tráva, majiteľ Raspberry a Carmine WHIMS, „Floris“ – Kvety majú bledúružovú farbu s jasne – štartovacie oko.

 • Nízkonákladová hybridná hybridná „Emilia“ Má polo-svetové červené kvety a letáky so žltým striekaním. Ideálne na vytvorenie alpského snímky.

 • Husí lapchak – Zariadenie s veľkými listami až 20 cm dlhé a jedno bohaté žlté farby kvety.

 • Biely trpaslík Laptic Nie viac ako 25 cm vysoké, z nich sú nedostatkom kvetov a bielych malých kvetov.

 • Krásna žltá farba farba Inherentné striebornej tkaniny. Samotné kvety sú malé, ale tvoria krásne nádherné potenie.

Druhy kríkov sú zastúpené nasledujúcimi zariadeniami:

 • Pyatlethiere Dauri – kompaktný Bush s veľkými svetlými veľkosťami 2 cm;
 • KRUB FIVELISTHERNÝ – Neschopná odroda, dosahuje 1,5 m, so zlatými žltými kvetmi.

Nízkych odrôd sú populárne:

 • „Jolain“ a „Rainezenberg“, pre ktoré je charakterizovaná jasná žltá oranžová farba okvetných lístkov;
 • Rodocuelix s krásnymi snehovými bielymi kvetmi.

Medzi vysokými rastlinami Odstránené „Elizabeth“ a „Catherine Daix“ so žltými kvetmi.

Najviac studené kríky Z tohto druhu – „Darts Golddigger“, „golderppih“, „bish“ so strieborným lístím.

Nízke odrody – „PROLI Polly“, „Blink“ (ružové kvety), „Explicitné srm“ so smotanou kvetenstva.

Pravidlá pristátia

S výnimkou niektorých druhov, dlhodobá bylinná láska miluje mierne osvetlenie a svetlo tieňovanie.

Ideálna možnosť pre pristátie je pozemky, kde je otvorený priestor kombinovaný s prítomnosťou záhradných rastlín schopných vytvoriť tieň v popoludňajších hodinách.

Výhodná pôda pre kultúru – fertilná, voľná pôda so slabým citom. Ťažké hlinené pôdy nevyhnutne vyžadujú riedenie humusom, záhradou alebo listom a rašelinou. Okrem toho by mala byť kompozícia malý obsah vápna.

Pri reprodukcii sa semená zasiali koncom februára začiatkom marca do veľkých kontajnerov a vytvárajú skleníkové podmienky, zakrytie filmom. Výhonky sa objavujú pri teplote 15-18 stupňov tepla. Keď sú vytvorené prvé listy, mali by byť transplantované do samostatných kontajnerov. Koreňový systém sa vyvíja z rastlín do konca augusta a potom môžu sedieť v otvorenej zemi. Pred začiatkom chladného počasia chránia mladé rastliny pomocou prístreškov a pre budúcnosť môžete očakávať kultúru kvitnúce.

Nižšie rôzne typy Nepochki môžu byť tiež odrezky, poslovia a deliace dospelé kríky, je ľahšie ako pestovanie zo semien.

Pristátie hotových sadeníc má svoje vlastné špecifiká. Vykonáva sa na jar, keď sa Zem podarilo zahriať a mrazy sa nepredpokladajú. Postup vyžaduje dodržiavanie základných pravidiel agrotechnológie súvisiacej s touto kultúrou: \ t

 • Čerpacie otvory s rozmermi presahujúce počet koreňov dvakrát;
 • Pri pristátí niekoľkých kríkov medzi nimi existujú medzery z 30 cm;
 • dno je stanovené štrkom (ako drenáž);
 • Nutričná zmes pre väčšinu trvalších neopkok sa skladá z listu pôdy, riečneho piesku a humusu, minerálnych prísad a drevený popol sa nachádza v množstve 150 g na otvor;
 • Sadenie je umiestnené v strede, takže koreňový krk nad povrchom Zeme a potom, čo je šelestný hojne napojený;
 • Aby voda sa neodparí príliš rýchlo, odporúča sa mulčovať zem s vrstvou drevenej piliny, slamy a ihličnatého plemena.

Mierne hydratačné pôdy v atraktívnej zóne každej rastliny je dôležité opakovať každé 2 dni počas 2 týždňov, aby sa zabránilo sušeniu. V budúcnosti si mladé laptice vyžaduje rovnakú starostlivosť ako dospelé kríky.

Funkcie trvalej starostlivosti

Pre rýchly rast, hojné kvitnutie a rozvoj notebooku Je dôležité vykonávať všetky agrárne postupy včas.

 • Tráva sa rýchlo vyvíja a rýchlo začína vytvárať púčiky s dobrým zavlažovaním – Zem pod krídlami by mala byť vždy dostatočne navlhčená. Sledujte stav pôdy, ktorý je potrebný na horúcich dňoch bez zrážok. Zároveň je kvalita vody rovnako dôležitá: zavlažovanie pôdy vodovodnou vodou je extrémne nežiaduca – to bude potrebné brániť kvapalinu a bude vhodná aj dažďová voda, ktorá môže byť napísaná v drevenom valci. S každým zavlažovaním je potrebné vykonať uvoľnenie, odstrániť buriny a aktualizovať vrstvu mulčovania.

Zavlažovanie vášho zvýšenia lepšieho v skorých ranných alebo večeroch, po západe slnka.

 • Prstoklad rastliny potrebuje niekoľkokrát za sezónu. Z organických hnojív sú vhodné na prepracovaný hnoj a kompost, ale je tiež potrebné zaviesť minerálne prísady. Po zime, rôzne typy mnohých rokov notebooku potrebujú anorganické kompozície obsahujúce síran draselný a fosforu. Pri vytváraní kvetov bude potrebovať aj použitie komplexných prostriedkov s obsahom hlavných mikroúlementov.

Bezpečnosť Pôda je výhodne v máji, júli, začiatkom septembra.

 • Prerezávacie rastliny sledujú tri góly: Odstránenie slabých, chorých a poškodených výhonkov, korunkovej kyvadlovejšky a dávať jej určitú dekoratívnu formu (sulk alebo sfér). Aby to bolo, v jarnom čase, vetvy sú narezané na 1/3, a staré a príliš dlhé výhonky sú skrátené na jeseň. Raz za 3 roky vyčistili 1/3 všetkých sušených vetiev – je potrebné omladzovať Bush.

 • Preventívna liečba potrebné pre kultúru, pretože je náchylná k poškodeniu plesnia, hrdze a škvrna. Trvalé druhy sprej s roztokom koloidnej síry a kvapaliny Borobo.

V invázii k lopatke a iným hmyzom sa používajú insekticídne prípravky: „PhytyTerm“, „Decis Profi“, „Fufanon“.

 • Pre zimné ročné rastliny len odstrániť, Kroviny sa narezali na 1/3, ošetrené síranom z medi a mulched.

Dospelých trvalých bylín, spravidla, sa nepokrývajú, ale mladé sadenice sa odporúčajú na ochranu ihličnatej miláčika.

Použitie v krajinnom dizajne

Dekoratívne vlastnosti notebooku sú široko používané v záhradnom dizajne. Kov, ako aj trávnaté odrody rastlín pomáhajú efektívne a pôvodne transformovať kvetinové postele a kvetinové postele, vytvárajú bizarné kompozície s rôznymi skalami stromov a kríkov, ihličnatých kultúr. Phockle vyzerá krásne obaja osamelé šperky trávnika av skupine s jej príbuznými, vytváranie hraníc, živých živočíchov, rámovanie záhradných ciest. Kultúra sa používa na záhradnícke parky v mestskej kresle, umožňuje stavať jedinečné súbory s kameňmi, inými farbami a bylinkami.

Až doteraz, vďaka bohatému zloženiu zeleniny, vrátane flavonoidov, vitamínov, éterických olejov a horkosti, Nepochka sa používa v ľudovom medicíne na liečbu kožných ochorení, infekcií, chorôb tráviacich orgánov a iných ochorení. Je ťažké nie milovať rastlinu, takže veľkoryso nadaný prírodou nielen krásy, ale aj vlastnosťami, užitočné pre ľudské zdravie.

Vlastnosti nákupu, pestovania a reprodukcie bylinného laptopu Zistite, keď vidíte nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: