Hojdačky: Čo to je a ako to urobiť sami?

Ak chcete ozdobiť domáci pozemok, môžete použiť nielen rôzne kvetinové výsadby alebo sadrové čísla, ale aj také populárne štruktúry, ako je hojdačka. Existuje mnoho možností produktu. Populárne k dnešnému dňu nie sú len klasické štruktúry, ale aj špeciálne hojdačky hojdačky. Zoznámte sa s týmito modelmi.

Výhody

Ak ste skoršie všetky návrhy hojdačky boli rovnaký typ, dnes existuje mnoho možností pre takéto štruktúry. Môžu mať rôzne rozmery, štruktúru a výrobné materiály. Mnohí spotrebitelia v našom čase zastavia svoj výber na výrobky, ako sú hojdacia sieť.

Popularita takýchto kópií je spôsobená množinou výhod, s ktorými sú charakterizované.

 • Vo väčšine prípadov majú takéto hojdačky nízku hmotnosť, takže sú nainštalované rýchlo a jednoducho.
 • Hammocks sú reprezentované rôznymi modifikáciami. Vyzdvihnúť perfektnú verziu pre každého.
 • Takéto návrhy môžu byť celkom možné, aby sa s vlastnými rukami. Bude to úplne niektoré z materiálov a voľného času. Dokonca aj nováčik bude schopný vyrovnať sa s takouto prácou.
 • Podľa majiteľov domov sú hojdačky veľmi pohodlné. Môžu byť celkom uvoľnené a rozptyľovaní od každodenného rozruchu.
 • Takéto štruktúry sú lacné. Okrem toho sa to týka aj hotových možností a produktov navrhnutých vlastnými rukami.
 • Niektoré odrody hojdacích sietí majú vynikajúce silové charakteristiky. Napríklad štýlové možnosti z ratanu môžu hladko vydržať impozantné zaťaženie 130 kg.
 • Kvalitatívne možnosti nepodliehajú deformáciám.
 • Krásne hojdačky z brazílskeho orecha sú veľmi populárne. Takéto kópie sa môžu pochváliť nielen trvanlivosť a trvanlivosť, ale tiež odolné voči teplotným rozdielom.
 • Hojdačka, vyrobená vo forme hojdacej siete, sa rozlišujú atraktívnym vzhľadom.

Vďaka svojmu dizajnu sú tieto návrhy schopné zdobiť krajinný dizajn alebo bytový interiér.

Chybne

Napriek tomu, že tieto typy swingu majú mnoho pozitívnych kvalít, Majú jednoznačné chyby.

 • Mesh a tkané možnosti sa nerozlišujú vysokou spoľahlivosťou, ako sú vzory dreva. Tieto návrhy sa môžu náhodne porušovať. Okrem toho, časom sa natiahli a strácajú svoju bývalú elasticitu.
 • Rovnaké tkané a sieťové kópie nie sú určené pre ťažké záťaže. Pod ich vplyvom môžu takéto výrobky prísť do disrepair.
 • Mexické, ratanové výrobky a iné plemená stromov majú vysoké náklady. Samozrejme, ich operačné charakteristiky s úrokmi odôvodňujú cenu, avšak, čo im umožňuje každému kupujúcemu.
 • Produkty z drahého ratanu môžu vyschnúť, ak sú v podmienkach prudkých rozdielov teploty, takže sú ťažké zavolať praktické.
 • Ak je hojdacia sieť vyrobená z viniča, potom je potrebné mať na pamäti, že časom môže začať robiť špičkové zvuky, najmä ak vyrobené z materiálu s nízkou kvalitou.
 • Stratiť, ktorá nepreukla predspracovaniu, je náchylný na rýchle praskanie a poruchy. Takéto hojdačky netrvajú dlho.
 • Nie všetky odrody hojdacích sietí sú trvanlivé. Niektoré modely sú príliš zraniteľné, aby počúvali dosť dlho.

Odrody

Ako už bolo spomenuté vyššie, existuje mnoho variantov hojdačky hojdačky. Takéto výrobky sa od seba navzájom líšia nielen ich štruktúrou, ale aj materiálmi materiálov. Podrobne zvážiť, aké typy takýchto návrhov produkujú moderných výrobcov.

Pozastavený

Takéto odrody hojdačných sietí sú najobľúbenejšie. Získali mnohí majitelia súkromných domov a krajín budov. Tieto modely sú tiché medzi stromami na pozemku. Špeciálne stĺpce môžu byť použité ako upevňovacie prvky. Je veľmi dôležité zvoliť si najspoľahlivejšie a silnejšie podrobnosti o podpore, ktoré bez problémov nespočívajú hmotnosť dospelej osoby. Rozmerové kymácce na takej hojdacej sieti bude pozitívne ovplyvnené nervovým systémom užívateľa. Za týchto podmienok je zaručená plnohodnotná osoba.

Pozastavené hojdacie siete dnes sa nachádzajú v mnohých predajniach. Sú lacné a reprezentované obrovským sortimentom.

Takéto výrobky sú ľahko zavesené s použitím úsek.

Rámy

Nemenej populárne sú hojdačky s rámami. Podobné modely sú zvláštny mobilný nábytok, ktorý môže byť doručený kdekoľvek na pozemku. Rámcové modely sa často prepravujú v automobiloch, inštalujú domy alebo používajú ako plnohodnotné návrhy nábytku. Rámové hojdacie siete môžu byť zvolené v akomkoľvek farebnom dizajne.

Montážne modely rámu veľmi ľahko a rýchlo. Preto sú veľmi často získané na usporiadanie oblasti krajiny. Takéto výrobky sú prípustné, aby sa s vami alebo na výlet s dobrou spoločnosťou. Ak sa vám nepodarilo nájsť vhodnú možnosť v obchode, môže byť objednaná v súlade s vašimi vlastnými želaniami. Samozrejme, taká hojdacia sieť je s najväčšou pravdepodobnosťou to bude stáť viac, ale v dôsledku toho dostanete optimálny model, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých ohľadoch.

Kreslo

Ceny sú dnes veľmi často doplnené o hojdacich vo forme stoličiek. Tieto odrody návrhov sa vzťahujú na priloženú kategóriu, však majú jeden dôležitý rozdiel od štandardných možností – majú neobvyklú formu slnečnej lôžka. Dnes v obchodoch nájdete obrovské množstvo rôznorodých prívesných stoličiek so sedadlami rôznych modifikácií.

V takýchto konštruktoch sú tiež prítomné veľmi pohodlné bacuľaté vankúše a krásne balday. Univerzálny produkt je najpohodlnejší a pohodlný pre relaxačný a príjemný pobyt. V takých podmienkach si môžete prečítať inú literatúru alebo pletené, byť na útulnej verande. Ak plánujete pracovať, sedíte v takejto stoličke Hammock, potom to bude schopný spojiť s notebookom. Na základe konkrétneho vybraného dizajnu, v tejto stoličke môžete alebo sedieť alebo ležať – výber len pre spotrebiteľa.

Pre deti

Hammock Swing môže byť vybraný pre deti. Takéto odrody sa nedajú odlišovať od štandardných dospelých štruktúr, avšak väčšina výrobcov ich prepúšťa do samostatnej skupiny. Typicky majú takéto výrobky skromné ​​rozmery, farebný dizajn, ako aj maximálny pohodlný a absolútne bezpečný dizajn. Spravidla sú detské hojdačky vyrobené z prírodných a ekologických materiálov, ktoré nemôžu poškodiť zdravie mladých používateľov.

Veľmi často sú detské hojdačky vybavené takými bezpečnými detailmi ako bočné strany.

Pokiaľ ide o dno takýchto konštrukcií, treba poznamenať, že je to maximálne ergonomické, takže dieťa bude vždy vhodné sedieť v takýchto modeloch. Okrem toho takáto štruktúra nepoškodzuje zdravie Čadu. V podstate sú tieto hojdacie siete určené na zaťaženie asi 40 kg. Väčšina výrobkov má dodatočnú ochranu proti otáčaniu. Nainštalujte tieto hojdačky v oblastiach krajiny av rámci rôznych bytov.

Výber a príprava materiálov

Z kvality materiálov používaných pri výrobe rachingových hojdacich závisí ich pohodlné a prevádzkové charakteristiky.

Pre tento parameter sa tieto odrody takýchto štruktúr líšia:

 • Mesh;
 • tkané;
 • Prútený.

Mesh Hammocks sú lacné, ale dnes ich popularita postupne vybledne, pretože nie sú najrôznejšie a trvanlivé. Mesh v čase začína prerývať, rovnako ako silne vykopať do pokožky, aj keď ležíte na to nie je veľmi dlho.

Prútené možnosti sú spoľahlivejšie. Sú vyrobené z nasledujúcich materiálov.

 • Ratný. Toto sú estetické a trvanlivé kópie, ktoré sa neboja slnkom a veľkým zaťaženiam. Takéto výrobky však môžu suché s ostrou výmenou teploty. Môžete sa obrátiť na možnosti umelého ratanu. Sú zbavení týchto nedostatkov, ale stoja lacné.
 • Brazílska matica. Toto je drahé exotické. Takýto materiál je veľmi silný, nebojí sa teplôt rozdielov a zlých klimatických podmienok. Takéto modely hojdania sú však dosť drahé.
 • Vinič. Z takéhoto materiálu tvoria hojdačky, ktoré sa plánujú umiestniť do bytu alebo pod spoľahlivým baldachýnom. Z viniča, svetlo a krásne návrhy sa získajú.

Ak hovoríme o tkaných hojdacich, potom materiálov, ako sú:

 • bavlna;
 • vrecovina;
 • bielizeň;
 • padák hodváb;
 • nylon;
 • polyester.

    Pre vlastnú hojdačku hojdačky, môžete použiť rôzne materiály. Mali by sa však vždy riadne pripraviť na všetky požadované práce. Prečítajte si tento postup v príklade jednoduchého tkaného modelu.

    Vezmite si kus s veľkosťou 150×300 mm. Pošlite ho na okraje a potom krok na písacom stroji. Ak nechcete, aby bol dizajn suspenzie mäkký, potom takéto otómy by mali byť dve. Sú na sebe navzájom, a potom blikať pozdĺž dĺžky, zanechávajúcu dieru blízko metra.

    Prostredníctvom ľavého otvoru je možné umiestniť do mäkkého koberca alebo špeciálnej vodohospodárskej ropy.

    Ako to urobiť sami?

    Swing môže byť úplne vyrobený nezávisle. Napríklad pre to môžete zvážiť príslušný model siete alebo vytvoriť plavidlo zo stromu (ak máte príslušné zručnosti). Avšak, najjednoduchšie je vytvorenie hojdacej siete tkaných plátnov.

    Ako sme považovali za skôr, materiál na vykonanie takejto práce by sa mala starostlivo pripraviť. Je potrebné pripomenúť, že sú potrebné okraje plátna, aby boli vystavené približne 5 cm, a tiež blikať. Len potom môžeme povedať, že materiál je plne pripravený na následné postupy.

    V otvoru vytvorenom počas prípravy je potrebné natiahnuť najodolnejšiu a spoľahlivú bielizeň. Niekoľkokrát je vypnutý a potom silné uzly. Potom bude možné pripojiť hojdaciu sieť. Na tento účel budete musieť pripojiť kábel s lanom.

    10

    Fotografia

    Samozrejme, existujú aj iné možnosti upevnenia. Napríklad v ľavom tuneloch môžete nainštalovať koľajnice s predvŕtanými otvormi na koncoch. Laná sa preskočia cez otvory, po ktorých sú zviazané. Ak sú na konci koľajníc na konci koľajníc, potom nie je potrebné vyschnúť nič, čo by bolo vŕtané, pretože lano nebude skĺznuť.

    Mnohí používatelia dopĺňajú takéto návrhy s štiepkami na bočných detailoch. Na to vo vzdialenosti asi 10 cm sa vykonávajú otvory. Ich priemer by mal priblížiť k priemeru kried. Ďalej sú prstene nainštalované s kladivom s ložiskom. Prostredníctvom nich preskočiť. Každý prameň je prípustný preskočiť cez otvor v doske dreva. Potom sú šnúrky zviazané s lanom alebo špeciálnymi kopijemi.

    Krásne príklady

    Ozdobte záhradný pozemok môže byť prívesok hojdačky s okrúhlymi tvarmi s rámom obruče. Takéto štruktúry môžu byť vyrobené z prúteného materiálu alebo hustého tkaniva. Sedadlá v týchto dizajnoch môžu byť zdobené dekoratívnymi farebnými vankúšmi, ktoré budú swing jasnejšie a originálne. Možnosti siete sú možné doplniť okraj v spodnej časti.

    Pletené Rumble Hammock môže byť vyrobené z vlákien rôznych farieb, účinne kombinovať. Takáto výroba sa harmonicky pozerá s snow-white holding lamps.

    S podobným modelom, môžete ozdobiť chatu, záhradnú plochu alebo verandu, takže situácia s jasným a nažive.

    Striped Hammock kombinuje červené a modré tóny sa stanú veľkolepým pridaním oblasti alebo záhrady. Špecifikované farby budú úžasne odrážať s našuchovanou zelenou trávou a vysokými stromami.

    O tom, ako urobiť hojdačku-stoličky s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: