Karnatácia izba: pristátie a starostlivosť

Karafiát sa vyznačuje rôznorodosťou druhov a pomerne veľké odrody. Z tohto potrubia pre chov priestorov ako čerstvé plodiny sú vhodné niektoré druhy, ktoré sa líšia v kompaktných veľkostiach. Toto sú nízko-temperamentné hybridné odrody, ktoré sa pestuje ako domáce karafiáty.

Popis

Domáce alebo izbové klinčeky – bylinné ročné krajiny patriace k početným riešeniu clove. Rodná krajina je Čína. Bush má kompaktnú veľkosť, na stonke je prítomné typické uzliny pre karafiáty. Rooming Carnation má tmavo zelené, drážkované ploché listy, rastúce naopak. Single, Terry alebo hladké kvety, sfarbenie majú najviac rôznorodé, okrem bielej, existujú rôzne odtiene červenej, ružovej, lilac. Majú príjemnú arómu. Doba kvitnutia sa líši v dĺžke trvania – od júna do októbra.

Aby to trvalo dlho, je potrebné okamžite odstrániť rozmazané kvetenstvo, druhá dovolenka na starnutie semien.

Populárne odrody

Medzi numerickou rodinou klinčekov najobľúbenejších pre chov ako domáca kultúra existuje niekoľko odrôd.

Čínsky karafiát

Spočiatku boli zástupcovia druhov vyznačené burgundskymi ťahmi na okvetných lístkoch, ale v dôsledku výberu sa rastliny objavili s okvetnými lístkami tej istej farby. Rozmery odrôd na hrozné riedenie sú 10-20 cm. Kvety sú tvorené 5 lístkov, čím sa vytvárajú šľahač, s jazdnými alebo zvlnenými hranami. Farbenie môže byť odlišné. Niektoré odrody majú lístky dvoch farieb.

Stonka má rozbitý formulár. Semená tohto typu sú trochu pretiahnuté, veľmi krehké. Najobľúbenejšie odrody zahŕňajú „Diana Mix“, jeho výška dosiahne 25 cm. Rastlina je charakterizovaná nenárôzou, veľkých pukov, okrem toho, že sa vzťahuje na Rannety. Kvety rastú slobodné, okraje okvetných lístkov, ktoré im dávajú ešte väčší účinok.

Turkish Carnation

Rastlina má rovné stonky s charakteristickými uzlinami. Plechy sú zelený alebo modro-zelený tón s ľahkým červenkastým odtieňom, predĺženým, rastúcim opačným. Kvety majú príjemnú arómu a môžu byť jednoduché, semi-stupeň alebo froté. Ich priemer je malý – 1,5-3 cm. Farbenie je reprezentované širokou škálou odtieňov – smotana, ružová, červená a biela. Okrem toho sú monofónne, dvojfarebné, farebné, s okom alebo prechodom.

Púčiky sú zostavené v prípade kvetenstva s rozmermi približne 12 cm, ktoré kvitnú mesačne od konca júna. Potom sa semená posudzuje na stonke, turecké klinčeky sa môžu udržiavať až 5 rokov bez horšieho. Zástupcovia druhov sa líšia nenápadným na osvetlenie.

Najbežnejšie odrody ako izbové zariadenie sú nasledovné:

 • „Diadem“ S tmavými zelenými listami so svetlým červeným odtieňom a tmavým temnými kvetmi, ktoré majú veľkú šarlát a okvetné lístky s ozubenými hranami, veľkosť kvetenstva je asi 10 cm;
 • Shnyabal Má biele froté farby s nádobou na okvetných lístkoch v priemere asi 11 cm;
 • „Undine“ Vyznačuje sa purpovými púčikmi so zasneženým stredom a rovnakým prechodom;
 • „Trpaslík“ – holandská odroda s trpasličími veľkosťami, s tmavými karmínovými kvetenstvami;
 • „Flame Heart“ – malý Bush, ktorý sa vyznačuje svetlými červenými bootónmi.
Prečítajte si viac  Ultrafialové lampy pre bazén: Účel a aplikácia

Medzi anglickým variantovým seriálom sú pomerne populárne „Willy“, „Rondo“ a „Rounge Chaty, charakterizované veľkostí squat, 15-20 cm. Odroda „Nigricans“ je zvýraznený, ktorý má tmavé fialové plechové dosky a výhonky, ako aj tmavo farebná farba.

Hybridný karafiát

Ide o dlhodobú kultúru, ale najčastejšie doma sa pestuje ako ročník. Bush sa rozlišuje kompaktnými veľkosťami, čo najviac môže dosiahnuť až 35 cm. Líši sa od iných odrôd neobvyklých kvetov, ktoré majú silne rozrezané okvetné lístky. Kvetenstvo sú jednoduché aj Terry. Funkcia druhov je príjemná vôňa, ktorá zdôrazňuje kvetenstvo.

Večer sa Bush stáva nasýteným. Veľké púčiky majú odlišné sfarbenie: biela, červená, ružová, ktoré sú krásne otrasené čeľusť-zelenými listami. Stojí za zmienku nasledujúcich najpozoruhodných odrôd:

 • Jarná krása – Vedro s Terryho púčiky jemnej ružovej farby;
 • Biela pani Sinkins a Pink Mrsinsinsins – Najčastejšie odrody, biele a ružové kvety majú početné prevodové lístky;
 • Biele dámy Rozlišuje sa froté kvety bielej farby, okraj z nich je silne podávaný a pohár má zhnednutie hrany;
 • Doris s froté ružové kvetenstvo, ktoré majú uprostred šarlátovej škvrny;
 • GRANS Favorite Tiež má ružové kvety, v strede, z ktorých červené miesto, rovnaká farba hranice prechádza pozdĺž okrajov okvetných lístkov;
 • Zobraziť ideál Vyznačuje sa semi-svetovými bielymi púčikmi, ktoré sú takmer na strede zdobené úzkym krúžkom ružovho-červeného tónu;
 • Kersteven Kirkstead Má výšku 15 cm, okvetné lístky majú jednodielny okraj a zaoblený tvar, tmavý červený krúžok okolo nej sa nachádza okolo neho.

Karnation grenadín

Dekoratívne rôzne záhradné klinčeky, dokonale vhodné pre domácnosť. Charakteristickým znakom tohto druhu – veľké froté kvety majú vlnitú hranicu. Ich priemer môže dosiahnuť 6 cm, farba je iná, môže byť rozvody alebo body na okvetných lístkoch. Listové dosky sú tmavo zelená, s miernou sestrou. Kvetenstvo majú dosť silnú korenistú vôňu.

Tento druh sa vyznačuje širokou škálou, a to:

 • „Footherg“, „Gloria“, „Carrot King“ s červeným Butonom;
 • „Rosacenigin“ s ružovými kvetenstvami;
 • „Lady v čiernej“ s tmavými burgundskymi kvetmi;
 • „Knightový turnaj“ s nasýtenými fialovými lístkami;
 • „Ferry“ s kvetmi rôznych farieb.

Všetky tieto odrody majú svoje rozdiely, ale sú všetky zjednotené v jednom druhu (podmienené) – miestnosť klinčekov. Veľkosť kríkov je kompaktná, nevyžadujú veľa priestoru, a dokonca aj na pestovanie a ich starostlivosť je podobná.

Podmienky zadržania

Domov Karafiát nie je obzvlášť náročný v obsahu, ale stále, keď sa kultivuje, stojí za to nasledovať niektoré pravidlá.

Prečítajte si viac  Ako urobiť burbu pre piliere s vlastnými rukami?

Teplota a vlhkosť

Rastlina nemá rád zvýšenú teplotu vzduchu, najpriaznivejšie pre to sú ukazovatele v oblasti + 20 ° C, hoci karafiáta sa bude cítiť dobre od +13 do +35 stupňov. Sharp Teplotné rozdiely môžu ovplyvniť stav kvetov. S teplom, rastlina pomaly rastie a má vzácne kvitnutie. Klinček na miestnosti je vhodný pre vzduch s vysokou vlhkosťou, optimálne 65-75%. Musí sa pravidelne striekať chladnou vodou ráno alebo večer, ale je potrebné, aby nedovolil vodu, aby spadol do kvetov.

Osvetlenie

Rastlina miluje svetlo, ale stále stojí za to chrániť pred priamym slnečným svetlom. S nedostatkom svetla je potrebné organizovať ďalšie umelé osvetlenie, najmä ak je kvet pestovaný na jeseň alebo v zime. Rastlina, ktorá nemá svetlo, pomaly rastie, stráca veľkosť a vo výške kvetenstva.

Treba mať na pamäti, že niektoré odrody majú špeciálne požiadavky na svetlo a trvanie denného svetla.

Pôda

Neutrálna pôda je vhodná na pestovanie klinčekov v hrnci. Optimálne zloženie jednej časti liste, jednej časti rašeliny a dvoch častí trávnika. Môžete použiť hotovú pôdu z obchodu, karafiát je v ňom celkom normálna. Okrem toho sa pôda lieči antiseptickým prípravkom, pretože kvet je veľmi citlivý na mikroorganizmy. Stojí na spodnom hrnci, aby sa zabránilo stagnácii vlhkosti.

Pristátie

Keď chovná izba klinčeky, semená môžu byť okamžite nasiaknuté v hrnci s pripravenou pôdou a môžete najprv pristáť na sadenice. Spev najčastejšie semien na začiatku jari, potom kvitnúce rastliny bude v lete.

Môžete ich pristáť a pod zima, ale potom sa púčiky objavia len budúci rok.

Správna starostlivosť

Je ľahké sa starať o miestnosť klinček, ale kvet bude poďakovať bujným púčikom a krásnym výhľadom.

Zalievanie

Domáce karafiáty náročné na zalievanie, takže nie je možné povoliť pôdu v hrnci sušeného, ​​ale nedovoľte, aby sa vlhkosť bola súčasťou. Aby ste sa tomu vyhli, musíte naletieť drenážnu vrstvu na dne. Zavlažujúca voda stojí za to odolnosť, teplota miestnosti. A rastlina je užitočná pre večerné striekanie, najmä v horúcom počasí. Vodný kvet stojí ráno alebo večer.

Podkord

Hnojivá by sa mali pravidelne vykonávať, čo aktivuje rast karafiu a kvitnúce. Kŕmenie by malo byť uvedené v kvapalnej forme, na to sú komplexné hnojivá chované vodou. To tiež nestojí za prevedenie, stačí sa rozprávať s hnojivami pôdy raz za dva týždne. V zemi, kŕmenie môže byť vykonané mesiace po pristátí. Stojí za to kombinovať aplikáciu hnojív s zavlažovaním.

Prečítajte si viac  Čínsky popol: Charakteristiky a pestovanie

Prevod

Kliniky miestnosti sa pestujú hlavne ako ročné, takže v transplantácii nie je žiadny bod. Ale v prípade potreby je lepšie to urobiť na jar. Rastlina je vysadená na rovnakej hĺbke, ako to vyrastalo predtým, musíte sledovať koreňovú maternicu kvetu bola na rovnakej úrovni s pôdou. Musíte tiež odstrániť neprekastné kvetenstvo, stojí za to rezať spolu s farebným sedačkou, takže 5 cm. Takýto postup pomôže zachovať obdobie kvitnutia.

Metódy chovu

V podmienkach bytu je karafiáta ľahšie propagovať semená, majú veľmi vysoké gesto. Semená, ktoré stoja na začiatku jari. Postup sa vykonáva takto: \ t

 1. Semená sú umiestnené v pôde (pridajte trochu rašeliny a piesku) hlboko do 2-3 mm;
 2. v jednom uniknutí 2-3 zrnách;
 3. dobre sprej vodou;
 4. Kapacity sú umiestnené v dobre osvetlenom mieste a pokryté filmom (pravidelne vetranie);
 5. Po vzhľade na klíčkoch piatich listov, horné a bočné výhonky sú zovretie, takéto manipulácie stimulujú tvorbu viac bujnej koruny.

Ak sú výhonky hrubé, klíčky stojí za potápať. Keď sa evolvedal na nádobu, musíte opustiť vzdialenosť medzi semenami 5 cm. Keď sú klíčky fixované, po asi mesiaci sú transplantované do vázy.

Dvojročné rastliny sa môžu pokúsiť vynásobiť zastavenie alebo rozdelenie kríka, ale potom, čo závod bude blikať. Odrezky a Deden sedí priamo v Vanza, kde stojí za to pridať malý piesok do pôdy, nemali by ste ich silne prehĺbiť v pôde. Prechody Starostlivosť je pravidelná, mierne zavlažovanie. Môže strešná rezne aj vo vode, a keď sa objavia korene, transplantácia do pôdy.

Choroby a škodcov

  Rooming karafiáty, ako aj záhradné druhy, môže byť poškodený škodcami, medzi nimi, že stojí za zmienku pavúk kliešť, milší a delik. Závod stojí s mydlom roztokom a rozprašovaním s vplyvom alebo čistotou. Ak takéto prostriedky boja nefungujú, mali by sa aplikovať insekticídy. Rastlina je celkom odolná voči chorobám. Ale kvôli nadmernému zavlažovaniu, korene a stonky kvetu sa môžu otáčať, takéto ochorenie je nevyliečiteľné, rastlina by mala byť zničená.

  Stáva sa to Rastlina zmení žlté a suché, prichádza kvôli nízkej kvalite pôdy. V tomto prípade musí byť transplantovaná do novej pôdy, ktorá pred výsadbou je potrebné liečiť riešenie mangánu.

  Karnácia rastúca na parapete, alebo v personále v blízkosti domu bude slúžiť ako veľkolepá dekorácia. Ak si vyberiete viac a voňavé odrody, môžete si rýchlo vychutnať prirodzenú krásu tohto neuveriteľného kvetu.

  O tom, ako reprodukovať izbovú karafiu, vyzerajte ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: