Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Na jar, všetci čakáme na prebudenie prírody, keď sa sneh začína topiť do záhrady a objavia sa prvé čepele. A v lese tento čas vzhľad prvých farieb: snowdrops, sibírsky a ďalšie krásne jarné healds. Tu z nich a skrytý, snaží sa uniknúť, skromné ​​lesné cyklámen.

Tento typ, na vašom nešťastí, má terapeutické vlastnosti a aktívne sa používa pri výrobe rôznych liekov. Áno, a krása farieb vyvolala ich aktívny strih a predaj v kyticiach. Jedinečná vôňa viedla k tomu, že divoké kvety začali kopať a transplantáciu na svoje záhradné miesta a doma. Výsledok nebol nútený čakať – Niekoľko typov cyklov sú už uvedené v červenej knihe. Takže je možné pestovať túto jarnú citlivosť doma, bez zničenia kvetov v prírode, – skúsme to pochopiť.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Čo vyzerá?

Lesné cyklámen – nie jediným druhom divokých rastlín druh cyklu. Z ich príbuzných je tento bylinný trvalka charakterizovaný menšími kvetenstvami. Zaoblené tmavé zelené listy na dlhých frégiách majú často belavý vzor rozvodov. Spodná časť listu má fialovú farbu a hrany – vlnitý alebo ozubený okraj.

Dlhé tenké kvetinové čiary držia venk, na ktoré päť ohnuté späť okvetné lístky ružovo-fialové, fialové, niekedy jemne biele farby. Bližšie k základni okvetného lístka, čas bohatý. Kvety primrose od začiatku prameňa a na neskorú jeseň, publikovanie tenké voňavé vôňa s medovým zárezom. Tento zápach sa nikdy nestane v miestnosti farby.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Kde rastie v prírode?

Nie všetky divoké cykly rastú v lese. Napríklad, najviac obrovský divoký zástupca cyklamen afriky nasekaného skalnatého územia, skrýva sa v kroviny. Jeho kožovité listy jasnej zelenej farby majú šírku 10 cm, a dĺžka je 15 cm, ale objavia sa, keď na holý klub bude naplnený ružovými kvetmi.

PlusheMal Cyclamen (Neapolitan) si vybral oblasť biotopov stredomorského pobrežia. Tento južný pohľad je ľahké sa dozvedieť o listoch s vybraniami a tkaninami podobnými Ivy. Z okvetného lístka, vyzerá to ako európsky vzhľad, ale má základ „rohov“. V septembri a októbri potešia svieži ružové kvety.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Mnohé druhy sa cítia pohodlne na skalnaté rímsy, ako aj medzi machom a lišajníkmi, v tieni lesných stromov. The ťažšie prežiť farby na drevených svahoch, kde sa stanú zosuv pôdy, pretože niekedy hľuzy sa ukážu byť príliš hlboké, čo sťažuje klíčenie.

Príkladom druhov, ktoré prišli do domu z lesa Cykly Colhide: Rastie na vápencových svahoch subalpických lesov. Niet divu, že cyklámen sa nazýva alpská fialová. Nachádza sa tiež na juhu západného Kaukazu. Kvety od augusta do októbra s ružovými kvetmi s tmavými škvrnami na ohybe. Má veľmi silnú vôňu podobnú údolí.

Vďaka mravcom, ktoré rozdeľujú semená, hrozba zmiznutia druhu nie je taká veľká ako cykláman Kuznetsova (Caucasian). Ale je to tieto dva druhy, ktoré sú uvedené v Červenej knihe Ruska a Ukrajiny.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Cyclamen ParviFLORYM (jemne farba) rastie ako v skalách Turecka a v smreku Ruska. Súmrak smrekové korún, úrodné listy, vysoká vlhkosť – to sú prirodzené podmienky biotopu tohto druhu. Matte listy majú priemer 15-30 mm a okvetné lístky sú ešte menšie. Bledá lila, ružové, bohaté okvetné lístky majú burgundové miesto na základni.

Existujú aj iné typy lesných cyklov. Rastú v strednej Európe aj v strednej Ázii, Stredomorí. Kaukazs a Krym – oblasť rastúceho individuálneho druhu, ale progenitor cyklu sa objavil v Európe. Vďaka chovateľom, mnoho kultivarov a hybridov sú odvodené, ktoré sa pestujú v záhradách a domove. Ale nemajú tú vôňu, ktorá je obsiahnutá v lese.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Podmienky na pestovanie

Je to preto, že aróma a liečivé vlastnosti lesných cyklínov sa snažia rásť v záhradnom pozemku alebo doma. Existuje niekoľko spôsobov, ako si zakúpiť pevný materiál: nákup semien alebo hľúz, ale už to bude kultivary. Ak máte šťastie, a záhradný pozemok sa nachádza vedľa miesta pestovania kvetov, potom v čase, keď sa presunie na vaše územie.

Štvrtá možnosť – choďte hľadať pekný v lese. Berúc do úvahy skutočnosť, že cyklámen miluje rásť v tieni stromov a kríkov, na svahoch, potom je potrebné hľadať.

Ale kopanie týchto rastlín je kategoricky zakázané. Bolo by možné otočiť pár listov, ale týmto spôsobom sa bude vynásobiť len európsky pohľad. Možnosť zhromažďovania semien zostáva. Ako a keď to môžete urobiť, povedzme vám tesne nižšie.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Takže rastliny sú útulné v záhrade, sú vysadení v tieni stromov a kríkov. Na jeseň lístia sa stane podlahovým materiálom. Aby bola záhrada potešiť farby od začiatku jari na neskorú jeseň, Môžete pristáť niekoľko typov lesných krás: Kaukazský, Clavish, Neapolitan. Ak je záhrada kvetov ďaleko od stromov, je namontovaná na zime s 10-centimetrovou vrstvou lístia lístia.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Pristátie

Pre výsadbu cyklánu doma by ste mali vedieť, ako zbierať semená. Ak chcete zbierať, musíte čakať, keď dlhé ovocie ohýba so špirálou a začne skryť ovocnú škatuľu pod listami, stlačte ho na zem. Domy odkiaľ je potrebné odstrániť zrná, výberom najväčšieho.

Pred nástupom, sú namočené na 15 hodín v malte mangánu alebo 12 hodín v zosilňovači typu „epin“ alebo „zirkón“. Počas tejto doby je potrebné pripraviť kontajner so substrátom pre cyklánu. Môže sa to urobiť nezávisle, hlavnou vecou je, že dýcha. Ak to chcete urobiť, použite drsné vlákniny rašeliny, listový trávnik, humus, piesok v rovnakých akciách.

V zemi, ktoré robia drážky, hydratujú ich s rozprašovacou pištoľou a rozptyľujú semená s intervalom 2-3 cm. Typicky sa nádoba upozorní na pokrytie fólie a vložte ho do chladného, ​​ale ľahké miesto s teplotou nie je vyššou ako 20 (a lepšie 15) stupňov.

Ale skúsení kvety odporúčali používať novinový list namiesto filmu. A je potrebné aj vodu aj cez noviny, takže pôda ušetrí vlhkosť dlhšie a depresie a šupky sa nebudú tvoriť na Zemi.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Výhonky sa objaví za mesiac, po ktorom je film alebo noviny odstránené. Kontajner je spätný pod jasným rozptýleným svetlom, ale bez zvýšenia teploty. Vyzdvihnúť rabid po príchodom druhej pár listov. Po 3 mesiacoch, keď sa sadenice pestujú malé hľuzy a niekoľko listov, sú transplantované do konštantných hrncov (ak rastlina rásť v dome). Ak to chcete urobiť, musíte použiť drenáž.

Hľuzy potrebujú zasadiť tak, že ich horná polovica bola nad zemou. Týždeň po pristátí sa mladíci napájajú síranom amónnym (2 g na 1 liter vody) a po 10-14 dňoch – sadzíci s draselným (1 g na 1 liter vody). Prvé roky sadenice zvýšia veľmi pomaly, pretože hľuzy sa zvyšujú. Ale na druhom môže kvitnúť. Do tejto doby je kvet raz opäť transplantovaný, prehlbuje sa na 2/3.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Podobne sa spustia mladé svaly z dospelej rastliny. Ale zároveň roztrhané korene musia byť tlačené Rotten uhlie. Transplantácia sa vykonáva v novej pôde, ak sa bank stal malými.

Chov rozdelenia hľuzy je zložitejší proces.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Starostlivosť

15-18 mesiacov po výseve semien kvety. A po partii sú listy vyblednuté, zanechávajú holé hľuzy. Toto je len obdobie odpočinku a nie smrť kvetu. V tejto dobe sa zalievanie výrazne zníži, len zvlhčujúca pôda. Áno, a rastlina nemá rád vysokú teplotu. Skúsené kvety znižujú teplotu v miestnosti pridaním snehu a ľadu do palety.

Počas obdobia aktívneho rastu si zariadenie vyžaduje pravidelné zavlažovanie cez paletu a zvlhčovanie vzduchu okolo kvetu. Cyclamen nepotrebuje vlhkosť v hrnci: je lepšie vodu menej často, ale hojnejšie, bez vlhkosti vstupu do listov.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

Zvýšte teplotu vnímanú kvetinou ako odpočinok. Optimálne udržiavanie teploty 10-19 stupňov, najmä počas kvitnutia. Súčasne, Cyclamen miluje dobré osvetlenie – v zime bude potrebné zdôrazniť. Ale je dôležité neprekročiť kvet pod lampou.

Kŕmiť rastlinu Raz za dva týždne počas vegetačného obdobia a nikdy to nerobte počas odpočinku. Minimálny dusík a viac draslíka a fosforu. Vzhľadom k tomu, cyklámen in vivo žije v listnatých pôde, bude potrebovať organické hnojivá doma. teda Je dôležité, aby sa graf kŕmenia, striedavými rôznymi typmi.

Lesná cyklamen: Popis a pestovanie

O zložitosti kultivácie cykluamam.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár