Žlté ruže: Popis a rastúce najlepšie odrody

Žlté ruže – skutočný sen pre mnoho záhradníkov a odpočinok, ktorí nechcú dať s nudou a monotónnosťou v ich kvetinových lôžok. Je to rastliny s kvetenstva slnečnej, broskyňovej, oranžovej tieni sú najväčším záujmom pre moderných chovateľov. V čase vzhľadu prvých zbierok boli žlté ruže neuveriteľne zriedkavo. Dnes sú oveľa častejšie, sú spokojní s ich kráse nielen skúsenými kvetinami, ale aj milovníci, ktorí si želajú vychutnať svoju veľkoleposť v ich záhrade.

Zvláštnosť

Prečo sa žlté ruže považujú za dosť zložité v kultivácii? Faktom je, že vyšetrovateľ všetkých druhov tejto rastliny je Foetida Persiana, Takmer všetok potomstvo, ktorému podlieha rozvoju mnohých chorôb, vrátane čierneho miesta. Keď odstránite iné odrody na základe toho, sa zachovala tendencia k zníženiu odolnosti proti chorobám. A len v posledných generáciách farieb sa podarilo prekonať túto nepríjemnú dedičnosť. Klasické a čaj-hybridné rastliny sú však potrebné venovať pozornosť pri pestovaní.

Maliarna nestabilita – ďalšia zložitosť v pestovaní žltých ruží.

Oranžové odrody pod vplyvom slnečného svetla začína prejavovať ružovú pigmentáciu a v obzvlášť horúcom roku, je možné pozorovať skôr rýchlu farebnú záhradu. Živý príklad takejto zmeny odtieňov môže byť nazývaný antao chippendale odrody, ktorého púčiky majú nasýtenú oranžovú farbu, a kvet kvetov nadobúda odtieň ranného svitania.

Žlté ruže sú veľmi citlivé na zloženie pôdy. Okrem toho môžu zmeniť farbu aj pod vplyvom faktorov počasia, získavanie ružového odtieňa tipov. Hlavné vlastnosti Roses Michurina „Matka žltých“ a ďalších populárnych chovateľov sa odporúča zohľadniť pri vytváraní ruženec, aby sa zabránilo pohybu.

Populárne odrody

Najlepšie odrody žltých a červeno-žltých ruží s popisom ich schopností a funkcií si skutočne zaslúžia pozornosť. Zvyčajne všetky rastliny rozdelené na klasickú angličtinu, moderný výber, juh ázijský. Geografia rastu nie je základným faktorom, ale ovplyvňuje všeobecné trendy na odstránenie odrodových rastlín. Záleží a patrí do konkrétnej skupiny.

PLEET, TEA-HYBRID, LOCKO KVOJENÝ, TWARDF ALEBO NA DLHODNOM KRME, Žlté ruže si zachovávajú svoju nádheru na neskorú jeseň a slúži ako skutočná dekorácia kvetinových lôžok. Podrobnejšie zvážte ich najlepšie odrody.

žltá

 • Vlastnené legendy ruže „Matka žltej“ Michurina dostala svoje meno z najslávnejšieho chovateľského života. Samozrejme, nie je to jeho hlavná vec, ale na konci XIX storočia bol tento neúnavný experimentátor odnesený a odstránenie trvalo udržateľnej farby, kvety. Perzština Žltá a Lyutssensessess. Ale po revolúcii sa už nebola vrátená k chovu ruží, dnes je takmer nemožné nájsť tento kvet v pôvodnom formulári.
 • „Kerio“. Medzi modernými ružami, ktoré majú bezchybný slnečný odtieň, najmä milencov, holandský čaj-hybridný stupeň „Kerio“. Rezacie odrody kvetov majú vysoké stredisko, estetické husté bud, nasýtené zlatým odtieňom. Plne odhalené kvety získava na okrajoch lístkov Orange Kaym. Rose „Kerio“ má vysoký krík s nasýteným zeleným lístom a stredným barridom. Kvetinové dekorácie zdôrazňuje nasýtené zelené.

 • Zlatá brána. Medzi množstvom odrôd, Ruže Zlatá brána si zaslúži osobitnú pozornosť – „Zlatá brána“. Sú vhodné na vytvorenie dekoratívnych oblúkov v záhrade kvôli výške výhonkov do 3,5 m, majú veľké kvety, okraje, ktoré v slnku spaľujú takmer do bieleho tieňa. Froté lístky vyzerajú veľmi pôsobivé a pufly.

Keďže odroda nedávno stiahla, v roku 2006 je charakteristická pre súčasné ruže odolné voči mrazom, spoločným ochoreniam rastlín.

 • Pozemok. Nasýtené žlté farbenie, booton dekoratívne. Roses Landora odrody – čaj-hybrid, dokonale vhodný na použitie v krajinách a záhradných miestach. Neslavná rastlina je chránená pred najbežnejšími chorobami, nebojí sa mrazom. Krásne tesné púčiky Solar-Gold Shade majú predĺžený tvar, rastú na priamej drieku, ktorého výška dosahuje 120 cm.

 • Gold alssmeer. Luxusné ruže na rezanie jemného žltého krémového odtieňa Alsserer Gold označuje odrody, ktoré rastú na rovnom vysokom stopke až 1 m. Klasický kvet vyzerá v kyticiach a floristických kompozíciách. Tmavé zelené listy výhody šľachty tieňa púčikov. Odroda je charakterizovaná malým množstvom hrotov.
 • Lichtkonigin Lucia. Slávny od roku 1966 pohľad na Roses Lichtkonigin Lucia označuje jazvy rastúce na odolné a dosť tvrdé stonky. Vyrastú až 150 cm dlhé. Kvety majú froté štruktúru, bohatú zlatú farbu, s prechodom na bledý krém pre bodie. Bush pokračuje v kvitnutí v priebehu sezóny, vyznačuje sa vynikajúcou arómou. Medzi vlastnosťami odrody môže zvýrazniť zimnú ťažnosť.

 • Graham Thomas. Od roku 1983 je jedna z najpopulárnejších odrôd anglických ruží s trvalo udržateľnou farbou žltého krému Graham Thomas. Veľké froté kvety majú amor tvar, kyslé vrstvené stlačené, bush je pekný pobočka, udržuje dobre. Odroda je charakterizovaná priamymi stonkami vysoko na 1,4 m.
 • Sonnenschirm. Solárna trieda so zaoblenou formou Terry Cup – Sonnenschirm odkazuje na kategóriu pôdnych rastlín. Svetlé, bohaté farby ruže zachováva dlhú dobu, vyzerá veľmi dekoratívne.

 • Gina Lollobid. Vymenovaný podľa názvu Veľkej talianskej herečky Rosa priniesla výber v roku 1989, odkazuje na typy čaj-hybridnej skupiny. Pre túto rozmanitosť ružových kríkov, tvorba budu s hustým jadrom a sviežou miskou pozdĺž okrajov. Celková veľkosť kvetenstva je až 13 cm.
 • Mabella. Mabella odroda je vysoko cenená ventilátormi výroby plodín pre všestrannosť – Bush dokonale rastie s Strabom a v skupine. Môže byť použitý na rezanie, pestovanie skleníkov. Výška stoniek dosahuje 1,2 m, kvety na povrchu vetiev citrónovej žltej, majú froté štruktúry, okvetné lístky majú špicatý tvar, tenkú vôňu. Medzi výhody tejto ruže, je možné všimnúť si odolnosť voči účinkom chladu, huba.

Všetky tieto odrody sú schopné rásť v otvorenom vzduchu aj v podmienkach ruského stredného pásu, sa líšia dekoratívnosťou a majú trvalo udržateľnú ochranu nasýteného žltého boja.

Žlto-červený

Svetlé kvety s dvojitou farbou – oranžové alebo ružové hrany, a zlaté jadro, vyzerajú veľmi pôsobivé a dekoratívne. Okrem toho sú takéto púčiky v ružencom alebo na Bush vzhľad, najmä výrazný. Tam sú tiež bohaté anthocian odrody, ktoré majú červené listy vo vnútri – to nie je anomália, ale norma.

Medzi populárne odrody ruží, v ktorých sa dominujú oranžové a ružové odtiene, môžu byť uvedené nasledujúce odrody.

 • Deň GLORIA – Čajová hybridná odroda charakterizovaná vynikajúcou dekoratívnosťou. Veľké púčiky so žltým oranžovým jadrom, s okrajmi červenej, vyzerajú vynikajúce, vhodné na vytvorenie kytice. Straight Rose Shots sú Treathens, Dosiahnite výšku 120 cm, nasýtená šťava z lístia dokonale dopĺňa kúzlo kvetov. Ale táto odroda je dosť rozmarná, a vyžaduje spoľahlivú ochranu pred chladom a chorobou.

 • Kolib. Malý trpaslík Ruže rastú na kompaktných puzdrách až 35 cm. Svetlé žlté stredne froté kvety je obklopené kontrastnými lístkami, ktoré majú nasýtený oranžový tón. Páčiky rastú potrubia, tvarovanie kvetenstiev 3-5 kusov, pokračovať vo svojom kvete až do polovice jesene.
 • Tequila. Rose, krásne kvitnúce od polovice leta na jeseň, čo umožňuje súčasne vychutnať púčiky a svieži rozmazané kvetenstvo. Odtieň lístkov nasýtených oranžov, v priebehu času popáleniny do marhule a dokonca bielej. Stupeň má semózna štruktúru, krásny gradient farebnej schémy. Charakteristickým znakom odrody je jeho vynikajúca adaptácia na najkomplexnejšie podmienky rastu, nebojí sa chorôb.

 • „Geisha“. Žlto-červená frotická trieda, zachovávanie stredu hustého a okraje sviežej. Vyznačuje sa schopnosťou dlhodobo udržiavať sviežosť. Aróma je pomerne slabá, Neurko vyjadrená. Veľký kvet dosiahne 12 cm v priemere, hrany maľované bledé jadro. Busky rastú vo výške až 1 m, stonky sú hrubé, trvanlivé, odroda čaju-hybridná odroda sa vyznačuje stabilitou účinkom chladného počasia, nevyžaduje dodatočnú ostreľovanie.
 • Rugelda. Má šarlatový odtieň púčikov, v ktorých sa počas zverejnenia deteguje žlté jadro s červeným okrajom na okrajoch. Bush rastlina dosahuje výšku 2 m, vyznačuje sa významným počtom hrotov, vhodných na vytvorenie dekoratívnych oblúkov.

  Luxusné ruže Kvety sú schopné diverzifikovať nádherné vybavenie ruženec, aby bolo expresívnejšie a originálne.

  Správne pristátie a starostlivosť

  Aby sa Žltá vzrástla, aby sa zakorenil v záhrade, potrebuje zaplatiť maximálnu pozornosť. Na pristátie by ste si mali vybrať jesenné mesiace, od septembra do polovice októbra. Nákup pristávacieho materiálu by sa mal vykonávať aj v predvečer vykládky, výberu najvýkonnejších sadeníc. Umiestnite kríky sa odporúčajú na solárnych miestach, ďaleko od dávať tieňové kríky a stromy. Je potrebné vyhnúť sa nezmyslom, miesta s vysokou podzemnou vodou sedí, veterné otvorené priestory. Optimálnym riešením bude pripravená kvetinová posteľ s mierne kyslou pôdou (až 6,5 pH), odvodená, nasýtená minerálmi.

  Vynikanie v kontajneroch sa vykonáva po hojnom zavlažovaní, korene sú orezané, výhonky sú skrátené. Hĺbka jamy na výsadbu by mala byť rovná dĺžke koreňov + 10 cm pri pristátí, vakcinácia by mala byť umiestnená v hĺbke 3-4 cm. Po výsadbe okolo závodu je pôda zhutnená, valček je vytvorený, aby sa zabránilo odtoku vody. V prvých 10 dňoch, rastlina vyžaduje ochranu pred slnkom, zalievanie na druhý deň.

  Počas rastu ružového kríka je potrebné pravidelne stlačiť konce vetiev, púčiky až do polovice leta – ručne prevrátiť. Rezacie stonky, pravidelné zavlažovanie, uvoľnenie, odstránenie a kŕmenie burín.

  Choroby a škodcov

  Žlté ruže, najmä ich klasické odrody, podliehajú rozvoju choroby. Zvlášť často sa detekujú pri výsadbe rastliny na príliš tienistých alebo mokradiach. The Bush je spravidla pozoruhodné hubové ochorenia hrdze, čierne miesto, falošné torchínové rosy. S nedostatkom stopových prvkov nastáva chloróza.

  Ružové kríky sú schopné prilákať širokú škálu škodcov, schopné vyhladiť časti samotného rastliny alebo sať šťavy, zbavili jeho životné sily. TLL, štít, rôzne kliešte môžu zlomiť životný cyklus rastliny. Oskurenie stoniek a listy je vyrobené prevažne húsenice, larvy chrobákov.

  Aplikácia v krajinnom dizajne

  V krajinnom dizajne sa používajú luxusné žlté ruže na vytvorenie oblúkov a iných kompozícií v mieste miesta. Ostro – trpasličí odrody sú vhodné pre Lepsm. V prednej časti krajiny zloženia, stojí za to ubytovať čaj-hybridné ruže odnímateľných druhov, lámanie samostatného bujného kvetinového posteľa.

  Z floribunda môžete vytvoriť elegantné medailóny pre naťahovanie trávnikov, sú umiestnené na okrajoch vo forme lemovania.

  V prítomnosti altány, pergol, mriežky, ktoré môžete pristáť voľné žlté rôzne ruže, vyzerajú najmä dekoratívne a luxusne. Tu by mali byť doplnené Lianans a iné kučeravé rastliny.

  O tom, čo vyzerá žltý čaj ruže Bush, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár