Metódy chovných lilies

Lilie na prvý pohľad dobytie svojimi luxusnými púčikmi, takže nie je prekvapujúce, že ich fanúšikovia sa stávajú čoraz viac. Získajte žiarovky týchto nádherných farieb nebudú oveľa ťažkosti, ale často cena nie je pre každého vrecko. Napriek svojej aristokratovanosti a to by sa zdalo, dopyt po starostlivosti, ľalie – úplne ne-prídavné rastliny, okrem toho, jednoducho chované. Okrem toho existuje mnoho spôsobov, ako šíriť kvet, takže každý záhradník si vyberie najpohodlnejšie.

Načasovanie

Lilie plemeno prevažne na jar alebo jeseň, hoci v niektorých ohľadoch, napríklad ich váhy môžu byť vyrobené celoročne. Ale napriek tomu väčšina kvetov tokov zjednotená podľa názoru, že optimálny čas na pristátie Lilies je začiatkom jesene – od augusta do októbra. Rastliny zasadené v tomto čase počas zimy majú čas na zvýšenie silného koreňového systému a na jar začne rásť rýchlejšie a tvoria púčiky. Okrem toho, načasovanie vylodenie žiaroviek je do značnej miery závislé od rôznych lily.

Biele ľalie majú najkratšiu dobu odpočinku, takže sú vysadené len na jeseň, aby sa podarilo root. Severoamerické druhy tiež vyžadujú len jeseň vylodenie, ale orientálne hybridy, naopak, kvitnú hojne po výsadbe na jar.

Ako propagovať váhy?

Táto metóda chovu je najobľúbenejšia medzi kvetinárnou vodou, pretože môžu znásobiť lilie po celý rok, bez ohľadu na rok. A dokonca aj v zime, táto metóda je veľmi úspešná. Okrem toho umožňuje zachrániť integritu materskej žiarovky, ktorá nestratí schopnosť kvitnúť v budúcom roku, a zároveň zbierať pomerne veľa výsadbového materiálu. Pre neho, váhy žiaroviek, ktoré sa nachádzajú na vonkajšej strane. Aby nedošlo k poškodeniu počiatočnej žiarovky, z jedného použitia len na tretinu všetkých stupníc. Ak vytvoríte správne podmienky, z každej dosky môže rásť na 5 žiaroviek vhodných na pristátie.

Pomocou takejto spôsobom sa dospelé rastliny môžu zvýšiť na rok, ale budú kvitnú len druhý alebo tretí rok. Pomocou tejto metódy potrebujete:

 • Oddeľte počet externých váh;
 • v nádrži alebo hustom balení z polyetylénu, aby sa vzduchové otvory;
 • Naplňte ich mechom, vermikulitom alebo zmesou rašelinísk na sadenice;
 • Vločky presne umiestnené v plnive a ľahko ich zakryjú, zvlhčujú;
 • Mesiac sa balík (zviazaný) alebo riadu umiestnia na teplom mieste (+22 + 24 ° C);
 • Po 1.5-2 mesiacoch váh vyhľadával do jednotlivých hrncov.

Plus táto metóda je, že všetky odrody ľalie sú tak množiteľné. Ak na jar, aby ste začali reprodukciu, v auguste už výhonky môžu byť vysadené v otvorenej pôde. Je vhodné plemeno ľalie do pádu, keď kríky kopajú na distribúciu.

Proces je rovnaký ako v reprodukcii pružiny, až po vzhľade na doskách na rangoch, sú preusporiadané na mieste, kde sa teplota udržiava pri + 17 ° C.

Ako rozviesť sa Bullbags?

  Na základni listov na stonkách ľalie, sú deti tvorené – bulbosie alebo vzduchové žiarovky. V prírodnom prostredí padajú na zem po dokončení kvitnutia a potom tvoria nové rastliny. Na Bush môže byť až 100 kusov takýchto mlčanlivosti, ktoré sú vynikajúcim pristávajúcim materiálom. Bred rastliny si zachovávajú všetky charakteristiky rodičovských kríkov. Zo všetkých metód si to vyžaduje najmenšie náklady.

  Stojí za zmienku, že rastliny začínajú kvitnúť len v tretej sezóne, ale hojné kvitnutie začína len na štvrtý rok. Nie všetky druhy llies sú prispôsobené na vytvorenie bomby. Väčšinou takéto schopnosti majú rúrkové ľalie a ázijské hybridy. Samostatné druhy žiarovky na kvety po rezaní púčikov, stačí ich mierne spáliť a zdôrazniť pôdu.

  Hlavne obriezka kvetenstiev aktivuje tvorbu airbagov pri prehlbovaní listov, okrem toho, takáto operácia stimuluje ich rast.

  Reprodukcia bullbags sa líši podľa jeho jednoduchosti. Oni sami vypadnú 2-3 týždne po tom, čo sa llies hojdajú, takže musíte mať čas zbierať božia až do tej doby. Mali by sa ľahko oddeliť od kvitnutia a majú malé korene – Toto označuje ich schopnosť root. Rozmery zrelej bomby – 3-8 mm, na jednom liste, môžu byť 2-3 kusy. Budúci pestovací materiál je nasiaknutý v „fundorezole“ asi 2 hodiny a potom sa na sebe vystrelí v hĺbke 5-10 mm so vzdialenosťou 8-10 cm.

  Okrem toho by miesto pristátia by malo byť dobre uvoľnené a zúčtované z burín. Lacheté žiarovky hydraizovať, a pred začiatkom zima, sú dobre pokryté mulčovaním. Na jar, keď hrozba mrazov, prístrešok sa čistí, rastliny sú napojené a vložené. Pre prvý rok sa kvet objaví len listy, môžu rásť až 20 cm, žiarovka tiež rastie a má už 10-12 mm. Na jeseň sú takéto výhonky plne pripravené na transplantáciu na kvete.

  V druhom roku sa rastlina objaví s listami s listami, na ktorých sa začínajú nové bullbars. Lily kvitne, pestované týmto spôsobom v tretej sezóne, žiarovka sa zvyšuje na 25-30 mm, a kmeň môže už dosiahnuť až 50 cm. Štvrtý rok sa Lily stáva celkom zrelou kvetinou so všetkými druhmi.

  Pestovanie z Chenkov

  Táto metóda sa rozlišuje pomerne rýchlemu chovu kvetu. Kmeňové rezačky sú chované Lily na jar. Mladé výhonky s 10-15 cm sú úhľadne oddelené od dospelej rastliny a zmáčali liekom na stimuláciu tvorby koreňa. Potom môžu okamžite pristáť v kontajneri s živnou pôdou a drenážou alebo okamžite na svetlometu (pri dobrom počasí). V druhom prípade, malý piesok naleje do malých studní.

  Skúsené kvety odporúčajú, aby sa dvojice svetlých rezov pozdĺž nižšie uvedených kritérií, takýto postup prispieva k tvorbe väčšieho počtu Lukovki.

  Kapacita s klíčkami sú pokryté filmom alebo plastovou nádobou, čím sa vytvára efekt mini skleníka. Odrezky by mali byť pravidelne hydratačné, neumožňujú sušenie pôd. Za takýchto podmienok sa výhonky začne rootovať asi 1,5-2 týždne, a po niekoľkých týždňoch, tam sú žiarovky z ich základov. Prístrešok sa odstráni a výhonok sa ponorí voľným telom, prispieva k zvýšeniu počtu žiaroviek. Na konci leta môžu byť vytvorené žiarovky zasadené oddelene, takže začnú rásť rýchlejšie. Týmto spôsobom sa multiplikali, začnite kvitnúť budúci rok.

  iné metódy

  Okrem vyššie uvedených metód sú iné, nie menej cenovo dostupné a efektívne. Lilie môžu byť tiež rozdelením kríka. To je snáď jedna z najjednoduchších metód, ktorá je ideálna pre nováčikov. Rovnako ako väčšina trvalkov, kríky ľalie sú charakteristické pre rast, s časom v jednom hniezde môže rásť niekoľko žiaroviek, ktoré vyzerajú ako hrubé korene. To možno nájsť v počte rastúcich kvetov, pestovanie z jedného hniezda. Aby ste sa vyhli tomu a poskytli príležitosť na vývoj vo farbách normálne, musia byť nahradené raz za 3-4 roky. Na to potrebujete:

  • Na konci leta – začiatok pádu kopať Bush pomocou vidlíc;
  • veľmi starostlivo rozdeliť žiarovky;
  • Každý trvalý rast rastu otvorenej zeme.

  Aby ste nespôsobili nekonverné rastliny, musíte konať veľmi opatrne, a potom budúci rok potešujú svoj kvet. Tento spôsob reprodukcie nie je obzvlášť ťažký alebo pracný, ale nie je možné získať veľa nových rastlín naraz.

  Okrem toho niektoré typy llies tvoria veľmi malé množstvo žiaroviek a okrem toho veľmi zriedka (medzi nimi, rúrkovými odrodumi a orientálnymi hybridmi).

  Iný spôsob chovu ľalie – deti. Je to veľmi pripomínajúce predchádzajúce, pretože je to aj na jeseň, musíte vykopať kríky nájsť malé žiarovky – budúci materiál výsadby. Rozdiel je, že tieto malé žiarovky sú súčasťou kmeňovej podzemí. Niektoré druhy, napríklad ázijské hybridy tvoria niekoľko desiatok takýchto dcérskych spoločností. Sú celkom malé a slabé na nastavenie budov budúci rok.

  Bábätká úhľadne oddelené od kmeňa a oddelene zmiznú na dobre voľných a čistých lôžok z burín. Hĺbka jamiek by mala byť asi 3 cm. Pre zimu sú starostlivo pokryté slamou alebo padlými lístkami. Ďalšia sezóna, ktorú musia získať silu, takže puky, ktoré môžu byť vytvorené, musíte odstrániť. Kvetina teda nebude strácať sily na kvetenstvo, ale strávi ich na vývoj žiaroviek a koreňového systému.

  Rodičovská žiarovka môže byť pripojená k starému pozemku alebo na novom mieste. Proces záchvatu detí nemá vplyv na jeho stav a budúci rok bude schopný plne kvitnúť. V auguste alebo septembri, posilnené žiarovky pristáli na trvalom mieste rastu, budúci rok budú hojne kvitnúť.

  Po skončení kvitnutia je spôsob chovu llies. Je tiež relevantné pre skutočnosť, že môžete použiť farby z prezentovaného kyticu. Pomocou tejto metódy sa vykonávajú tieto postupy:

  • Po ukončení kvitnutia, odrežte kmeň spolu s plechovými doskami alebo môžete použiť kvet na buchty kytice;
  • V tienistom časti stránky, aby sa riadok drážky (hlboko do asi 2 cm) pre dĺžku zvoleného úteku;
  • Pôda sa musí dobre rozbiť a krmivo;
  • V drážkach, dajte stopku do horizontálnej polohy a vylejte Zem;
  • Je dobré naliať stimulant pre rýchly koreň;
  • Skryť polyetylén.

  Po asi 2 mesiacoch sa budujú žiarovky, radšej nie sú rušiť až do jari. Miesto, kde je útek, je dobre pokrytý mulčovaním. Počas absencie dávať s grafom šíriť lily takým spôsobom, ktorý je možné doma. Na tento účel je v zime vhodná dlhá nádoba alebo váza, stojí za to udržať na chladnom mieste. Jarné žiarovky môžu byť vysadené v otvorenej zemi alebo v nádržiach.

  Lilie sú tak jednoduché reprodukciou, že môžu byť plemeno aj s pomocou listov. TRUE, nie všetky odrody sú vhodné pre toto, najvhodnejšie:

  • Sneh biela ľalia;
  • tiger;
  • long-decker
  • sulfur-kvet;
  • Lily Maximovich;
  • Lily tunberg.

  Listové dosky sa odoberajú počas tvorby púčikov. Potrebujú ich roztrhnúť spolu s základňou a len top. Potom sú vysadené do zeme, prehlbovanie v polovici zeme a pod malým uhlom. Pre pristátie je lepšie prevziať kontajner s otvormi na odvodnenie, nalejte do nej voľné miesto o 5-6 cm a asi 3 cm riečneho piesku. Kapacita je potrebná na pokrytie polyetylénu, určite sa otáča každý deň, aby sa zabránilo akumulácii vlhkosti.

  O mesiac neskôr, keď začne založenie listov sa začne objavovať drobné žiarovky, môžete strieľať film. Pre zimu je nádoba umiestnená v chladnej miestnosti alebo pochová v záhrade,. Pre budúcu sezónu sú žiarovky pripravené na pôdu. Môžu pristáť na jar alebo na jeseň.

  Je možné rozviesť liliy doma a semená, ale táto metóda je vhodná len pre zobrazenie farieb, ktorých semená si zachovávajú všetky vlastnosti materskej rastliny. Týmto spôsobom sa nevynášajú hybridné odrody. Proces chovu ľalia z semien je dosť nepríjemný a trvá veľa času, zvyčajne sa používajú chovatelia na získanie nových odrôd farieb.

  Tí, ktorí chcú získať silné sadenice s ich úsilím, môžu to skúsiť tento spôsob, ale stojí za to zvážiť, že individuálne odrody musia byť umelo opelené.

  Semená ľalie sú nadzemné (sadník sa nachádza na povrchu) a podzemné (Semilyts sú v pôde). Boxy so semenami stojí za to zbierať, keď práve začali získať hnedú farbu, nečakajte, kým sa netvoria. Ak máte semená v dostatočnom množstve, môžete ich okamžite zasiať na pozemku, a ak je niekoľko ich málo, je potrebné začať siatie v boxoch na sadenice a potom sa ponoriť do samostatných malých hrncov. Môžete sa starať o sadenice, ako aj pre akúkoľvek inú rastlinu: hydratačné, robiť hnojivá a burín. To je najdlhší čas, pretože od siatia semien až do výšky kvetov musí čakať 5-7 rokov.

  Tam je tiež taký spôsob ako prípravu Dont Lukovychi:

  • Na jar sa najväčšie žiarovky vyberajú;
  • odrezať don;
  • Poloha v pôde zhora nadol, rezaná časť musí byť na vrchole;
  • V letnom období sa pravidelne napojí;
  • Na zimu sú žiarovky dobre pokryté;
  • Na jar sa všetky zjavné cibuľu vyhľadávajú samostatne v pôde tak, aby robili.

  Mínus takýto spôsobom je, že materská žiarovka nie je zachovaná, ale to je kompenzované pomerne veľkému počtu nových žiaroviek.

  Rozmanitosť a počet chovných metód dáva šancu na každú záhradníkovi a darčekovú knihu vybrať si najvhodnejšie pre seba. Okrem toho nevyžadujú dodatočné finančné výdavky. Rozdeľte také nádherné kvety ako ľalia zomrieť aj nováčik v kvete.

  Jednoduchý spôsob, ako reprodukovať Lilie vidieť ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: