Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Ponuky sa týkajú kultúr rezistentných na choroby, rastliny sú schopné rásť na jednej stránke po celé desaťročia a zostávajú zdravé. S nesprávnou starostlivosťou a mechanickým poškodením, imunitný systém pivoniek je znížený, kvet je vnímavý k infekciám a hubám. Ďalšie nebezpečenstvo sa stáva častým prívalovým dažďom a teplotným rozdielom. S cieľom poskytnúť pomoc v čase, je potrebné uznať ochorenie v počiatočnom štádiu vývoja.

Príčiny a príznaky

Stojí za to venovať pozornosť Popis nasledujúcich známok rôznych chorôb:

 • Ak sú kvety zle rastú, listy sú skrútené, niekoľko púčikov je vytvorených na kríkoch pivonky, všetky tieto dôkazy o rozvoji kultúrnych ochorení alebo príznakov hmyzov hmyz;
 • Tvorba železných škvŕn na listových doskách PEON sú príznaky vývoja vírusovej alebo plesňovej choroby, ktoré vyžadujú okamžitú liečbu; To tiež zahŕňa výskyt plaku, bodov rôznych odtieňov;
 • LEAF Twisting vzniká vďaka činnostiam húb alebo hmyzu, ktoré sa živia intercelulárnou rastlinnou šťavou; Postihnuté listy vyschnú a umierajú;
 • Ak sa kultúry nekvujú, púčiky sa deformuje, nie sú zverejnené ani pokryté hnedými škvrnami – stojí za to starostlivo kontrolovať rastlinu na prítomnosť plazenia hmyzu, skontrolovať kvetináče;
 • Prítomnosť bloats, tmavé škvrny na výhonkoch je jasným znakom vývoja hubovej alebo vírusovej infekcie.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Bežné choroby

Choroby vykazované zmenou farby listov, čo spôsobuje rôzne chyby, existuje genetický pôvod (dedičský) a vonkajšia (infekcia, huby).

Hrdza

Dôvodom vzhľadu hrdze – huby. Na lístkovom doskách kultúry sú vytvorené hnedé fúkané, škvrny hnedých a tehál-oranžových tónov, obklopené tmavými okrajmi. Všetky tieto formácie – spór huby. V kritickom štádiu sú postihnuté oblasti kombinované, vytvára široké pásma. Kvôli hrdze, kone sú žlté, vyblednuté, pád.

Rastlina sa stáva neschopným fotosyntéza, ktorá bude nakoniec viesť k smrti kultúry.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Šedý ganil

Ovplyvňuje všetky časti rastliny, počnúc koreňmi a končiacimi hornými výhonkami. Choročné pivonky sa ľahko stotožňujú s príchodom pružiny, mladé stonky sú pokryté hnedými tesneniami. Škvrny sú viditeľné na základni výhonkov a postupne sa zlúčia do jedného prsteňa. Šedá hniloba je spôsobená hnilobou tkaniva rastlín, čo vedie k vyblednutiu púčov, listy a bush smrti. Vzťahuje sa aj na substrát, ktorý spôsobuje skleróziu.

Pre vývoj šedej hniloby trvá 3 dni. Pri absencii liečby a preventívnej akcie sú vrcholy úplne posypané nad pôdou a rastlina zomrie, spory s hubami. V tomto štádiu choroba prechádza na odnohu zosnulého pivonky. Huba je veľmi zber, ľahko prenesený hmyz a vietor.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Clapporios

Škvrny hnedého tieňa, čo vedie k hornej časti rastliny. Ako dozrievajú, sú natreté v fialovom tóne. Počase sa kontaminované zóny vyrastujú, úplne zakryte listovú dosku, potom stmavnú. Predsiete. S mokrým počasím je vnútrajšok listu pokryté RAID, v ktorom sú spory húb.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Septoriasis

Úvahy všetky časti kultúry, prejav choroby je zrejmý uprostred letnej sezóny. Obe strany plechu sú pokryté tesnením, škvrnami, opuchnutým žltým, hnedým alebo hnedým tónom. Charakteristické vlastnosti škvŕn – jasný stred, fialová kaym. Plávanie hore, kombinovať a meniť farbu na hnedej s sivástým modrým odtieňom. Septvoriť sa najprv sa prejavuje na spodných listových doskách pivonky, postupne sa pohybujú hore. Veľmi poškodené listy suché, ale nepadnú.

Ochorenie znižuje schopnosť rastliny obávať nízke teploty, spôsobuje chyby púčiky.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Philforose

Hnedé sfarbené škvrny s fialovým prevýšením pokrývajú vnútornú stranu listov. Keďže škvrny dozrievajú dozrievajú, zvýšia veľkosť, ovocné telesá huby sa objavujú cez tkanivá plechovky vo forme tmavých zátky konvexnej formy. Výsledkom je, že listová doska je praskla, rana schne. Hlavným nebezpečenstvom philostikózy je nesúci vyčerpanie kultúry. Huba je v zime v období odpočinku, s nástupom jari začne infikovať zvyšné časti rastliny.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Root hniloba

Súvisiace koreňové rúnky ľahšie pri transplantácii plodín pri delí. Infikované oblasti sú hnedý odtieň, jemný na dotyk, v priebehu času váhajú a zomrie. Hľadanie pivonky kríky na dlhú dobu na mieste s vysokou vlhkosťou vedie k tvorbe bielej, sivej alebo ružovej plaky. Príčina výskytu ochorenia – kotvenie pôdy. Fungus sa rýchlo vyvíja na kyslých pôdach.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Nafúknutý rosa

Externé príznaky – tvorba belavého plaku na vonkajších stranách plechov. Let je huba s spormi. Spory plesne, zatiaľ čo na miestach s nízkymi teplotami zostávajú životy. Ľahko vydržia obdobie zvyšku rastliny.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Verticilome

Choroba úvahy kultúru počas obdobia kvitnutia, hlboké penetrácia v tkanive rastliny. Verticillese Wilting sa prejavuje klesajúcimi, vyblednutými listovými doskami a pivonkami bez viditeľných dôvodov. Kultúra žlté, suché a zomrie. S rezom kmeňa, tmavé nádoby sú ľahko viditeľné. Fungus regály na nízke teploty, zima, byť v závode koreňového maternice, jeho korene. Verticillisóza sa môže po dlhom čase prejavovať po pristátí pivonského kríka (po 2 rokoch alebo viac), čo sťažuje diagnostiku, liečbu rastlín.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Krúžok mozaika

Čiastočne ovplyvňuje listnaté dosky v počiatočných štádiách vývoja ochorenia, v dôsledku čoho je detekcia ochorenia ťažké. Znamenie mozaiky: pruhy alebo sústredné kruhy svetlého zeleného, ​​svetložlého tónu, ktorý sa strieda s tmavými zelenými zónami. Tvar obrazu sa podobá mozaike, z ktorej choroba dostala svoje meno. V priebehu času infikované oblasti tvoria nekrotické oblasti malých veľkostí.

Odstránenie infikovaných častí rastliny sa odstráni ako odnože, po ktorých nasleduje ich horenie.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Lemurianova choroba

Informácie, ktoré presne opisujú príznaky ochorenia leiem, chýba, ako aj príčiny jeho výskytu. Symptómy sú podobné príznakom infekcie nematódami. Existuje verzia, že galické háďatká sú ochorenia hladiny. Bezpečnostné symptómy liečebných ochorení sú nasledovné:

 • porušenie rastu a rozvoja kultúry, grump;
 • nedostatok kvitnutia;
 • Koreňový systém je tvorený nafúknutím.

Dôležitý! Choroba je schopná aplikovať na susedné kríky. Aby sa zabránilo masovej infekcii, pacienti z kultúr sú úplne odstránené z lokality a spálené.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Škodca

Medzi Pebits, pivonky sú najčastejšie prekvapení sania hmyzu, mravcov, ale trpia im oveľa menej často, ak porovnáme s plesňovými infekciami. Pri identifikácii podozrivej aktivity na kríku by sa malo určiť, ktorý typ škodcov infikoval rastlinu, aby prijal správny smer liečby.

Všímavý

Drobný zeleno-biely hmyz sa usadí na vnútornej strane plechu, horné výhonky, na základni púčikov. Hmyz krmivo na intercelulárnej kultúrnej šťave. S masívnou kolóniou tly, rastlina rýchlo vybledne, listy sú skrútené, púčiky sa nekvitnú. V boji proti nástroju, použitie mydla roztoku, striekanie kultúry insekticídnych liekov.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Bronzemaker

Hmyz je nebezpečenstvo v teplom období, od mája do konca augusta. Chrobáky jesť mäkké časti rastliny: narunkyne, okvetné lístky púčov, tyčinky, listové dosky. Na boj proti bronzovým chrobákom je potrebné vyrábať časté uvoľnenie horných vrstiev pôdy na konci letnej sezóny. V letnom hmyse sa aktívne búšia. Uvoľnenie substrátu umožňuje znížiť populáciu hmyzu a znižuje riziko infekcie pivoniek. Každodenná zbierka chrobákov dáva pozitívne výsledky. Odporúča sa použiť insekticídy alebo infúziu z vrcholov pokladov.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Galické háďatká

Spôsobiť vyblednutie rastliny vedúce k úplnej smrti kultúry. Nematodes zasiahli koreňový systém, čím sa vytvorí nózna vzdelávania, nadúvanie. Boj proti nematódami znižuje spaľovanie všetkých postihnutých častí rastliny. Oblasť popola sa musí liečiť roztokom formalínu 1%. Zem okolo pivoni je opitá a oplodnená minerálmi.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Mravce

Jedlo so sladkou džúsou pivonkov, zvýraznené puky púčiv. Hmyz ovplyvňuje mäkké tkaniny, okvetné lístky, listy. Bush stráca svoju dekoratívnosť, stáva sa náchylnejšou na infekcie. Proti repelentom Ants Act, striekanie sa vyrába na vrchole závodu a zeme.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Výletné

Malá hmyz infekcia kultúry počas aktívnej vegetácie. Dávajú sa na intercelulárnej šťave, ako vlna. Zničiť škodcov pomocou púpavy infúzie alebo špeciálnych insekticídov.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Khmeleva Tonclocher

Nebezpečný hmyz larvy, kŕmia sa na koreňoch rastliny. Poškodenie koreňového systému znižuje rýchlosť rastu pivonkov, rastlina nie je schopná pokládkovať kvetinové obličky s rozsiahlou léziou – smrťou. Preventívne opatrenia sa znižujú na dumping pôdy, odstránenie burín, orezávanie zahustenia vykládok alebo používanie prípravku „iskra“.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Spôsoby liečby

V počiatočných štádiách ochorenia sa môžu aplikovať ľudové opravné prostriedky. Kultúra premytia mydlom alebo cesnakovým roztokom. Film vytvorený v častiach rastliny, po vysušení roztok nedáva hmyz jesť šťavu. Pre rovnaký princíp, riešenia založené na tinktúre púpava, nettles, paradajkových vrchov a tak ďalej. Z lietajúceho hmyzu (whiteflies a iní) záhradníci radia používať tabakový dym.

Po kvitnutí sa vykonávajú horné vrstvy substrátu s jeho čiastočnou náhradou. Povinné rastliny sú kŕmené nutričnými minerálmi. Hnojivá pomáhajú kultúram prežiť zimné obdobie a oslabené rastliny po chorobe na získanie sily. A uvoľnenie Zeme pomáha zbaviť sa lariev hmyzu. S hmotnostnou infekciou pionov, že škodcovia stoja za použitia také špeciálne prostriedky ako:

 • Insekticídy – „pás“, „Decis Profi“, „Proteus“, „Calypso“;
 • Fungicídy – „topaz“, „fundazoll“, „maxim“, „smútok“, síran meďnatý, zmes Bordeaux;
 • Zníženie liekov – „Epin“, „Kornorin“, „HB-101“.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Boj proti nim prichádza do včasného týždenného spracovania kríkov s vybraným liekom ráno a večerné hodiny, pričom pozorujú všetky požiadavky pokynu. Tieto účinné látky sú schopné poškodiť včely a iné užitočné hmyz. Pred striekaním musia byť všetky infikované oblasti odstránené z rastlín a horenia. Po postupe zvládnuť ruky, oblečenie, pretože existuje možnosť oddelenia sporu húb, lariev.

Ak je to možné, infikované kultúry musia byť rozrušené od zdravých rastlín, ktoré ich umiestnia do druhov karantény.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Prevencia

V čase, profylaktická liečba umožňuje kultúru, aby infikuje plesňové infekcie, škodcovia a iné choroby. Stojí za zastavenie jednoduchých preventívnych opatrení.

 • Každú sezónu alebo 1 krát za pol roka sa odporúča uvoľniť vrchnú vrstvu substrátu, dezoxidu pôdy, vypustite graf. V ťažkej pôde sa odporúča pridať piesok. Rastliny sú vysadené uchovávaním 30 cm vzdialenosť od seba od seba.
 • Na jeseň, čistenie miesta z burín, mŕtve časti rastliny. Všetky infikované časti kultúry sú spálené, postihnuté miesta sú spracované na zdravé tkanivá, rany sú posypané uhlím, živica je v rozpakoch.
 • Ako prevencia rastlín sprej s fungicídnymi a pôdnymi prípravkami, počnúc od pravej sezóny. Poni kríky sú pravidelne kŕmené nutričnými kvapalinami obsahujúcimi dusík, fosfor, draslík.
 • Choroba je ľahšie prevencia, nezabudnite sa starať o rastliny a pôdu. Pristávacia pôda by mala byť zakúpená v špecializovaných predajniach alebo dezinfikovať nezávisle.

Metódy liečenia pivonií z chorôb a škodcov

Aké sú metódy liečby pivonií z chorôb a poškodenia, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár