Mini Tractor „Centaur“: modely a tipy na výber

Traktor „Centaur“ sú vyrobené špeciálne pre individuálne použitie a upratovanie. Môžu byť aplikované na farmách s veľkým pozemkom ako dodatočnú pracovnú silu. Podľa technických charakteristík traktora „Centaur“ stojí na strednej fáze medzi silnými motorovými blokmi používanými na profesionálnom základe a nízko napájacie zariadenia s motormi až 12 litrov. s. Jedným z dôležitých funkcií mini traktorov „Centaur“ je použitie ekonomických motorov pracujúcich na motorovej nafty.

Výhody a nevýhody

Mini-traktor je jedinečné vozidlo určené na vykonávanie rôznych druhov práce v ekonomickej sfére. Optimálna plocha spracovaného pôdy je 2 hektáre. Okrem toho môže byť jednotka použitá na prepravu dodatočných zariadení a prívesov, ktorých celková hmotnosť je maximálna maxima. Vďaka širokému rázvemu mini-traktora „Centaur“ sa môže pohybovať okolo hrubého terénu s maximálnou prípustnou rýchlosťou 50 km / h. Hoci najprijateľnejšia rýchlosť je 40 km / h. Neustály nárast režimu rýchlosti môže viesť k odpisu častí agregátu. Stojí za zmienku, že toto vozidlo sa môže pohybovať na cestách.

Mini traktor bulharskej výroby má určitý počet výhod, na úkor, z ktorých ich vlastníci oceňujú.

 • Multifunkčnosť. Okrem svojho hlavného účelu môžu agregáty vykonávať akékoľvek iné druhy práce, napríklad, orbnutie Zeme.
 • Trvanlivosť. Vďaka vysokej kvalite a správnej prevádzke bude jednotka dlhú dobu slúžiť.
 • cena. Porovnať so zahraničnými analógmi, „Centaur“ o cenovej politike je cenovo dostupnejší.
 • Neslušný. Agregáty „Centaur“ dobre vnímajú akékoľvek palivo na tankovanie. To isté platí pre výmenu mazív.

 • Fitness do chladných podmienok. Použite mini traktory nielen v lete, ale aj v hlbokom zimnom období.
 • Operačný proces. Použitie agregátu nevyžaduje žiadne zručnosti a špeciálne vedomosti, vyrovnať sa s ním pre každú osobu.
 • Dostupnosť náhradných dielov. Ak dôjde k poruchu, detail nebude ťažké, aj keď musíte objednať náhradné diely z výrobcu výrobcu. Prídu rýchlo, a čo je najdôležitejšie, uistite sa, že sa zmestia do techniky.

Okrem tohto zoznamu výhod existuje len jedna nevýhoda – toto je nedostatok normálneho miesta pristátia pre vodiča. V lete je dosť ťažké zostať na sedadle, najmä s ostrými zmenami a zvratmi. Ale v zime v otvorenej kabíne dosť chladno.

Modely a ich vlastnosti

K dnešnému dňu je modelový rad mini traktorov „Centaur“ prezentovaný v niekoľkých modifikáciách. Nižšie je stručný prehľad populárnych zariadení.

 • Model T-18 Bol vytvorený na udržanie výlučne poľnohospodárskej práce, vďaka ktorej bolo vybavené nízkym výkonom. Maximálna procesná plocha jednotkou je 2 hektáre. Tento model traktorov sa vyznačuje trvanlivými Hodovkami a vynikajúcimi trakčnými údajmi. Tieto rozlišovacie znaky umožňujú agregát, aby sa osobné automobily alebo dodatočné mobilné prostriedky vo forme prívesov. Maximálna nosnosť je 150 kg. Maximálna hmotnosť ťažného nákladu – 2 tony. Stojí za zmienku jednoduché riadenie tohto modelu, s ktorým môže dokonca dieťa vyrovnať. Modifikácia T-18 sa stala základom pre vytvorenie štyroch ďalších modelov traktorov.
Prečítajte si viac  Typy osí a ich charakteristiky

 • Model T-15 obdarený výkonným motorom rovným 15 konským. Je veľmi opotrebovaný, neustále toleruje drsné teplotné rozdiely, nenáročné pre klimatické zmeny. Zvýšená úroveň vlhkosti nemá vplyv na motor. A všetko vďaka kvapalného chladenia motora. Vďaka týmto dôležitým faktorom môže T-15 Mini Tractor pracovať bez prerušenia do 9-10 hodín. Pokiaľ ide o motor, štvortaktný motor pracuje na motorovej nafty, ktorá označuje ekonomiku agregátu. S plnou prevádzkou emisií toxických látok do atmosféry, nie ste si všimli. Treba poznamenať, že aj so zníženými valcami je ťah dobre zabavený. Ďalším dôležitým bodom, pre ktorý sa táto jednotka oceňuje, je tiché zamestnanie.

 • Model T-24 – Toto je jeden z niekoľkých modelov celej série malých zariadení určených na spracovanie pôdy. Maximálna údržba je 6 hektárov. Mini Tractor T-24 môže niesť ťažké zaťaženie. Ďalšie vlastnosti jednotky sú možnosť zberu, opierania sa o trávu a plnohodnotnú účasť na siatí. Kvôli malým veľkostiam sa T-24 Mini Tractor nachádza v obvyklých garáži. Dôležitým rysom jednotky leží v štvortaktnom motore pracujúci na motorovej nafty. Vďaka tomu má vozidlo veľmi úspornú spotrebu. Mini-traktorový motor je navyše vybavený systémom chladenia vody, ktorý má pozitívny vplyv na prevádzku zariadenia v horúcom období roka. Beh motor je vyrobený buď z elektrického štartéra alebo manuálne. Nastavenie prevádzkovej rýchlosti je okamžite nastavená vďaka kontrolnému bodu. V tejto zmene existuje manuálna funkcia plynu. Vodič nemusí neustále poškodiť pedál a udržiavať rovnaké tempo riadenia.

 • Model T-224 – jeden z najsilnejších medzi mini traktormi „Centaur“. Jeho prototyp a analógový je modifikácia T-244. V konštrukcii jednotky T-224 sa nachádza hydrailický a dva valce, ktoré majú priamy výstup pre hydrauliku. Výkonný štvortaktný motor má 24 l. s. Ďalším dôležitým nuancom je pohon štvorky, 4×4, vybavený odolným popruhom. Modifikácia T-224 Ľahko sa presúva s prepravou veľkého množstva veľkosti s maximálnou hmotnosťou 3 tony. Šírka agregátu Rut je manuálne nastaviteľná. Vďaka tejto funkcii môže mini-traktor vykonávať prácu na poliach s rôznymi množstvami. Keď zadné koleso zobrazí zmeny vzdialenosti o približne 20 cm. Systém chladenia vody umožňuje, aby jednotka fungovala bez toho, aby sa dlhodobo zastavil. Sám model T-224 je skôr rozpočtovou jednotkou. Aj napriek nízkym nákladom sa však kvalitatívne vyrovná s jeho povinnosťami.
Prečítajte si viac  Ako urobiť mechanické drevo za to sami?

 • Model T-220 Je určený na záhradníctvo a záhradníctvo. Môže tiež nosiť zaťaženie a starostlivosť o pristátie. Ako doplnok môžu majitelia kúpiť rozbočovače schopné zmeniť veľkosť rut. Motorová jednotka je vybavená dvoma valcami. Motorový výkon je 22 litrov. s. Okrem toho existuje elektrický štartér v systéme, ktorý hrá dôležitú úlohu v procese spustenia motora pri nízkych teplotách.

Ak chcete vytvoriť vlastnú modifikáciu získaného zariadenia, sa odporúča, aby sa výrobcovia začali spustiť s výkonom s výkonom.

Voliteľné vybavenie

Každý jednotlivý model uvedeného zoznamu je určený pre určité druhy práce v ekonomickej sfére. Napriek tomu môže mať každá modifikácia ďalšie prílohy. Tieto časti môžu byť zahrnuté do jednotky av niektorých prípadoch ich musí nadobudnúť samostatne. Medzi nimi:

 • Plugácia tryska;
 • Zariadenia na pestovanie;
 • pôda;
 • zemiaky;
 • zemiaky;
 • postrekovače;
 • Hiller;
 • Haymaker;
 • Kosačka na trávu.

Tipy na výber

Výber vysoko kvalitného mini traktor pre použitie vo svojej vlastnej ekonomike – proces je dosť komplikovaný. Každý výrobca sa snaží ponúkať tovar s vlastnými funkciami. Aby ste uľahčili úlohu, musíte vedieť, aké kritériá by mali venovať osobitnú pozornosť.

 • Gabarits. Veľkosť zakúpenej jednotky by mala byť umiestnená v garáži, ako aj pohnúť sa pozdĺž záhradných chodníkov a vykonávať strmé obraty. Ak hlavnou úlohou traktora bude v orezaní trávnikov, stačí na kúpu malej inštancie. Pre hĺbkové práce s pôdou alebo snehom čistenia budú veľké autá najlepšou voľbou, ktorá je teda sila aj viac.
 • Hmotnosť. V skutočnosti, tým viac hmoty mini-traktora, tým lepšie. Dobrý model by mal vážiť tonu alebo trochu viac. Vhodné gabarity jednotky sa môžu vypočítať 50 kg vzorec na 1 liter. s. Ak by mal byť výkon motora približne 15 konských síl, potom sa toto číslo musí vynásobiť 50, takže bude to najvhodnejšia hmotnosť agregátu.
Prečítajte si viac  Vlastnosti Piegol s hojdačkami

 • Moc. Najviac optimálnejšou a prijateľnou voľbou pre mini traktor používaný v ekonomickej sfére je 24-litrový motor. s. Vďaka takýmto zariadením je práca na pozemku 5 hektárov veľmi zjednodušená. Táto technika má štandardnú sadu šasi. Jedná sa o štvortaktný dieselový motor s tromi valcami. Niektoré konštrukcie používajú dvojvalcový motor. Ak potrebujete spracovať Zem s rozlohou viac ako 10 hektárov, mali by ste venovať pozornosť modelom s hodnotou výkonu 40 litrov. s. Pre minimálnu prácu bude vhodná napríklad účes trávnika, model s kapacitou 16 litrov. s.

Inak, pokiaľ ide o vzhľad, pohodlie, ako aj volant, by sa mali dôverovať ich preferenciám.

Ako použiť?

Prevádzkovanie mini traktorov „Centaur“ v rôznych modifikáciách všeobecne sa od seba nelíši. Ale v prvom rade, začať pracovať, musíte starostlivo preskúmať návod na obsluhu. S získanými poznatkami bude každý majiteľ schopný pochopiť, kde sú časti a prvky umiestnené vo vnútri systému, ktoré musia byť stlačené a ako začať.

Prvá vec, ktorú treba urobiť po kúpe agregátu, je spustiť motor. V priemere tento proces prebieha osem hodín nepretržitej prevádzky. Zároveň musí byť výkon motora pri minimálnych revolúciách tak, aby sa každá časť motora postupne rozmazala a stála v príslušných drážkach. Okrem toho, v procese spustenia, môžete určiť, či existujú vnútorné poruchy alebo továrenské manželstvo. Po primárnej práci by mala byť nahradená lubrikantom.

Recenzie vlastníctva

Mini Tractor „Centaur“ sa osvedčil z veľmi dobrej strany. Lacnejšia čínska technika nebude schopná vyrovnať sa s úlohou a drahé japonské a nemecké modely sa používajú hlavne na priemyselné účely. To isté platí pre kvalitu agregátov.

V niektorých prípadoch sa majitelia začínajú sťažovať na vznikajúce problémy. Nekritické chyby sa ľahko eliminujú vlastným. Zároveň sa vyskytla samotná porucha, ktorá bola s najväčšou pravdepodobnosťou nastať z dôvodu nesprávneho fungovania agregátu. Ostatní používatelia objasňujú, že s náležitou starostlivosťou o mini-traktor „Centaur“ môže pracovať mnoho rokov bez akéhokoľvek členenia a poškodenia. Hlavnou vecou nie je preťažiť systém.

K dnešnému dňu, „Centaur“ je najobľúbenejšou značkou mini-traktorov s kompaktnou veľkosťou a výkonným motorom.

Prehľad a prehľad vlastníka Mini Tractor „Centaur“ Pozri ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: