Motoroblocks „pozdrav“: špecifikácie, modelové preskúmanie a prevádzkové pravidlá

Poľnohospodári a Dachensons nemôžu robiť bez takej dôležitej jednotky ako MOTOBLOCK. Výrobcovia vyrábajú tento typ zariadenia v obrovskom sortimente, ale osobitná pozornosť si zaslúži značku „Salty“. Vyrába multifunkčné zariadenia, ktoré sú považované za nepostrádateľných asistentov v domácnosti.

Historický odkaz

Produkty značky pozdravy majú veľkú popularitu na trhu už viac ako 20 rokov, dostali pozitívnu spätnú väzbu od zahraničných aj domácich spotrebiteľov. V rámci tejto značky vyrába vysoko kvalitné záhradné motocyklové továreň „AGAT“. Táto spoločnosť sa nachádza v Moskve a je zapojená do výroby mechanizovaných fondov, ktoré sa používajú na úsekoch pre domácnosť a malé farmy. Hlavné výrobky vo vládcovi tovaru sú považované za kompaktné motoblocks.

Sú to univerzálne a vybavené domácimi aj japonskými, čínskymi mocninami.

Široký dopyt v spotrebiteľoch používa „pozdrav“ MOTOBLOCK. Výrobca je v súlade s jeho plnou sadou montovaných zbraní, pozostávajúca z posmešnej kefy, dummy nožov, nákladného vozíka, pluh a snežného dúchadla. Tento model sa vyznačuje spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Je to spôsobené tým, že MOTOBLOCKS sú vybavené motormi prvej triedy, ktoré šetria spotrebu paliva a majú vysoký výkon. Pracovný zdroj MOTOBLOCKS „SALYUT“ je 2000 hodín, ktorý zabezpečuje ich prevádzku bez porúch a porúch do 20 rokov.

Výhody a nevýhody

Motorblocks vyrobené pod ochrannou známkou „pozdrav“ sa líšia od iných modelov technologickej kompaktnosti, jednoduché ovládanie a servis. Vzhľadom k tomu, že v tomto dizajne je prevodový stupeň, zjednodušuje nastavenie rýchlosti a pásu spojky. Riadenie riadenia motoblock ergonomických a prúdov – v dôsledku toho sa vibrácie počas prevádzky výrazne zníži. Okrem toho má zariadenie záves, rovnomerne distribuovať hmotnosť montovaných častí. Hlavné výhody pozdravy MOTOBLOCKS možno tiež pripísať:

 • Vysoký výkon motora – prevádzkový zdroj prevodovky je 300 m / h;
 • Prítomnosť vzduchového chladiaceho systému motora;
 • Hladká prevádzka mechanizmu spojky;
 • automatické spustenie zámok s nedostatočnou úrovňou oleja;

 • Pevná konštrukcia, v ktorej je rám vyrobený z vysoko kvalitných kovových zliatin a je fixovaný spoľahlivými koagletmi;
 • Odolnosť proti preklopeniu – ťažisko v MOTOBLOCK je umiestnený nízky a mierne posunutý dopredu;
 • Multifunkčnosť – Zariadenie môže byť použité s prílohami a prívesmi;
 • malá veľkosť;
 • dobrá manévrovateľnosť a priepustnosť;
 • Bezpečná prevádzka.

Pokiaľ ide o nedostatky, tento MOTOBLOCK má malý uhol zdvíhacích rukovätí a nízko kvalitných pásov. Napriek týmto drobným minesom sa jednotka považuje za vynikajúci mechanizovaný nástroj, ktorý uľahčuje prácu v záhrade a záhrade. Vďaka tomuto MOTOblock môžete rýchlo a jednoducho vykonať rozsah práce. Najmä je užitočné v letnej sezóne.

Táto technika a zima nájde svoju aplikáciu – to vám umožní pohodlne čistiť sneh.

Popis a princíp práce

Motor-Block „Salute“ je univerzálne zariadenie určené na spracovanie a zalievanie pôdy, zber krmív, montáž plodín, čistenie územia domácností zo snehu a prepravy malého nákladu. Výrobca ho vyrába v niekoľkých modifikáciách. Hmotnosť zariadenia (v závislosti od modelu) môže byť od 72 do 82 kg, objem palivovej nádrže – 3.6 l, maximálna rýchlosť pohybu 8.8 km / h. Motoblok Veľkosť (dĺžka, šírka a výška) – 860 × 530 × 820 mm a 1350 × 600 × 1100 mm. Vďaka tomuto zariadeniu môžete zvládnuť krajinu Zeme na 0.88 m, zatiaľ čo hĺbka spracovania pôdy nepresahuje 0.3m.

Prečítajte si viac  Domáce motorové bloky: Vlastnosti a montážne pokyny

Motor motorového ventilu „pozdrav“ pracuje na benzín, je to single-valec a váži 16.1 kg. Spotreba paliva môže byť od 1.5 až 1.7 l / h. Výkon motora – 6.5 l / s, jeho pracovný objem – 196 štvorcový cm. Frekvencia otáčania hriadeľa motora – 3600 o / m. Vďaka týmto indikátorom je jednotka charakterizovaná dobrým výkonom. Pokiaľ ide o návrh zariadenia, pozostáva z:

 • motor;
 • kovový rám;
 • pohon spojky;
 • stĺpik riadenia;
 • palivová nádrž;
 • pneumatika;
 • šachta;
 • prevodový stupeň.

Princíp práce MOTOBLOCK je jednoduchý. Krútiaci moment sa prenáša z motora na prevodovku pomocou prenosu pásu. Prevodovka nastaví rýchlosť pohybu a smeru (chrbát alebo dopredu). Po tom, prevodovka vedie k pohybu kolesa. Systém spojky obsahuje dve prevodové pásy, návratový mechanizmus, riadiace páky a napínacie valec. Pre prevádzku hnacích pásov a pripojenie ďalších mechanizmov v dizajne zodpovedá kladke.

Ovládanie blokov motorov sa vykonáva pomocou špeciálnej rukoväte, spínač rýchlosti, predného a spätného prepínača je umiestnený na ňom. Coulter sa považuje za dôležitý detail na MOTOBLOCK, je nainštalovaný na ráme a je vybavený funkciami, ktoré „nútiť“ rezačky, aby sa ponorili do pôdy.

Ak chcete nainštalovať vlečné mechanizmy na bloku, použite špeciálne prílohy.

Preskúmať modely

K dnešnému dňu sa MOTOBLOCK „SALUTY“ vyrábajú v niekoľkých modeloch: 100, 5L-6.5, 5-R-M1, GC-190 a HONDA GX200. Všetky vyššie uvedené modely sú charakterizované zlepšeným a modernizovaným dizajnom a do značnej miery prevláda nad podobnými druhmi iných výrobcov. Takéto agregáty sú vhodnejšie pre prevádzku, funkčné a ergonomické.

 • „Pozdrav 100“. Toto je motor-blok, ktorý je vybavený motorom „Lifan 168-F-2b“. Pracuje na benzín, jeho výkon je 6.5 L. C, objem – 196 štvorcový cm. Okrem toho balík zariadenia obsahuje 6 pôdnych rezačiek, ktoré pri úprave umožňujú spracovávať pozemné pozemky 30, 60 a 90 cm. Hmotnosť dýzy sa pohybuje od 72 do 78 kg. Vďaka tejto technike môžete nielen spracovať oblasti s plochou až 30 akrov, ale tiež vykonávať čistenie územia, kosenie trávy, rozdrviť potraviny a prepravu nákladu na 350 kg.

 • „Pozdravy 5L- 6.päť“. Táto jednotka obsahuje výkonný záchranného benzínového motora, je vybavený vzduchom-chladeným a vyznačuje sa vysokým prevádzkovým indikátorom, ktorý môže prekročiť 4500 hodín. Predaný MOTOBLOCK so štandardnou sadou nožov, gauč. Okrem toho, výrobca ho dopĺňa a iné druhy hitov vo forme rotačnej kosačky, zemiakov a zemiakov. S pomocou vybavenia môžete zostaviť plodinu, koste trávu, kultivovať pôdu a dopravu malé nákladné. Veľkosť jednotky je 1510 × 620 × 1335 mm, bez ďalších zariadení váži 78 kg.
 • „Pozdrav 5-r-m1“. SUBARU BEANOLINE MOTOR MOTORA NASTAVENÝ NA DLOŽKU. S stredným spôsobom prevádzky je určený na 4000 hodín. Zariadenie je vybavené rôznymi tryskami, môže to byť štandard, môže to spracovávať úseky 60 cm široké, ale tento indikátor je možné zmeniť pomocou ďalšieho príslušenstva. Model je ľahko ovládateľný, má dva režimy reverzného pohybu a kolóny riadenia chránené pred vibráciami. Okrem toho je dizajn motoblock dobre vyvážený.

 • Honda GC-190. Jednotka má dieselový motor japonskej výroby GC-190, ktorý má vzduchový chladiaci systém. Objem motora je 190 štvorcový cm. Motoroblock je skvelý na prepravu tovaru, spracovanie pôdy, čistenie odpadkov a zúčtovanie snehu. S hmotnosťou 78 kg a veľkostí v 1510 × 620 × 1335 mm, MOTOBLOCK poskytuje vysoko kvalitnú úpravu pôdy s hĺbkou 25 cm. Tento model má pohodlný systém riadenia a nádherná manévrovateľnosť.
 • Honda GX-200. Tento MOTOBLOCK je vydaný v kompletnom množstve s benzínovým motorom z japonského výrobcu (GX-200 OHV). Ide o vynikajúci mechanizovaný nástroj, ktorý je vhodný pre akúkoľvek poľnohospodársku prácu a vyznačuje sa dlhou životnosťou. V zadnom vozíku môžete niesť náklad na 500 kg. Žiadne zariadenie čerpadla váži 78 kg.

Keďže tento model má klinickú spojku, potom je jej manévrovateľnosť zvýšená a ovládanie je ľahké.

Tipy na výber

K dnešnému dňu je trh reprezentovaný elegantný sortiment mechanizovaných zariadení, ale „Únia“ Motorblocks sú obzvlášť populárne s poľnohospodármi a vlastníkmi krajín miest. Keďže sa vyrábajú v rôznych modifikáciách, potom často robia správnu voľbu v prospech konkrétneho modelu. Samozrejme, že je najlepšie získať univerzálnu jednotku, ale jeho náklady nemôžu byť vhodné pre každého.

Prečítajte si viac  Trim Tui Jar: Pravidlá a schéma

Aby zariadenie spoľahlivo slúžilo dlhú dobu, je dôležité venovať pozornosť niektorým ukazovateľom.

 • Redukcia. To je jedna z hlavných detailov, ktorá prenáša výkon z hriadeľa motora na pracovný nástroj agregátu. Špecialisti odporúčajú nákupné modely MOTOBLOCKS S BLOKTU. V prípade jeho členenia sa dostane. Pre opravu bude stačiť, že jednoducho nahradí časť mechanizmu.
 • Motora. Produktivita zariadenia závisí od triedy motora. Dobrá voľba je považovaná za modely vybavené štvortaktnými motormi, ktoré môžu pracovať na nafku, tak aj benzín.
 • Prevádzka a starostlivosť. Je dôležité objasniť, ktoré funkcie môžu vykonávať vybavenie a či je jeho modernizácia možná v budúcnosti. Okrem toho je potrebné zistiť otázky a záruky služby.

Príslušenstvo

Štandardný MOTOBLOCK „SALYUT“ vyrobený v konfigurácii s značkovými mlynmi (ich šesť kusov) a Coulter. Vzhľadom k tomu, že táto jednotka je vybavená univerzálnym spojovacím zariadením, je možné inštalovať ďalšie frézy, pôdy, kosenie, obsadenie, hrdzače, húsenice, skládky, svorníky a tryska na odstraňovanie snehu. Okrem toho MOTOBLOCK môže byť tiež použitý ako vozidlo na prepravu malého nákladu – na tento účel je v balení zahrnutý nákladný automobil s brzdou vybavenou samostatnou brzdou. Má pohodlné sedadlo.

Vzhľadom k tomu, že zariadenie je navrhnuté tak, aby fungovalo v poli, jeho kolesá sa rozlišujú s hlbokým sekvestrátovým ochranou, Ich šírka je 9 cm a priemer – 28 cm. Hlavnou výhodou „pozdrav“ MOTOBLOCKS je ich vybavenie s prevodovým zariadením. Nie je strach z napájania a je schopný vydržať dokonca údery kameňov, ktoré patria do pôdy. Tento model má nielen vysoko kvalitnú prevodovku, ale aj silný motor, ktorý môže pracovať na benzín a naftovej populácii viac ako 4000 hodín. Aj v obale jednotky obsahuje čerpadlo, náhradný popruh a konektor.

Prevádzkové pravidlá

Pred začatím práce s „pozdrav“ MOTOBLOCK je potrebné najprv skontrolovať inštaláciu rezačky. To pomôže priloženej inštrukcii od výrobcu. Okrem toho môžete nainštalovať Coulter, aby ste uľahčili prácu – vďaka tomu, zariadenie nebude hlboko do pôdy a rosy fertilnej zmesi. Ak pracujete bez coulter, jednotka neustále „skok“ v rukách.

Na „NAP“ zo zeme, v tomto prípade budete musieť neustále prepnúť na zadný prenos.

Pred spustením motora zariadenia by ste sa mali uistiť, že je naplnený palivom. Okrem toho musíte skontrolovať dostupnosť oleja v prevodovke, kľukovej skrini motora a iných uzlov. Potom sa zapaľovanie zapne – v tomto momente musí páka zodpovedná za spínacie rýchlosti zaberať neutrálnu polohu. Potom sa otvára palivová batéria a niekoľko minút po vyplnení paliva karburátora môžete dať plynnú rukoväť do priemernej polohy.

Prečítajte si viac  Lopaty Fiskars: odrody a populárne modely

Počas prevádzky motoblock by sa mali zohľadniť aj iné pravidlá.

 • V prípade, že motor nie je prehriatý, musí byť klapka vzduchu blízko. Keď sa motor spustí, musí byť otvorený – inak bude znovu zadané kyslíkom paliva.
 • Rukoväť štartéra sa musí konať, pokiaľ sa na zvitku nepracuje.
 • Ak sa motor nespustí, pokus by sa mal opakovať za pár minút, striedavo otvorenie a zatvorenie klapky vzduchu. Po úspešnom spustení sa musí páka klapky otáčať, kým sa nezastaví proti smeru hodinových ručičiek.
 • Zastavenie motora sa vykonáva inštaláciou rukoväte plynu do polohy zastavenia. Keď je to dokončené, že žeriav paliva je zatvorený.
 • V prípade, že sa plánuje púšťať virulentný „pozdrav“ s MOTOBLOCK, odporúča sa vykonať v niekoľkých etapách. Spočiatku je potrebné odstrániť vrchnú vrstvu a kôru, potom – na prvom prenose na pluh a zlomiť pôdu.
 • Musíte napadnúť vybavenie s vysoko kvalitným palivom.

Rozdiely v starostlivosti a opravy

MOTOBLOCK „SALYUT“, ako každý iný typ mechanizovaných nástrojov, potrebuje pravidelnú údržbu. Ak sa spojkový kábel, oleje v uzloch vykonávajú včas, prevencia a overovanie motorových systémov sa vykonáva, zariadenie zabezpečí bezpečnú a dlhodobú prácu. Okrem toho by mal motor-blok pravidelne nastaviť riadiace náhradné diely, čistiť ventil a starostlivosť o pneumatiky.

Prvých 30-40 hodín prevádzkovej práce s technikou je potrebné v strednom režime, bez vytvorenia preťaženia.

Odporúča sa vykonať výmenu oleja každých 100 hodín prevádzky, Zároveň vykonávame mazivo voľného pohybu a regulátorov káblov. V prípade, že otvorenie a uzavretie spojky je neúplné, potom by ste mali jednoducho vytiahnuť káble. Kolesá musia byť kontrolované denne: v prípade, keď pneumatiky znížili tlak, môžu cítiť a rýchlo zlyhať. Nie je možné dovoliť v pneumatikách a príliš vysoký tlak, ktorý bude provokovať ich opotrebovanie. Uložiť Motoblok je potrebný na špeciálnom stojan v suchej miestnosti, vyčistí ho pred jeho kontaminantmi; Olej je vypustený z kľukovej skrine motora a karburátora.

Ak môžete správne ovládať drevostavbore, potom sa môžete vyhnúť opravám. V prípade, že je zaznamenaná chyba jednotky, je potrebné vykonať technickú diagnostiku a odhaliť príčiny zlomenia. Napríklad, ak sa motor nezačne, potom môžu byť dôvody iné (a je to voliteľné jeho zlyhanie). Spočiatku by ste mali skontrolovať prítomnosť paliva a mazív vo všetkých oddeleniach. Pri normálnej úrovni paliva a oleja by ste sa mali pokúsiť spustiť motor s otvorenou klapkou vzduchu, potom zopakujte pokus, ale s jeho polohou zatvorené.

Recenzie

Nedávno, mnohí majitelia chaty a farmy dávajú prednosť MOTOBLOCKU SALYUT. Takáto popularita je vysvetlená spoľahlivosťou a vysokou kvalitou technológie. Spotrebitelia medzi pozitívnymi vlastnosťami prideľujú ekonomickú spotrebu paliva, pohodlné ovládanie zariadenia, malé dizajnové veľkosti a vysoký výkon. Okrem toho väčšina poľnohospodárov ocenil vysokú funkčnosť jednotky, čo umožňuje vykonávať spracovanie pôdy, zber, čistenie územia.

Táto technika je vhodná a skutočnosť, že môže byť použitý ako kompaktné vozidlo.

Všetky plusy a nevýhody MOTOBLOCK „pozdrav“ po dvoch rokoch prevádzky nájdete v časti Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: