Odrody dekoratívnych yves a ich kultivácie

Willow je krásny a ušľachtilý strom. Priťahuje ho predovšetkým s elegantným vzhľadom. Je možné pestovať dekoratívne Willa nielen v otvorenej prírode, ale doma.

Zvláštnosť

Dekoratívna vŕba je dvojstenná rastlina, ktorá má ako ženské a pánske kvety, ktoré sú hrubé kvetenstvo, pripomínajúce náušnice. Willow kvet na konci mája – začiatkom júna, niektoré druhy kvety sa objavujú skôr ako listy. Sú nahradené semienmi, ktoré sa šíria na obrovské vzdialenosti.

Rozsah rastu vŕby je veľmi široký a sa pohybuje od 20 cm do 15 m a niektoré z nich môžu rásť až 30 m. Tam sú originálne mini puzdrá, ktoré „prechádzajú“ na zemi. Zaberajú dosť veľa priestoru.

Najčastejšie, takýto strom rastie v blízkosti vodných útvarov, napríklad na brehu jazier alebo riek. Okrem toho sa niektoré kópie nachádzajú aj na svahoch hôr alebo v polosuškách. Stojí za zmienku, že vŕby majú dobre rozvinutý koreňový systém. Z tohto dôvodu sú často zasadení na posilnenie voľnej pôdy, najmä mimo pobrežia rôznych zásobníkov.

V závislosti od miesta rastu sa táto rastlina nazýva inak: lúpež, raketa a dokonca aj odpad.

Popis druhov a najlepších odrôd

Neexistuje menej ako 500 odrôd Yves. Takéto rôzne rastliny sa objavili v dôsledku prirodzených mutácií a aktívnej ľudskej činnosti. Niektoré rastliny boli umelo privedené priamo na záhradu, iné – pre terénne úpravy veľké parky Moskvy a ďalšie časti krajiny. Najčastejšie takéto vŕby vyzerajú nezvyčajné. Tam sú stromy s bielymi alebo ružovými listami.

Krátky

Pre dizajn malého domáceho pozemku sa najnižšie rastliny najčastejšie výberu.

 • Fialová iva. Je známe mnohým hlavou Zhellolozník. Takýto strom sa najčastejšie nachádza v severnej pologuli. Toto je malý ker, ktorej výška je 3 metre. Zlaté výhonky tejto rastliny sú nasmerované a pokryté párovými listami, zelenými z hornej strany a striebra – na dne. Fialové kvetenstvo vŕba sa objavujú skoro na jar.

Kvitnúca rastlina je celkom krásna, toľko ho kupujú na vytvorenie živých výchovy.

 • Soliste. Tento ázijský pohľad na vŕby je najčastejšie rastie v krajinách, ako je Čína, Kórea alebo Japonsko. Strom je pomerne kompaktný, jeho výška nepresahuje 3 metre. Z iných Yves sa táto rastlina vyznačuje prázdnymi výhonkami, ako aj veľmi úzke červené žlté listy. Najobľúbenejšou odrodou je japonská iva, pestovaná na kmeňu Nishiki Flamingo. Má krásne listy smotany alebo ružového odtieňa.

 • Creeping iva – Toto je malá nízka rastlina, ktorej výška je v rámci jedného metra. Najčastejšie sa nachádza vo Francúzsku. Hlavný rozdiel stromu sa považuje za Crohn s výhonkami, ktoré pokrývajú zbraň svetlej striebornej farby. Tmavo zelené listy sú pripomínajúce elipsy.

Kvitnúce CZCZUCHY Willow začína v prvých dňoch mája.

 • Vlnený. Rastie v severnej Škandinávii, Islande, ako aj v severozápadnej časti Ruska. Je trpasličí rastlina, ktorej výška nie je viac ako 90 centimetrov. Táto mini-rastlina má hustú korunu. Na samom začiatku pobočky pokrytý chodníkom, a potom sa hladký, s hnedým nádychom.Listy majú oválny tvar a líšia sa striebornou farbou.

Táto rastlina je najčastejšie používaná na terénne úpravy osobných stránok.

 • Mesh iwa. Táto rastlina s nízkym stupňom sa zvyčajne nachádza na Ďalekom východe alebo vo východnej Sibíri. Elipsy-tvarované listy majú hrubý povrch.

Najčastejšie bude sieťovina používať na záhradníctvo parkových oblastí, štvorcov alebo súkromných území.

Vysoký a priemerný

Stojí za to oboznámiť so zoznamom rastlín, ktoré rastú nad 10 metrov.

 • Zlomené iwa. Toto je najbežnejší typ hlavy YB nielen v Rusku, ale aj v západnej Ázii a Európe. Krone má tenké pobočky, ktoré sa môžu zlomiť aj s malým trávením vetra. Biť na zemi, rýchlo koreň. Zahŕňacie listy elipsis.

 • Pratovooid. Takýto strom vyniká okrem iného veľmi flexibilnými a dlhými vetvami, ktoré sú s časom zaobchádzať s časom. Pokiaľ ide o mladé výhonky, sú pokryté krátkou hromadu striebra. Vŕbaná výška je zvyčajne do 10 metrov.

 • Ostrolistická vŕbateľná poznananá červená verbba. Rastie takmer v Rusku. Výška rastliny je vzdialená 12 metrov. Výhonky sú dlhé a tenké; maľované v červenoch. Leafs majú zelený tieň zhora a strieborné dno.

Zvlášť krásna je pustrivová veľryba počas kvitnutia skorého jari.

 • biely. Toto je veľmi silný strom s fascinovanou kôrou, ktorá rastie vo výške až 30 metrov. Krona Willowing a OpenWork. Stojí za zmienku, že je to jedna z najodolnejších a nenáročných rastlín. Biela vŕba strieľa veľmi tenká, strieborná sivá. Časom sú zhrnuté. Ponukte jasne zelený listový tvar.

Blossom začína skoro na jar.

 • Babylonian alebo obyčajný Sa líši príliš krehké žltkasté výhonky. Výška stromu nepresahuje 12 metrov, priemer koruny je asi 6 metrov. Vŕbové listy sú veľmi krásne, svetlé zelené. Stojí za zmienku, že listy vŕby vŕby sú úplne padajúce len na začiatku januára, ale vo februári sa opäť objavujú.

Táto rastlina sa bojí mrazom, takže nemôže rásť na týchto miestach, kde príliš chladné zimy.

 • Koza IVA. Tento názov bol prijatý kvôli tomu, že jeho listy milovali ovce a kozy. Dekoratívna rastlina rastie vo výške až 12 metrov. Willow Shots sú dosť silné a šírené, s jasnými zelenými listami oválneho tvaru.

Pristátie

IVA je považovaná za peknú lamburovú rastlinu. Takže by sa malo vysadiť v dobre osvetlených miestach alebo na polovici. Väčšina z týchto rastlín je vlhkosť, pretože sa zvyčajne rozhodnú zasadiť v blízkosti nádrže.

Môžete použiť sadenice a odrezky. Ak existuje niekoľko rastlín, potom sa musíte postarať o dodržiavanie požadovanej vzdialenosti medzi nimi. Malo by to byť najmenej 75 centimetrov.

Starostlivosť

IVA potrebuje len v zalievaní a prerezávanie, takže nie je ťažké starostlivosť o ňu.

Zalievanie

Willow je strom-milujúci strom, takže nie je potrebné ľutovať vodu, najmä v príliš pečenom a suchom lete. Môžete zavrieť z vedra a pomocou hadice. Môžete to urobiť každý deň.

Orezávanie

Taká rastlina ako IVA, s ľahkosťou toleruje dekoratívne orezávanie. Po tomto procese sa koruna stáva krajšou a hustou. Ostro alebo priemerné rastliny sú najlepšie rezané v tvare lopty alebo fontány. Stromy s vetvami, ktoré idú dole, stojí za to znížiť len vtedy, keď sa dostanú na povrch zeme. Mnohí špecialisti tak regulujú rast samotnej rastliny.

Proces orezávania je najlepšie urobiť buď na začiatku jari, ešte pred nástupom vegetačného obdobia, alebo neskoro na jeseň, keď sa začínajú listy. Nastavte však dĺžku výhonkov môže byť aj v lete. Môžete znížiť všetky extra výšky, strieľa, ktoré rastú vo vnútri alebo príliš zahusťovaniu koruny.

V niektorých prípadoch mladí vŕby začínajú byť zakrivené a prdeli rovno do pôdy. Aby ste správne pestovali IVI, môžete zviazať kmeň na akúkoľvek podporu. Môže to byť kovové potrubie aj drevené pól.

Reprodukcia

Ak hovoríme o prirodzenom prostredí IV, potom sa v ňom množia rôznymi spôsobmi, napríklad semená. Dekoratívne kultúry môžu byť znásobené reznými rezmi. Musia znížiť až 25 centimetrov. Použite najlepšie nie príliš staré výhonky. Mladý zdvih, ktorý stojí za to lákať spolu s „pätím“. Potom musíte odstrániť všetky listy v spodnej časti rezania, po ktorej som pripojil pôdu a veľa. Odrezky môžu byť predtým liečené Kornvinom.

Choroby a škodcov

Vŕby sú pomerne často vystavené útokom rôznych škodcov, ako aj chorôb. Po prvé, musíme hovoriť o nebezpečných parazitoch.

 • Jeden z hlavných nepriateľov stromu – Lotoy Osin. Je to malý chrobák. Jeho krídla natreté v modrej zelenej. Krmiví sa na listy.

 • Silkwater-LastAiretka Najčastejšie žije na Prutoid Willow. Takéto chrobáky otočia vrcholy vŕbových listov do veľmi hustého cocuonu a potom predbehnúť hornú časť výhonkov.

 • Jv tla Jedlo so šťavou IV listov, ako aj výhonky.

 • Klaso. Najčastejšie prebýva na dne listov a krmív na ich šťavu. V dôsledku toho začínajú zahriať a pád.

 • Európska platňa patrí k parazitom, ktoré sú uzavreté v výhonkoch a nasať živiny z nich, ako výsledok, ktorý môže celý strom zomrieť.

 • Hlodavce, ako napríklad myši, môže pochovať príliš mladé sadenice.

 • Awanwhack je biely motýľ. Jej krídla majú dĺžku až 20 mm. Následne sa zmení na shaggy Caterpillar.

Pokiaľ ide o infekcie, najčastejšie IVA je pozoruhodná hrdza. Príznaky tejto choroby sú oranžové alebo hnedé škvrny na listoch. Môžete sa ich zbaviť s antifungálnymi liekmi. Okrem toho môžu mladé stromy zasiahnuť fuzariózu. Výsledkom je, že vetvy začínajú čierne a listy suché. Ak sa chcete zbaviť tohto druhu infekcie, je potrebné znížiť všetky postihnuté časti.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Vzhľadom k tomu, že existuje mnoho rôznych typov Yves, je ľahké si vybrať rastlinu, ktorá je vhodná pre akékoľvek podmienky. Pri výbere, musíte navigovať veľkosť územia.

Veľké a silné stromy sú vhodné pre široké a otvorené oblasti, ako napríklad koza alebo striebro. Budú vyzerať skvele v mestských parkoch a veľkých štvorcoch.

Mattering Rastliny Používajte na terénne úpravy. Môžu byť umiestnené v strede krajinnej kompozície a okolo nich sú nižšie rastliny. A môžu byť použité na vytvorenie živých výchovy.

Malé vŕby sú vhodné pre malé miesta. Môžu byť použité ako v nižšej aj v strednej vrstve krajinnej kompozície pozostávajúce z trvalých. A tiež, s pomocou takýchto Yves, je možné usporiadať brehy malých vodných útvarov v oblastiach krajiny.

Zhrnutie, môžeme to povedať IVA je krásny strom, ktorý dokáže ozdobiť akékoľvek miesto, rovnako ako dať osobe skutočné estetické potešenie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár