Odrody podlahových materiálov a tipov na použitie

Pri orezaní, mnohí záhradníci sa aplikujú pozorovaním materiálu, ktorý slúži nielen na ochranu rastliny pred chladom v zime, ale tiež vykonáva ďalšie funkcie.

Názory

Pre prístrešok rastlín tradične používa polyetylénový film. V súčasnosti však existuje mnoho ďalších typov podlahových plátna. Áno a samotné polyetylénové plátno sa zmenilo a zlepšili.

Polyetylénový film

Film je odlišný v hrúbke, čo ovplyvňuje jej pevnosť a odolnosť proti opotrebeniu. Zvyčajný film má takéto charakteristiky: chráni pred studeným, dostatočným udržiavaním tepla a vlhkosti. Nie je však schopný prejsť vzduch, má vodotesný účinok, prispieva k tvorbe kondenzátu a vyžaduje periodické vetranie počas používania. Natiahnutý na ráme šetrí po daždi.

Termín jej služby je malá – asi 1 sezóna

Existuje veľký počet odrôd polyetylénových filmov.

 • So stabilizačnými vlastnosťami svetla. Aditívum vo forme stabilizátora ultrafialových lúčov je to odolnejšie a odolné voči negatívnym pôsobením UV žiarenia. Takýto materiál je schopný oddialiť vodu a teplo v zemi. Film je v čiernej a bielej: biely povrch odráža lúče slnka a čierna – drží rast burín.
 • Tepelný izolačný film. Jeho priame vymenovanie – zachovanie tepla a ochrany pred vratným chladením na jar a nočné mrazy. Takéto vlastnosti majú viac bielej alebo svetlej zelenej látky: tento film vytvára 5-stupňový mikroklím vyšší ako obvyklé.
 • Vystužené (trojvrstvové). Stredná vrstva plátna je tvorená mriežkou. Jeho vlákna sú vyrobené z polypropylénu, sklolaminátu alebo polyetylénu a môžu mať rôznu hrúbku. Mriežka zvyšuje pevnosť, znižuje schopnosť natiahnuť, môže odolať silným mrazom (až -30), krupobitie, prívalový dážď, silný vietor.
 • Vzduchová bublina. Transparentný povrch filmu má malé bubliny s vzduchom, ktorých veľkosť je odlišná. Schopnosť svetla filmu je vyššia ako väčšia veľkosť bublín, ale jeho mechanické vlastnosti sa znižujú. Má dobré tepelné izolačné charakteristiky: chráni kultúry z mrazu až -8 stupňov.
 • Pvc film. Zo všetkých typov polyetylénovej fólie má najvyššiu pevnosť a trvanlivosť, môže byť dokonca odstránený z rámu asi 6 rokov. Kompozícia má svetlo tvarovanie a stabilizujúce prísady. PVC Film prechádza až do 90% solárneho osvetlenia a iba 5% UV žiarení a vo svojich vlastnostiach vyzerá ako sklo.
 • Hydrofilný film. Jeho charakteristickým znakom je, že kondenzát nie je vytvorený na vnútornom povrchu a vlhkosť, ísť do trysiek, prúdi dole.
 • Film so svetelnou prísadou, transformovanie UV žiarenia do infračerveného a prispievajúceho k zvýšeniu výnosu. Stáva sa to ľahké ružové a oranžové farby. Takýto film môže byť chránený pred chladom a prehriatím.

Netkaný podlahový materiál

Tento pozorovateľský plátno je vyrobený z propylénu. Materiál sa vyrába v roliach rôznych veľkostí s rôznymi výrobcami a existuje niekoľko typov jeho odrôd, ktoré sú tiež spojené rovnaké a samostatné charakteristické znaky.

Hanbon

Toto je názov nielen podlahového materiálu, ale aj špeciálnou technológiou jej výrobcu, ktorý dáva prístrešiemu takýmto vlastnostiam, ako trvanlivosť a ľahkosť, životné prostredie, neschopnosť deformácie pri teplotných rozdieloch.

Jeho štruktúra zahŕňa také aditíva, ktoré bránia otáčaniu a výskytu plesňových infekcií. CANVELY SA DOSTUPNOSŤ VODU A VODIČA.

Rozsah jeho používania je pomerne široký, ale je to najmä v dopyte ako prístrešok záhradných výsadieb.

Spanbond je biely a čierny. Biele pokrýva všetky druhy rastlín na zimu. Čierna má prísadu stabilizátora UV žiarenia: zvyšuje jeho prevádzkové a technické vlastnosti.

 • Loutrasil. Plátno vo svojich vlastnostiach ako Spunbond. Loutrasil – veľmi ľahký, podobný web, materiál. Má elasticitu, netvorí kondenzát a má inú hustotu. Rozsah použitia – ochrana pred mrazom a inými nepriaznivými poveternostnými javmi. Black Loutrasil sa používa ako mulčovanie a zabraňuje rastu burín, pretože absorbuje slnečné svetlo.
 • Agril. Sa líši vysoká voda, vzduch a svetelný účinok a dobre ohrievajú pôdu. Pod poľnohospodárskou pôdou nie je pokrytá kôlňou a eróziou sa nevytvára.
 • LUMITEX. Tkanina má schopnosť absorbovať a udržať nejaký podiel UV žiakov, čím zabraňuje prehriatiu rastlín. Dobre prechádza vodu, vzduch. Podporuje skôr (na 2 týždne) zberu a jej zvýšenie (až 40%).
 • Fólie. Často sa používa pri pestovaní sadeníc. Je to dobrý priedušný, rovnomerne rozptyľujúci svetlý materiál. Fóliová vrstva prispieva k aktivácii fotosyntézy, priaznivo pôsobí na proces vývoja a rastu rastlín.
 • Agrotan. Účel Materiál, ktorý má v názve „Agro“, je poľnohospodársky. Technológia ich výroby neumožňuje použitie herbicídov počas používania webu. V dôsledku toho sa pestujú výrobky šetrné k životnému prostrediu. Takže väčšina nadšencov Gorodnik pracuje, pretože zber sa pestuje na osobné použitie.

Agrotany spomaľuje proces odparovania vlhkosti z pôdy, majú dobré prevzdušňovacie vlastnosti, vytvoriť mikroklímu, priaznivé pre vývoj rastlín.

SUF-60 Agrofiber

Tento typ netkaných plátnov sa často používa na pokrytie skleníkov. Materiál chráni kultúry z mrazu až -6 stupňov. Jeho charakteristickým znakom je odolnosť voči ultrafialovému žiareniu.

Použitie SUF-60 prispieva k zvýšeniu výťažku na 40% bez použitia herbicídov.

Technický uhlík obsiahnutý v jeho zložení je schopný oddialiť teplo, rovnomerne a v krátkom čase, aby sa pôda zahriala. Vzhľadom k tomu, materiál je dobre prechádzajúci vzduch a odparovanie vody, na jeho povrchu nie je vytvorený kondenzát.

Okrem toho SFF vykonáva takéto funkcie: šetrí vlhkosť, chráni pred škodcami (hmyz, vtáky, hlodavce), sa používa ako mulčovač. Materiál má dostatočne vysokú pevnosť, ktorá vám umožní opustiť ho na Zemi pre celú zimu.

Aggrepan má podobné charakteristiky ako Agril, ale vyznačuje sa vyššou silou a dlhšou využívaním. Nemôžete zamieňať presnosť Canvas Agrospozi, ktorá vytvára mikroklímu pre rastliny a izospan, používaný v stavebníctve na ochranu štruktúr pred vetrom a vlhkosťou.

Existujú netkané materiály biele a čierne, charakterizované rozsahom aplikácie. Biele plátno sa používa na tvarovanie prvej výhonky z jasného solárneho osvetlenia, na pokrytie skleníkov a skleníkov, ktoré tvoria mikroklímu, ako aj pre zimné úkryt rastlín.

Čierne plátno, ktoré majú iné vlastnosti, sa používa na zníženie odparovania vody, zvýšenie vykurovania pôdy, aby sa zabránilo vzniku burín.

Dvojvrstvová netkaná textília majú iný farebný povrch. Spodná strana je čierna a funguje to ako mulčovač. Horný povrch je biely, žltá alebo fólia, je navrhnutá tak, aby odrážala svetlo a zároveň dodatočné osvetlenie rastlín pod prístreškom, zrýchľuje rast a dozrievanie ovocia. Prístrešky s čiernymi a žltými, žltými červenými a červeno-bielymi stranami majú zvýšené ochranné vlastnosti.

Polykarbonát

Materiál sa používa len na poťahovanie skleníkov a je najodolnejší a spoľahlivý prístrešok. Je to ľahké, ale veľmi odolný materiál, dokonale zachovávanie tepla a transpizmujúceho svetla (až 92%). Jeho kompozícia môže tiež obsahovať UV stabilizátor.

Rozmery

Účel Materiál sa zvyčajne nachádza v predaji vo forme roll a predáva sa v metroch. Rozmery môžu byť najviac odlišné. Šírka polyetylénového filmu je najčastejšie od 1,1 do 18 m, a v role – od 60 do 180 m z plátna.

Spunbond môže mať šírku 0,1 až 3,2 m, niekedy až 4 m a valec obsahuje 150-500 m a dokonca až 1500 m. Aggrevan je najčastejšie 3,3, 6,3 a 12,5 m široký a jeho dĺžka v role od 75 do 200 m.

Niekedy sa podkladný materiál predáva vo forme balených segmentov rôznych veľkostí: šírka od 0,8 do 3,2 m a 10 m dlhé.

Polykarbonát sa vyrába listy s rozmermi 2,1×2, 2,1×6 a 2.1×12 m.

Hustota

Hrúbka a hustota presnosti canvase ovplyvňujú mnohé z jeho vlastností a určuje funkčné použitie. Hrúbka pásu sa môže pohybovať od 0,03 mm (alebo 30 mikrometrov) do 0,4 mm (400 mikrónov). V závislosti od hustoty krycieho materiálu existujú 3 typy.

 • Ľahký. Hustota je 15-30 g / kV. M. Toto je biele plátno, ktoré majú dobrú úroveň tepelnej odolnosti, vody a odolného voči vzduchu, suspenzie, schopné chrániť pred letnými teplotami a nízkymi pružinami. Slúži na pokrytie takmer všetkých pestovaných rastlín rastúcich na otvorenom mieste a je prípustné šíriť sa jednoducho na rastlinách.
 • Priemerná hustota – 30-40 g / kV. M. Biely web tejto sily sa zvyčajne používa na pokrytie dočasných skleníkov a skleníkov vyrobených z oblúkov, ako aj pre rastliny zimných úkrytov.
 • Tesný a tuk. Canvas sa deje biela a čierna. Jeho hustota je 40-60 g / kV. M. Tento typ materiálu prístrešia, často obsahuje stabilizátor ultrafialového žiarenia, zvýšenie trvania prevádzky a technický uhlík, ktorý dáva čierny.

Biela sa používa na pokrytie rámových štruktúr a ochrany rastlín. Čierna sa používa ako mulč.

Život takejto cievky je až do niekoľkých ročných období.

Ako si vybrať?

Aby sa riadne určili výber materiálu pre úkryt rastlín, mali by sa zohľadniť niektoré faktory.

Po prvé, musíte sa rozhodnúť, aký účel sa použije materiál.

 • Polyetylénový film Je lepšie pre zahriatie pôdy na začiatku sezónnej práce a po výsadbe rastlín – držať vlhkosť v zemi alebo zabrániť jej nadbytku. Po vytvorení stabilného teplého počasia je možné nahradiť netkané plátno a používať ju celú sezónu.
 • Na registráciu trávnika, Zvýšiť rast trávy trávy, Loutrasil, Spanbond a iných typov ľahkých netkaných plátnov, ktoré sú pokryté ihneď po pristátí.
 • Účel použitia materiálu tiež závisí od farby, Pretože farba ovplyvňuje množstvo absorbovaného a prenášaného tepla a svetla. Biele plátno je potrebné vytvoriť mikroklímu. Aby sa zabránilo rastu burín, je potrebné si vybrať čiernu handričku na mulčovanie.
 • Polyetylén čierny film možno použiť na pestovanie jahôd. Jej stealth na zemi, takže otvory pre kríky. Čierna farba, priťahuje slnečné lúče, podporuje rýchlejšie dozrievanie ovocia.
 • Pre prístrešok prioritných kruhov Stromy ako mulčovanie a dekoratívny dizajn by si mali vybrať podčiarknutý materiál zelenej.
 • Pre kryt rastlín na zimné obdobie Môžete si vybrať akýkoľvek druh netkaných hustých plátnov. Je však potrebné vziať do úvahy, že plastový film je vhodnejší na pokrytie skleníkov a skleníkov.
 • Pre kríky odnímateľnej maliny, ktorý je orezaný na zimu, vhodnejší agrofiber, pod ktorým sa kondenzát akumuluje.

Je potrebné vziať do úvahy hustotu plátna.

 • Ľahký netkaný biely materiál musí byť zakúpený pre záhradu pri pestovaní nízkych druhov rastlín (mrkva, zeleň, cesnak a cibuľu), ako aj pre mladých alebo oslabených výhonkov, výber akéhokoľvek tkaniny najmenšej hustoty, aby sa jednoducho zakryli lôžka: rastliny, keď ľahko rastú jeho zvýšenie.
 • Stredná hustota plátno si vybrať pre pestované a posilnené sadeníc, rastlinných plodín (paradajky, cucchini, uhorky), farby pestované v dočasných skleníkoch.
 • Najdôležitejší materiál musí byť zakúpený pre úkryt neustále skleníky, pre mladé stromy, ihličnaté a iné dekoratívne kríky ako zimný prístrešok. Napríklad biely spunbond, spantex alebo agrosouf s hustotou 30 až 50 g / kV. M: Forma nie je tvorená v tomto webe, a rastliny nie sú re.

Pre aplikácie v oblastiach, kde sa pozoruje nedostatok teplých a slnečných dní pri výbere, je potrebné uprednostniť materiál s pridaním stabilizátora UV žiarenia: Takéto plátno kompenzuje deficit tepla. V krutých severných regiónoch bude najlepšou voľbou použitie fóliovej bielizne alebo bublinového filmu.

Dôležité a odolnosť voči opotrebeniu. Zosilnený film bude slúžiť dlhšie obdobie.

Kvalita výrobku je ďalším ukazovateľom, ktorý sa má brať do úvahy. Hustota priechodného materiálu by mala byť homogénna. Heterogenita štruktúry a nerovnomernosti hrúbky – príznaky zlej kvality.

Ako prúdiť?

Najjednoduchší spôsob použitia podlahového plátna je jednoducho šíriť ho na záhrade. Nedávno, populárny spôsob pestovania jahody a iných plodín na vytvrditeľnom materiáli. Postele by mali byť riadne zakryté. Pri nákupe, musíte si uvedomiť, že šírka plátna musí byť väčšia ako šírka farieb, pretože hrany musia byť upevnené na Zemi.

Pred položením monochromatických plátnov, musíte určiť, kde má hornú a dole. Netkané plátno má jednu stranu hladká a druhý hrubý a miláčik. Nasleduje posunutie riadenia nahor, keď preskočí vodu. Môžete vykonať kontrolný test – nalejte vodu do kusu plátna: bočná prechádzajúca voda – hore.

Agrofibra môže byť naskladaný akoukoľvek stranou, pretože obaja preskočí vodu.

Po prvé, pôda na posteli je pripravená na pristátie rastlín. Potom plátno sú riadené, ležať a bezpečne pripevnené k zemi. Typ pôdy ovplyvňuje spôsob, akým je upevnený. Na mäkšej pôde nasleduje častejšie ako pevné, asi 1-2 m.

Na upevnenie môžete použiť akékoľvek ťažké predmety (kamene, guľatiny), alebo len posypte zem. Tento typ upevnenia však má inEsttickú formu a tiež neumožňuje rovnomerne ťahať plátno. Je lepšie použiť špeciálne kolíky.

Počítanie záhrady, povlak určuje miesta, kde budú rastliny vysadené a rezy vo forme kríža. V výsledných slotoch zasadili sadenice.

V dočasných skleníkoch ARC je podlahový materiál fixovaný so špeciálnymi držiakmi upínania a pôda je pripojená pomocou špeciálnych kolíkov s krúžkami.

Veľká a rôznorodá škála podkladového materiálu vám umožní vykonať optimálnu voľbu v súlade so špecifickými cieľmi.

Vizuálne informácie o vytvrditeľnom materiáli nájdete v časti Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár