Originálny tkaný plot na chate: Výrobná technológia

Ekologické zabezpečenie tkaných pobočiek je archaickou výzdobou vonkajšieho dizajnu krajiny v štýle krajiny, ktorá získa rastúcu popularitu. Takéto štruktúry sú vhodné nielen sprevádzať kvetinové postele a kvetinové postele, ale aj na vykonávanie krajiny zón.

Hlavnou výhodou prútnych plotov je byť schopný ich urobiť z rôznych materiálov priateľky. Ako to urobiť, povie v našom článku.

Zvláštnosť

Prvých ramenách sa objavili v kamennom veku. V ére neolitov, plot z mladého kratu krovky pôsobil ako steny nekomplikovaných budov rezidenčnej alebo ekonomickej destinácie a neskôr získal funkcie ploty.

V súčasnosti sa na zdobenie letných chatiek a domových oblastí používajú pekné prútené ploty.

Prútený živý plot je ľahký plot, na výrobu, z ktorých go vystrelí alebo flexibilné vetvy kríkov. Kvôli používaniu prírodných materiálov po minimálnom spracovaní (a dokonca aj jeho neprítomnosti) tkaná tkaná konštrukcia získava chaotickú, remeselnú štruktúru. Preto takéto oddiely vyzerajú ako prirodzené, ako je to možné, stávajú sa organickým pokračovaním krajiny dizajnu chaty alebo vidieckeho domu, vyrobené v „rustikálnej“ stylistike s prvkami ekosínu.

Medzi hlavné výhody prútených plotov patria:

 • Univerzálnosť aplikácie. Kvetinové postele zdobené tkané oddiely, forma podporuje pre kučeravé záhradné plodiny, označujú vizuálne hranice medzi susednými oblasťami, terasiou grilu, jedálenským kútom, bazénom a relaxačnými rohmi.
 • Exteriérový odvolanie. Rôzne umelecký tkanie technik (z jednoduchého na lano a šach) vám umožňuje vytvoriť originálne majstrovské diela, ktoré robia dizajn záhradnej krajiny skutočne jedinečný, pričom ho odlíšili od ostatných.

 • Schopnosť vytvoriť optimálne podmienky pre rast a vývoj TEHELUBILOVANÝCH A MILUCHOVÝCH ZARIADENÍM, AK Keď je odstavenie, je skládka. V tomto prípade bude inštalácia oddielu otvorenej práce, ktorá je dobre vysielajúca vzduchové toky oveľa efektívnejšie ako pevný plot.
 • Dostupnosť a nízke náklady na suroviny. Vzhľadom na to, že tento typ záhradného dekor môže byť vykonaný sám s použitím kríkov z vlastnej letnej chaty, výroba bengeru môže urobiť vôbec zadarmo.

Minusy:

 • Vážené vykorisťovanie, ktorý je obmedzený 3-6 rokov. Je to spôsobené náchylnosťou prírodných materiálov na vplyv prirodzených faktorov.
 • Zlá udržiavateľnosť – Toto je problém, ktorý je obsiahnutý na všetky prútené výrobky. Poškodenie jedného fragmentového plota bude vyžadovať demontáž celého úseku alebo celý živý plot.
 • Krehký materiál Eliminuje schopnosť používať prútené nožnice ako spoľahlivú bariérovú plot.

 • Sprej a horľavosť suchých vetiev.
 • PLENTRY sú vhodné len na Dachas a prijímajúce oblasti zdobené v dizajne krajín.

Otvorené ploty s viacerými medzerami nebudú môcť kvalitatívne obmedziť prehľad stránok a zachovať súkromie.

Materiál

Ďalšia vážená výhoda drevených tyčí – ekologická čistota, ako prirodzené alebo neškodné syntetické materiály sa používajú na modely. Kvalita budúceho opuchu, jeho kvalita a odolnosť proti opotrebeniu závisí od správnej voľby surovín. Dajte nám prebývať na najobľúbenejšie možnosti.

Hojdač

IV pobočky s vysokou pozdĺžnou pevnosťou v kombinácii s vynikajúcou flexibilitou sa považujú za jeden z najlepších materiálov pre umelecké tkanie. Príroda ocenila IWA dlhé, hladké, flexibilné pobočky, ktoré zaručujú dostatok veľmi krásny a vytrvalý plot.

Bedrá rezané z akéhokoľvek zástupcu početnej rodiny týchto stromov (IVV) na výstavbu prútie. Takéto drevené rastliny sú rozdelené v našej krajine takmer všade, čo výrazne zjednodušuje úlohu obrobku materiálu.

Práčovňa (Oshness)

Prutované vetvy Hazel (listnaté ker alebo nízkoútivované stromy) sú dokonalým materiálom na vytváranie záhradných oddielov, pretože sa vyznačujú neprekonateľnými dekoratívnymi vlastnosťami a trvanlivosťou. Malebná vegetácia železničného územia, zrozumiteľnosť liniek pôvabných živých plotov lieku tvoria víťaznú kontrastovú kombináciu, bez ktorej je nemožné prezentovať krajinný dizajn, zvetraný v rustikálnom alebo alpskom štýle.

Ako doplnok takéhoto ploty, môžete použiť hroznový vinič na získanie pôvodného zabezpečenia v čase, čo je nepravdepodobné, že opustí ľahostajní hostí. Alternatívne pobočky flavingu môžu byť klaska, breza, čerešňa alebo jablko.

Réva

Takýto tkaný tkaný je charakterizovaný jednoduchosťou výroby, pretože flexibilné, dlhé hroznové stonky bez problémov zabalené do pravého uhla.

Línia má zvýšenú odolnosť voči prudkým výkyvom teploty a nadmernej vlhkosti režimu. Preto plot z jej výhonkov a rukávov poteší atraktívny vzhľad už niekoľko rokov.

Ak hrozno nerastie v krajine, je možné sa zaoberať viničom za podobnú cenu v škôlke.

Rogoz alebo Lake Reed

Obidve reprezentatívne od pobrežnej vodnej flóry – reed z rodiny zomrie a Rogoz z rodiny Rogoz, ktoré sú často zmätené kvôli vonkajším podobnostiam, sa tiež často používajú na tkanie záhradných plotov. Ale sila stoniek nie je silnou stranou týchto rastlín s extrémne krehkou štruktúrou, takže nie je potrebné hovoriť o odolnosti proti opotrebeniu týchto materiálov.

Plot z nosov alebo ozerny kamyshem bude nepoužiteľný za rok alebo dva. Z tohto dôvodu, to je najlepšie vybudovať mini-ploty na dizajn kvetinových lôžok, kvetinových postelí alebo miešania, po ktorom krajinnej časti.

Akacia

Žltá Acacia je ideálnym kandidátom na vytváranie úžasne krásne dekoratívne životné ingresders pravého geometrických foriem. Na tento účel sú odrezky zakorenené, ktoré sú rezané z jedného roka.

Optimálny čas pre ich obrobok – jar, kým sa obličky a jeseň začali kvitnúťb Keď rastliny ukončili sezónu. Aby ste predišli sušeniu, odrezky sú umiestnené vopred v pôde.

Plusy živých plotov z ACACIA:

 • Má estetický vzhľad.
 • Poskytuje vetruvzdorný.
 • Produkuje kyslík. Rovnako ako akýkoľvek „nažive“ plot, návrh Acacie pôsobí ako prirodzený filter.
 • Vytvorí ďalšiu zvukovú izoláciu.

Ak chcete vytvoriť živé ploty, používajú sa rôzne druhy kvitnúcich, evergreenových, listnatých a kučeravých záhradných plodín.

Dosky

Vzhľadom k aplikácii ako stavebný materiál pre tkaný plot uviaznutej dosky, ochranné prostriedky sa pridávajú do dekoratívnych funkcií takéhoto plota. Capital Hedge je schopný obmedziť prístup k cudzincovi na územie pre domácnosť.

Úseky plotového formulára z dosiek a zvislých nosičov môžu byť betón, drevené alebo kovové.

Pvc

Hoci klasické tkané tkané výrobky z pobočiek alebo mladých nakrájaných stromov a kríkov, v súčasnosti neexistuje menej populárny materiál pre jeho výrobu sa stal PVC. Polymérne ploty sú vo forme pohraničných pásov alebo sekcionálnych plotov.

Výhody dizajnov:

 • Odolný. PVC má chemickú stabilitu. Je rezistentný voči UV žiareniu, korózii a hnilobe.
 • Mobilné. Úsekové ploty sa rýchlo demontujú a nezabezpečujú pohodlie dopravy.
 • V prevádzke.
 • Lacný.

Starostlivosť sa znižuje na umývanie plotov a spracovanie antikoróznych kompozícií kovových prvkov.

Ako to urobiť sami?

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť ozdobný plot, znamená použitie akejkoľvek chovnej techniky z tyčí. Môžeme zvážiť oddiel tým, že stanovíme vetvy:

 • Horizontálne, Keď sú vertikálne podpery poháňané dlhými medzerami, ktoré poskytuje najlepšiu pevnosť a hustotu väzby plot. Vzdialenosť medzi susednými piliermi by mala byť aspoň 0,3 m.
 • Vertikálne. V tomto prípade je základom budúceho zabezpečenia vytvorený z horizontálnej inštalovanej na podporu. Výhodou tejto techniky je schopnosť vytvoriť rameno s iným vzorom.

 • Naklonený. Táto technika navrhuje časté miesto nosičov, ktoré poskytuje krok na 0,3 m, po ktorom nasleduje naplnenie medzier vetiev umiestnených pri väzbe diagonálne.
 • „Chess“, Čo umožňuje vytvoriť krásny šachový vzor na zabezpečenie. Prvý formulár lúče z niekoľkých vetiev, a potom majú horizontálne v kontrolke.
 • Okrúhly. Podporuje, že tvoria kruh, sú poháňané vetvami, buď lúče z tenkého radu. V takejto technike najčastejšie.

Zvážte master triedy, aby ste vytvorili plot z tyčiniek pomocou jednoduchého horizontálneho tkania – táto technika na zvládnutie všetkých.

Prípravné práce

Na výrobu prútených plotov sú vhodné akékoľvek flexibilné tyče. Optimálna dĺžka je 1,5 m. Priaznivý čas pre obrobok Ivnyak – jar, až kým Sokotivácia začala, neskôr leto a jeseň. Výhodné by sa malo podávať rovnomerne s rovnakou hrúbkou a bez bočného vetvenia. Tyče sa odrezali. Z nich tvoria lúče a nechajte vyschnúť alebo používať v čerstvo rezu.

Proces prípravy materiálu na tkanie obsahuje niekoľko stupňov:

 • Uvádzanie. Tyče s hustým koncovým miestom v vedre, naliali strmý kotol a nechali týždenne. Účinok vody aktivuje pohyb šťavy, takže materiál získa potrebnú flexibilitu.
 • Čistenie z obličiek, suka a kôry. Odstráňte kyticu pevne vo forme úzkej kužeľovej zátky s ostrými hranami vo vnútri.
 • Antiseptické spracovanie Zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu.

 • Drenážne zariadenie. Ak to chcete urobiť, zákop je hlboko až polovica metra. V spodnej časti tvoria piesočný vankúš s hrúbkou až 15 cm. Jej úlohou je rýchla odklonenie vlhkosti, ktorá zabraňuje rozvoju procesov hnacieho nosnej časti živých plôch.
 • Prázdna podpora. Toles z dreva, hrubé tyče, oceľové rúry sú vhodné pre úlohu podporných pilierov.

Výroba zväčšenia

Sekvencia práce:

 • Vykonávanie značky. Ložiskové vklady sú umiestnené vo vzdialenosti 0,3-0,5 m.
 • Podpora fúkania. Inštalácia hrubých pilierov sa vykonáva v hĺbke 0,3-0,5 m. V dĺžke nosičov by mala byť 0,2-0,3 m prekročiť výšku plota.
 • Lisovacie tyče medzi podporou. Inštante začne hrubej koniec obrobku, striedavo bohaté piliere, potom z jedného, ​​potom na druhej strane, natiahnutie po celej dĺžke zabezpečenia. Konce vetiev by mali zostať s offline plotom.

Po vytvorení každých 4-5 riadkov, pevne padli s pomocou hromady, ktorá prispieva k pečaťom.

Pred inštaláciou posledného radu tyčí sa upevňovací panel odstráni. Ložiská vklady upevnené hornou časťou vedľa drôtu.

Vertikálne znášanie sa vykonáva podobným spôsobom, ale všetky tyče budú musieť byť zaznamenané v horných a dolných bodoch nosičov, aby sa zabránilo uvoľneniu dizajnu. Je ťažšie riešiť výrobu konštrukcií z dosky.

Na bezpečné pripojenie pilierov použite základ dvoch typov vo formulári:

 • Samostatný TUMB PRE PODPORU.
 • Monolitický pásový základ.

Základňa základne zahŕňa jamky jamiek alebo výkopu 0,7 m hlbokej, tvorba pieskového štrku vankúšom 0,2-0,3 m výška a výplň cementu.

Pri inštalácii podpory odolať krokom na pol metra, Po tom, čo začne tvoriť časti, majú koncové časti obrobku dole.

Hraničná stuha na zdobenie záhrady Predať Rolls. Pre jeho inštaláciu je groove pot, páska je čiastočne umiestnená vo vnútri a zem zaspí. Potom je pôda dobrá trambeť, po ktorej je záhrada kvetov pripravená.

Tipy a odporúčania

Zvážte niekoľko užitočných odporúčaní týkajúcich sa výroby pleteného plota:

 • Na zvýšenie životnosti drevených pilierov sú podpery zapojené do zeme, umiestnenie vopred plastové rúrky.
 • Na výrobu priečnych MAS a pilierov, kovov, maľovaných v prírodnom odtieňoch prírodného zabezpečenia.
 • Aby sa zabezpečila ochrana spodnej časti plota, môže byť zvýšená v nadmorskej výške až 10-15 cm nad úrovňou zeme. Alternatívne – Usporiadanie pieskových štrkových vankúšov.

 • Keď plány zahŕňajú vytvorenie bielych betónovej farby, prázdne miesta sú zafarbené. Ak chcete získať krásny hnedý odtieň, použite mangán a vďaka závojnej farbe sa ukáže viac nasýtených. Použitie Iron Inshior vám umožňuje dosiahnuť sivastý odtieň. Po spracovaní peroxidu, purifikované tyče získavajú krásnu bielu farbu.
 • Ak sa používa na lakovanie matnej kompozície, ochranný povlak nielen minimalizuje negatívny vplyv vonkajších faktorov, ale tiež si zachováva prirodzenú krásu prírodného ramena.

Krásne príklady

Rast popularity štýlu krajiny viedlo k zvýšenému dopytu po používaní prútených výrobkov v krajinnom dizajne. Tu sú najúspešnejšie možnosti na zdobenie pozemku.

 • Môžete diverzifikovať dekoráciu ramena pomocou hlinených jedál voskovanie na hrotoch a hrnciách s kvetmi umiestnenými na podpery.
 • Klasická výzdoba ramena je zloženie slnečníkov. Jasné umelé rastliny budú tiež schopné zdôrazniť krásu prúteného ploty.
 • Nič zdobia oblasť, ako je kvetinové postele a kvetinové postele, ale zaujímavo poraziť ich otvorené ploty, aby ste ich porazili. Spolu tvoria prekvapivo harmonické skladby vytvorené človekom v tandeme s prírodou.

 • Živé životy sú nielen veľmi krásne, ale aj praktické. Koruny rastlín tvoria hrubý plot, obmedzujúci prístup horiacej slnka, ktorý robí krajinu odpočinku na maximum pohodlné.
 • TOUNÝ – Efektívny prvok krajiny ZONING. Použitie na rozlíšenie medzi funkčnými zónami rôznych priechodov umožňuje individualizáciu každého segmentu bez rušenia štýlu krajiny dizajnu.

osem

Fotografia

Ako urobiť pletený plot s vlastnými rukami-praktickými radami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár