Petunia je odrody Bush a vlastnosti starostlivosti o ne

Nízka Petunia Busty – veľmi populárna rastlina, ktorá miluje flowerflowers. Najlepší stupeň kompaktného kvetu môže byť rôznych veľkostí, tónov, foriem. Chovatelia sa nezastavia pokusom o vytvorenie nových odrôd a hybridov. Vďaka rôznorodým typom Petunias je možné zasadiť v kašu alebo v hrnci, používať ako dekorácie na balkón, chaty, iné terénne úpravy.

Petunia sa často používa pri zdobenie uličiek a kvetu. Dlho kvitne, nevyžaduje komplexnú starostlivosť. Tri typy sa rozlišujú medzi Peňasmi: Cascade, Ampel a Bush.

Popis

Je to Bush Petunia, ktorá sa považuje za maximálny spoločný typ tejto skupiny. Pochádza z Tropics Juhoamerickej. Hlavnými črtami sú farebnosť kvitnutia, obrovské množstvo odrôd a poddruhov. Je ročnou rastlinou.

Boje Bush Petunia:

 • strieľať zelený, zaoblený typ;
 • plytký koreňový systém;
 • rovný kmeň;
 • výhonky a listy pokrýva hromadu;
 • Všetky odrody majú veľké kvety, priemer z nich – najmenej 10 cm;
 • Kvetenstvo kombinuje dva podobné kvetinovému lieviku, tvorca kvetov má krátku dĺžku;
 • Gradient na hrany a farebné prechody, mäkké;
 • Okraje kvetov môžu byť úplne odlišné: vlnové, vlnité, hladké, klinčeky;
 • Farba Gamut Najbohatší: Často sa vyskytujúce snehovo biele Petunias, čierna, fialová, fialová, ružová;
 • Jasné farby môžu byť obrodené podobné aj kontrastné odtiene, rezy;
 • Po zázračkách kvetov sa vytvorí semená.

Petunia je jedným z najschopnejších rastlín, dokonale rastie v suchom teple, a v uťahovacích dažďoch a dokonca aj messenger. Tieto rastliny nevyžadujú tvorbu krovia – je dostatočné na správne prispôsobenie, stláčanie a orezávanie.

Názory

Rozmanitosť mletia Petunia je úžasná: vďaka najbohatšom farebnej palete a nenáročnom opustení tejto kvetu – skutočné najobľúbenejšie kvety kvetov. Prideľujú populárne puzdrá, ktoré sú opísané nižšie.

Oporný

Sa líši vo veľkých kvetenstve, kvitnúce sa rozlišuje hojnosť. Bush zvyčajne nepresahuje výšku 25 cm. Je to celkom odolné voči zlému počasiu, tak veľmi populárne medzi ruskými kvetinami. Odroda je dokonale uvedenie návrhu, dažďa a sucha. V ideálnom prípade sa vyvíja pod rozptýleným svetlom.

S touto špecifikáciou môžete ozdobiť všetky kontajnery, stránky krajiny a balkóny. Farebný rozsah je iný – to sa deje modrá, biela, nasýtená ružová a šarlátová.

Picoti

Blossom má väčšiu možnosť vývoja s rôznymi odtieňmi. Okvetné lístky rozlišujú biely odtieň. Táto možnosť je dosť nenáročná pre klimatické podmienky, pokojne odoláva zvýšenú vlhkosť, dažde.

Výška tejto odrody dosahuje asi 25 cm. Kvety Picotes po celú letnú a teplú jeseň. Môžu byť pestované v rôznych nádržiach.

Búrka

Takýto láska sa nebojí silného vetra a vlhkosti, takže sa dokonale cítim na ulici, ale vyžaduje pristátie do živnej pôdy. Kvetenstvo majú okrúhly tvar, veľký typ. Rastliny sú odolné voči rôznym ochoreniam, napríklad sulfur hnilobu. Dlhé dažde nebudú prekážkou.

Vysoký krík – až 35 cm. Farebný gamut zahŕňa bielu, fialovú, modrú a červené kvety.

Polaris

Tento typ rastliny je perfektný proti rôznym klimatickým problémom. Blossom začína veľmi skoro a pokračuje až do chladu. Bush dosiahne výšku 30 cm. Veľké rastúce v otvorenej zemi a v Kashpo, koše.

Ultra

Sú to pomerne široké a vysoké kríky, zdobené veľkými a expresívnymi kvetmi, ktoré sa vyznačujú elegantným otváraním a originálnym vlnovým okrajom. Toto je pomerne silná, odolná rastlina, rozvíja veľmi dobre za všetkých poveternostných podmienok.

Takýto druh je ideálny pre zdobenie veľkých kvetinových lôžok a kvetinových lôžok.

Dryms

Táto odroda je Veľko-kvetovaný hybridom. Je to celkom kompaktné vo veľkosti, má bohatý rozvoj pobočiek. Výška stonky môže dosiahnuť 40 cm, priemer kvitnutia – 13 cm.

Rozmanitosť je obdaná výraznou arómou, kvitne veľmi hojne červené lieviky. Používané dramy v akomkoľvek druhu záhradníctva, ako je úplne nenáročný. Dokonale sa dostane okolo s inými kvetmi v kvetine.

Fantasy

Kvety tejto odrody majú vlnový tvar, svetlé, s rôznymi farbami. Sa líšia od iných odrôd s dĺžkou dekoratívneho druhu, krátkodobé obdobie vývoja, odolnosť.

Hitparáda

To je veľmi elegantná rastlina, zdobená malými letákmi, s kvetom, ktorý je vytvorený veľmi skoro. Farba gama sa líši od bledého levanduľa do fialovej modrej.

Titán

Rozlišuje sa nerehľujúcimi krídlami s hustou pobočkou a kompaktnými veľkosťami. Bush nepresahuje priemer 45 cm, výška dosahuje asi štvrtinu metra. Tento pohľad má jasné veľké listy oválneho tvaru. Kvety sú vybavené ružovou farbou a okrajom okolo okrajov. Uprostred kvetenstva má svetlý béžový odtieň.

Triumf

Je to veľmi krásna odroda, kvet je veľmi veľký – až 16 cm v priemere. Okvetné lístky majú typ zvlnenia pri hrana a všetky druhy odtieňov ružovej palety. V centre kvetov sú výpadok a okvetné lístky – pruhy. Odroda je pomerne citlivá na dlhodobý prívalový dážď.

Limbo

Toto je nízko vzostup, nie viac ako 20 cm na výšku, ale kvet je pomerne veľký – aspoň 12 cm. Takáto odroda sa vyznačuje skorým kvetom, viacfarebným, odolným voči zlému počasiu. Farebná paleta je široká – je broskyňa a fialová, a jemná ruža, rovnako ako strieborná, fialová a biela odtieň.

Ako zasadiť?

Napriek nenáročným závodom má jeho pristátie určité vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť:

 • Po vypočítaní koľko rastlín môže byť umiestnený v jednej alebo inej kapacite (hrnci, box alebo kaši), mali by ste pokračovať z nasledujúceho pravidla: riad s priemerom 22 cm môžu ubytovať nie viac ako dve zrelé kríky;
 • Ľahko je výhodná – môžete pridať piesok a rašelinu;
 • Petunia sa usadí v malej kapacite: Cachepo, koše, zavesené boxy;
 • Pred výsadbou rastliny sa pôda zvlhčí;
 • Semená sú položené cez pôdu, potom je zem posypaný;
 • zalievanie kvetu môže byť z práškového s vodou, ktorý sa posadil;
 • Aby bolo semená rýchlejšie, je potrebné vytvoriť skleníkový efekt a zakryť kontajner s polyetylénom, ale každý deň musia byť unavené;
 • Počas týždňa sa objavia klíčky – potom, že film môže byť otvorený na dlhé obdobia;
 • Keď sa objaví lístie, závod by mal byť kontaktovaný, po ktorom je potrebné opakovať postup raz týždenne;
 • Po tvorbe kvetov, môžete ich zasadiť v konštantných kontajneroch alebo vonku.

  Je veľmi dôležité správne vyzdvihnúť požadovanú pôdu pre Bush Petunia. Dokonalá pôda má hlinený alebo piesočný pohľad, absorbovať vlhkosť. Malo by byť voľné, svetlo. Môžete mixovať časť trávnika alebo listovej pôdy, časť rašeliny a časti piesku.

  Kvetinové sadenice hydratuje úhľadne, pod koreňom – ​​je lepšie to urobiť s injekčnou striekačkou. Dospelý rastlina zavlažovala večer dvakrát týždenne po vysušení hornej vrstvy pôdy.

  Výber miesta na vylodenie petustície, je lepšie zostať v zóne, ktorá je celkom osvetlená, pretože rastlina veľmi miluje svetlo. Ak ho vložíte do tieňa, bude rásť, ale zároveň sa vývoj stane pomalším, tvoriacim viac listov a menej kvitnutia.

  Aby bol Bush mať veľkolepé dekoratívne vzhľad, počas kultivácie sadeníc, ktoré potrebujete pridať – to vytvorí krásnu kompaktnú pobočku. Aj vďaka tejto metóde bude bloom bohatší. Kvety odporúčané na štipku po štvrtom alebo piatom úniku v centre.

   Rozum

   Typicky, petunias môže, s nesprávnou starostlivosťou, poskytovať poruchy vo vývoji:

   • Ak kvet nie je človek, a stonky sa natiahli, potom kvet nie je dostatok osvetlenia alebo je studený;
   • Musíte odstrániť sušené kvety včas;
   • Ak sa Petunia zasiahla plesňové ochorenie, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, humus bol použitý na kŕmenie.

   O odrodách a najlepších odrodách Petunia.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár