Ponuky „Julia Rose“: opis odrody a zvláštnosti pestovania

Ponuky sú úžasné na kráse rastlinami a zároveň veľmi nenáročné v kultivácii a starostlivosti. Nedávno, okrem klasických odrôd, hybridné možnosti, ktoré vyzerajú veľmi exotické, boli veľmi populárne. Ponuka stupňa „Julia Rose“ sa nepravdepodobné, že by mali záujem o aspoň jedno profesionálne záhradníctvo alebo amatérsky kvet.

Táto rôznorodosť Ito-hybridných pivovín sa považuje za veľmi mrazuvzdornú a dokonca jedinečnú, pretože je vhodná na pestovanie aj v najchladnejších regiónoch našej krajiny.

V tomto článku sa budete podrobne poznať podrobne s pivonikmi triedy „Julia Rose“, učíme sa z mojich vlastných hybridov, a zvážiť nejaké rady o ich kultivácii a starostlivosti.

ITO-hybridné rastliny

Ito-hybridné pivonky sú oboznámení s malými milencami, niektorí o nich môžu po prvý raz počuť. Tento druh rastlín sa objavil relatívne nedávno. Bol priniesol chovateľ z Japonska tým, že prekročili pivonky stromov a trávnatých, čo v prírode existujú samostatne. Iton-hybridné pivonky sú jedinečné rastliny, pretože kombinujú všetky najlepšie kvality z dvoch druhov rastlín. O niečo neskôr, právo na takéto hybridy kúpili americký chovateľ, ktorý neskôr priniesol nové stupne ITO-hybridných pivoniek.

Tieto rastliny sú zdôraznené špecialistami v samostatnej skupine. K dnešnému dňu je známy niekoľko desiatok hybridných pivonkov, ktoré môžu potešiť kvety s ich originálnymi tvarmi, obrazmi a odolnosťou voči teplotám. Väčšina odrôd má neobvyklú kontrastnú farbu pozostávajúcu z niekoľkých odtieňov.

Stupeň „Julia Rose“ bol chovaný americkým chovateľom v 90. rokoch minulého storočia. Dostal širokú publicitu, takže rýchlo sa šíri mimo Spojených štátov. Dnes je milovaný nielen v zahraničí, ale v našej krajine.

Popis odrôd

Kríky odrody „Julia Rose“ vo výške môže dosiahnuť 85-90 cm, docela, so silným kmeňom, zahaleným množstvom lístia. Listy – jasne zelená, v tvare sa pripomínajú tenké perie.

Bohatý kvitnúce môže začať od polovice mája a končí spravidla v polovici júla, niekedy skôr. Kvety môžu dosiahnuť priemer 17-20 cm. Kvetinové okvetné lístky – voči polo-namontovaným, majú jemnú ružovú farbu s broskyňou odtieňom. Farba tejto odrody pivonky sa líši v závislosti od času kvitnutia. Spočiatku to môže byť nasýtený-ružový s oranžovým odtieňom a potom broskyne-ružový. Uprostred farieb môžete sledovať jasne žlté shaggy. Farby sú inherentné tenké a zároveň veľmi pekná vôňa.

V sezóne kvitnúce pivonií, Julia Rose, odrody veľmi efektívne vznikajú kvôli tomu, že prvé kvety sú jasnejšie, a tie, ktoré sa neskôr kvitnú, po niekoľkých dňoch začali meniť farbu na jemnejšie. Na úkor tohto kríka sa stane na rozdiel od všetkých zvyškov.

Ponuka tejto odrody môžu byť doplnkom k akémukoľvek krajinnému dizajnu na súkromnej stránke.

Nuances of pestovanie

Ito-hybridné pivonky uprednostňujú úrodné hlinité pôdy. Najlepšie je vybrať stredne solárne miesta s malým tieňom, Ale v žiadnom prípade nie sú tie, ktoré prechádzajú vedľa vodných útvarov alebo podzemných vôd. V opačnom prípade môže koreňová rastlina rastliny začať odmietnuť, a to je plnené smrťou rastlín.

Pre hnojivo zeme je rašelina nežiaduca, zatiaľ čo pôda musí byť mierne kyslá. Vyberte si miesto pristátia Najlepšie. Napriek tomu, že pivonky tejto odrody sú veľmi odolné voči teplostným poklesom.

Nežiaducim rastlinným peónom v tienenom mieste s návrhmi, pretože bez slnečného svetla jednoducho nebude kvitnú, ale budú hojne zelené. Rastlina rastlina zvyčajne na jar alebo jesenné obdobia, niekedy na konci leta.

V prvom roku výsadbových rastlín nemusí byť bloide. Pre pivo, tento fenomén sa považuje za normálny, a preto s náležitou starostlivosťou by nemali byť žiadne obavy. Rastliny zvyčajne začínajú kvitnúť 2-3 roky po pristátí v zemi.

Postupom deembodies v teréne je nasledujúce udalosti.

  1. Príprava diery 60×60 alebo 50×50 cm a hĺbku približne 70-80 cm.
  2. Naplnenie otvoru vrstvou piesku, sutiny, kompostu a humusu. Niekedy sa tiež pripravia draslík a drevo asha.
  3. Potom, jamy zaspávajú a ponechávajú niekoľko týždňov pre časopisy Zeme. Vzdialenosť medzi budúcimi krídlami by mala byť v priemere 1 meter a viac.
  4. Pri výkone pristátia by pivonky nemali byť príliš hlboké. Je veľmi dôležité korisť. Po výsadbe rastliny by malo byť hojne liatie.

Transplantácia je najlepšie cvičiť v jesennom čase. Najčastejšie transplantované rastliny po 5-7 rokoch, ale stojí za to pochopiť: po takom čase budú korene v rastlinách veľmi veľké, čo môže významne komplikovať úlohu. Sedačky Rozdelením hľuzy.

Starostlivosť

Zavlažovacie pivonky by mali byť vždy pravidelné, ale so stredne. Stupeň „Julia Rose“ netoleruje veľmi silné a hojné zavlažovanie – môže začať chorý. Po zavlažovaní sa odporúča klásť dôraz, ktorý veľmi priaznivo ovplyvňuje zdravie rastliny.

Mulčovanie je tiež veľmi užitočné pre pivonky. Ako mulč, môžete použiť seno, piliny a dokonca suchú trávu.

Na zimu nie je potrebné pokryť dospelé rastliny, ale mladí ľudia by mali byť úprimní, inak nesmú prežiť silné studené.

V jarnej sezóne – pred začiatkom kvitnutia pivoniek – odporúča sa začať výsadbu rastlín s komplexnými hnojivami. V priemere by sa sezóna mala vypracovať s maximálne trikrát, pretože ich prebytok môže byť tiež plný negatívnych dôsledkov.

Prerezávanie rastlín – stonky a zostávajúce listy – mali by byť prijaté na jeseň. Rezy sa odporúčajú na spracovanie dreveného popola.

Prerezávanie sa zvyčajne vykonáva na začiatku prvého chladu – predtým, ako sa neodporúča.

Choroby a škodcov

ITO-PEONI „JULIA ROSE“ sa považuje za pomerne stabilné rastliny, avšak niekedy je hmyz napadnutý. To sú zvyčajne whiteflies, mravce, vlny, štíty a niektorí iní.

Môžete sa vyrovnať s hmyzom pomocou ľudových prostriedkov, ako je napríklad riešenie z domácnosti mydlo, odvar z dreveného popola alebo infúzie z harmančeka a púpavy. Zvyčajne však všetky domáce opravné prostriedky slúžia ako dobrá prevencia, konečne zabiť hmyz s ich pomocou v jednej fáze je to veľmi ťažké. To je dôvod, prečo sa nedávno používa široko Špeciálne insekticídy, ktoré sú okamžite ležiace hmyz a iné škodcovia.

Práca s insekticídmi je v ochrannej maske a rukavíc, pretože takéto fondy sú veľmi často toxické.

Nie sú vylúčené v rastlinách a chorobách. Zvyčajne je šedej hniloby, ktorý je spôsobený hustou. Okrem priemyselných fondov sa môžete zbaviť choroby tým, že začínam kontrolovať zavlažovanie a výmenu kŕmenia. Fungi bude spravidla zaobchádzať s veľmi vlhkými miestami a pokrok v oslabených rastlinách.

Ak sa hmyz zaznamenali na pivoch, potom, okrem ich spracovania, Uistite sa, že dávajte pozor na susedné rastliny. Zdroj infekcie môže byť presne.

O peónom „Julia Rose“ pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár