Popis karelianskej brezy a jej používania

Pre výrobu, ako aj umeleckú tvorivosť spojenú s liečbou dreva, kanonické sú považované za hladké kmene s minimálnou deformáciou. To znamená, že Karelian Birch v tomto zmysle nie je možné prideliť. V tomto prípade je toto plemeno jedným z najcennejších. To je prípad, keď sa chyby stanú ziskovou funkciou. Počas svojho účtu, strom získa mramorovú textúru, úžasné a neprekonateľné.

Všeobecné informácie

Počas vlády Catherine II, lesníctvo Fawel preskúmal lesy severozápadu Ruska. Tam objavil stromy, ktoré sa predtým nestretli. Na prvý pohľad – obyčajná breza a zvnútra sa zdá, že to nie je strom v ňom, ale skutočný mramor.

V roku 1857 domáci vedec MercKLIN nazval plemeno „Karelian Birch“ (na mieste detekcie).

Vzhľad

Ide o typ brezy, ktorý je valcovaním, s zahusťovaním na stole (kapa) a zmätená textúra. Ale hlavná vec je, že Karelian Birch Má jedinečný obraz na kopije, ktorý sa ukáže, že je taký kvôli prekladateľským vláknam. Jej drevo je veľmi pevné a viskózne. Tento brezový chrt sa môže pochváliť nemôže.

V každom opise bude povedané, že rastie roztrúsené, ak je skupina malá. Húštiny netvoria. Môže byť strom alebo ker od 5 do 20 m vysokých. Tam sú v prírode a kríkoch gigantov a trpaslíkov. Koruny stromov vzácne, tvary roztrhané.

  Botanický popis:

  • padajúci listový list;
  • Priemerný priemer hlavne je 40 cm;
  • Kvety Karélia Birch Birch sa zbierajú v kvetenstve;
  • Nezrelé mužské náušnice zostávajú na strome av zime sa objavia ženy na jar;
  • Malé okrídlené semená sa stanú zrelými na výsledku leta;
  • Priehľadná doska má trojuholníkový tvar, základňa je široká, horná časť je klinový tvar, okraj bicon-grear.

  Hlavný znak Karelian Birch – Yamchataya, veľmi husté drevo. Na rezaní poľa môžete vidieť chaotické tmavé vnútorné striekajúce a zhutnené drážky, ktoré sa nachádzajú okolo obvodu. KAPA A Urobte si kresbu brezy „mramor“.

  Najviac dekoratívne stonky sa považuje za neúplné, existuje mnoho tesnení. Čím vyšší strom, tým menej jej úľavy. Korilsky strom kôry je hrubší, mladé stromy – červené hnedé. Light Birch vrstva sa javí ako v obci, ktorá už 4 roky stará. A časom bude táto vrstva ľahko oddelená dlhými stuhami.

  Vlastnosti dreva

  Chyba kmeňov vytvára špeciálne drevo, vzorované. Ročné vrstvy tohto dreva sú ohnuté s vlnami, vlákna sú multidrikčné a jadové lúče klíčia do mäkkej handričky. V textúre stromu veľa swovels a temných inklúzií, až k kontrastu. Musím povedať, že vlákna, rovnako ako ich veľkosť a kresba dreva vždy odlišnú. Vyznačujú sa farbou, dĺžkou a šírkou. Vlákna sú vizualizované krivými linkami a nesprávnymi číslami – non-pištoľový odtlačok, slušnú umeleckú kefu, je vytvorená na zvetranom.

  Ak je v strede trupu je možné zistiť prepojenie v blízkosti kôry, považuje sa za veľa šťastia. Presnejšie, ak je všetok trup, ktorý má otočnú kresbu na strome, je to veľmi hodnotené v drevospracujúcom.

  Funkcie dreva:

  • Curls a plexus Fibers Form Špeciálny lesk, Lúče a škvrny, ktoré naozaj vyzerajú ako mramor;
  • Žltá, hnedá, ružová, mliečne odtiene – Tu je paleta farieb karelného breza;
  • Hmotnosť tohto dreva presahuje 30% bežnej hmotnosti brezy.

  Pokiaľ ide o mechanické vlastnosti, ešte neboli študované 100%. Ale napríklad je známe, že odolnosť voči kompresiu závisí od toho, ako sú vlákna umiestnené. Hustota dreva Vysoká, odpor statické ohýbanie. Razelsiness je veľmi vysoká. Čím viac navíjanie betónového stromu, čím skôr to pochybuje.

  Existuje niekoľko verzií, prečo sú vzory karelianskej brezy tak malebné formát. Najobľúbenejšia myšlienka je nasledovná: patogénna mikroflóra, je to o tom. Argumenty sú však nevyhnutné a argumenty – zdravý strom nie je infikovaný, keď. Áno, a neidentifikoval výskumníkov týchto organizmov, ktoré by mohli zanechať také výkresy. Existuje názor, že Kambia smrť je zodpovedná za vzorce, v niektorých zónach oslabuje svoju činnosť. A tiež „obvinený“ v tomto hormóne heteroaceksin, ktorý s nárastom môže poskytnúť taký výkres, nastavenie hladiny sacharózy.

  Regióny rastu

  Hlavným regiónom je severozápadná časť Ruska. Pestovanie brezy v Karelia, Leningrad, Yaroslavl, Kaluga, Bryansk, Vladimirské oblasti. Môžete sa s ním stretnúť v pobaltských štátoch, Bielorusku, škandinávskych krajinách, na Ukrajine. Príležitostne odhaliť Karelian Birch v Južných Karpatoch, ešte menej často – v Poľsku a Nemecku.

  Typ Typ Odrody

  Karelian Birch má „Rivaly“ – Ice a Dalacarly. Ten je typ brezy brezy, a je známe, v prvom rade, veľmi krásne rozrezané listy. Ale Karelian Birch ponúka rôzne vnútri typu. Napríklad typu hlavne.

  • Chladenie. Tieto stromy nemajú presne výraznú os, pretože v procese rastu môže byť trup naplnený bočnými vetvičkami. Stáva sa to, že namiesto hlavného trupu, obe vertikálne výhonky sa vyvíjajú, a tí, ktorí rastú pod svahom. V každom prípade bude obzvlášť rozvinutá koreňová časť trupu. V korupčnej brezovej breze sú výhonky ukončené non-šité obličky, ale dvomi tri susednými obličkami tvoriacimi vetvenie Wilic. A tento typ vetvenia (ak, samozrejme, umožňuje osvetlenie a voľné miesto) odhaľuje cenné vlastnosti stromu. Na nekompletnej časti skorumpovanej brezy, najatraktívnejšieho dreva. Ale v prírode nestačí, drevený zásuvka bude malý, pretože sa v skutočnosti nepoužíva v priemysle.
  • Krátke zásoby. Kmeň tohto druhu je výrazne kratší, aj výška a formulár a štruktúra koruny. Krone má širokú roztierateľnosť, je zaoblená, veľa listov. Hlavná os stromu je nahradená niekoľkými rovnako fixnými hrubými vetvami. Spálený tento druh karelianskej brezy je rezon: Zo spodnej časti je možné vziať, aj keď krátke, ale elegantná textúra hrebeňov.
  • Vysokovýkonný. Táto rastlina má výšku normálneho trupu (alebo takmer normálne). To znamená, že breza je takmer žiadny iný. Strom je dobre vyčistený od nudnej, v norme má veľa. Z tohto typu je možné získať guľatiny dosiahnuteľné 4-5 metrov. A bude to naozaj cenné akvizície.

  Pristátie a starostlivosť

  Chov Karelianskej brezy – dovolenka škôlky s výskumnými ústavmi. Nezávisle pestovať tento druh nie je ľahký. Či priekopník bude na semene, neexistujú žiadne záruky. Existujú štatistiky, podľa ktorých vzorovanosť zostane viac ako tretina prípadov. Tj, Len 30% zdravých stromov, ktoré vyrastali s jedinečným vzorom dreva. Zvyšok stromov bude rásť konvenčným ponáhľaným brezom.

  Ak sa rozhodne zasadiť, je potrebné to urobiť na jar alebo na jeseň. Zloženie pôdy nie je také dôležité, ale svetlá by mali stačiť. Pretože najlepšie miesto pre Karelian Birch bude otvorenou oblasťou.

  Pri kopaní otvory pre sadenice, musíte dodržiavať takéto pravidlo – mali by byť do značnej miery veľký koreňový systém mladého treetu. Pristátie v zemi môže byť sprevádzané zavedením spätne získateľného kompostu, kovboja alebo listového vyrovnania. Tiež pridať močovinu alebo amónny salter. Keď je pristátie dokončené, musí byť strom bežný.

  Funkcie starostlivosti:

  • Prvé roky sú veľmi dôležité Breza zo sušenia, Akonáhle teplo potopil – strom je potrebné naliať;
  • Aby bola voda lepšie zachovaná v zemi, sú potrebné prioritné kruhy mulčovač – príde na túto rašeľu, ihly, bežné piliny;
  • Niekoľkokrát v sezóne, ktorú potrebujete Dajte komplexné minudes, ktoré stimulujú rast brezy;
  • a tu Formulár žiadny účes, Ak sa to robí, koruna sa bude pomaly obnoviť;
  • ak Obloženie, potom len pacienti alebo už mŕtvi výhonky a len na jar, kým sa nezačali;
  • Kde museli strieľať, musíte zaobchádzať s ranou Sadovy sa líši.

  Špeciálna zimná starostlivosť a ochrana nebudú potrebovať. Studené a korene a trup sa bude pokojne pohybovať.

  Reprodukcia

  Poach Trigs spôsobil veľa škody na Karélia Birch. Musel som pripojiť dendrológov. Už takmer 90 rokov, zriedkavý typ brezy je umelo pestovaný. A najväčšie pristátie Karelianskej krásy chránila Reserve Kivach.

  Rozdeľte zariadenie je možné.

  1. Semeno – Táto možnosť sa používa hlavne v škôlkach. Odborníci sú stále pod kontrolou opeľovania a dozrievania. Aj pred pristátím na tri mesiace sú semená uložené v chladu. Semená semien v otvorenom zemi, uzemnenie na meter-jeden a pol. Jeden meter štvorcový predstavuje približne 1 g semien. Podiel, ktorý ruže sa musí ponoriť.
  2. Vegetatívna metóda – Táto možnosť je dobrá, ktorá predpovedá vzorované stromy vo väčšej miere. Pre očkovanie si vyberajú zelené odrezky z vrcholov koruny. Pripravte odrezky uprostred pružiny. Materiál je očkovaný do rozdeľovačov na konope starých stromov, je možné pre kôru. Otvorené úseky budú spájkované plastenom. Vhodná je aj páskovací film.

  Nezávisle cutlets z Karelianskej brezy nemôžu pochopiť. Reprodukcia s zrnami bude účinná. Používa sa pre tieto dospelé rastliny, ktoré majú najmenej 15 rokov.

  Zvyčajne v tomto prípade sa stromy pripravujú na rezanie.

  Ako odlíšiť od obyčajného?

  Je ťažké zmiasť, aj keď, ak sa domnievame, že Karelian Birch má svoje vlastné odrody, chyba nie je vylúčená.

  Aký je rozdiel medzi karelnou brezou z ráfika:

  • Mramorový vzor na rezu – Ale tento rozdiel je možné zaznamenať, len starostlivo skúmal drevo vo vnútri, vypite strom, napríklad;
  • Vetva, celkom zakrivený trup – Toto je najistejšie znamenie;
  • Birch Birch Barba charakteristický prílev a bitie;
  • Vnútri stromu je veľmi skrútený, Drevené vlákna sa zameriavajú na rovinnú rovinu v rôznych uhloch;
  • Drevo, Ale striekajúce, vytváranie kresby, tmavé.

  Konečne, Karelian Birch nemôže nájsť v lesných hĺbkach. Ale na jazero bytosti, rastie dychtivo.

  Prvé roky svojho života sa mladý strom nie je oveľa odlišný od bežnej brezy, jeho charakteristické značky sú tvorené neskôr, po 10 rokoch.

  Kde sa používa?

  V roku 1917, značka Faberge urobil veľkonočné vajíčko z dreva Karélia Birch – to bola cisárska objednávka. Odvtedy to bolo schopné odhadnúť dekoratívnosť dreva, nie jednu generáciu, ale dnes sa cenný materiál snaží zachovať, to znamená znížiť zníženie zníženia.

  Vysoké hodnotenie získalo toto drevo ako rôznorodý materiál. Rovnaký unikátny drevený kreslenie, podobnejšie mramoru, v remeslách (caskets, suvenírov) bude naozaj zdobiť interiér. Nábytok z Karelian Birch bude elegantný, cenný akvizícia. Hudobné nástroje, ktoré sú vyrobené z tohto dreva vyzerať luxusné. Vnútorná výzdoba budov Karelianskej brezy je tiež možná, aj keď táto oprava je veľmi drahá.

  Dnes je nábytok z cenného dreva urobiť veľmi málo – Strom sa stáva zriedkavými, musíte ho uložiť, pretože aktívne rezanie, ktoré vyžaduje výrobu nábytku, nie sú vykonané. Ale dneer Karelian Birch sa aplikuje – to môže byť nazývané kompromisné riešenie.

  Aké produkty sú v dopyte:

  • Rukoväte pre nože – Budú poskytovať kurzy rôznych produktov Boho, ako aj výroba škandinávskych značiek, pretože vyzerajú a prirodzene, a nie celkom známe;
  • Dosky – Luxusné akvizície bude stôl z Karelianskej brezy, ak je to dyha, zistenie takéhoto nábytku ľahšie;
  • Kaskety – Nepotrebujete špeciálnu dekoráciu, pretože materiál je esteticky sebestačný;
  • Biliard Kii – Znalci hry ocenia pohodlný, spoľahlivý a krásny nástroj.

  Mimochodom, drevo tohto stromu je tiež jedinečný v tom, že ide o jediný materiál na svete, ktorý nie je meraný podľa kubických metrov a kilogramov. Každý zvykol na lesnú kocku, ale Karelian Birch vyžaduje špeciálny vzťah.

  Na trhu môžete niekedy nájsť tyče Karelian Birch: remeselníci kúpiť a robiť malé výrobky sami – rovnaké rukoväte nože, dekorácie, rybárske zariadenia. Takýto bar bude cenný nájsť.

  Bohužiaľ, takéto nezvyčajné stromy sú dnes považované za zriedkavé. Pokiaľ ide o breza obyčajného, ​​nie je vôbec preháňanie. A aj keď sa vykonáva umelá kultivácia druhov, nádej len pre to bude nesprávne. Toto je náročná lekcia, nie vždy úspešná. Dendrológovia preto vyzývajú, aby udržali prírodné fills, postarať sa o ne, múdro pomocou stromu v priemysle.

  Samozrejme, po rezaní, rezaní, sušení, spracovaní, sa získajú krásne výrobky, ale aj iné generácie ich vidíte, musíte uložiť a obnoviť existujúce produkty z Karelian Birch.

  Mnohí milovníci prírodného dekoru nájdu cez internetový nábytok a suveníry, kaskety z karelnej krásy, ich transformujú, rozšíriť ich.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár