Primulus „Rosanna“: odrody a pravidlá ich kultivácie

Primulus Terry je považovaný za kráľovnú jarnej záhrady. Veľký počet okvetných lístkov Venchyk dáva kvetom terénu, robí rozkvitom púčikom svieži a zamat, veľmi podobný ruže. K dnešnému dňu záhradníci rastú niekoľko hybridných typov primrose, ktoré sa vyznačujú farbou.

Zvláštnosť

Charakteristickým znakom dekoratívneho primulusu – terénu, ktorý je získaný, pretože neexistujú žiadne viacúčelové primrody. Plánované vedci v tomto ohľade pridelili tri z najrozvinutejších druhov: Subsal, Polyanthovaya, Aurikula.

Nákup Primulus Terry v kvetinárskych obchodoch v hrnci alebo vo forme semien na pristátie doma. Kvetina priťahuje širokú paletu odtieňov, čo vám umožňuje vytvárať neobvyklé kompozície niekoľkých odrôd, ako aj veľká veľkosť púčikov.

Výhody a nevýhody

Táto skupina primrosíkov má svoje výhody a nevýhody. Nasledujúce parametre prideľujú výhody.

 • Vysoké dekoratívne vlastnosti pozostávajú vo vysokom teréne. Priemer multi-liečebných ruží – asi 5 cm, farby klobúky – od 10 do 15 cm. Všeobecne platí, že rastlina je celkom kompaktná, hladká, s bujným lístím tmavého zeleného tieňa. Mimochodom, dokonca aj po kvitnutí, listy vyzerajú atraktívne, najmä na Auricula Primul.
 • Obdobie kvitnutia spadá na apríl, môže a prvé čísla júna. Trvanie je v priemere približne 2-3 mesiace. Niektoré odrody sú schopné kvitnúť dvakrát v sezóne, napríklad v septembri alebo októbri. V tomto prípade to všetko závisí od starostlivosti a údržby.
 • Záhradná rastlina demonštruje dobré výsledky v záhrade alebo prijímacích oblastiach, ako aj v podmienkach izby – na parapete. Skúsení kvetflowers tvrdia, že po udelení jesenného prekládkania v kapacite kvitnutia kultúry dochádza v polovici februára – začiatkom marca.
 • Vynikajúce vhodné pre pasienky z semien skoro na jar – už v prvom období vegetácie je kvet.

Bohužiaľ, Primulus Machrov má a nevýhody.

 • Bez náležitej starostlivosti nie je možné dosiahnuť jasné skládky v záhrade alebo doma. Je dôležité použiť výlučne úrodnú pôdu a vykonávať pravidelné zalievanie.
 • Priemerná zimná ťažkosť – rastlina sa zvláda teplota -23-25 ​​stupňov. Tieto ukazovatele sú pomerne nízke pre pružinový typ primrose. Skúsení záhradníci sa odporúčajú na zimné obdobie, aby ste zabezpečili úkryt alebo presun do kontajnerov.
 • Z hľadiska botany, Terry Primors – trvalky sú však vhodné pre názov „Mallets“. Kruhy sú veľmi náročné na transplantáciu, omladzovanie a iné podobné postupy na udržanie plného rastu a zdravia. Napríklad „oddelenie F1“ Hybrid bol zobrazený ako dvojča.
 • Skupina Terryho odrody nie je schopná dať semená. Z tohto dôvodu je reprodukcia možná len vegetatívnym spôsobom.
Prečítajte si viac  Inštalácia ploty z univerzálnej mesh hitter

Odrody odrôd

Primula – zástupca všetkých druhov farby. Avšak, nie všetky Rangers (skupina jednej rastliny, odlišná odtieňom púčov), ktorí prichádzajú v Rusku. Iba niekoľko z nich sa môže pochváliť vysokým dekoratívnym vlastnostiam a dlhovekosti v podnebí strednej pásy.

„Roseanna F1“ – najobľúbenejší zástupca skupiny Terryho odrôd. Pre tento druh je charakterizovaný kompaktný bush, s pekným hustým lístkom. Výška kríka nie je príliš veľká – len 15 cm. On, zase, je pokrytý čiapkou multi-slaninových ruží.

Táto séria zahŕňa nosiče iných odtieňov, väčšinou červenej, žltej, ružovej, marhuľovej, bielej. V tomto ohľade každý z nich dostal individuálny názov: „Roseanna biely“, „Roseann marhule“, „Rosanna Red“, „Rosanna Pink“.

Prirodzene sú považované za trvalky, sa líšia v rýchlom raste a rozvoji v pestovaní domácej alebo záhrady.

Ideálne podmienky sú polčasom, ako aj mokré, výživné, periodicky vyblednuté pôdy.

Pristátie a pestovanie

Pravidlá agrotechnológie nie sú veľmi odlišné od iných záhradných primrosíkov. Ich prísna dodržiavanie poskytne Bushovo krásne kvitnúce a zdravý stav po mnoho rokov. Majitelia „Rosanne“ by sa malo vedieť, že:

 • uprednostňuje polčasu;
 • Netoleruje suché dni;
 • Miluje svetlo, bohatá, vyblednutá pôda;
 • vyžaduje pravidelné rozdelenie kríka;
 • Nebojí sa častých transferov;
 • strach z konvergencie pôdy, najmä pri nízkych teplotách.

Niektoré odrodové primrózy ľahko tolerujú zimu v Rusku, takže ich kultivačné náklady bez špeciálnych prístreškov. Avšak, záhradkári sa odporúča, aby zanedbávali výživný substrát alebo falošné lístie – radenie rizómu bude prínosom len pre rastliny.

Primulus „Rosanna“ je ideálny pre pestovanie semien. Vo väčšine ruských regiónov kvety uprednostňujú siatie, aby sa neotvorili zem, ale na sadesti.

Keďže kultúra je dlhá, táto udalosť sa odporúča vykonať pred jar, približne vo februári.

Popis procesu výsadby

 • Kapacita je naplnená svetlom (vyžadovaným vlhkým) substrátom z rašelinovej zmesi a vermikulit. Ďalej sa semená sušia, striekajú vodou, pokryté filmom. Takýto „prázdny“ sa posiela na balkón, v chladničke alebo v suteréne pre stratifikáciu, jeho trvanie sa pohybuje od 5 dní do týždňa.
 • Po čase je nádoba umiestnená na svetlo na vzhľad prvých zárodkov. Tento proces môže odísť po celý mesiac. Optimálny teplotný rozsah – od 12 do 18 stupňov.
 • Záhradníci sa neodporúčajú odstrániť film, keďže výhonky by sa mali zvyknúť na otvorenie priestoru, ľahkého, suchého vzduchu. Nezabudnite sledovať substrát – mal by byť vlhký, nalejte kontraindikovaný.
 • Po výskyte 2-3 listov sa semenáčiky transplantovali do samostatných riadov, môžete použiť plastové poháre alebo hrnce.
 • Akonáhle príde trvalo udržateľné teplo, sadenice môžu byť vysadené na trvalom mieste. Niekto uprednostňuje odložiť postup až do budúceho jari – do tejto doby bude závod úplne vytvorený.
Prečítajte si viac  Motorové bloky Šampión: Vlastnosti a charakteristiky modelov

Starostlivosť

Hlavná starostlivosť o „Rosal“ leží vo zvýšenej plodnosti pôdy a vysokokvalitného zavlažovania. Prvý z nich môže dosiahnuť s pomocou organických hnojív, ktoré sú podľa pravidiel vykonané na začiatku jari. Alternatívou môže byť na jeseň hojdajúca cooky humusom. Sekundárne kŕmenie sa vykonáva na konci leta. Odporúčané minerálne kompozície – „Ferty“, „Kemira“.

Starostlivosť o rastliny ovplyvňuje celkový stav kvetov, ako aj na veľkosť lôžok, trvanie kvitnutia, nasýtenie tieňa. Tak, v nutričnej pôde, som primal najjasnejšie ako v chudobných.

Pokiaľ ide o zavlažovanie, hlavná časť vlhkosti je potrebná v období od mája do júna. Od júla do augusta začína obdobie odpočinku, v tomto čase sa nevyžaduje hojné zavlažovanie, ale stojí za to monitorovať stav Zeme – by to nemalo rozptýliť. Pravidelné zvlhčovanie sa obnovuje od konca leta, keď kvet naďalej rastie.

Trasy mačiek sa odporúčajú transplantovať každé 3 roky. Pred zimovaním sa závod pridáva do zmesi suchej živnej látky, môžete tiež pokryť listy.

Primula Makhrovka – mimoriadna krása záhradná kvetina. Vzhľadom k rôznym odtieňom kvitnúcich púčik získal špeciálnu popularitu medzi ruskými kvetinami. Pestovať primulus „rosanna“, ktorá má niekoľko farieb, je úplne jednoduché.

Hlavnou vecou je dodržiavať všetky odporúčania na pristátie, starostlivosť, reprodukciu a potom úvod machrew bude ozdobiť akúkoľvek záhradu a Windowsill.

O prípadní k transplantácii vnútorného primrose po zakúpení, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: