Rastliny v krajinnom dizajne: Záhradné pravidlá

Krajinný dizajn krajiny alebo chaty dom vám umožní urobiť územie krásneho a dobre upraveného. Zlepšenie záhrady je pomerne komplikovaný proces, pretože musíte starostlivo vybrať všetky komponenty tak, aby sa harmonicky zmestili do exteriéru. Hlavnou záhradou je vegetácia.

Funkcie voľby

Na dizajn krajiny by sa pri výbere rastlín mali zohľadniť tieto nuansy:

 • Klimatické podmienky. Uistite sa, že ste si vybrali rastliny, na ktorých bude mať klíma vášho regiónu pozitívne. Napríklad, ak žijete v chladnom priestore, potom nemusíte kúpiť tepelne milujúce rastliny, nebudú môcť rásť a kvitnúť, ale bude pokaziť len vzhľad záhrady;
 • Charakteristika lokality. Ak sa nachádza na kopci, kde je vietor neustále fúka, potom sa jemné kvety nehodia;

 • Všetky rastliny by mali byť v jednom štýle, Rovnako ako všetky predmety krajiny by sa mali zapadnúť do všeobecnej atmosféry;
 • Typ pôdy: Pred výberom vegetácie je potrebné starostlivo preskúmať vlastnosti Zeme, aby ste pochopili, aké rastliny budú v ňom pohodlné. Pôda môže byť naplnenie užitočných látok, ale nebude možné zmeniť jeho zloženie, bez ohľadu na to, ako by to nechcelo;
 • Single zloženie – Všetky komponenty sa musia navzájom zhodovať vo farbe. Nie je potrebné, aby sa viacfarebné kompozície, spravidla vyzerajú príliš svetlé a bez chuti;

 • Nezabudnite na zápach rastliny tak, že nie je príliš ostré;
 • Kvitnúť. Pamätajte, že všetky rastliny prekvitajú rôznymi spôsobmi, niektoré na druhom roku rastu, niektoré naraz. Zvážte tento nuance, aby vaša záhrada bola nasýtená a poteší vaše oči celé leto a možno na začiatku jesene.

Starostlivo premýšľal výber rastlín – hlavné pravidlo, ktoré sa musí brať do úvahy v krajinnom dizajne.

Názory

Medzi obrovskou škálou rastlín, nie je tak ťažké vybrať si presne tak, ako sa zdá na prvý pohľad. Hlavnou vecou je vziať do úvahy nielen vzhľad, ale aj jeho vlastnosti vitálnej činnosti a kvitnutia. Často si vyberajú lieky na záhradu.

Mint Krásna, má veľa užitočných vlastností. Najstaršia liečba. Mnohé vitamíny a minerály. Čaj s mincovňou je veľmi užitočný, ktorý má priaznivý vplyv na všeobecnú pohodu.

Evergreen stromy a kríky sa stanú vynikajúcou záhradnou dekoráciou v zime av lete. Môžete zasadiť jedľa, borievku, borovice, teda. Pozemok vyzbrojený ihličnatými vyzerá skvele. Ale, výber takýchto rastlín, nezabudnite, aké veľkosti môžu rásť po niekoľkých rokoch. Je lepšie zasadiť stromy, ktoré rastú dlhé, alebo trpasličí druhy. Stromy ako Juniper, Thuja a Larch majú rôzne formy, budú pýchou ich majiteľa.

Kvetinové postele sú vypracované s monofónnymi farbami, komplexné a originálne kompozície. Krásne vyzerá Barwin, a to ako samostatne stojaci a v kombinácii s inými rastlinami. Kvety rastlina buď symetricky s jasnými geometrickými tvarmi, alebo bez dodržiavania formulára, rozmery môžu byť rôznorodé a kvety sú chaotické. Aj kvetinové postele sú jednoduché a viacúrovňové, kvetinová záhrada je vybratá pod záhradou kvetov. Kvetinové postele so vzorovanými kompozíciami je potrebné zasadiť rastliny s rovnakým obdobím kvitnutia, inak kvitnúci tvar bude skreslený. Jedným z najobľúbenejších trvalky sú Geichera, hostitelia sú tiež v dopyte.

Vertikálna terénna úprava znamená použitie živých živých plotov, oblúkov, zavesených váz, vertikálnych kvetinových lôžok. Použitie kučeravých rastlín výrazne zdobí budovy, ploty a rôzne architektonické štruktúry. Takéto rastliny rýchlo rastú až do 25 metrov. A hrubej môžu mať akúkoľvek formu.

Hrdý na akúkoľvek záhradu je alpský kopec, Ktorý v miniatúrnej forme zobrazuje svet okolo. Viac a viac populárne sa pomaly zvyšuje miniatúrne kríky a stromy s pôvodným tvarom koruny. Od kríkov a listnatých stromov, odborníci odporúčajú vybrať krásne kvitnúce a dekoratívne-listnaté druhy. Na úpätí horolezectva je najlepšie udržateľné, aby vytiahli ojazdené kvety, ktorých mená sú karafiáty, tymián, phlox.

Ak solárne lúče spadajú do malých množstiev, tieňované kríky budú vynikajúcou voľbou. Vyznačujú sa tým, že nie je krásna kvitnutia a svieža zanecháva rôzne formy. Môžete si vybrať pre zloženie trvalých veľkostí, čím sa vytvorí multi-tired rastlinný obrázok.

Možnosti kombinácií

Každá skupina rastlín v krajinnom dizajne by mala vyzerať krásne. Aj keď máte kvety a kríky v chaotickom poradí, nemali by vyzerať smiešne. Rastliny sa môžu navzájom kombinovať. Pri navrhovaní záhrady zvážte niekoľko nuans:

 • Ihličnaté rastliny vyzerajú skvele s ružami, listnatými stromami a kríky, heather. Dávní dizajn jas a kontrastu. Vedľa ihličnatých stromov nezasiahne brezy a čerešne, neovplyvňujú evergreen rastliny;

 • Je vhodné použiť vysoké rastliny v blízkosti schodov a zadržiavacích stien. V tejto forme závodu sú nádherné dekorácie krajinného dizajnu;
 • Dizajnéri odporúčajú umiestnenie stromov a kríkov do kvetinových lôžok a môžete ich zasadiť v blízkosti kvetu;
 • Ihličnaté pyramídové stromy budú ozdobiť vodné útvary, kamenné diapozitívy. Krásne sa pozerajú na úľavy kvapky a sú vynikajúcim alpinorickým doplnkom.

Umiestnenie pravidiel

Zdá sa, že sa zdá, že ubytovať rastliny v záhrade – je to jednoduché a jednoduché. V skutočnosti je práca dizajnéra na šírku veľmi komplikovaná. Pri vytváraní kompozície je potrebné vziať do úvahy každú položku, dokonca aj najmenší, len v tomto prípade, môžete dosiahnuť harmóniu v záhrade.

Rastliny musia pristáť, berúc do úvahy ich rast: Vysoké kríky alebo farby Vynikajúca lokalita bude v strede lôžok.

Pozdĺž záhradných dráh bez pevného povlaku, barbaris, dúhovky, medúrky, manžeta môže byť vysadená. Ak je cesta skrytá zo slnka, potom najlepšou voľbou bude údolie, papraď, kúpil. A pozdĺž stôp od sutiny alebo kameňa sa odporúča zasadiť pivonky, ľalie, karafiáty.

Všetci milovaní geihans by mali byť vysadené v tieni iných rastlín.

Hladina

Nerovnomerné úseky sú často zdobené kameňmi Rockwall. Tam, kde je zaujatosť veľká, môžete vytvoriť originálnu kamennú záhradu a v lokalite s malým zaujatím je lepšie vytvoriť zloženie alpského snímky.

S ostrou kvapkou výšky je najlepšie vytvoriť niekoľko terás na území, ktoré môžu byť kombinované so schodmi, ale bude to stáť drahé. Ak je svah malý a neblokuje prístup k starostlivosti o trávu, trávnik musí byť rozdelený do nerovných častí.

Farebné spektrum

Každá krajinná kompozícia má svoj vlastný odtieň, ktorý bude s vami – to všetko závisí od želania a požiadaviek. Dnes si môžete vybrať rôzne rastliny – od najtvrdších na pokojné zelené odtiene.

Územie záhrady, ktoré je takmer celý tieň, je potrebné navyše „zvýrazniť“. Najlepšie zo všetkého s touto úlohou sa vyrovná s rastlinami jemnej ružovej, svetlo žltej alebo levanduľovej farby. Rastliny s tmavými zelenými listami urobia exteriér ešte tmavší.

Na slnečnej strane záhrady môžete zasadiť kríky a kvety s jasnými zelenými listami a stonkami. Krásne vyzerajú červené, modré, fialové nasýtené farby. Pastelový tón je lepší pre ďalšiu časť záhrady.

Pokiaľ ide o kombináciu farieb, je lepšie použiť špeciálny farebný kruh, s ktorým môžete pochopiť, ktoré odtiene sú kombinované. Takže, napríklad modré a fialové kvety budú vizuálne vyzerať hromadné a viac. Ak budete sedieť v blízkosti svetlo žltej, fialovej a oranžovej kvety, potom budete vytvoriť luxusný kvetinový list, ktorý nebude odstránený bez hostí.

Štýly

Do záhrady vyzerajú harmonicky, musíte vybrať všetky komponenty v jednom štýle. Niekoľko štýlov dizajnu krajiny:

 • Angličtina – Hlavným cieľom tohto štýlu je imitácia prírodnej krajiny. Rozlišovacia charakteristika je asymetria a úplná absencia geometrických tvarov. Anglická záhrada by mala byť vždy úhľadná, rastliny sú vždy orezané;
 • Francúzsky štýl – Funkcia je prísnosť foriem a symetrie. Je potrebné použiť axiálne kompozície, keď sa hlavný objekt nachádza v centre. Rôzne sochy a nádrže budú môcť zdobiť záhradu;

 • Škandinávsky – V záhrade takého štýlu je chaotický, ale zároveň sú všetky komponenty harmonicky nachádzajúce sa. Záhradný nábytok sa odporúča používať pletené alebo drevené. Povinná zložka škandinávskej záhrady je kamene;
 • Japonský štýl – Jeho hlavnou myšlienkou je zjednotiť s prírodou. Nevhodné použitie prísnych geometrických foriem. V exteriéri musí prevládať pokojné a pastelové odtiene;
 • High Tech – Moderný štýl, ktorý sa vyznačuje jednoduchým a stručným pohľadom. Štýl znamená ako symetriu a asymetriu. Je ľahké sa starať, funkčný a originálny.

Užitočné poradenstvo

Zdá sa, že vytvoriť záhradu je celkom jednoduché – na jednom mieste som dal altánok, trochu na mangálne a zasadil kvety. Ale v dôsledku toho sa získa nasekané územie, kde všetky komponenty vyzerajú nešikovne.

Aby ste sa tomu vyhli, môžete použiť radu špecialistov:

 • Jediný štýl – záhrada musí zodpovedať architektúre domu, doplniť ho a mať spoločnú centrálnu myšlienku;
 • Centrálne komponenty – Vytvoriť kľúčové body, ktoré budú zamerané na všetkých hostí. Všimnite si, že niekoľko centrálnych kompozícií sa odporúča umiestniť na rohoch územia;

 • Praktickosť – Pri výbere altánok, lavičiek, ihriská sa uistite, že berú do úvahy materiál výroby a dokončovania. Je dôležité, aby boli odolné voči drsným teplotám, drsnej zime, inak budete musieť tieto komponenty aktualizovať každý rok;
 • Funkčnosť – starostlivo zvážiť umiestnenie všetkých položiek, keď je všetka práca dokončená, doplní záhradu bude ťažké, akékoľvek zmeny môžu zničiť všeobecný pohľad;
 • Skryť všetky chyby – na každej stránke sú niektoré nedostatky, ktoré chcete skryť, môže to byť aj jednoduchý odpad.

Ak beriete do úvahy všetky vyššie uvedené pravidlá, budete mať harmonickú a funkčnú záhradu, ktorá bude vládnuť príjemnú atmosféru.

Štýlové príklady a možnosti

Môžete si vytvoriť svoju vlastnú jedinečnú jedinečnú záhradu s vlastnými rukami, pričom starostlivo študovali všetky informácie. Ak sa bojíte, že sa s touto úlohou nebudete vyrovnať, obráťte sa na svojich skúsených dizajnérov na šírku. Vytvoria záhradu, ktorá plne spĺňa vaše požiadavky a želania.

Rôzne schémy zloženia kvetov, ako aj hotové riešenia, budete ponúknutý skúsení dizajnéri, môžete si vybrať tieto možnosti, ktoré budú plne dodržiavať vaše požiadavky a želania.

V krajinnom dizajne, Geihans používajú na vytvorenie jasných jedinečných akcií. Aj účinne naplnia medzery na kvetinové lôžka. Gayers vyzerajú veľmi dobre v priebehu sezóny. Rastlina dokonale prenáša nízke teploty a má vytrvalosť.

Veľmi krásne rastliny, ktoré aktívne rastú. Často môžete vidieť jasné farebné koberce z týchto rastlín. Aktívne rastliny kvitnú na jar. Kvety môžu byť stálezelené, odolné voči nízkym teplotám.

Hostitelia sa vyznačujú neustálym vytrvalosťou a atraktívnosťou. Listy sú odhalené v apríli a vyzerajú čerstvé až do polovice októbra. Rastlina sa stáva vytrvalosťou, miluje polovicu. Práve rozdelenie kríkov v jarných mesiacoch.

V dôsledku toho budete mať svoj vlastný raj, v ktorom si môžete oddýchnuť od mestského hluku a zhonu.

O tom, ako si vybrať rastliny v krajinnom dizajne, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: