Rastúci javor na kmeň

  Maple na kmeňu láka milovníkov originálnych riešení v krajinnom dizajne. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vyrastať taký maple urobiť sami, ako vštepiť a formovať.

  Popis

  Javor na kmeň – listnatý strom s hustou guľôčkovou korunou a štíhlym barel. Vyzerá ako závodný a elegantný kedykoľvek v roku. Od jar až po hlboké jesenné výzdobu krajiny bude nádherný klobúk z lístie. V zime je vetva okrúhlej koruny pokrytá incidentom a získať rozprávkový pohľad.

  Forma listov a farieb dreva, ich farba závisí od rôznych kultúry. Farebná paleta je veľmi bohatá: z klasických zelených až čiernych a strieborných odtieňov. Kvetina javorov od apríla do mája k rozpusteniu listov.

  Klasické – Stambálne javory s guľovou korunou. Bočné vetvy stromu rastú v uhle 45 stupňov. Trunk, zbavený vegetácie, hladký, rovný, vyzerá elegantné a dekoratívne. Schody rastú až 2,5 m. Giants sa považujú za exempláre, ktoré dosiahli od 5 do 6 metrov.

  Aké typy a odrody sú vhodné?

  Zoznámenie sa s odrôd vyplácaním javorov vám umožní urobiť správnu voľbu.

  Flamingo

  Lístie rastliny má skorú jarnú jemnú ružovú farbu. To vysvetľuje názov odrody. V lete sa stáva striebro-zelená s bledými ružovými okrajmi. Priemer koruny je asi 4 metre, výška kmeňa je až 5 metrov.

  Rozmanitosť je ľahko odchádza a rýchlo rastie. Neslušný. Nemá rád jasné slnko, silné vetry. „Flamingo“ Yashenanel – Dlhodobý. Dobrá starostlivosť pomôže závodu žiť do 100 rokov.

  Zlatá rukavica

  Má hrubú korunu sférického tvaru až 6 metrov. Paucasic listy v lete získavajú zlatý odtieň na slnku av tieni – jemne zelená. Pružina – oranžová a červená. Doba kvitnutia – môže.

  Výška gigidov je asi 5 metrov. Stack dokonale prevedie korunnú korunu, umožní vytvoriť akýkoľvek dizajnérsky nápad.

  Stupeň nenáročná pre pôdu. Preferuje solárne vonku. Netoleruje kotvenie pôdy a sucha. Frost-rezistentný.

  „Purpur globa“

  Klobúk s objemom asi 4 metre. Bohaté fialové lístie. Kvitnúce od apríla do mája. Žltkasté zelené kvetenstvo s príjemnou voňavou arómou. Strom je nenáročný pre počasie, ale náročné na pôdu. Preferuje plodnú mokrú pôdu. Netoleruje fyziologickú pôdu. Priemerná dĺžka života približne 200 rokov. Miluje slnko, polovicu.

  „DialthissImum“

  Veľkosť koruny od 3 do 4 metrov. Forma výhonkov nadol. Výška do 6 metrov. Farba listu v kvitnúcich bielej s ružovým odtieňom sa mení v lete na žltej a potom na zelenej farbe. Kvety nazeleno-žltá, voňavé. Trvalo udržateľný mráz a sucho. Dobre tolerovať okolie len s ihličnanými. Miluje solárne miesta, plodné odvodnené pôdy.

  Javorový striebro

  Povodňový tvar s priemerom 6 metrov. Foliage má dvojitú farbu. Vnútri listu striebornej bielej, top – jasne zelená. Red-Green Everscences Bloom spolu s listom. Jeseň Maple získava jasnú žltú farbu.

  „Globozum“

  Schorany nádherná koruna dosiahne 5 metrov. Výška stromu do 6 metrov. Vhodné pre skupinu a jednoduché vykládky, nenáročné pre pôdu. Frost-rezistentný. Rastie v polovici a slnko. Zelené foliamové zmeny na jeseň na oranžovej. Dokonale drží tvar koruny. V polovici nákladov.

  Iné odrody budú vrcholom vašej stránky.

  „Drummond“

  Toto je najmenší javora na svete. Dieťa je pozoruhodné, že to má pôvodne tvar kolonbu, a s vekom ho premieňa na sférické.

  „Emerald kwin“

  Javor prekvapenia s listami. Ružová, pohybujúca sa v jasnej Bordeaux, sú umiestnené v hornej časti stromu. Zelená, s bronzovým lístom dopĺňa okraj čiapky rastliny. Mladý strom má tvar koruny vajíčok a postupne ho mení na okrúhly.

  „Cleveland“

  Toto je obrovský medzi javormi. Jeho výška je až 12 metrov. Gigant má tvorbu strava z prírody. Je známa svojimi kvetmi, s veľmi jemnou ovocnou arómou.

  Tatárna javor

  Výška stromu asi 10 metrov. Tvar Crown Curon Crop. Kultúra sa oceňuje na dekoratívnosť. Spring Maple zdobia krajinu biele-krémové kvetenstvo proti zeleným pozadím lístia. Jesenné semená a listy sa stávajú svetlými červenými. Stack odolného a mrazuvého.

  Ako rásť?

  Je ľahké pestovať stlambl strom, ak budete sledovať krok za krokom pokyny experimentálnych záhradkárov.

  Dizajnéri radia najjednoduchšiu možnosť pre začiatočníkov – pestovať strab na vlastné korene. Vyžaduje trpezlivosť, ale nepotrebuje prevádzku vakcinácie. Začnite vytvárať kmene z pestovania dokonale hladkého trupu a tvoriaci krásnu korunu.

  1. Vyberte si javorovú odrodu. Zaobchádzať s miestom na pristátie vopred, vzhľadom na vlastnosti kultúry. Dôležité sú druhy pôdy, osvetlenia, susedstva s inými rastlinami.
  2. Kúpiť sadenice v osvedčenej škôlke. Rastlina musí byť zdravá. Bends, kolená a uzly na trupe nie sú povolené. Barrel si vyberie rovno a hladký. Môžete použiť na výsadbu dekoratívnych plodín stratifikovaných semien. Dávajú vynikajúci výsledok, ale neskôr ho vyrastú na 2-3 roky.
  3. Urobte podporu stromčeru a bezpečne opravte rastlinu. Pomôže to vytvoriť hladký trup. Videl javor, neprehĺbejte koreňový krk na zem. Nechajte ho na rovnakej úrovni so Zemou.
  4. Sledovať strom. Po prvých troch listoch sa objavia, odstráňte bočné výhonky. Strom Macushk je potrebné odstrániť, keď sa sadením dostane 1,5 m výška.
  5. Vytvorenie krásneho korunového kmeňa. Mladí strieľa najmenej raz mesačne. Tento postup vytvára ešte viac výhonkov. Strom začína pobočku. Bude to trvať 1,5 roka, a stoh vám poteší sférickým svieži uzáverom.

  Zohromaní javormi obdivujú svoju vynikajúcu krásu, ak sa o ne záleží správne.

  Pôda

  Výberom pôdnych a pristávacích miest. Cupel rastú na plochom teréne. Mokré alebo mokrade nie sú pre nich vhodné. Trvalý prílev a stagnácia vlhkosti v koreňoch sú pre nich zničené.

  NEPOUŽÍVAJTE ZÁRUKU SYSTOU. Kultúra preferuje neutrálnu alebo slabo kyslú pôdu, kde pH nie je vyššie ako 7,5, pozostávajúce z listov, rašeliny a piesku.

  Hnojivá

  Krmizujte kmene od začiatku vegetačného obdobia. Počas tohto obdobia rastliny potrebujú hnojivá obsahujúce fosfor, draslík a dusík. Letné fertilizuje opäť, takže kŕmenie, ktoré obsahuje plný komplex minerálnych hnojív. Aby boli pohodlne počas zalievania alebo uvoľňovania pôdy.

  Zalievanie

  Maple nemá rád premôcť, ale potrebuje zalievanie v lete. S obyčajnými počasia Stromy zalievali viac ako raz mesačne. S dlhým teplom a suchom je zalievanie raz týždenne povinné. To je dôležité najmä pre rastliny s jasne maľovanými dekoratívnymi lístkami.

  Uvoľnenie a mulčovanie

  Kemem, aby držal javorový kruh na kmeni je v poriadku. Odstránenie burín byliniek a bočných žobrovie stromu si zachováva jeho dekoratívnosť. Plávanie poskytuje priepustnosť vzduchu pôdy, nasýtenej koreňovým systémom kyslíka. Mulčovanie s dekoratívnym materiálom – štrk, kamienky, mramorová drina – závod zachráni závod z burín a zabráni jeho škodcom.

  Škodcov a chorôb

  Závody nepriateľov: Koroes, matematické chcieľ, štíty, javor, biela, biela. Insektický hmyz je zničený hmyzom.

  Choroby: Huba Blutchik, škvrnitý, plesne rosa. Bojové prostriedky – striekanie riešení fungicídov, odstránenie boľavých vetiev.

  Zimný

  Kmene mladých stromov sú pokryté burlapovým a smrekom rezancou.

  Štep

  Metóda rastúceho javoru na kmeni štepením komplexnejším.

  Na očkovanie musíte pestovať mladý strom, podľa pokynov, ktoré sú už známe:

  • Vyberte si semená;

  • Dajte strom pomocou podpory;

  • Odstráňte zbytočné bočné výhonky;

  • odrezať včas macushkin, aby dal tvar koruny;

  • Vyčistite vetvy vodičov, ktoré porušujú sférický typ kultúry.

  Po 2 rokoch môže byť semeno vštepovať. Môžete použiť natívne stromy, alebo si vybrať kultúru súvisiacu s kultúrou. Grafs sú vyrobené uprostred pružiny:

  • Pripravte si stonku s tromi obličkami;

  • Urobte šikmý zárez nad hornou obličkou kliatby;

  • V spodnej časti úteku pomocou 2 rezných rezov;

  • Spúšť sa jemne vloží do strabí, čím sa v blízkosti obličiek robí predbežnú incíziu;

  • Spracovať miesto zlúčeniny zo záhradného kotla a opravte polyetylénový film.

  V mesiaci sa potápač blíži na semeno. Nové obličky sa prebudia na rezačke a potom mladé výhonky.

  Nové pobočky – základ budúcej chic koruny. Je veľmi dôležité ich stlačiť v čase, stimulovať rast ďalších nových pobočiek zo spanie bočných obličiek. Po 2 sezónach bude strom transformovaný a stane sa slušnou krajinnou dekoráciou.

  Orezávanie

  Rastú javora na Stamper pomáha prerezávaniu procedúry.

  Tvarovanie

  Tento typ prerezávanie je potrebný pre javoru, ktoré nemajú prirodzenú loptu korunu.

  Účes mladých stromov za vytvorenie krásneho sférického klobúka z začiatku vegetatívneho obdobia. Niekoľkokrát sa koná, nie menej často za 3-4 týždne. Uistite sa, že stláčate vetvy vodičov, aspirovanie smerom nahor, rozbitie kruhového tvaru. Bacuľaté všetky bočné výhonky. Stimuluje prebudenie nových obličiek a rast nových mladých pobočiek. Znižuje pohľad na ošípaný, ktorý sa objavil pozdĺž hlavne.

  Odstrániť výhonky rastúce vnútri koruny, staré pobočky sú skrátené. Pomáha odolať zimným hurikárom a snehom, uchovávajte ten správny korunný tvar.

  Urobte si vytvorenie javorových uzáverov, snaží sa odstrániť viac ako 1/3 strieľa, pohybujúce sa jasne okolo okraja koruny.

  Sanitárny

  Sanitárny Slurow je potrebný pre všetky známky. Účel – Uložiť Dekoratívne zdravie stromu. Rozrezané fubbed, zhnité, suché, pokazené hmyzom výhonky. Odstráňte vetvy, ktoré majú atypickú farbu farby listov.

  Aplikácia v krajinnom dizajne

  Stammer Maple – záhradníci milujú. Je zrejmé pre nenársnosť a krásu. Rastliny vytvárajú špeciálne zameranie na krajinu. Perfektné v akomkoľvek štýle a dizajne. Urobte celkový obraz textúrovaných a farebných kvôli rôznym farbám a jedinečnej forme listov.

  Nie je možné si predstaviť, že mesto bez symbolu jesene – javor. Jeho svietkové klobúky možno vidieť v mestskej záhrade, v štvorcov, alles a parkoch. Mazá perfektne tolerujú prašné mestské cesty. Sú zasadené ako živý plot pozdĺž živých ulíc. Squares a detské ihriská sú zariadené, vytvárajú veľkú zelenú zónu, kde sa môžete skryť pred teplom.

  Kultúra sa používa nielen v masových súboroch. Stromy sú vysadené na trávnikoch, zgzag alebo šachovnom poradí. Krásne sa pozrite na kmene v symetrických pristátiach v blízkosti budov. Sú kombinované s kvitnutím svieže kríky, kvetinové postele a vysoké stromy s pyramídou formou.

  Na osobných stránkach sú pri vytváraní malebných alpských diapozitívov nepostrádateľné. Zdôrazňujú jemnosť orientálneho štýlu, nie nakrytie krásy kameňov a rozštiepených nízkych rastlín.

  Low-zmýšľajúci stramobielkový javorov hodnotiaci milovníkom rámových rastlín. Je to skvelá príležitosť vytvoriť miniatúrnu záhradu na stránkach, kde nie je možnosť zasadiť živé stromy.

  Tipy na obrázku Orezanie Krona Maple na Flamingo Triediť Stamper na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: