Rhododendrons na predmestí: odrody, pristátie a starostlivosť

Rhododendrons sú veľmi krásne kvitnúce rastliny ovplyvňujúce rôzne druhy. Mnohí ľudia si myslia, že táto exotická kultúra nie je ľahké rásť v kontexte ruskej klímy. Niektoré odrody však môžu dobre zdobiť záhradu stredného pásu. Tento článok povie o nukoch rastúcich rhododendrónov v regióne Moskvy.

Zvláštnosť

Rhododendrons sú súčasťou rodiny Heather. Toto je početný rod, vrátane rôznych zástupcov flóry. Jedná sa o listový pád, polo-nehnuteľnosti, evergreen kríky a stromy. Tieto rodu zahŕňajú slávne azaliek, ktorí sú slávni pre mnoho lásky v kvetinovej vode.

Vo voľnej prírode sa kultúra nachádza v Japonsku, Číne, Austrálii, Severnej Amerike a na iných miestach. Rastliny ako vlhkosť. Často bývajú v blízkosti zásobníkov. Niektoré druhy rastú v tienistom podnose, v Highland. Pôda v zápasových oblastiach, dobre odvodnená bohatá na živiny.

V závislosti od typu a rôznych rododendrónov môže mať iný rast. Toto sú trpaslíkové rastliny a stredne veľké gabarské kríky a vysoké (až 30 metrov) stromov. Listy majú iný tvar a veľkosť.

Obroat kvety. Zvyčajne tvoria kvetenstvo v tvare vozidiel alebo štít, ale niekedy existuje jeden. Farebné varianty. Tieto sú ružové, žlté, fialové, oranžové tóny. Tam sú biele kvety.

Kvety kultúra svieža, veľmi krásne. Doba kvitnutia sa líši, ale zvyčajne sa púčiky objavujú na jar a poteší ich krásu asi mesiac. Ovocie – 5-sekcia Multilaterálne boxy.

Kultúra kultúry v strednom pruhu má množstvo nuansy. Stojí za to zvážiť teplotné rozdiely počas dňa a pri zmene sezóny, nerovnomerné zrážky a iné klimatické funkcie. Vyžaduje si kompetentný prístup k rastúcim rastlinám.

Hlavnou vecou je vybrať si odrody.

Typy a odrody

Na pestovanie v prímestských podmienkach sú vhodné len zimné druhy kultúry. Zvážte popis najlepších možností.

Po prvé, bude to o type.

 • Golden (Cashskar). Toto je Evergreen ker rastúci až 60 cm. Listy malé, husté, lesklé. Názov pohľadu bol kvôli zlatého žltého odtieňa kvetov. Explicitné púčiky dosahujú 5 cm v priemere. Tvoria krásne dáždničné kvetenstvo. Blossom začína na začiatku leta. Tento druh je odovzdaný teplotou na -26 ° C.

 • Kathevbinsky. Tento druh bol použitý ako základ pre vytvorenie mnohých hybridov odolných voči mrazu. Rasky Kush rastie až 2-4 metre. Veľké listy, tmavo zelená, majú formu elipsy. Dĺžka, dosahujú 15 cm, v šírke – 5 cm.

Veľké kvety sa pripomínajú zvony. Ide do sviežej kvetenstvá, čo robí Bush ešte atraktívnejší. Tint môže byť biely, lila, fialová, červená, so škvrnami. Aromatická kultúra nemá. Nie je hrozné mrazu na -32 ° C.

 • Kanadský. Toto je nízko rýchlostná výška bush 0,8-1 m. Listy mierne skrútené, zelené s modrým odtieňom, mierne dospievajúci. Kvety majú ružovký alebo fialový tón. Rastliny kvitnú 2 týždne. Tvorba púčikov spadá do mája júna. Tento druh je odolajúci pokles teploty na -32 ° C.

  • Japonec. Toto je jeden z najschopnejších dekoratívnych druhov. Listový ker s prázdnou korunou môže byť pomerne vysoká (až dva metre). Veľké kvetenstvo pozostávajú z niekoľkých (až 12 kusov) farby jasného tónu lososa. Listy tenké, špicaté. Cora Serovata. Bohatý kvet zdobí kultúru na konci mája. Trvanie kvitnutia – viac ako mesiac. Zároveň závod robí nasýtenou príjemnou vôňou. Odolnosť proti mrazu – až -26 ° C.

  • Daursky. Tento druh je listový jeseň alebo evergreens bude reprezentovaný krovina. V Rusku sa nazýva ruže. Maximálna výška zariadenia – 2 m. Bush hustá, s tenkým únikom hnedého tieňa.

  Zaoblené listy, lesklé. Na jeseň sa otočia v trubici, po ktorej sú väčšinou. Bloom trvá 3 týždne. Ružové fialové lístky tvoria elegantný tvar zvončeka. Priemer kvetu je 2-4 cm. Druh je bezstevný, aj silné mrazy vydržia (až -45 ° C).

   • Rhododendron Shlippenbach. Priestranný ker môže mať nárast z 0,6 na dva metre. Listy mierne zvlnené. S príchodom jesene sa zelení nahrádza fialovým a zlatým tónom. Buds kvitnú v apríli alebo máji. Kvety sú veľké, voňavé. Priemer každej 5-8 cm. Pelly ružové lístky. Odolnosť proti mrazu na -26 ° C.

   • Rhododendron Koster. Toto je hybrid, ktorý je skôr svieži krídlom s výškou približne 3 m. Farba farby je iná. Toto sú všetky odtiene ružovej, žltej, oranžovej, s priemerom 4-7 cm rastlina je slávna nielen pre vysokú dekoratívnosť, ale aj príjemnú arómu. Bloom trvá až tri týždne. Začiatok tvorby púčikov – koniec mája. Všetky odrody tejto zimnej skupiny.

   Pokiaľ ide o odrody betónu, môžete vybrať niekoľko mien.

   • Svetlá séria. Tieto rastliny listnej skupiny amerického chovu sú veľmi populárne. Zlaté svetlá, ružové svetlá, biele svetlá, Mandarinové svetlá, citrónové svetlá predstavujú rôzne ohromujúce odtiene.

   • Mount Saint Helens. Neuveriteľne krásny list padajúci Azalea. Tento jemný kvet ľahko odoláva 30-stupňovým mrazom. Táto odroda je slávna a nezvyčajná farba okvetných lístkov. Jemný ružový tón s lososovými poznámkami a zlatými škvrnami len úžasne. Kvety majú tvar zvončeka, tvoria svieži kefu. Tmavé zelené listy podľa jesene sa stáva bronzom.

   • Haaga. Evergreen fínsky stupeň poteší jasne ružové kvety.

    • Univerzita Helsinki. Ako tí, ktorí nie sú ľahostajní k jemným ružovým odtieňom.

    • Grandiflorum. Záhradníci, ktorí chcú vyrastať s nádherným bush, sušené s fialovými kvetmi, si môžu vybrať túto odrodu.

    • Purpurkissen. Japonská Azalea – očarujúce trpaslík. Bezplatne sa teplota na -25 ° C. Luxusný svetlý Bloom už dobyl mnoho záhradníkov.

    Toto je len malá časť odrôd k dispozícii na pestovanie v kontexte regiónu Moskvy. Rozsah je oveľa širší. Hlavná vec – pri výbere sa zaujímajú o úroveň zimnej ťažkosti rastliny a nuansy starostlivosti o rastliny.

    Pristátie

    Rastlina Kultúra je prípustná kedykoľvek v roku, s výnimkou obdobia kvitnutia. Najviac dobrý čas – jar.

    Výber miesta

    Rastlina nemá rád silné poryvy vetra a príliš jasné slnečné svetlo. Preto je pre neho lepšie vybrať miesto na severe alebo na severovýchode miesta. Nie je zlé, ak bude miesto chránené pred deň slnka pri stene akejkoľvek budovy. Je dôležité, aby ste sa uistili Riziko zasiahnutia snehového kratu zo strechy.

    Vo voľných podmienkach sa kultúra často nachádza pod tieňom stromov. V tomto ohľade môžu byť v záhrade vytvorené rovnaké podmienky. Hlavná vec je, že koreňový strom stromu sa nachádza v zemi, nie na rovnakej úrovni s koreňmi Rhododendron. Takéto „susedia“ ako jablko stromy, hrušky, čerešne, borovice, smrad. Na Mali by sa pripísať aj dôležité požiadavky In-hĺbka podzemnej vody.

    Pôda

    Kultúra potrebuje voľné, priedušné, kyslá pôda. Posledný indikátor by mal byť od 4,5 do 5,5 jednotiek. V prípade potreby môže byť pôda okyslená. Urobiť to, urobte síran hnojivo a jazdiť rašelinou do neho. Ako hlavné odchod si môžete použiť špeciálnu pôdu pre rododendrón. A tiež v mieste pristátia by sa mal pridať ihličnaté a listové zem, riečne piesok.

    Ďalšou povinnou podmienkou pre zdravie a plné rozvoj rastliny je prítomnosť dobrej drenáže. V opačnom prípade bude stagnácia vlhkosti negatívne ovplyvniť kroviny.

    Technológia pristátia

    Systém koreňového kultúry je povrchný, takže jama na pristátie robí malý. Dosť hĺbky 40 cm. Proces je celkom jednoduchý.

    • Vykopať otvor s veľkosťou 60 × 60 cm.
    • Drenážna vrstva sa umiestni na spodnej strane.
    • Zvyšok priestoru je naplnený varenou pôdou, ale nie úplne.
    • Sadenie jemne umiestnené v diere. Môžete najprv otočiť korene vo vode, aby ste ich narovnali bez poškodenia. Treba pripomenúť, že krk koreňov nemôže byť pripojený.
    • Zostávajúce miesto je naplnené substrátom. Jemne ho zhutnené.
    • Produkovať hojné zavlažovanie.
    • Mulčovanie prioritného kruhu syra. A môžete tiež použiť dubové listy.
    • V prípade potreby nastavte dočasnú podporu, na ktorú je semeno založené na.

    Starostlivosť

    Postarajte sa o rastlinu je jednoduchá, ak splníte všetky odporúčania špecialistov.

    Zalievanie

    Ako už bolo spomenuté, kultúra miluje vlhkosť. V tomto ohľade sa zavlažovanie venuje veľkú pozornosť. Pôda zvlhčuje podľa potreby. Nasledujte, keď vysušuje vrchnú vrstvu. Potrebujeme vodu kultúru av lete, a na jeseň (výnimka je len veľmi daždivé počasie). Prepad Rastlina nestojí. Je lepšie, aby sa vlhkosť častejšie, ale v malých množstvách.

    Pre vodné postupy je lepšie použiť odolnú dažďovú vodu. Počas kvitnutia a horúceho počasia je potrebné striekať kríky. Lepšie to urobiť ráno alebo večer. To ušetrí listy z možného spaľovania slnka.

    Podkord

    Nezabudnite na hnojivá rastliny. Ďalšie potraviny pomáha exotickej kultúre pohodlne cítiť v ťažkých klimatických podmienkach. Krmizujte kríky od jari do polovice leta. V marci môžete použiť špeciálne minerálne hnojivá s dusíkom. V júli bude relevantné kŕmenie draslíkom a fosforu.

    Je dôležité si uvedomiť, že hnojivá nemajú obsahovať vápnik. Nemôže aplikovať drevený popol. Podporuje zmenu v pozemnom prostredí, ktorá sa stane alkalickým. Pre kultúru je to zlé.

    Multifunkčný

    Keďže zakorenený systém Rhododendrónov je povrchný, zem okolo kríkov uvoľniť nežiaduce. Mulčovanie koreňového kruhu prichádza na záchranu. Najlepším riešením je použitie ihličnatého uzáveru (vrstva musí mať hrúbku 5-7 cm). To eliminuje vzhľad burín, a tiež poskytuje tepelnú ochranu pre korene v zime.

    Orezávanie

    Rhododendron sama opatrne rastie. Špeciálna tvorba koruny je zriedkavá. Využívajte hlavne len hygienický účes, v ktorom sa obete obetí odstránia v zime. Urobte to na začiatku jari. Nápravný postup sa vykonáva bezprostredne po kvitnutí závodu. Ak to urobíte neskôr ako 3 týždne po ukončení tohto obdobia, nové kvetinové obličky nebudú môcť spustiť.

    Príprava na zimu

    Hoci odrody odolné voči mrazu stoja v zime, udržiavanie zdravia a ich dekoratívnych vlastností, nie všetky záhradníci riskujú, že ich rastú ako odrody. Rastliny sa neboja mrazu, ale studené vetry môžu stále poškodiť zdravie kultúry. V dôsledku toho môže odmietnuť kvitnúť.

    Aby sa zabezpečilo, že závod z mrazenia je zaručená, prístrešky. Na tento účel je Bush pokrytý špeciálnym materiálom. Potom je úhľadne fixované lanom. Odstráňte prístrešok na začiatku jari, po tavení snehu.

    Na pokrytie rastliny na zimu môže byť aj ďalšia metóda. Napríklad vložte okolo oblúkového kríka a utiahnite netkaný materiál na vrchole. Na dne je prístrešok lisovaný záťažou, ktorá bráni injekcii Frosty Air.

    Reprodukcia

    Existuje niekoľko spôsobov chovu Rhododendron.

    Semená

    Táto metóda zahŕňa siatie semien v krabiciach s vhodnou pôdou. Výsadba je uzavretá sklom a v teple, dobre osvetlení. Organizovať pravidelné zavlažovanie, odvzdušnenie. Keď sa objavia prvé letáky, budúce kríky sú distribuované v samostatných kontajneroch. V otvorenom pozemku, rastliny transplantované len po tretie na štyri roky.

    Pod kontextom regiónu Moskvy sa táto metóda považuje za neproduktívnu. Okrem toho trvá veľa času, ktorý sa používa veľmi zriedka.

    Cherenca

    Táto metóda je tiež zložitá. Z polopriestorových výhonkov si vezmite príbory s dĺžkou približne 10 cm. Každý musí mať pár listov a minimálne 2 vyvinuté obličky. Výsadný materiál sa spracuje s rastovým stimulátorom a zasadil sa v zmesi piesku a rašelinou.

    Vývoj sa vyskytuje v skleníkových podmienkach. Po 4 mesiacoch sa sadenice valia do nádob s kyslým substrátom. V otvorenej zemi sú vysadené až po 1-2 rokoch.

    Kopanie

    Toto je najúspeššia možnosť. Na začiatku jari je niekoľko nižších mladých výhonkov (nie viac ako 5) naklonených a povzbudí sa na hlboké 13-15 cm. Horná časť je upevnená vertikálne. Starostlivosť sa vykonáva ako pre hlavný bush (zalievanie, striekanie, hnojivo).

    Nasledujúca pružina je oddelená. Sú transplantované na iné miesto ako nezávislé rastliny. Ak to urobíte predtým, mladé rastliny nemajú čas na prispôsobenie sa chladu. Môžu len zomrieť.

    Udržať drážky až do transplantácie, sú pokryté zimou.

    Choroby a škodcov

    Ak záhradník si všimol príznaky hrdze alebo škvrnitosti, mali by sa okamžite prijať opatrenia. Ako liečba, striekanie s medenou silou. Liečba rakoviny nie je prístupná. Choré rastliny zničiť. V preventívnych účele sa používa zmes. Liečba sa vykonáva na začiatku jari a jesene.

    Pokiaľ ide o škodcov, najčastejšie rastliny uchytenie poznámok, slimákov, web tick, štít. Keď sa zistia tieto alebo iné hmyzie Insekticídy.

    O tom, ako zasadiť Rhododendrons na predmestí, vyzerajte ďalej.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: