Rúrkové ľalie: Najlepšie odrody, ich pravidlá vykládky a starostlivosti

Lily je jedným z najčastejších kvitnúcich rastlín, ktoré sa oceňujú za krásny vzhľad, rovnako ako zvláštna vôňa. Zo všetkých závodov, ktoré možno pripísať skupine Lilie, si zasluhuje osobitnú pozornosť kategórii rúrkových ľalie.

Pre tých, ktorí plánujú len začať rásť týchto kvetov, bude to užitočné vedieť – aké funkcie sú obsiahnuté v rúrkových lilies, ktoré odrody zo skupiny sú najobľúbenejšie a aké pravidlá je potrebné pozorovať v procese kultivácie.

Popis

Rúrkové ľalie – Je to veľká veľkosť rastliny, ktorá môže byť vo výške 2,5 metra. Takéto ukazovatele rastu sú však vlastné len u niektorých druhov. Ak hovoríme o priemernej výške kvetu, treba poznamenať, že tento ukazovateľ je asi 80 centimetrov.

Táto kategória ľalie sa nazýva rúrkovitým kvôli tomu, že základňa kvetu je natiahnutá a tvarovaná podobá trubicu.

Kategória rúrkových línií zahŕňa rastliny s rôznym tvarom, vrátane pozvaných, klesajúcich a hviezdnych v tvare. Stonky rúrkových ľalie sa vyznačujú silou, aj keď v ich štruktúre sú veľmi tenké. V tomto prípade sú listy predĺžené.

Rúrkové ľalie sú pomerne rôznorodou skupinou rastlín proti farbe. Takže, medzi kvetmi, môžete nájsť takmer všetky odtiene s výnimkou modrej a jej rôznym variantom.

Podľa jej štruktúry sú okvetné lístky kvetov veľmi husté, takže sú dobre tolerované nepriaznivé počasie javy (napríklad vietor alebo dážď).

Tiež rozlišovacia vlastnosť rastliny zahŕňajú skutočnosť, že Rúrkové ľalia kvety sú pomerne veľké a môžu dosiahnuť 18 centimetrov. Oni sa líšia intenzívnej a bohatej aróme, ktorá sa musí považovať predovšetkým tým ľuďom, ktorí trpia alergiami a individuálnou intoleranciou. Na jednej kvete môže byť až 6 lístkov.

V jednej kvetenstve rúrkovej ľalie môže byť vytvorená z 5 až 10 kvetov.

Je dôležité poznamenať, že nie sú zistené v rovnakom čase, ale zase.

Trubkové ľalie kvitnúci čas – druhá polovica leta. V tomto ohľade môžu byť rastliny pripísať kategórii neskorého fúkania. Žiarovky rúrkových ľalie sú veľmi veľké.

To je dôvod, prečo je obzvlášť dôležité pri nákupe zariadenia, aby venovali pozornosť nasledujúcim charakteristikám:

 • Minimálna veľkosť žiaroviek by mala byť približne 3 centimetre v priemere (ak si kúpite inštancie menšej veľkosti, nesmú prežiť);
 • Na kontakte by sa mali žiarovky hubulárnych ľalie husté a elastické;
 • externe by nemali byť žiadne viditeľné chyby (napríklad formy);
 • Balenie musia byť bez poškodenia.

  Mnohí záhradníci si vyberú rúrkové ľalie kvôli tomu, že tieto rastliny sú schopné pomerne dlhého kvetu. Táto vlastnosť je nenápadná pre iné kategórie ľalie.

  Takže, niektoré odrody rúrkových ľalie môžu kvitnúť počas celého mesiaca. Okrem, Závod sa vyznačuje veľkou vytrvalosťou nielen vo vzťahu k nepriaznivým poveternostným podmienkam, Ale aj s ohľadom na škodcov a chorôb. Pokojne prenesie zimu.

  Preskúmanie prieskumu

  K dnešnému dňu, NERD vedci prideľujú niekoľko typov rúrkových ľalie. Niektoré z odrôd sú prírodné, iné – hybridy. Zvážte najobľúbenejšie odrody.

  • „Yello planéty“. Táto rúrka lily má jasne žlté farby. Výška rastliny môže dosiahnuť 120 centimetrov a samotné kvety sú nasmerované.

  • „Biele planéty“. Táto ľalia je klasický zástupca rodiny, pretože jej kvet má zasneženú bielu farbu. Na základni má rastlina zelený odtieň a výška môže dosiahnuť 1,2 metra.

  • „Zlaté rozdelenie“. Tento žltý kvet je horší ako vyššie opísané rastliny, pretože môže dosiahnuť len výšku iba 100 centimetrov. Zároveň, na vonkajšej strane, Lily lístky majú neobvyklý bronzový príliv.

   • „Africká kráľovná“. Lily má veľké kvety (až 15 centimetrov v priemere) broskyne-oranžový odtieň.

   Pravidlá pristátia

   Pred pokračovaním do priameho výsadby závodu je dôležité postarať sa o to, aby sa pôdny pozemok skladá zo všetkých potrebných požiadaviek. Treba teda poznamenať, že rastliny netolerujú kyslé alebo rašelinové pôdy. Malo by byť tiež povolené, že nadmerná vlhkosť sa akumuluje na Zemi.

   Ideálne podmienky vykládky pre rastlinu budú také úseky, ktoré sú čo najbližšie k prírodným podmienkam, v ktorých kvety zvyčajne rastú. Optimálnou možnosťou v tomto prípade je skalnatá pôda.

   Okrem, Iné druhy pôdy sú vhodné: Sandy, vápno (súčasne by mali mať neutrálnu alebo alkalickú kyslosť). V prípade, že Zem je na mieste, kde plánujete zasadiť ľalia, má kyslé vlastnosti, potom to môže byť opravené pridaním vápna alebo popola.

   Okrem, Pri pristátí v otvorenom pozemku je dôležité vybrať si správnu vec vybrať si konkrétne miesto. Vynikajúca možnosť bude graf, ktorý je dobre osvetlený slnečným svetlom takmer celý deň.

   Ak je miesto príliš tmavé, puky rastlín sa budú rozvíjať pomaly.

   Ako miesto na výsadbu rastlín, záhradníci najčastejšie zvoľte otvorené priestory. Odporúča sa tiež vynechať rúrkové ľalie na zvýšených oblastiach.

   Pred priamym výsadbou rastliny by sa mala venovať osobitná pozornosť prípravy pôdy. Takže, aby sa vytvorila zemná zmes, je potrebné vziať zem s pieskom a humusom, jemným drveným kameňom a štrkom (v tomto prípade by mali byť proporcie 4 až 1 až 1). Aj v zmesi musíte pridať podávače obsahujúce dusík (napríklad rašelinu alebo kompostu) a popol.

   Postup výsadby rúrkovej lily pozostáva z nasledujúcich krokov:

   • Spracovanie žiarovky s použitím maltového roztoku;
   • Tvorba diery v hĺbke 35 centimetrov;
   • zaspávanie do dobre pripravenej pôdnej zmesi;
   • Umiestnenie žiaroviek do otvoru;
   • zavlažovanie chladnej vody;
   • Mulčovanie (pre to zvyčajne používa Listy a rašelinové omrvinky).

   Všimnite si, že vzdialenosť medzi rastlinami by mala byť najmenej 15 centimetrov.

   Vlastnosti starostlivosti

   Ihneď po pristátí, Lilie nepotrebujú osobitnú starostlivosť. ale Treba mať na pamäti, že ročne si zariadenie bude vyžadovať viac a viac pozornosti. Takže v jarnom období, bezprostredne po príkrikoch, je potrebné, aby sa kŕmenie pôde, konkrétne, organické hnojivá obsahujúce dusík (napríklad kompostu alebo humus).

   V prípade, že teplota vzduchu je znížená nižšia ako -3 stupňa Celzia, kvety musia zakryť tkanivovým materiálom.

   ale Ak je teplota vzduchu v rozsahu od 0 do -3 stupňov, rastlina by mala mať možnosť náladu. V lete (konkrétne, v júli) sa odporúča trubicové ľalie byť mulčované pomocou slamy alebo sena. Takéto postupy majú priaznivý rastlín na vývoji rastliny, potláčajú rast burín a pomáhajú udržať vodu v zemi.

   Pravidelne sa odporúča zalievanie – 2-3 krát týždenne (s horúcim a suchým podnebím, ako aj v lete). Po dokončení obdobia kvitnutia musia byť ovocné boxy odstránené. Treba tiež mať na pamäti, že počas období intenzívnych dažďov (čo je obzvlášť charakteristické pre jeseň) ľalia a kŕmená popol.

   Metódy chovu

   Trubkové ľalie majú možnosť znásobiť semená. Zvyčajne sa však táto metóda v záhradníctve neuplatňuje. To je, že tento postup je pomerne dlhý a časovo náročný, trvá veľké množstvo sily a energie. Semená sa uchýlili k reprodukcii len vtedy, ak sa snažia priniesť nový stupeň závodu.

   Dospelý rastlina (ktorá rastie na vašich stránkach najmenej 3 roky) sa môže vynásobiť žiarovkami. Urobiť to, vykopať kvet a skontrolujte jej žiarovku. Zvyčajne vo veku 3 rokov, rastlina nemá nielen svoju vlastnú (takzvanú základnú dosku) žiarovky, ale aj niekoľko ďalších. Na chov rúrkovú lily sa takéto procesy oddelia a sedia nezávisle v samostatných oblastiach podľa všetkých vyššie opísaných pravidiel.

   Postup chovu sa najlepšie vykonáva v jesennom období. Na jar je možné v udalosti reprodukovať, že výška materskej rastliny nepresahuje 10 centimetrov. V opačnom prípade sa nová hľuzy nedajú.

   Choroby a škodcov

   Pokiaľ ide o choroby a škodcov, treba poznamenať, že rúrková ľalia patrí do kategórie rastlín, ktoré majú priemernú úroveň udržateľnosti. To je dôvod, prečo OJe dôležité venovať osobitnú pozornosť zdraviu závodu.

   Nerrd vedci, ako aj skúsení záhradníci, poznamenávajú, že rastlina môže byť ovplyvnená škodcami, ako sú Lily trhliny, web tick, Torment Cherver, doneles, štíty.

   S cieľom chrániť rastlinu z týchto škodcov je potrebné pripraviť špeciálne škaredé červené drevo.

   Takže jedna tretina vedierku zeme, pohár dreveného popola, kus ekonomického mydla a 100 sírov gramov nalial vriacou vodou a uchováva sa 8 hodín. Toto riešenie musí striekanie rastliny (0,5 okuliarov na 1 vedro vody).

   Okrem škodcov môžu choroby nepriaznivo ovplyvniť rúrkovú ľalia. Medzi najčastejšie pridelenie fusariózy a šedej hniloby. Aby sa zabránilo týmto ochoreniam, odporúča sa spracovať kvetinu roztoku mangánu alebo akéhokoľvek fungicídu (napríklad formalínu alebo burguckovej kvapaliny).

   Príklady v krajinnom dizajne

   Návrhári krajiny často používajú rôzne odrody rúrkových ľalie ako prízvukového prvku kvetinových lôžok.

   No v kompozíciách s ľaliami, nasledujúce rastliny vyzerajú:

   • Flox (obzvlášť jemne farby);
   • Obchodná;
   • Astilba;
   • tisícročia;
   • Burnet;
   • Thua;
   • Cububus;
   • harmanček;
   • asters;
   • gladiolus;
   • ruže;
   • narodenie.

   V tomto prípade je možné použiť rastliny identické, podobné alebo úplne kontrastné odtiene.

   Tipy pre pestovanie ľalie zo skúseného záhradníka na video nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: