Sibírsky Cedar: Popis, pravidlá pre jeho pristátie a reprodukciu

Mnoho rôznych typov stromov rastie v Rusku. Aj medzi nimi sa však veľmi zaujíma o taký druh ako sibírsky céder. Je čas prísť na to, čo presne predstavuje.

Popis

Sibírsky céder v reality No Cedar nie je zahrnutý v rodine, do ktorej patrí Himalájsky a Libanonský Cedar. Biológovia veria, že toto je zástupca borovice. Výška dospelej môže byť 44 m, ale zvyčajne nepresahuje 35 m. Na starom strome, trupový obojstranný niekedy dosahuje 2 m. Životná životnosť sibírskej cédrovej môžu mierne presiahnuť 500 rokov.

Dĺžka tmavého zeleného cupínov je niekedy rovná 0,14 m. Ihly tvoria zväzky, v každom z nich striktne 5 ihličiek. Koreňový systém je dosť krátky. Vytvára sa z rootov tyče s intenzívnym rozvetvením. Sibírsky céder je možné vidieť nielen na Sibíri, ale aj:

 • v urálnom a Altajskom horách, v ich úpätí;

 • v Mongolsku;

 • na severe ČĽR;

 • v Sikhote-Alina.

Veľké umelé kadtre sa usadili v 4 regiónoch Ruska – Arkhangelsk, Yaroslavl, Kostroma a Vologda. Kvety sibírsky céder uprostred leta. Časová zbierka kužeľov spadá do augusta a v prvých dňoch septembra. Zozbierané semená Uložte maximálne 5-6 mesiacov. Ak ich necháte dlhšie, vzniká riziko otravy.

Pre sibírsky céder, tvorba hrubej koruny vo forme ostrého kužeľa. Ako strom rastie, stáva sa širšou. Hladká kôra je spočiatku namaľovaná v sivej, neskôr získava sivú hnedú farbu a pokryté brázdami. Mladé výhonky majú hrúbku 0,6-0,7 cm, maľované vo svetlom hnedej tóne a pokryté hrubými červenými vlasmi. Obličky tohto stromu neobsahujú živicu, dĺžka je dosiahnutá 0,6-1 cm.

Spojky sa môžu podať na pobočkách počas 2-3 rokov. Posilnené šišky na formulári sú podobné vajíčku alebo natiahnuté dĺžke. Začnite plodiť céder na druhý rok po kvitnutí. Zrelý kužeľ v dĺžke dosahuje 0,06-0,13 m, čo je charakterizované pevne lisované vločky, ktorých štíty sú zhrubné. V Shishke môže byť 30-150 semien.

Semená (1-1,4 cm dlhé, 0,6-1 cm dlhé) nemajú krídla a natreté hnedým tónom. Akonáhle tvorba semien končí, stmavnú, veľkosť BUMP sa zníži. Peak FUCKCE (Kužeľky padajúce) Falls na august a začiatok jesene. Za priaznivých podmienok s veľkým cedarom môže klesať 1000-1500 kužeľov. Rozlišovať sibírsky céder z obyčajného borovice môže byť na tmavších a dlhých ihličkách.

V prírode, sibírsky céder tvorí takzvanú tmavú taigu. V centrálnej časti Altai môže tento strom rásť v nadmorských výškach až 2 km a na juhu regiónu, stúpa na 2,4 km. Na západ od urals rastú Sibírske Cedars spolu s:

 • Sibírsky jedľa;

 • smreky;

 • jedľa.

V Európskej strane Ruskej federácie sa severná hranica rozsahu tohto druhu uskutočňuje od St. Petersburg do Kirov a ďalej na Vologda. Na juhu, sibírsky céder je možné vidieť na Kaukaze. Všade tam, kde rastú, CEDARROW sa rozlišuje príjemnými vôňami, dýcha v nich je ľahké. Cedar borovica môže dosiahnuť 800-1000 rokov. Problémové experimenty lesných produktov ukázali, že v suchom klíme nerastú vôbec.

Tempo rastu

Nie je možné povedať, že sibírsky céder rýchlo rastie. Jeho zvýšenie pokračuje presne, kým strom žije. Prvé semená sa objavujú o 25-30 rokov vo voľnej prírode. V kultúre sa cédrom začne dávať veku asi 50 rokov a viac. Maximálny výška zvýšenia možno dosiahnuť len so systematickým odchodom na 7-9 rokov.

Dôležitou podmienkou pre rýchly rozvoj je slušné osvetlenie. Zrelé borovicové borovie sa prispôsobujú tieneným oblastiam, znižuje rýchlosť rastu. Negatívne ovplyvňujú aj nadmerného dymu vzduchových a transplantovaných dospelých stromov. Nemôžete ignorovať hodnotu pôdnych podmienok. Vzhľadom k tomu, prax ukázal, pre normálny rozvoj sibírskeho cédru, nie sú menej dôležité ako klíma.

Sibírsky céder, ktorý čiastočne populátne a terén na západ od Urals, môže dosiahnuť výšku 35 m. Niekedy existuje viac stromov. Ale cédrová borovica, rastúca v európskych horách, občas presiahne 20 m. Stromy Rady rastie maximálne až 12 m. Časť nerdov dokonca predpokladá, že ide o samostatné poddruhy.

Sezónny rast sibírskeho Cedara umiestneného v otvorenej lokalite začína v posledných dňoch mája. Pri tieňovanie s vyššími listnatými strommi sa tento moment odloží na 7-10 dní. Vo výške cédrového borovice bude rásť od 45 do 50 dní. V prvej tretine vegetačného obdobia je vývoj pomalý, ale potom prudko zrýchľuje. Maximálne sadzby sa dosahujú 20-25 dní. Počasie ovplyvňuje veľmi veľa, keďže cédiári okamžite reagujú na ofenzívu tepla v máji.

Niekedy sa sekundárny nárast objaví jeden rok. Je to vyjadrené v tom, že obličky položené pre budúcu sezónu sú aktivované v auguste. Dĺžka dizajnérov môže dosiahnuť 0,08 m. Pobočky bez ihiel na začiatku pádu prestanú rásť a zimu bez tvorby obličiek. Sekundárny nárast je pozorovaný na pozadí teplého mokrého augusta.

Rozdiely od obyčajného Cedar

Zistenie hlavných bodov o raste Sibírskeho Cedara, je dôležité poznať ďalší rozdiel medzi ním a inými druhmi. Libanonský strom nemá taký, ako sibírsky, dĺžka ihiel, hrbole majú tiež ďalšiu veľkosť. Libanonský Cedar dáva nejedliace semená. Avšak v tvare sa ľahko zmiasť s cédrovými orechmi. CEDRUS (ešte jeden názov libanonského cédra) je teplý a môže normálne rásť len v subtropických regiónoch. Obe drevo však rastú hlavne v horách.

Kórejský céder má 4 rozdiely od sibírskeho:

 • Dlhšie kužele (rozdiel 0,02 m);

 • dvojnásobok väčších orechov;

 • Spojky do výšky 0,2 m;

 • Nižší obsah oleja v orechoch.

Vlastnosti pristátia

Správne zasadiť sibírsky céder nie je tak ťažké. Rovnaké techniky budú užitočné pre pestovanie európskeho a kórejského cédru. Minimálna vzdialenosť medzi semenáčikmi by mala byť 8 m. Vzhľadom k tomu, že kontajner rastúci korene twist, musia byť uvedené v poriadku pred pristátím. Squeeze CEDAR môže byť v takejto jame, kde nemusíte ohnúť konce koreňov tak, aby sa voľne zapadali. Keďže samotný koreňový systém je charakterizovaný povrchovým vývojom, je potrebné umiestniť korene len v hornej úrodnej pôdnej nádrži.

Ak v záhradnom pozemku, pôda sa skladá z ťažkej hliny, pristávacia dobre spí s malým množstvom premyté a kryštálového piesku. Hĺbka yam je najmenej 1 m a priemer je najmenej 1,8 m. Pre veľké sadenice musia byť tieto ukazovatele viac. Zmiešané s pieskovou horúčkou pôdy zaspáva. Na miestach s pieskom pridať piesok.

Cedar miluje pôdu, horná 0,2 m je svetlo a obsahuje veľa živín. Ak táto podmienka nie je poskytnutá, koreňové vetranie bude prerušené. Na splnenie štandardnej požiadavky sa v jamke položí 100 kg kompostu a potom sa opatrne uvoľní. Kontajnerové sadenice je potrebné odstrániť čo najpodrobnejšie. Zjednodušiť extrakciu pôdnej kómy pomáha kompresiu stien nádoby.

Keď sú korene natreté, opatrne monitoruje hlinené com. Preto by sme sa nemali ponáhľať na takejto práci. V mieste pristátia ďalej tvorí Zemský kužeľ. Na tomto kužele a narovnajte korene. Keď Kedra Krone nemá symetriu, nervová strana otočí juh k vetvam rastú rýchlejšie.

Keď bol semená pochovaný do pristávacej jamy, korene posypte Zemi a manipulujte jej ruky. Okolo obvodovej jamy robia zemnú stenu vo forme kruhu. Pokyn vyžaduje dostatok vstupu vody. Obvykle je to, že stromček dostatok 50 litrov vody.

Pôda v jame bude postupne klesať a stane sa pod 0,08-0,1 m. Pretože je potrebné zasadiť cédr v malom tuberku. Potom po sedimente bude koreňový krk na správnej úrovni. Ak je pozemok surových a podzemných nákladov vysoká, je možné zasadiť sibírsky céder len v kopcovi. Výška takejto plošiny sa líši od 0,4 do 0,8 m a kruh je najmenej 3 m.

Pôda je opitá vopred. Súčasne pridajte kompostu a v prípade potreby a piesok. Uistite sa, že ste naplnili platformu s čistiacou vodou. Stane sa zdrojom užitočných látok a zlepšuje štruktúru Zeme. Aby sa zabránilo erózii platformy, vrstvy trestov sú umiestnené okolo obvodu.

Treba pripomenúť, že malé korene absorbujúce cédru sú umiestnené ihneď pod podkladovou vrstvou. Kvôli vyhorečkám musíte mulčať povrch zeme. Inak, aby sa zabezpečila jej plodnosť a normálne prevzdušňovanie. OPTIMÁLNY MULCH Zvážte lístie. Mulč je každoročne aktualizovaný tak, že zjavné korene budú skôr vyvíjať, aktivovať rast trupu.

Pravidlá starostlivosti

Popis pomeru na vlhkosť, musíte okamžite naznačovať, že sibírsky céder vlhkosti. Zvlášť silný tento majetok sa prejavuje na pozadí horúceho suchého leta. Zavlažovanie, ktoré pravidelne potrebujú, vykonávajú ho so zameraním na sušenie Zeme. Na jeseň sa cédrom pripravuje na zimnú hibernáciu, takže je nutné. V zime, zaťaženie kontajnerových rastlín sa takmer zastaví.

Transplantácia rastliny z kultivačnej nádoby na chate, ktorú potrebujete, keď mráz cums. Niekedy robia v jesenných mesiacoch, čakajú na dokončenie vegetačného obdobia. Nemáte účes vo forme koruny, ktorý je nemožný. Ak však nie sú žiadne špeciálne dekoratívne požiadavky, môžete obmedziť systematické čistenie z deformovaných a sušených vetiev.

Tvorba účesu je mimoriadne dôležitá, ak je sibírskym cedrom súčasťou záhradného dizajnu. Začnite ho, keď rastliny dosiahnu päťročný vek.

Odporúča sa vykonávať skorý jarný postup. Ideálnym nástrojom je tajomstvo tajomstva, ktoré musí byť ostré. Čepele náradia sa dezinfikujú alkoholom a najvyššími miestami sú liečené záhradou HARR.

Na pokrytie cédrového mulča a akékoľvek materiály na zimu nepotrebujete. Ak rastie v otvorenej zemi, nepotrebuje hnojivo. Počas samotného pristátia je však do zeme položený biologický rastový stimulátor. Najatraktívnejší liek tohto druhu je „Corneseser“.

Špecialisti na nutkanie, aby sa zabránilo syntetickým stimulantom. Prípravky určené na vnútorné plodiny nie sú vhodné. Je potrebné zamerať sa na kompozície určené špeciálne pre cédru. Závod kontajnerov je kŕmená Biohumus, napríklad značka „Kedronik“.

Tento liek je vhodný nielen na vstup do zeme, ale aj na postrek na ihly. Odporúča sa používať, ak sa zrazu zdá žltá.

Choroby a škodcov

Hlavným prírodným nepriateľom Cedar je obyčajný rytec.Tieto hmyz sa aktivujú v posledných dňoch mája. Keď začína invázia chrobákov, nie si všimnúť malé otvory v kôre je veľmi ťažké. Ak rytveri odložia larvy, nie je takmer žiadna šanca na spásu. Prevencia spočíva v:

 • Aplikácia systémových insekticídov;

 • injekcie biologických prípravkov;

 • Systematické odstránenie infikovaných oblastí.

S výskytom borovicových šifiltí sú kmene pokryté bielym kvetom. Toto je kolónia lariev. Ako rastie, Hermes získava hnedú farbu. Kvôli nasávaniu šťavy z ihly žltej. Je dôležité si všimnúť tieto prejavy včas a nie ich zmiasť so situáciou, keď rastlina nemá živiny.

Ak je infekcia stále slabo vyjadrená, všetky parazity sa zhromažďujú a spálijú. Všetky postihnuté oblasti budú musieť tiež napáliť. Ak sú hurmes veľa, pôda sa ošetruje „Aktar“ a Khvoy – „Decis“ alebo „Iskra“. Postup sa opakuje po 30 dňoch. Takže pokračujte, kým nie sú škodcovia úplne zničené.

Nebezpečenstvo je tiež prezentované SPIDS, štíty a telefóny. Bojujú s nimi, aplikuje systémové insekticídy. Aby ste znížili nebezpečenstvo poškodenia škodcov, musíte sa postarať o všeobecné zdravie rastliny. Preto sa odporúčajú v predbežnom stavebiologických drogách, ktoré posilňujú imunitu cédru. Ihličnatý hrdze postihuje stromy s teplým mokrým počasím.

Spočiatku sú cedars pokryté žltými klipmi a čoskoro sú nahradené bielym ihriskom. Huba preniká do všetkých orgánov a tkanín rastliny. Na samom začiatku porážky ihly sa žltá a zmizne. Najdôležitejšou mierou prevencie je zničenie kabátu a matky-a-nevlastného (z týchto rastlín na cédrovej a patogénom ide). Pacienti prechádzajú a spálené.

Je prísne zakázané zasadiť gooseberry a ríbezle v blízkosti Cedars. Tieto kultúry bobule sú nosiče série. Pri infikovaní tohto ochorenia, imunita stromu. Postupne kôry trhliny a zmizne. Jediným meradlom boja je vyčistiť strom od spór postihnutých spormi.

Na zníženie nebezpečenstva je potrebné systematicky odstrániť suché vetvy. Je tiež potrebné sa zbaviť všetkých výhonkov s rakovinou. Ak chýba záhradníci, začne invázia škodcov. Kvôli mu oslabené stromy dokonca umierajú. So správnym prístupom, naopak, môžete úplne chrániť rastlinu.

Reprodukcia

Zvyčajne, sibírsky cédrové plemená semená. Ale môžete urobiť bez rastúceho sadenice, ak používate metódu výkresu. Odrezky očkované na obyčajnú borovicu. Ak je zvolená metóda osiva, siatie je lepšie vyrábať na jeseň. Lôžka sa pripravujú vopred a po SEV na konci septembra alebo v prvých októbrových dňoch sú pokryté smrekom rezancou na ochranu pred myší.

Keď cédrové semená závod na jar, sú určite uvedené. Pre stratifikáciu je výsadný materiál nasiaknutý v teple (od 25 do 30 stupňov) vody. Namočte cédrové semená od 72 do 96 hodín. Zmena vody raz denne. Keď je stratifikácia dokončená, semená sa miešajú s pieskom alebo rozpahovacím rašelinou.

Zmes sa pravidelne mieša pravidelným pridávaním vody. Čakanie na výhonky od 50 do 60 dní. Akonáhle sa to stane, kontajner je prenesený na chladné miesto a udržiavať tam na Seva. Jeho čas prichádza koncom apríla alebo sviatky. Nákupné semená musia byť 0.03-0,04 m.

Sadenice môžu byť vyhladení. Chrániť ich kryt polyetylénovým filmom. Je potrebné ho odstrániť až po oddanosti Shell. Nesighen Thick Shots je potrebné ponoriť sa, odrezať korene a rastlinu znova. Odporúčaný systém pristátia – 0,2×0,2 m, zatiaľ čo sa vyrába v rovnakej hĺbke, na ktorej semenách.

Picking je povolený na druhý rok. Ak sa dodržiavajú normy agrotechniky, v 2-3 rokoch môžete získať slušné cédrové sadenice. Budú mať už vynikajúce dobre rozvinuté korene, ktoré im zaručuje pomerne vysokú šancu na súd. Získajte výsadbu materiálu v lesných oblastiach alebo Lessozakh. Existujú sadenice od 2 do 5 rokov.

Príležitostne v lesnom hospodárstve je dovolené vykopať sadenice na obchodoch s lesom, na miestach, ktorým sa komunikácia, na Trolius. Ale vezmite ich pod baldachýnom lesa alebo v oblastiach, kde prešli lesné požiare, je to nemožné. Takýto akt je uznávaný ako pytliacky. V každom prípade musí byť výsadný materiál cédru vytiahnutý extrémne opatrne, snaží sa zachrániť korene. Dážďovky sú dôkladne zmáčané. Je potrebné zasadiť rastlinu na mieste v ten istý deň, keď je prevzatý z lesa.

Ak to nemôže byť vykonané, musíte sa aspoň dotknúť sadenice. Spoločné chyby sú:

 • Silné poškodenie koreňa;

 • ich dorms;

 • Rezanie koreňového systému vo vzduchu.

Nie je možné zasadiť osamelý céder. Podobne ako iné ihličnany, sú opelené priečne. Keď je prevod peľu obmedzený na korunu samotného stromu, semená alebo nie vôbec sa bude konať alebo sa objaví na páde budúceho roka, okrem toho budú malé a so slabým váhou.

Odborníci odporúčajú, aby získali pristátie materiálu z rôznych lokalít. V opačnom prípade sa môže vyskytnúť deštruktívny skrzlivý priechod. Odporúča sa zasadiť sibírsky céder okamžite na trvalom mieste. Skriny sú zvyčajne oddelené ovocnými stromami a berry kríky. Vynikajúcim spoločníkom pre nich môže byť Lupin – aktivuje rast a urýchliť začiatok plodovania.

Príklady v krajinnom dizajne

Sibírsky céder, ako je znázornené na tejto fotografii, sa môže stať vynikajúcim centrom zloženia na šírku. Dokonca aj relatívne nízky strom vyzerá úplne obklopený bylinnými rastlinami.

Odborníci silne poradia, aby si nasadzovali strom striktne po stranách sveta. V tomto prípade, ako je uvedené v snímke, môžete použiť sibírsky céder ako pozadie. Dopredu viac nízkych kultúr.

Ako správne zasadiť Cedar správne, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: