Spirea v Sibíri: pristátie a starostlivosť

Mnohé záhradkári, výber dlhodobého kvitnutia ker pre ich graf, uprednostňujte spiriý. Vzhľadom na klimatické vlastnosti Sibíri je spirea vynikajúcou voľbou na zdobenie záhrady, pretože tento ker s bujným a svetlými farbami je tiež dosť mimostroje.

Spirea je nenápadná v starostlivosti, ktorá ho robí atraktívnym aj pre celkom neskúsených záhradkárov.

Vybrať odrody

Spirea má bohatú škálu odrôd. Môžu byť rozdelené na vysoké a krátkodobé, vo forme korunky – na sférické, kaskádové a rekvovanejšie tvar, na farbe kvetov – s bielymi kvetenstvami a ružovými. Všeobecne akceptované rozdelenie odrôd na kvitnúce jar a kvitnúce letné rastliny.

Na jarných pracovných kultúrach sú biele púčiky vytvorené na minuloročných výhonkoch a kvitnúce krátke. Letné viditeľné druhy kvetencií môže mať rôzne odtiene ružovej a vytvorené na výhonkoch tohto roka. Siehové kultúry majú dlhší čas kvitnutia, v niektorých prípadoch môže kvitnúť počas letnej sezóny.

Najčastejšie odrody Spirea za pestovanie v Sibíri sú nasledujúce.

 • „Štep“. Najobľúbenejší druh jarného dýchania spirea. Je to prázdny ker, asi 2 metre vysoké, s sviežemi kvetenstvom malých sivých kvetov. Po pristátí začína kvitnúť v druhom roku. Kvitnúce obdobie spadá uprostred mája a pokračuje približne mesiac a pol. Táto odroda je hybrid a nevytvára semená, takže je potrebné rozobrať vegetatívne.

 • Wangutta. Táto odroda je tiež hybridná a má vysokú zimnú ťažnosť. Dospelý ker dosahuje 2 metre širokú a výšku, má tvar lopty koruny. Toto je jedna z mála odrôd, ktoré môžu kvitnúť a na začiatku, a na konci leta. Malé kvety sa zbierajú v sférických dáždnikových kvetenstve.

 • „Irovel“. Pohľad na Spirei s trestuhodnými výhonkami červeno-hnedej, dosahuje výšku 2 metrov. Kvety sa zbierajú v kvetenstve palacinky a môžu byť biele aj ružové farby. Solárna spiroia dokonale toleruje mrazy a nenáročné v starostlivosti. Voľne žijúcich živočíchov je najčastejšie rastie pozdĺž brehu vodných útvarov.

Zvláštnosť tohto druhu je v horných doskách Whitena.

 • „Japonci“. Najviac odporúčané rozmanitosť spilera za pestovanie v Sibíri. Japonská spirea veľmi dobre toleruje teplotné rozdiely a zvýšil studený odpor. Kríky polo-tvarovanej formy majú ružovú vrchnú dosku a sizzy. Výška nepresahuje 1,5 metra. Na jeseň lístia spilera tejto odrody berie jasnú oranžovú farbu. Kvetenstvo majú formulár tvaru blizzard s malými ružovými kvetmi. Doba kvitnutia je asi 2 mesiace. Má niekoľko odrôd.
  1. Malá princezná – ker so zaoblenými kompaktnými korunkou, v šírke dosahuje 1,5 metrov a vo výške približne pol metra. Doba kvitnutia spadá uprostred leta.
  2. „Zlaté princezny“ – Na rozdiel od malých princezných ker rastie vyššie a má listy zlatých farieb.
  3. „Shiroban“ – Kompaktný ker až do výšky 80 cm s lancelovým lístkom. Kvety biele alebo ružové kvety na konci júla alebo začiatkom augusta.
  4. „Gold Flame“ – Spiray Stupeň, ktorý má jasnú žltú farbu lístia, ktorá sa postupne stáva nasýteným, potom nazelenalým a na konci oranžovej s prílivom medi. Kvetenstvo ružovej farby s červenkastým.

 • „Dubrazolický“. Veľmi nenáročná škála spiries, oblasť distribúcie je Ďalejším východom a Sibíri. Z zvyšku odrôd sa vyznačuje skutočnosťou, že môže rásť na akejkoľvek pôde, vrátane kameniny. Ker rastie nízko, so zelenkami malými listami, stáva sa na začiatku jesene Golden. Doba kvitnutia trvá o niečo menej ako mesiac, malé krémy sa zbierajú v sférických kvetenstve.

 • „Billard“. Ker asi 2 metre na výšku s lancertomatickými listami a malými ružovými kvetmi zozbieranými v pyramídových kvetenstve. Odroda je hybrid, takže reprodukcia je možná len pomocou odrezkov. Bloom pokračuje v mráz. Sa líši vo vysokom chladu a tieni.

 • „Berezolistické“. Má podobný tvar plechových dosiek s brezou. Kvety biele alebo bledé ružové kvety zozbierané v kvetenstve. Čas kvitnutia spadá na začiatok letného obdobia. Krov rastie približne pol roka a vyznačuje sa dobrým odporom mrazu.

Ako zasadiť?

Spirea je pomerne nenáročná rastlina, takže pristátie by nemalo spôsobiť významné ťažkosti. Existuje niekoľko uskutočnení kríkov: semená, odrezky, s pomocou kanalizácie a separácie kríkov. S pomocou semien môžete znásobiť iba nebrzdné rastliny, pretože hybridy nedávajú semená. Najjednoduchší spôsob je šiling, pretože má vysoké šance na zakorenenie, a mladé výhonky z Černovca už na ďalšej sezóne môžu byť vysadené na ich budúce rastúce miesto.

Načasovanie

Dátumy výsadby spirei úplne závisia od času kvitnutia vybrané kroviny. Ak sa trieda kvitne na jar, potom musíte zasadiť na jeseň. Summertné typy spiries sú vysadené na začiatku jari, pred vzhľadom prvej lístia.

Na jar je lepšie zasadiť sadenice a na jeseň rozpustiť rozdelené kríky.

Výber miesta

Najlepšou voľbou pre výsadbu liehovín je solárna nadmorská výška, pretože tam môže byť vysoká vlhkosť v nížinách, a v tieni je dosť ťažké dosiahnuť svieži kvitnúce kroviny. SPIRAHI má pomerne rozsiahly koreňový systém, takže by ste nemali nosiť v blízkosti plodných rastlín, pretože sa často nechá spustiť. Pôda je vhodná pre uvoľnenú, dobre vysielaciu kyslík. V prítomnosti hliny v pôde je potrebné usporiadať drenážny systém. Ak bude ker vysadený v zime, potom by sa mal pád vyrábať v pôde hnojív. Vhodné ako minerálne obchody a organické prírodné.

Výsadba

 • Príprava jamiek je potrebné začať niekoľko dní pred pristátím, aby sa Zem mohla usadiť. Pónia hĺbky o niečo viac ako pol metra alebo približne 1/3 koreňového systému. Je potrebné dodržiavať vzdialenosť medzi jamičkami. Aby ste pestovali živý plot, môžete odísť medzi krídlami len 30 cm a na oddelené rastliny potrebujete aspoň 70 cm.
 • Spodná časť jamiek, aby sa zabezpečil, že drenážny účinok by mal byť naplnený fragmentmi tehál, rozpakov alebo plátkov sutiny.
 • Pre zakúpené vyraďovanie pristátie s otvoreným koreňovým systémom musia byť jeho korene spustené do nádoby s vodou na chvíľu. Ak je stromček v zemi, mal by to byť pól.
 • Pred stravovaním sadenice, je akceptované, že tlmia výhonky a mierne skrátenie nadmerných dlhých koreňov.
 • Časť pôdy z jamy je zmiešaná s minerálnym alebo organickým hnojivám a vyplní dcérske spoločnosti.
 • Semená sa umiestni do jamy a zvyšná pôda sa napriek. Pôda okolo kríka musí byť utesnená ako malý kopec.
 • Na zemi okolo sadenice, musíte naliať rašelinu alebo ihly pre mulčovanie.

Starostlivosť

So vhodnou starostlivosťou z malých sadeníc môže rásť svieži kvitnúce krásne kríky, ktoré vyzdobia váš záhradný graf.

Podkord

Na jar, krátko pred kvitnutím by sa mali spiramy puzdra zdvihnúť a organické hnojivo obsahujúce dusík. V polovici leta musíte kŕmiť minerálne hnojivo a do konca leta je lepšie použiť hnojivo bez dusíka s vysokým obsahom fosforu a draslíka.

Orezávanie

Každý jarný ker by mal byť prerezávanie. Ak sa odroda z Rannetov, potom musíte znížiť len horné výhonky, a ak sa trieda začne kvitnúť neskôr, môžete znížiť až 1/3 Bush. Uistite sa, že ste poškodené alebo suché výhonky. Po dosiahnutí veku Busha dosiahne 7 rokov, môžete vytvoriť omladzujúci orezávanie.

Znížiť takmer celý krík, okrem niekoľkých výhonkov.

Zalievanie

Táto rastlina je pomerne udržateľná pre suchá, ale pravidelné zalievanie by malo byť nevyhnutne. Približne raz mesačne na špirálovi autobus, je potrebné nalejte najmenej ako vedierku vody, a ak je vysoká teplota, mala by sa vykonať aspoň raz za 2 týždne. Obzvlášť citlivý na nedostatok zavlažovania môže byť mladý ker alebo sadenice, pristátie tohto roka. Aby sa zabránilo tvorbe kôry okolo trupu, po krovine je potrebné rozbiť pôdu s presnosťou. Uvoľnenie nemusí byť vykonané hlboko, pretože existuje pravdepodobnosť poškodenia koreňového systému.

Príprava na zimu

Hoci Spireire je považovaný za kroviny odolný voči mrazu, a väčšina odrôd je prispôsobená sibírskej klíme, mladým, rovnako ako vysokým kríkom lepšie skryť na zimu. Najprv musíte skočiť vetvy a strieľať na zem a opraviť nimi pomocou držiaka alebo lana. Potom ker zaspí suché listy, smrekové ihly alebo nohy, a potom, čo sa dá naplniť snehom. Niektorí záhradníci pred zimovaním radia, že budú zaobchádzať s krídlom na prostriedky parazitov. Najnižšie odrody nemôžu byť zakryté, pretože sú dobre tolerované zimné klímy pod snehom.

Ťažkosti pri pestovaní

Spirea je nenáročný ker, ale aj skúsení záhradníci môžu mať niekedy ťažkosti s rastom. Niekedy Spiroia môže byť napadnutá rôznymi parazitmi a škodcami. Jedným z najzávažnejších z nich je web tick. Počas jedného vegetačného obdobia môže začiatok meniť niekoľko generácií. Na doskách listov infikovaných pavúkmi sú vyrobené z bielych škvŕn. Čoskoro list kríka žltá, suchý a shuffle na zemi. Najpravdepodobnejšia infekcia pastickou kliešťom v najhorúcejších mesiacoch leta. Na liečbu špirálových kríkov z web tick, zbraní, „metafos“, „fosalon“ alebo „fosfomid“.

Ďalší nebezpečný škodca pre spiray – TL. Ona saje šťavu z listových platní, útoky kvety a mladých výhonkov. Najväčší vrchol aktivity Tlima padá na jún a pokračuje až do prvej polovice augusta. Pre boj proti nástroju, „pyrimore“, „aktellik“, „KRONEFOS“, „FOSALON“.

Z ľudových prostriedkov, môžete si všimnúť tabak a korenie tinktúry, ošetrenie mydlovým roztokom.

Tiež, kríky spoločnosti Spirei môžu byť napadnuté bielymi stodolami, reznými lekárami a modrým Tull Pylter. Na spracovanie kríkov sa odporúča použiť „Phytenerma“ a „Decis Profi“. Ako ľudový činidlo môže byť použité riešenie mydla pre domácnosť, síran medi alebo posypať valcovanie popola.

Okrem škodcov, môže podliehať hubovej infekcii. Najčastejšie sa rastlina obnovuje a bez liečby, ale v zriedkavých prípadoch môže huba viesť k smrti kroviny. Na spracovanie musíte použiť antifungálne lieky z záhradníckych obchodov, ako je fytosporín alebo fundazol. Z času na čas sa neublíži na spracovanie kríkov, aby sa zabránilo hubovým infekciám rastliny.

O tom, ako rásť spire z rezačky, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár