Typy a stupne Geichera

Geikhera je jedným z najobľúbenejších druhov trvalých rastlín v modernej krajinnom dizajne. Bush Geihans je malá – všetky halféra na výšku, ale jeho listy priťahujú pozornosť na ich nezvyčajnú a rôznorodú farebnú paletu. Funkcia tejto americkej závodu je, že počas jeho vývoja môže jeho listy niekoľkokrát zmeniť svoju farbu.

Populárne druhy

Správna Geikhera zo Severnej Ameriky, kde si okamžite všimla. Malý ker zlúčený s lesnou plochou. Ale na úkor jeho srdcového okrúhleho listy, Geikhera pritiahla pozornosť a stala sa jedným z kultúrnych rastlín. Slávne odrody boli prinášané z troch druhov Geeher: Americká, krvavá červená a vlasy.

Americký

Kvitnúce obdobie – jún-júl, jesenné lístie meniť ich maľbu a získavajú jemnú hnedú farbu so striebrom a pruhmi. Za určitých podmienok sa na listoch objaví malina, červená alebo korala hraničná hranica. V našej klíme je možné neskoro jeseň. Podľa odborníkov je taká farba reakciou zariadenia na prístup mrazov.

Rastlina je schopná vydržať až -35 stupňov, ale v zime sa odporúča ho posilniť, najmä mladých. Geichera miluje voľné pekné zem, mierne navlhčené a dobre oplodnené s kompostom alebo humusom. Rastliny s uzavretým koreňovým systémom sú dobré, rovnako ako úplne malé kópie.

V ťažkej pôde rastie rastlina neatraktívne. Po pristátí musí byť semená dobre dobre a brúsiť, takže nie sú žiadne priame slnečné lúče.

Krvavo červená

Tento druh sa tiež nazýva Coral Bell, pretože jeho púčiky majú farbu rovnakého mena a formulára. Odlišné od iných druhov skutočnosti, že listy rastú na dlhých tenkých stonkách. Neobvyklý vzhľad a farba tohto Geihanu bola videná jedna z prvého. Okrem iných rozdielov medzi krvavými červenými geihanmi je možné poznamenať, že rastlina miluje vlhkosť veľmi, zle toleruje sucho. Dekoratívne vlastnosti Závod si zachováva do jesene, kvitne v lete od júla do augusta. Tento typ je odolnejší voči mrazom ako Američan, až -40 stupňov.

Rýchlo rastie, takže potrebujete rozpustiť Bush každých 3-5 rokov.

Rastlina nemá rád príliš kyslú pôdu. Tieto bylinné rastliny sú určené na otvorenú pôdu. Pre pristátie je lepšie vybrať si príliš osvetlené miesto. V spodnej časti jamy je potrebné dať popol a hnojivo, potom, čo je dobré naliať. V starostlivosti je to nenáročný – niekedy si niekedy vybuchnete Zem a vykonajte mulčovanie. Nie je tiež potrebné pravidelne kŕmiť rastlinu a mŕtvicu v zime.

Melkocellum

V prírode rastie v celom pobreží Atlantického oceánu v Severnej Amerike. Tento druh je považovaný za najkrajšie a rafinované. Malé-farebné Geikhera je nízke, ale listy sa zbierajú v nádhernej zásuvke (pripomínajú listy osolistického javoru). Farba listov je nezvyčajná – s postriekaním sivým strieborným, v tvare, ktoré môžu byť okrúhle alebo zubom. Je to táto funkcia, ktorá umožnila chovateľom priniesť rôzne viacfarebné lístie, ktoré vyzerajú veľmi efektívne.

Doba kvitnutia – od mája do júna, malé kvety a mnohé kvety, výška kvetenstva môže dosiahnuť 60 cm. Tento druh je veľmi vyberaný, miluje hnojenú pôdu, voľné, dobre zvlhčené.

Tento druh nestabilnej na mrazy, takže sa často nachádza v južných regiónoch Ruska. Tam sú tiež zvláštnosti starostlivosti o to – kultúra potrebovala dobrú drenáž, voľnú a veľmi vlhkú pôdu, svetlo, rastlina sa musí pravidelne vstrekovať a vykonávať pôdu. Malé-farebné Geichera nepáči byť v tieni, pre dobrý rast, ktorý vyhovuje rozptýlenému svetlu. Záhradníci odporúčajú transplantáciu rastliny raz za 3-4 roky, takže ružica si zachováva svoj krásny výhľad.

Gaikhr Rogishinovoid je záhradný hybridný s jasnými suchými zvončekmi na vysokých kvetenstve. Od chvíle Geyhera začala plemeno doma, chovatelia prinášajú všetky nové a nové odrody, ktoré majú neuveriteľné mená svojich listov – ružové, koralové, s farebnými pruhmi, striebornými a inými.

Populárne odrody

Teraz je tu obrovské množstvo odrôd z herhrs a kvitnúce, a nie kvitnúce. Najobľúbenejšie odrody.

 • Cherry Cola – Táto odroda listy majú zaoblený vlnitý tvar, ich farba oranžovo-červená, na konci sezóny získavajú žltkastý zelený tieň. Kvety cherry cola koral-červené kvety v máji-jún, zima dobre toleruje. Ker je nízka – až 20 cm, miluje polovicu, pri opustení nenáročných. Zariadenie nepotrebuje časté zavlažovanie alebo kŕmenie. Ak urobíte úplné minerálne kŕmenie po kvitnutí, potom sa zlepšia dekoratívne vlastnosti. Napriek dobrej tolerancii nízkych teplôt sa odporúča vývod listov pred mrazom, aby zaspal so suchým listom. Na jar Cherry Cola môže trpieť nedostatkom vody a spálenia slnkom, takže je najlepšie sledovať pôdnu vlhkosť v tomto období a zámennom.

Záhradníci oceňujú túto rozmanitosť na dlhú dobu dekoratívnosti – od začiatku jari na neskorú jeseň.

 • „Obsidian“ – Táto odroda má najlepšie kvety všetkých. Závod má husté, lesklé okrúhle listy, ktoré nemenia svoju farbu v priebehu sezóny. Tento hybridný toleruje dobre ako slnečné svetlo a tieň. V júni začína kvitnúť s malými kvetmi krémovej farby. Miluje mierne mokú pôdu, ale nadmerná vlhkosť môže spôsobiť ochorenie svojho koreňového systému. Zároveň je rastlina úplne nenáročná v starostlivosti – nepotrebuje nič iné ako zavlažovanie. Akonáhle je potrebné hľadať každé 3-5 rokov. Obsidiánske suché listy musia byť odstránené len na jar, av zime je bush s listami pokrytý pilinou alebo rašelinou.

 • „EPL KRISP“ – Táto odroda je smaragdové listy so striebrom postriekaním, pripomína sa výbormi. Bloľuje túto triedu Geihans s malými bielymi kvetmi vo forme zvonov v júni – júl. Kroviny toleruje dobre ako slnko a tieň, miluje hnojivo.

 • „Karamel“ – Nízky ker vysoký až 30 cm, má kupolový tvar s veľkými krásnymi listami zlatých medi farieb. Prvé jarné listy sú červenkasté, ale bližšie k lete sa ich farba stáva zlatým a na jeseň sa farba stáva intenzívnejšou. Blossom začína v júni až júli, kvety malá, príjemná ružová farba. Hodnota odrôd predstavujú presne listy karamelu. Teraz je tu nový stupeň „Mega Caramel“, ktorý rastie až 50 cm, listy a kvety 2 krát viac ako obvyklá odroda.

 • „Electra“ – Docela veľké Bush, dosiahne výšku až 40 cm. Jasné žlté listy s červenými žilami sa zbierajú v bujnej zásuvke. Letné listy zmenia farbu na zeleno-žltú, ale červené telá zostávajú na nich v priebehu sezóny. Kvety v máji – jún. Táto nezvyčajná odroda uprednostňuje ľahký tieň stromov, ale cíti sa dobre v plnom tieni. Miluje svetelnú pôdu s miernou vlhkosťou. Neexistuje žiadna zvláštna potreba kŕmenia, ale na jar môže trpieť nedostatkom vlhkosti a spálenia slnkom. Pred zimovaním nie sú potrebné rezané listy, ale mladé kríky pred mrazom sú lepšie na pokrytie padlých listov. Záhradníci sa odporúča demontovať takýto krík každých 3-4 rokov.

 • Midnight Rose – Stupeň sa rozlišuje listy nasýtených brankových farieb s ružovou striekaním. Ružové škvrny sa objavujú na jar, v priebehu času, ich farba sa stáva viac nasýtenou. Výška môže dosiahnuť 40 cm, na konci pružiny začína kvitnúť. Táto odroda je dobre toleruje priame slnečné lúče a polovicu.

 • „Tiramisu“ – Táto odroda mení farbu celého trikrát za sezónu. Prvé jarné listy majú žlté hrany a tmavú červenú strednú hmotnosť, v lete sa stávajú dymovým strieborným a do konca sezóny menia svoju farbu na tmavú červenú so žltými hranami. V polovici júla sa objavujú malé krémy žlté kvety, ktoré zostávajú až do septembra. Výška ker je len 25 cm, takže záhradníci radi zasadiť túto odrody vo vázach a kontajneroch. Bush toleruje slnečné a letné miesta dobre, nemá rád vietor a vlhkosť. Časté kŕmenie nepotrebuje. Pred zimovaním musíte opustiť sušené listy, znížiť ich skoro na jar.

 • „Paprika“ – Kultúra má veľké vlnité listy, ktoré menia svoju farbu, pretože rastie. Mladé letáky červeno-oranžové, potom sa stávajú nasýtenými čerešňami. Tam sú biele telá na listoch, ktoré vyzerá obzvlášť zaujímavé na svetlom červenom pozadí. Bush vysoký až 20 cm, Bloom začína v máji-júni. Táto odroda preferuje neinsové miesta so svetlým tieňom.

 • Ried – Nový hybrid, ktorého listy zmenia svoj obraz po celej sezóne, od jemnej zelenej a končiace nasýteným červeným. Táto odroda sa vyznačuje dlhým kvetom – od mája do septembra. Bush je nízko – až 20 cm, slnko a polovolučka láska, preferuje mokrú pôdu a hnojivo.

 • „Purple Castle“ – listy tejto odrody majú tvar tvaru brečtanu, červeno-fialovú farbu, najmä nasýtené farbenie na dne listov. Vrchná časť listu môže zmeniť odtieň niekoľkokrát pre sezónu. Niektoré listy majú čierne telá, iné majú takmer čiernu maľbu. Kvety s malými kvetmi vo forme zvonov od júna do augusta, ich farba, v závislosti od osvetlenia, sa môžu zmeniť. Vo výške kratu dosiahne 50 cm. Rovnako ako všetci tmavé geihers, preferuje tienené miesta, miernu vlhkosť a hnojivo.

 • „Forever perf“ – odroda, ktorá má sféroid tvar, dosahuje výšku 30 cm. Farba listov je zriedkavá – jasná fialová s tmavými pruhmi, tvar je zložitý, hrany vyrezávaného. V druhej polovici leta Bush začína kvitnúť. Rastlina rastie dobre za polovicu, miluje mokrú pôdu bez vlhkosti. Pred zimovaním je potrebné posypať rastlinu padlými listami.

 • „Berry Smoothie“ – jedna z najjasnejších odrôd. Jeho listy počas sezóny zmenia farbu z jasnej ružovej na fialovú fialovú farbu. Bush je veľký a zároveň opatrný, vo výške rastie až 30 cm. Na veľkých listoch sú veľké orgány. Vysoké kvetenstvo – až 55 cm, na nich od mája do septembra béžové malé kvety kvety. Táto odroda miluje svoju polovicu, v otvorenom slnku bude potrebovať častejšie vody. Preferuje pôdu bez vlhkosti a hnojív. Stupeň je charakterizovaný odporom ochorenia, dobre odoláva mrazu, pred zimovaním budete potrebovať len na mulčovanie koreňovej časti.

 • „Shanghai“ – stupeň so striebornými fialovými listami s tmavými pruhmi. Kvitnúce môže trvať dlhšie ako dva mesiace. Tmavé kvetenstvo sa objavujú ružové, koralové, červené kvety. Ťažký dážď a vietor môžu dať kvetenstvo. Táto odroda miluje dobrú oplodnú pôdu bez vody. Uprednostňuje byť v polovici.

 • „Požičať“ – Veľký a vytrvalý stupeň, zamatové listy, víno, s hladkým prechodom na tmavú čerešňu. Počas kvitnutia sa na veľkých kvetenstve objavujú malé ružové kvety. Stupeň rastie dobre na polovicu. V lepenkach strácajú svoju farbu.

 • „Miláno“ – Táto odroda získava sférický tvar. Strieborné listy, v období kvitnutia (od mája do septembra) ružové kvety. Listy sa nelíšia vo veľkých veľkostiach, majú burgundské žily, spodnú časť nasýtenej tmavej červenej farby. Jesenné lístie získavajú burgundsky tieň. Táto odroda, ako mnoho ďalších, uprednostňuje polovicu. Na slnku, krovina bude musieť častejšie vody, v plnej tieni farby listov môže stmaviť. Miluje hnojivá, odolné voči chorobám, toleruje silné mrazy dobre. Listy na zimovanie. Je potrebné byť mulčová časť. Z jari a pred mrazom, trieda si zachováva svoje dekoratívne vlastnosti.

 • Cukor – Povodňová ker výška až do 15 cm, listy tvoria bujnú „čiapku“, sú veľké, ich farebné strieborné slivky s fialovými streanmi. V júni až júli začína kvitnúť v jemnom krémovom kvete. Táto odroda preferuje solárne miesta alebo polovicu. Pôda by mala byť dobre oplodnená a zvlhčila, ale bez vody. V kŕmnej kultúre nie je osobitná potreba. Pred zimnými listami kríkov tvoria druh úkrytu, takže nie je potrebné ich znížiť. Môže byť mulched v koreňoch pilín alebo listov.

 • „Palace fialová“ – Bush vysoký až 3 cm sférického tvaru. Dark-bronzové listy zhora a fialové-červené dno, veľké, tvarované podobné javoru, kvetenstvo početné s malým béžovým kvetom. Vo pohybe počasie si listy môžu kúpiť bronzovo zelené. Kvitne v júni – júl. Odroda uprednostňuje polčasu, hydratáciu pôdy bez vlhkosti. V starostlivosti o nenáročné, dobre toleruje silné mrazy. Táto odroda ide na zimu s živými listami, ktoré sa uložia až do budúcej sezóny. Pred mrazom, korene musia byť mulched a dip.

 • Čierna taffeta – nový stupeň s veľkým lesklým gaučom. Farba je – Burgundská čokoláda, takmer čierna. V júni sa objavujú jemné ružové kvety, ktoré sú dobre kombinované s tmavými listami. Táto odroda preferuje tieň, ale rastie dobre a na slnečnej strane.

 • „Zipper“ – Rovnako ako iné stupne Geichera, ker je nízky (až 30 cm). Listy tejto rôznych nezvyčajných farieb – od oranžovej až zlaté s fialou, okrem reverznej svetlej ružovej strany je vždy na pamäti. Veľké listy, lesklé a veľmi svetlé. Táto odroda kvitne v máji-júni s jemnými krémovými bielymi kvetmi, ktoré na pozadí jasných veľkých listov vyzerajú veľmi pôsobivé. Uprednostňuje polčasu, dobre oplodnenú a hydratovanú pôdu bez nadmernej vlhkosti. Okrem toho nie je potrebné ho kŕmiť. Pred zimnými listami sa odporúčajú korene na pokrytie krajiny. Mladé kríky pred mrazom mulčovaním a zabezpečujú ochranu vetra.

 • „Farebný mráz“ – malý úhľadný ker s jasnými listami zo žltej zelenej až citrónovej farby, centrom z nich burgundsko, dobre vyslovené. Na začiatku leta sa objavujú biele kvety na vysokých kvetenstve. Táto odroda uprednostňuje polčasu, navlhčenú pôdu bez nadmernej vody. Jar môže trpieť nedostatkom vlhkosti a spálenia slnkom. Dobre posilnené Bush odoláva silným mrazom. Pred zimnými listami sa neodrezávajte, ale ružica je namontovaná.

Ako si vybrať?

Vlastnosti Geihans to urobili veľmi populárne v krajinnom dizajne. Tento ker má o semi-tisíc odrôd, z ktorých si môžete vybrať jednu alebo viac zariadení na vytvorenie originálneho zloženia na vašich stránkach.

Geyhera sa často rozhodnú ozdobiť kvetinovú posteľ s malým množstvom vegetácie. KRUT vám umožňuje vytvoriť hladký prechod, zatiaľ čo kvitnú z jedného druhov farieb do druhého. Zachováva svoje dekoratívne vlastnosti všetky sezóny – od jari do mrazov, aj Bush môže udržiavať jeho formu na niekoľko rokov. Preto sú tieto rastliny často zvolené na rezanie hraniciach, kvetinové postele s jasným geometrickým tvarom. Ďalšou možnosťou pre Geims je zónovanie škôlky.

Ak chcete vybrať Geihans Geihans, musíte sa zoznámiť s jeho popisom. Všetky druhy sú rozdelené do hornatých a lesov. Blood-Red Geichera sa vzťahuje na horské druhy, všetky dekoratívne odrody odvodené z nej majú husté prevodové listy s pruhmi. Americká Geikhera predstavuje lesný pohľad – jeho listy zaoblené, pripomínajúce tvar srdca.

K dispozícii je valcový geimer, ktorého meno pochádza z formy kvetenstva. Hybrid Geichera je ovocie chovateľov. Prekročenie dvoch alebo viacerých typov a poddruhov umožnilo získať závod rôznych tvarov, sfarbenie listov a kvetov.

Najobľúbenejšie po dlhú dobu sa považovalo za rôzne palácové fialové s veľkými listami tmavých burgundovských a smotanových kvetov, ktoré sa nachádzajú na kvetináči až do výšky 50 cm.

Z niekoľkých rôznych odrôd môžu byť Geihers jasné nezvyčajné zloženie na vašich stránkach. Tiež, tieto kríky sú dobre kombinované s inými dekoratívnymi listnatými rastlinami, papraďom, bruninami, sprostredkovaním.

O odchode a typy geihers nájdete na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: