Typy brezov a ich opis

Birza oprávnene dostal stav „ruského“ stromu. Nachádza sa vo všetkých regiónoch krajiny. Tam je mnoho druhov patriacich tejto rodine. Niektoré z nich sa používajú na umiestnenie parkov a štvorcov, iné sa často nachádzajú vo voľnej prírode. Každá odroda má určité externé funkcie a iné charakteristiky.

Vlastnosti stromu

Birch je ľahké sa dozvedieť o svetelnej kôre s čiernymi známkami, ale nie všetky odrody z tejto rodiny majú takúto funkciu. Koreňový systém môže byť tiež veľmi odlišný. Drevené formy sú veľké a masívne, zanechávajú hlboké do zeme. Rozvetvené korene ležiace na povrchu zeme sú charakteristické pre remeselné druhy.

Tipy kôry sa líšia od svetla, takmer bielej, na červenú a hnedú. Lístie sa líši veľkosti a farbou, ale väčšina druhov na koncoch listov má malé zuby. Ich priemerná šírka – asi 5 centimetrov, hladký a hladký povrch. S príchodom jarných vetiev sú pokryté lepkavými letákmi. S príchodom jesene maľujú žltou a chvejú sa.

Kvety drevené sorges pokryté peľou.

Birch je veľmi dôležitá pre ekosystém lesného alebo pristátia. Toto je dom pre mnoho druhov hmyzu, vrátane húselníkov. Tiež, jeho trup rastú mnoho typov užitočných húb: Podbirovik, syroezhka, smútko, biela huba a ďalšie. Zástupcovia tejto rodiny sú bežné nielen v Rusku a susedných krajinách. Môžu byť nájdené v Európe, Ázii a Severnej Amerike.

Všetky druhy sú rozdelené do dvoch veľkých skupín.

 • Stromy, ktorých výška sa líšia od 20 do 30 do 50 metrov. Priemer trupu môže dosiahnuť až jednu a pol meračov.
 • Kríky majú kompaktnejšie rozmery.

Nezabudnite na priemyselnú sféru.

 • Birch je známy krásnym a silným drevom. Vďaka svojej vysokej pevnosti sa používa na výrobu preglejky, nábytku a povrchových materiálov.
 • Funkcia našla svoju aplikáciu v kozmetike a medicíne. Látka sa získa z dreva so suchou destiláciou.
 • Pri spracovaní listu môžete získať prírodné žlté farbivo.
 • Počas kvitnutia Bereza priťahuje veľa včiel. Dusty rastliny sú dôležité pre medový rybolov.
 • Vrchná vrstva kortexu, nazývanej kôry, sa často používa ako palivo. Našiel tiež svoju aplikáciu v ihličke.
 • Birch Juice je užitočná pre zdravie a je tiež hlavnou zložkou na prípravu sirupov a statočnosti. Poóny ich často kŕmia včely.
 • Birch Listy, obličky a pobočky našli ich použitie v medicíne. Z nich robia baktericídne, diuretické a iné prostriedky.

Čo sú dekoratívne odrody a druhy?

čerešňa

Strom dosiahne až 25 metrov na výšku. Nazýva sa tiež severoamerická breza. Mladé stromy môžu byť určené korunkou vo forme pyramídy. V priebehu času, vetvy začínajú zostupovať a Krone sa stáva ako misa. Cora maľoval v tmavej a hrubej farbe (cherry odtieň s červeným odtieňom).

Lístie je veľké, až 12 centimetrov. S príchodom jarných vetiev sú pokryté veľkým počtom sluhov. V pohodlných klimatických podmienkach, strom žije dlho. Tento druh preferuje mokrú pôdu.

Red-roll

Tento názov BEREZA dostal kvôli pôvodnej farbe lístia. Lesklé listy sú natreté v purpurovej alebo burgundsku, ktorá sa nemení v priebehu sezóny. Priemerná veľkosť stromu zahŕňa 7 metrov. Pozoruhodne toleruje mrazivé počasie a nepožiadate o zloženie pôdy. Rastie strom veľmi pomaly. Potrebuje jasné slnečné svetlo.

KUDRYAYA

Pohľad s bujnou a hustou korunou dosahuje výšku od 10 do 15 metrov. Jeho názov odrody dostala kvôli pôvodnej konfigurácii pobočiek. Listy sú tvarované kosoštvorcom a lesklým povrchom.

Vďaka pôvodnému vzhľadu sa často používa ako dekorácia parku, štvorec alebo miestnu oblasť.

Čínsky

Táto odroda si zachováva vysoké dekoratívne kvality 40 rokov. Doba kvitnutia začína od konca apríla a trvá do budúceho mesiaca. S nástupom augusta, strom začne byť plodný (ovocie vo forme orechov). Čínsky Bereza ľahko toleruje mráz a sucho. Veľkosť listov sa líši od 2 do 5 centimetrov. Tvar – vajíčko. Najlepšie zo všetkého stromu rastie vo zvlhčovacej a plodnej pôde.

Otlačený

Lietadlo Birch, ktorý sa nazýva aj ázijský alebo japonský, môže byť určený na svetlosivej kôre bez tmavej značky. Forma listov kombinuje trojuholník a ovál. Farba – nasýtená zelená. Maximálna výška trupu – 30 metrov.

žltá

Žltá alebo rebrovaná breza má veľké veľkosti. Maximálna výška – 30 metrov. Tento druh prišiel k nám zo Severnej Ameriky, čo je dôvod, prečo sa odroda často nazýva Američan. Farba kukurice môže byť odlišná: šedá, oranžová, hnedá s červenou tm. Vetvy pokrývajú veľké listy až 12 centimetrov. Niektoré stromy žijú až 300 rokov. Odroda preferuje drenážne a mokré pôdy.

Squat

KRUB BROK, Výška, ktorá sa nestane nad 2,5 metrami. Vo voľnej prírode sa tento druh často nachádza na močiaroch Sibíri a Ďalekému východu. To možno nájsť aj v centrálnej oblasti Ukrajiny. Oválne listy sú pokryté bradami Reszulany. Kvety sa objavujú na pobočkách spolu s listami v poslednom mesiaci jari. Obličky sú vynechané.

Visieť

Toto je najbežnejšia odroda v Rusku. Názov v latinčine – betula pendula. Tento druh sa môže dosiahnuť až 30 metrov. Kôra jasná a hladká. Mladé stromy, ktoré môže rozmazať. Na staré brezy sú viditeľné hlboké drážky šedej. Flexibilný trup je obklopený kopcom a dlhými vetvami. Tieto formy získavajú len v starobe. Mladé brezy vetvy rovno. Listy majú klinový tvar.

Táto trieda žije dlho, od 100 do 120 rokov. Po dosiahnutí osemročného roka sa strom stáva „dospelým“ a zmení farbu kôry s nasýtenou hnedou na bielom. Nachádza sa v lesoch, stepách a dokonca tundre. Strom našiel svoje použitie v mnohých podnikateľských aktivitách.

To tiež zahŕňa nasledujúce typy.

 • Birch Human „Royal Frost“. Strom s vysokými dekoratívnymi vlastnosťami. Listy natreté v tmavej fialovej farbe. Tenký biely kmeň rastie až 20 metrov na výšku.

 • Tvaroh. Vysoké stromy rastú vo forme sviečky. Vetvy sú zamerané. Farba listu – jasne zelená. Šírka koruny sa môže dosiahnuť 5 metrov. Výška – asi 20 metrov.

 • „Laziniat“. Strom s dlhými a flexibilnými vetvami visiacimi. Táto odroda upozorňuje na nezvyčajnú formu listov pripomínajúcich javorov. Ich farba je nasýtená zelená. Biela barel, s čiernymi značkami.

Užitočný

Užitočné alebo Himalayan Birch, ktorý sa tiež nazýva „Jacma“. Nie je to náročné na zloženie pôdy a rastie až 10 metrov. Pre plnohodnotné drevo si vyžadujú slnečné svetlo. Užitočné brezy zle toleruje tieň, ale nebojí sa mrazom. Korunný tvar – Spread. Dĺžka listov sa líši od 6 do 10 centimetrov. Farba listu – jasne zelená.

Radda

Toto je vzácny výhľad, ktorý je uvedený v červenej knihe. Farba kôry môže byť biela alebo ružová. Malý strom dosiahne 7 metrov na výšku. Jemné vetvy – hnedá, tmavá. Mladá brezová farba vetvy žltá. Drevo tejto odrody sa môže pochváliť silou a elasticitou. Pohľad nie je náročný na pôdu a rýchlo sa prispôsobí akémukoľvek poveternostným podmienkam. Farba listu – nasýtená zelená.

Iný

Nana

Odroda nana môže byť určená výhonkami s lietať. Listy v priemere od 2 do 2,5 cm majú okrúhly tvar. Takéto brezy sa často nachádzajú v ázijských krajinách, ako aj v Alpách a Grónsku.

„Zlaté pokery“

Breat Birch Kompaktná veľkosť. OpenWork listy natreté žltou farbou. Vzhľadom k jedinečnému a atraktívnemu vzhľadu, dizajnéri vysoko oceňujú tento druh. Výhonky sú mierne zvýšené. Toto je multi-uviaznutá breza s bujnou korunou. Je to veľmi vzácna odroda, ktorá každoročne dodáva 10 centimetrov. Doba kvitnutia spadá do posledného mesiaca jari.

Preferuje miernu vlhkosť. Zloženie hodnoty pôdy nemá.

BOLOTNAYA

Tento druh sa tiež nazýva Malvorosal alebo nízka breza. Jeho maximálna výška dosahuje 5 metrov. Pobočky. Biela kôra stmavná s vekom, nadobudnete tmavo sivý odtieň. Forma – ovoid. Dĺžka zoznamu – až 5 centimetrov. Povrch pokrytý malými žilami. Počas kvitnutia je strom pokrytý zelenými sergetami so žltým čipom. Pohľad je nádherný pocit v suchej a vlhkej pôde. Swamp Bereza zle tolerujú mrazy a potrebuje bohaté osvetlenie.

Navíjanie

Toto je elegantný a malý strom, ktorý zriedka rastie nad 6 metrov. Strom láka neobvyklý tvar trupu. Je skrútený, kvôli tomu, ktorý stupeň dostal svoje meno. Bereza možno často nájsť v regióne Omsk. Tento druh je veľmi podobný ako nasiaknutý brezový, ale líši sa v zaoblení a kompaktnejšie lístie. Farba kôry môže byť odlišná: biela, sivá alebo hnedá.

Ďaleký východ

Veľmi vytrvalý strom, ktorý sa nebojí počasia Popsicles. Hladký trup udržuje prázdnu korunu. Vo výške brezu dosiahne 30 metrov. Tento druh toleruje tieň, a tieňovanie mladých stromov je potrebné pre plný rast. Kôra je maľovaná biela so svetlým prílivom. Husté lístie oválu. Strom môže žiť 100 rokov.

Manchurskaya

Ďalší pohľad z rodiny brezy, ktorá je maximálna výška, ktorá prichádza do 15 metrov. Flowers Servanty zozbierané v kvetenstve 2-4 kusy. Odrezky sú pokryté jemným prachom žltej farby. Doba kvitnutia trvá od apríla do mája. Tento prašný pohľad je vysoko hodnotený v medovom rybolove.

Bearded Bereza

Na latinskom, jeho názov znie ako betula vercosa. Tento strom charakterizuje bujnú a otvorenú korunu. Rootový systém dobre vyvinuté. Stupeň dosiahne výšku 20-30 metrov. Mladé pobočky sú natreté v hnedej červenej farbe a pokryté živicovými bradami. Ľahká kôra hladká a hladká. Na základni je trup natretý v tmavo sivej alebo čiernej farbe. Mnohé odrody brezov rastú v Rusku.

V prírodných podmienkach sa nachádzajú pohľady s okrúhlymi a vyrezanými listami, predĺženou a okrúhlovou korunou, bielym a farebným kortexom, ako aj v umelo vytvorených parkoch. Líšia sa nielen na vonkajších vlastnostiach, ale aj iných charakteristík.

Napríklad, drevo sibírskej brezy sa často používa v oblasti reziva. Tiež majstrovské majstrovské originálne remeslá.

Vzácne druhy

Fialová

Rast brezy „pendula purpuria“ sa líši od 10 do 15 metrov. Krone úzka, ale voľná. Jeho šírka je od 4 do 5 metrov. Trunky mladých stromov sú natreté v hnedej tóne s červeným vzorkovaním. Ako vyrastajú, stmavuje sa na tmavo šedú alebo dokonca čiernu. Na základni si kôra zachováva belosť. Vetvy sú pokryté malými listami s dĺžkou 2 až 3 centimetrov.

Na začiatku jari majú listy originálnu fialovú farbu, as príchodom jesene zmenia svoju farbu na červenú, hnedú alebo bronzu. V niektorých prípadoch sa môžu objaviť výhonky so zelenými lístkami. Lepšie ich odstrániť. Zobraziť toleruje zimné mrazy a miluje slnečné svetlo. Zloženie pôdy môže byť akékoľvek. Vďaka vysokým dekoračným vlastnostiam sa často používa v krajinnom dizajne. Odborníci odporúčajú pristátie tejto odrody v malých skupinách, 2-3 kusy.

MAXIMOVICH

Ďalšie vzácne druhy, ktoré odkazujú na vysoké. Maximálna výška dosiahne 30 metrov s minimálnou hodnotou 25 metrov. Dobrý rastie v pľúcnych pôdach. Bereza toleruje zmrazenie bez problémov a miluje slnečné svetlo. Priemer trupu dosiahne viac ako jeden meter. Veľké listy. Formulár alebo trochu predĺžené.

Červený

Tento druh dostal tento druh na úkor kôr. Odtieň sa môže líšiť od červenej na žlté a dokonca sivé. Kompaktný strom rastie len 5 metrov. Doteraz je tento druh ohrozený úplným zmiznutím. Teraz je strom nájdený len v Kazachstane.

Kórejčina

Rásť až 25 metrov. V niektorých zdrojoch sa tento druh nazýva „čierna breza“. Na púšti, rastie na území Ďalekého východu, Číny, Kórey, Japonska a Mongolska. Listy štandardného oválneho tvaru natreté v hrubom zelenom tieni. Použitie dreva pre výrobu uhlia alebo ručne vyrábané remeslá. Kórejské Bereza rastie pozoruhodne v mokrom prostredí. Ona tiež miluje slnečné svetlo.

Dalacarly

Tento strom očaruje výrazný vzhľad. Dlhé a flexibilné vetvy sú pokryté tenkými a elegantnými listami. Bereza sa často nachádza v Rusku a na území škandinávskeho polostrova. Nie je strach z mrazu a iné počasie. Výška stromu sa líši od 10 do 20 metrov. V priaznivých podmienkach žije strom do 150 rokov. ZA rok rastie 35 cm. Priemerný priemer hlavne je 60 cm.

Tento druh je nádherný pre ekologické parky, záhrady a iné stránky.

Daurskaya

Dauria Bereza žije asi 100 rokov. Počas tejto doby rastie až 25 metrov. Pohľad je veľmi náročný na zloženie pôdy a miluje svetlo. Priemer hlavne – 0,5 metra. Opustí štandardný oválny tvar. V prírodných podmienkach je možné nájsť Bereza na brehu riekach, odčerpaných svahov a horších. Vetvy sú široko natiahnuté. Barrel maľoval v tmavo sivej alebo čiernej farbe.

Ako si vybrať pre záhradu?

Mnohé typy brezových rodín sú dokonale vhodné na registráciu miestnej oblasti alebo na iné územie. Stromy si zachovávajú atraktívnosť v priebehu sezóny. Niektoré odrody menia farebné listy niekoľkokrát v roku. Môžete si tiež vybrať odrody, ktoré menia farbu kôry, ako sme rastú. Nízky alebo vysoký, šíriť alebo predĺžené, so štandardnými alebo neobvyklými farbami lístia a kôry – rôzne odrody sú atraktívne pozerá na stránku. Počas kvitnutia sú stromy fascinované bujnou farbou a tenkou arómou.

V teplej sezóne, Birch dáva krajinu potápaniu a jas. Akonáhle je jeseň prichádza, a listy zmenia farbu, záhrada sa stáva jasným a očarujúcim. Ak chcete vytvoriť upokojujúcu atmosféru, odporúča sa vybrať si v prospech stromov so zelenými lístkami. Mnohí dizajnéri vyberajú birms s tenkými a ponáhľanými pobočkami, ktoré hladko hojdajú vo vetre. Nízka, šľahanie na zemi Birch bude vyzerať skvele a ako jeden prvok krajiny, a v kompozíciách s inými rastlinami.

Predtým, ako si vyberiete brezový stupeň pre váš záhradný pozemok, musíte starostlivo študovať viac druhov, porovnať ich vlastnosti a charakteristiky. Niektoré odrody sú pozoruhodne tolerované mrazom, takže môžu byť vysadené v severných regiónoch. Iní milujú bohaté slnečné svetlo, pretože musia pristáť len v otvorenom pozemku. Ak chcete, aby strom prilákať veľké množstvo včiel, aby ste si vybrali v prospech prašných odrôd.

Uistite sa, že ste venovali pozornosť veľkostiam stromu. Je výška, priemer stonku a šírku koruny. Vysoké odrody často závod na priestranných oblastiach. Budú tiež úžasne pozerať pozdĺž brehu alebo bulváru. Pre malé záhrady alebo súkromné ​​územia je lepšie vybrať kompaktné stromy, ktoré budú vyzerať skvele v malých skupinách niekoľkých kusov.

Zvážte aj zloženie pôdy a úrovne vlhkosti. Niektoré odrody sú nenáročné pre typ pôdy a sú pozoruhodne vhodné na terénne úpravy na akomkoľvek území. Iní rastú len v určitých typoch pôdy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: