Všetko o modrých a modrých tulipánoch

Unavený z dlhej zimy, tešíme sa na jar. Čakáme na život slnka, topenia snehu a teplé dni. A čo je najdôležitejšie, to znamená útok takéhoto požadovaného času roka – tento vzhľad kvetov.

Tulipán – jeden z najznámejších jarných farieb. V prírode je obrovské množstvo jeho farieb. Ale v kvetinárskych obchodoch, tulipáci modrých a modrých odtieňov sú čoraz viac. Existujú títo ľudia v prírode, alebo to je nejaký druh mazaného trika predajcov?

Všeobecný

Tulipány – Peňožené žiarivé rastliny, súvisia s rodinou Lily, triedy jednej izby. Rodisko kvetu je považované za Persia (moderný Irán). V Európe dostal z Turecka. Charakteristické znaky sú mimoriadne rýchly rast a vývoj rastlinného organizmu. Napríklad v oblastiach s pomerne drsným podnebím, životný cyklus závodu trvá len asi tri mesiace.

Väčšinou triedy sú rozdelené do času kvitnutia: skoré (jednoduché a froté), stredné (Darwin hybridy a „triumf“), neskorý (jednoduchý, froté, lilie, papagáj), navyše, divoké alebo botanické („Foster“, Kaufman, „Craig „).

Klasifikovať kvety môžu byť obaja booton.

 • Jednoduchý. Malý tulipán (asi 30 cm) s boutonom v tvare skla. Ak považujeme jednoduché tulipány neskorých odrôd, vyrastú až 75 cm na výšku a majú väčší kvet.

 • Frotický – Nízka, približne 25 cm, ale BUD BIG a spravidla, má jasnú farbu.

 • Bichromica. Ako to vyplýva z mena, okraje okvetných lístkov sú fristované, stonka je pomerne vysoká – asi 80 cm.

 • Lilrietny. Zaujímavé, čo môže mať niekoľko kvetov a samotný bud vyzerá ako ľalia.

 • Parrotický – mať tiež originálny tvar a motley farbu, naozaj sa podobajú papagájom peria.

Hlavné odrody

Spočiatku, divoké tulipány mali dosť obmedzenú paletu farieb. V podstate – žltá, červená a oranžová. Zostávajúce odtiene sa objavili kvôli výberu.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať Mini Kultivátory?

Tam je obrovský počet odrôd a hybridov tohto kvetu. A všetky nové odrody sú zaznamenané ročne. Paleta ich farieb sa vyznačuje neuveriteľnou odrodou. Tie sú známe nám žlté, červené, biele a oranžové odtiene, ako aj exotické zelené, modré, fialové a dokonca takmer čierne. Farba môže byť nielen monofónne, ale aj viacfarebné.

Niekoľko storočí chovateľov z Holandska pracoval na odstránení modrej alebo modrej tulipány, ale márne. A to vďaka tomu, že v chromozómoch týchto krásnych kvetov neexistuje žiadny gén, ktorý je zodpovedný za modrú pigmentáciu okvetných lístkov – Dolphinidin. Avšak, holandský podarilo priniesť odrody fialových odtieňov, vyzerajú ako modrá alebo modrá.

Ako modrá, môžete zvážiť nasledujúce odrody.

 • Parrot parrhot tulipány. Toto je skorý stupeň, stojak na výške rastie až 50 cm, kvet je veľký, s priemerom až 10 cm. Kvetenstvo neobvyklej formy s vlnitými lístkami vyzerá veľmi efektívne. Začína kvitnúť v máji. Po prvé, bud má zelenú farbu, ale ako zverejnenie zmení farbu z fialovej na modrú so strieborným odtieňom.

 • Modrý diamant a modrá podívaná. Neskoré froté triedy. Dosiahnite výšku 50-60 cm, priemer kvetu je asi 12 cm. Luxusné Terry Kvetenstvo s niektorými vlnitými lístkami majú nezvyčajnú farbu – fialová s modrým pot.

 • „Triumph Blight“. Pre tento druh sa vyznačuje sklovou kvetinou. Táto odroda tulipátu označuje vysokú.

 • Lilies „perf sen“. Vysoká odroda. Kvitne v druhej polovici mája. Kvetina sa podobá Lilia – veľká, s mierne ohnutom smerom von s špicatými hranami. Buton má jemnú farbu lilac.

 • Blue Heron. Zástupca odrôd buggy. Až 50 cm vysoká, s veľkým skleneným napájaním (7-9 cm), s hrubým dlhým okrajom pozdĺž okrajov okvetných lístkov. Kvetina maľovaná v jemnej modrej farbe.

 • Grade „Cammins“ tiež patrí k okraju. Výrazná funkcia – expresívny biely okraj na lístkoch a trochu neobvyklej forme bud.
Prečítajte si viac  Čo pôda miluje Clematis?

 • TULIP „BARRACUDA“. Neuveriteľne jemný fialový kvet, napriek niekoľkým predátorským menom. Označuje ranátové prepojené.

 • Ďalší zástupca Terryho Tulipány – Lilak Perfexne. Veľmi nezvyčajná forma púčikov, absolútne na rozdiel od klasických „boxerov“ tulipán.

 • „Kanov“. Pečené tulipán mäkkej farby Lilac s ľahkými ťahmi.

Takže by ste nemali veriť, či vám predajca alebo reklamný obraz sľubuje modré alebo modré tulipány. S najväčšou pravdepodobnosťou, farba budu bude v rozsahu od jemného lila k tmavej fialovej.

Vlastnosti pestovania a starostlivosti

Tulipány sa nemôžu nazývať nenáročnými rastlinami. Rastú a kvitnú len za určitých klimatických podmienok. Pre nich, dobré osvetlenie a vhodné zloženie pôdy.

Táto cibuľa, veľmi energická, potrebujú len dobre osvetlené miesta. Neskoré odrody tulipánov, napríklad, „modrý diamant“ môže, samozrejme, urobiť malý tieň, je prípustné zasadiť ich neďaleko stromov alebo kríkov, ak nájdu listy neskoro, takže tulipány nezažili Deficit svetla počas kvitnutia.

Ak hovoríme o pôde, tulipány uprednostňujú neutrálne alebo slabo alkalické, dobre spracované pôdy. A pre takéto odrody, ako sú „Cammins“, mali by ste sa postarať o ochranu vetra.

Ako maľovať?

Ako sme už zistili, tulipáni čistého modrého alebo modrého odtieňa chovateľov nemohli stiahnuť. Avšak, ak naozaj chcem dať farby neobvyklých, nezvyčajných odtieňov, existuje niekoľko spôsobov.

Na internete sa používatelia zdieľajú tipy, ako získať požadovaný tieň.

Najlepšie vhodné na farbenie čerstvé rezané kvety bielych alebo krémových odtieňov. Najbežnejší a cenovo dostupný spôsob – pomocou potravinárskych farbív. Ak to chcete urobiť, musíte dostať farbivo požadovanej farby. Pridajte ho do vodnej vázy. Treba pripomenúť, že čím viac pridáte farbivo, bohatší bude farba a naopak.

Ďalej, extra listy sú odstránené zo stonky pripravenej rastliny a jeho hrot v uhle 45 stupňov je odrezaný nožnicami. Dajte kvety do vody a počkajte. Maľba môže trvať až 24 hodín. Potom, čo boli okvetné lístky natreté, je potrebné starostlivo dostať kvety z roztoku, opäť rezať stopky, opláchnite pod tečúcou vodou a vložte do vázy.

Prečítajte si viac  Smrek Sibírčina: Vlastnosti a rande Subtteles

Maľovanie púčiky rastlín v modrom tóne môže byť, ak budeme vodu pôdu okolo neho roztokom kyseliny cobaltovej. Ďalším spôsobom, ktorý maľba zahŕňa nákup špeciálnej kvetinovej farby. Podstatou spôsobu je maľovať lístky na farbu kvetov vonku, takže môžete použiť akékoľvek kvety, a nie len bielu alebo krém. Aby bola farba úplne maľovaná všetky okvetné lístky, musíte vybrať úplne kvety kvety.

Dye sa naleje do akejkoľvek pohodlnej kapacity. Držanie závodu na špičku kmeňa, opatrne spustite bud v farbe a udržujte niekoľko sekúnd. Potom odstráňte a opláchnite čistú vodu. Ak postriekajú farby na oblečenie alebo pracovnom povrchu, škvrna bude ťažké odstrániť. Maľované kvety vložili do vodnej vázy a nechať topánky úplne sušiť.

Príbeh o modrých tulipánoch – v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: