Všetko o pH vody v bazéne

Takýto ukazovateľ ako pH vám umožňuje určiť kvalitu vody a ovplyvňuje chemické procesy, vývoj baktérií, vzhľad, chuť, vôňa a mnoho ďalších parametrov. Ak hovoríme o bazéne, potom udržiavanie pH na určitej úrovni je dôležité pre správny obsah bazéna a efektívnejšia starostlivosť o výrobky starostlivosti. Ak chcete určiť meranie pH s testovačom, tabliet a inými spôsobmi. Ďalej, vedieť, aké normy, ako znížiť a zvýšiť pH, možno dosiahnuť ako priaznivú hodnotu tohto ukazovateľa.

Norma

Optimálna hodnota pH pre vodu v bazéne je 7.2-7.4, dolná hranica je považovaná za 7.0 a TOP – 7.osem. S touto úrovňou pH sa dezinfekcia vyskytnú čo najlepším možným spôsobom, a ľudia budú pohodlne plávať.

Je to táto alkalická rovnováha kyseliny, ktorá pomáha normálnemu toku chemických aj biologických procesov vo vode.

Snažím sa udržiavať rovnováhu na tejto úrovni, môžete:

  • Poskytnite dlhšiu službu vybavenia;
  • zabrániť tvorbe mier;
  • účinne používajte chemikálie na starostlivosť;
  • Zabráňte podráždeniu pokožky a slizníc v plavci.

Ako merať?

Zistite pH vody, ktorá je v bazéne, môže byť niekoľko metód.

  • Skontrolujte hladinu pomocou pásikov laktúr. Táto metóda sa vyznačuje jednoduchosťou a cenovo dostupnou, ale nie je veľmi presná (chyba je možná 1). Ak chcete vykonať meranie, musíte znížiť okraj papiera do vody a potom po niekoľkých sekundách odstrániť a porovnať farebný pás z tabuľky, ktorý je k dispozícii na balení.

  • Skontrolujte špeciálne elektronické zariadenie nazývané pH meter. Pred začatím štúdie sa voda odoberá v objemom 25-30 ml, potom, čo je zariadenie umiestnené vo vodnej nádrži, a po niekoľkých sekundách budú informácie o testovacej vzorke viditeľné na obrazovke glukometu. Výhody tejto metódy sú vysoká presnosť (až 0,1) a rýchle získanie výsledkov. Existujú testery, ktoré navyše určia redox potenciál a merať ohrev vody.

  • Naučte sa pH pomocou špeciálnych tabliet. Podobne ako laktum, interagujú s vzorkou vody, čo má za následok, že kvapalina získava určitú farbu. Výsledok sa porovnáva s tabuľkou odtieňov, ktoré sa predávajú spolu s tabletmi. Metóda je cenovo dostupná, lacná a vizuálna, ale, rovnako ako pri používaní svietidiel Litmus, sa nerozlišuje špeciálnou presnosťou.

Ako downgrade?

Vysoká handrička v dôsledku zvýšeného pH vody môže vyvolať usadeniny vápnika na zariadení a stimulovať rast mikroorganizmov. Voda s vysokým pH nepriaznivo ovplyvňuje sliznice a kožu plávajúcich ľudí. Okrem toho znižuje účinnosť používania chemikálií, čo vedie k ďalším nákladom na drogy. Vonkajšia voda s vyvýšeným pH vyzerá zablatým, v ňom sa často objavuje zrazenina.

Je možné zarovnať kyslosť pomocou pH-mínusových prípravkov, ktoré sú reprezentované práškovými, granúlmi a kvapalinami.

Takéto prostriedky znižujú množstvo C02 vo vode, spôsobujú zníženie koncentrácie rozstupu a tuhosti uhličitanu. Základom väčšiny týchto liekov je bisulfát sodný. Finančné prostriedky sa vzťahujú podľa odporúčaní výrobcu, vedeného dávkovacou tabuľkou.

Granuly a prášok sa najprv zriedia malým množstvom vody a potom sa výsledný roztok nalejú okolo obvodu bazéna alebo na najhlbšie miesto, odpojte všetky filtračné systémy na chvíľu. Kvapalné prípravky sa pridávajú do misky neriedenej. Pri práci s takýmto chemikáliami si vyžaduje dodržiavanie bezpečnostných opatrení a používaním ochranných prostriedkov (okuliare, rukavice, oblečenie).

Ako zvýšiť?

S významným poklesom pH, voda v bazéne má negatívny vplyv na zariadenie, čo spôsobuje koróziu, ako aj na obkladu misky. Po kúpaní v takejto vode sa návštevníci sťažujú na suchosť a podráždenie kože, horiace v očiach. Okrem toho, príliš nízke pH zhoršuje účinnosť chemikálií obsahujúcich chlór, čo je tiež dôležitým dôvodom na zvýšenie indikátora. Vizuálne, voda so zníženou úrovňou pH vyzerá nazelenalizujú a na zariadení sa objaví hrdza.

Znamená normalizačné pH pod zníženým indikátorom sa nazývajú pH-plus prípravky. Sú reprezentované kvapalinovými a práškovými formami a ich bázou je uhličitan sodný, tiež nazývaný sóda kalcinovaný.

Pri použití práškov, ktoré pomáhajú zvýšiť pH, sú najprv chované studenou vodou a potom sa pridajú do distribučnej nádrže alebo priamo do misky. Práca s takýmito chemikáliami je dôležité monitorovať dávkovanie a dodržať všetky bezpečnostné opatrenia. Odborníci odporúčajú okamžite pridať všetok potrebný objem lieku, ale len na 3/4 a neskôr, testované vodu znova, určiť účinnosť prostriedkov. Takáto taktika pomôže vyhnúť sa zbytočnému rastu pH.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: