Všetko o sovietskych lopatách

Všetko o sovietskych lopatách

Zvyčajná sovietska lopatka je jedným z najstarších nástrojov osoby. História tohto pracovného nástroja začína, pretože primitívna osoba prišla s obyčajnou palicou vo svojom každodennom používaní, s ktorou sa stalo oveľa pohodlnejším rozbiť krajinu pri hľadaní jedlých koreňov. Pôvod slova „lopaty“ je spojený so skutočnosťou, že lopatka kosti veľkého zvieraťa bola spočiatku pripojená k palice, vďaka ktorej bol oveľa ľahšie kopať a uvoľniť. Postupom času sa lopatka vyvinula, upravená o potreby rozvoja ľudstva, ale zachovanie bývalého mena.

Všetko o sovietskych lopatách

Zvláštnosť

Lopata je nástrojom, bez ktorého nie je nemožné prezentovať prácu nielen garantu alebo staviteľa. Tento nástroj musí byť prítomný v arzenále baníkov, hasičov, vysávačov a obrovského počtu ľudí všetkých druhov profesií. Ak hovoríme o rýdzi vo forme, v ktorom sme ho používali, potom to bolo pôvodne vyrobené z masívneho dreva. V rovnakej dobe, pracovný povrch bol pripojený plochý formulár. Pohodlie takejto adaptácie bolo ocenené zástupcovia mnohých remesiel, napríklad taký lopata sa používa na tento deň.

Všetko o sovietskych lopatách

Neskôr, s vývojom kováča, lopatka sa objavila pracovná časť medi, Neskôr sa začal stať železom pre väčšiu silu a jednoduchosť použitia. Postupne, že železo začalo plniť celú plochú časť prístroja, pretože takéto lopaty boli ostrejšie, pohodlnejšie v práci a trvanlivé. Lopaty tak pevne zaujali svoje miesto v každodennom živote osoby, ktorá sa našla nielen v poľnohospodárstve, ale aj vo vojenskom podniku, stavebníctve, baníctve av mnohých iných oblastiach.

Všetko o sovietskych lopatách

Všetko o sovietskych lopatách

technické údaje

Moderná sovietska lopata, alebo ako sa stále nazýva – lopatka, je all-metalový zásobník s stonkou pripojeným k nemu. Dĺžka kotletov, spravidla, by sa mala vziať do podpazušia dospelého. Veľkosť GOST lopatky je 235×275 mm (šírka lopatky titánu je 300 mm), hmotnosť bez rezačky – 0,92 kg.

Všetko o sovietskych lopatách

Čo pozostáva z?

V závislosti na tom, ktorý materiál je vyrobený z lopatky, sú považované na rozdelenie do niekoľkých typov.

 • Oceľ. Tento produkt je vyrobený z konvenčného plechu, pre pevnosť vybavenú tuhosťou. Najbežnejší a lacný pohľad na tento nástroj.
 • Z železničnej ocele. Tento typ lopatky je vyrobený zo špeciálnej ocele, bohatej na uhlík, ktorý má veľmi väčšiu pevnosť s relatívne malom hmotnosti výrobku. V prípadoch, keď sa vyžaduje vysoká úroveň elasticitu, napríklad lopaty vyrobené z železničnej ocele s použitím metódy dvojitého vytvrdzovania sa používajú na vykonávanie práce s maximálnym zaťažením.

Všetko o sovietskych lopatách

Všetko o sovietskych lopatách

 • Z titanu. Tento nástroj má ľahkú váhu, okrem toho, v anti-oceľových pištole, má nízku adhéziu kovov, ktorá vám umožní vykonávať prácu s mokrou pôdou bez toho, aby sa zachytával spať na pokrytie výrobku. Nie je to nikto iný, ale tento mínus je kompenzovaný pohodlím v práci, elegantný vzhľad, matný povlak výrobku, trvanlivosť a neprítomnosť škrabancov.
 • Z nehrdzavejúcej ocele. Toto je najbežnejšia možnosť záhradnej lopaty. Produkt z nehrdzavejúcej ocele má vyššiu odolnosť voči životu ako jednoduchú oceľ, zatiaľ čo sa ľahko brúsila.

Všetko o sovietskych lopatách

Všetko o sovietskych lopatách

 • Hliníková lopata. Používa sa pri čistení snehu alebo na prácu s rozľahlými materiálmi.
 • Z plastu. Sťahovanie z plastu z nárazu je bežné medzi pracovníkmi s výkonom, ktorý sa uplatňuje hlavne v zime. Má široké vedro a ohybové strany. Toto je veľmi jednoduchý nástroj, ale nie príliš dlho. Web je tuhý alebo zosilnený stuhami; Existujú možnosti s pohodlnou reznou hranou. Vhodné na čistenie snehu.

Všetko o sovietskych lopatách

Všetko o sovietskych lopatách

Typy a ich vymenovanie

Na účely a špecifickosti prideľujú tieto odrody.

 • „Američan“. Zaujímavosťou takéhoto nástroja je nezvyčajná zakrivená kovová čepeľ. Vykopať pôdu s takýmto čepeľou je zrejmé jednoduchšie ako tradičná bajonetová lopata, a keďže čepeľ má teflónový povlak, pôda sa nedrží čepele. Ďalšie zariadenia sú ochranné penové prsteň, umiestnené na stonke, takže je možné vyhnúť sa mozolom.

Všetko o sovietskych lopatách

 • Ťažba (uhlie). Uhoľná lopatka je široko používaná bane. Je vyrobený zo špeciálnej tenkej ocele a má konkávnu formu, ktorá uľahčuje prácu s uhlím a skalami.

Všetko o sovietskych lopatách

 • Brúsna lopatka (Iný názov – LSP). Produkt sa používa na vykonávanie práce s sypkými materiálmi: na nakladanie piesku alebo hliny. Môže sa použiť aj na prácu s pôdou menšej hustoty.

Všetko o sovietskych lopatách

 • Naberanie na betón. Tento typ lopatky je vyrobený z trvanlivého železničnej ocele, sú poskytnuté štruktúry. Dostatočne široký na to, aby sa rozprestieral všetky druhy stavebných roztokov, vytvorili hrany spracovanej oblasti a čisté, v prípade potreby, pevné povrchy.

Všetko o sovietskych lopatách

 • Drvené kamenné lopatky. Tento produkt má zakrivenú handričku na okrajoch a trochu tvarovaný tvar. Taká lopatka je vhodná na kričať drvený kameň alebo štrk. Vybavený dvomi rebrami tuhosti a má akútny vrchol, ktorý umožňuje, bez veľkého úsilia, ponoriť lopatku do pevných materiálov.

Všetko o sovietskych lopatách

 • Shovel Soviet. Táto rôznorodosť subbble lopaty. Produkt sa posilní tuhými rebrami, ktoré umožňujú pracovať s hlinenými pôdami a ťažkými materiálmi.

Všetko o sovietskych lopatách

Všetko o sovietskych lopatách

 • Oheň. Nástroj je vyrobený z odolného ocele alebo zliatiny a má predĺženú stopku na jednoduchosť použitia pri odstraňovaní svitania. BRONZE Vnútorne bezpečné lopaty – povinná aplikácia na požiarny štít.

Všetko o sovietskych lopatách

 • SROP PRE SAPLY. Toto je povinný nástroj akéhokoľvek záhradníka. Bez ohľadu na typ materiálu, z ktorého je vyrobený, tento nástroj má rozšírené a zúžené plátno, zakrivené v hornej časti, takže bolo pohodlnejšie na odpočinok na okraji COAM pre sadenice.

Všetko o sovietskych lopatách

 • Snehové odstránenie lopatky pre auto. Oboznáme sa všetkým majiteľom vozidla, táto malá čepeľ je zvyčajne vyrobená z polypropylénu, váži v priemere až do 500 g, má ľahký stopky, ktorý má plastový povlak, má malú šírku pracovnej časti (približne 20 cm), nie obsadzuje Prebytočný priestor v trupe. Zvlášť pohodlná skladacia odroda.

Všetko o sovietskych lopatách

 • Skrátená lopatka. Toto je ďalšia odroda lopatky, známa vodičom a určená na prácu v stiesnených podmienkach. Tento nástroj je veľmi kompaktný, pohodlný, keď je uložený v automobilovom trupe.

Všetko o sovietskych lopatách

Populárne modely

Medzi výrobcami sovietskej lopaty, jedna značka možno poznamenať, ako:

 • Gitant;
 • Truper;
 • Infor;
 • Fiskars;
 • ZUBR.

Všetko o sovietskych lopatách

Jedná sa o úspešných domácich a zahraničných výrobcov, ktorí vzhľadom na kvalitu svojich výrobkov získal slávny a stabilný dopyt.

Gitant

Obchodná ochranná známka na výrobu manuálneho nástroja a záhradníckeho inventára Gigant sa objavil na trhu v roku 2015 a vzal jedno z popredných miest, ktoré kombinovali ergonómiu a pokročilú technológiu podnikov v Európe a Ázii vo svojich výrobkoch. Vývoj nástrojov pre túto značku je založený na štatistikách priania a hodnotení zákazníkov. Ankety vytvorili požiadavky na výrobok, ktorý v konečnom dôsledku viedol k úplnému súladu s požiadavkami spotrebiteľa. Nástroj tejto značky sa vykonáva v moderných podnikoch Číny a Ruska. Funkcia lopatky tejto značky je jedinečný tvar rezných látok a rukoväte, vďaka ktorým sa zaťaženie ruky výrazne zníži.

Všetko o sovietskych lopatách

Truper

Truper bol založený na o niečo viac ako päťdesiat rokov v centre Mexika. Dnes je to pokročilá spoločnosť, ktorá vyrába nástroj všetkých druhov účelu. Rozsah produktov má asi päť tisíc položiek a Truper lopaty sú považované za najobľúbenejší pracovný nástroj v Latinskej Amerike. Základné priority spoločnosti – kvalita, trvanlivosť a spoľahlivosť výrobkov. Výrobca vyrába celé spektrum lopaty, od piesočnatej a rozdrvenej kamennej lopatky a končiace s Američanom.

Všetko o sovietskych lopatách

Inforce

Inforce sa objavil na nástroji na trhu v roku 2015. Toto je ruská spoločnosť, ktorej motto je „vysoká kvalita – záruka spoľahlivosti!»Spoločnosť Produkty sú veľmi rôznorodé: Výrobca uvoľňuje pracovný nástroj zo špachtle na zvárací stroj. Inforce Lopaty – kombinácia stabilnej rovnováhy ceny a kvality, pretože náklady na výrobky nezávisia od mena citácie.

Všetko o sovietskych lopatách

Fiskars

Fiskars bol založený v roku 1949 vo Fínsku a dnes je jedným z najúspešnejších výrobcov nástrojov v Európe. Mark má globálnu slávu v dôsledku výroby poľnohospodárskych zariadení. Rozsah sa každoročne aktualizuje, doplnené novými produktmi zo širokej škály materiálov. Značka Fiskars venuje veľkú pozornosť domácim predmetom a kuchynským riadom: všetky druhy lopaty a lopaty pre pohodlie robiť denné domy, záhradníctvo a pestovanie záhrady. Názov Fiskars sa stal sľubom a synonymom pre vysoko kvalitné výrobky.

Všetko o sovietskych lopatách

ZUBR

ZUBR (ZUBR) vyniká medzi ďalšie široké rozsah, nízka cena a trvanlivosť produktu. Spoločnosť bola založená v roku 2005, keď svetlo videl univerzálny vrták, ktorý bol obzvlášť populárny medzi bežnými zákazníkmi a líšil sa vo vysokej funkčnosti. Neskôr, keď bol produktový rad výrazne zvýšený, spoločnosť bola schopná vstúpiť na medzinárodný trh. Výroba rôznych lopaty je jednou z priorít pre túto značku, takže kupujúci je ponúkaný pomerne veľký výber.

Všetko o sovietskych lopatách

Ako si vybrať?

Pri výbere lopatoby venujte pozornosť typu webu, z ktorej je vyrobené, stonky a stánky. Stonka, ktorá je hlavnou pracovnou časťou, by nemala mať čipy a trhliny a byť dobre naplánované na samotnom lopate. Je tiež potrebné venovať pozornosť upevneniu rezania a nástroja. Najlepšie zo všetkých, ak je stonka pripevnená skrutkou alebo zvonením. V prípade, keď upevnenie vôbec chýba, produkt vám dlhý.

Všetko o sovietskych lopatách

Lopata, že máte v úmysle pracovať, by mal byť 10 cm pod ramenom a prsty by mali voľne pokryť náradie. Malo by sa vyplatiť aj metóde ukladania nástroja. Ktorákoľvek z lopaty pod vplyvom dažďov, tepla alebo snehu nebude trvať dlho, preto je potrebné uložiť nástroj v uzavretej miestnosti, ako je garáž, haly t. Ns. Aj váš nástroj vám bude slúžiť oveľa dlhšie, ak ho vyčistíte pred kontamináciou na konci práce, mazajte, aby ste zabránili korózii a náplasti na špičku nástroja.

Všetko o sovietskych lopatách

Tieto jednoduché tipy vám umožnia nielen vybrať si správnu lopatu, ale aj rozšíriť životnosť, čím uľahčuje vašu prácu a udržanie peňazí. Moderné lopaty sú spoľahlivými asistentmi osoby v širokej škále a ťažkých podmienkach, musíme sa len postaviť na otázku podľa vlastného výberu.

Na základe možnosti zvoliť si naberanie lopatky nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár